Zavrieť

Porady

Neplatené voľno zamestnanca

Prosím o radu.....
Zamestnanec odchádza na mesiac do zahraničia za rodinou a berie si neplatené voľno. Čo som povinná urobiť??? Z ktorej poisťovne ho mám odhlásiť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Tak v prvom rade by si mal/a mať papier , že si o to voľno požiadal a bolo mu to schválené. A potom nahlásiť na tlačive Registračný list FO do Sociálnej poisťovne prerušenie pracovného pomeru. A keď sa vráti tak skončiť mu prerušenie.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Máme aj také prípady,kedy pracovný pomer neprerušujeme,a všetky odvody si zamestnanec zaplatí.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    DanielaSĽ
    Tak v prvom rade by si mal/a mať papier , že si o to voľno požiadal a bolo mu to schválené. A potom nahlásiť na tlačive Registračný list FO do Sociálnej poisťovne prerušenie pracovného pomeru. A keď sa vráti tak skončiť mu prerušenie.
    Platná právna legislatíva nepozná pojem "prerušenie pracovného pomeru". Predpokladám, že si mala na mysli prerušenie povinnej účasti zamestnanca na sociálnom poistení, čo sa rovná zániku povinného sociálneho poistenia, ale nie prerušenie pracovného pomeru.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    kvet
    Platná právna legislatíva nepozná pojem "prerušenie pracovného pomeru". Predpokladám, že si mala na mysli prerušenie povinnej účasti zamestnanca na sociálnom poistení, čo sa rovná zániku povinného sociálneho poistenia, ale nie prerušenie pracovného pomeru.
    Tak aby to bolo presne podľa legislatívy - presne tak som to myslela. Prerušenie povinnej účasti zamestnanca na sociálnom poistení.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    ilona
    Máme aj také prípady,kedy pracovný pomer neprerušujeme,a všetky odvody si zamestnanec zaplatí.
    to som trochu nepochopila...ty si predsa povinná nahlásiť prerušenie na sociálku či jeden alebo viac dní...

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja som nie mzdarka,ale zdá sa mi,že kolegyna to normálne robila,že odviedla všetky odvody zo mzdy napr.7000,- ,nenahlasovala žiadne prerušenie a zamestnanec ich uhradil zamestnávateľovi,môže byť z toho nejaký problém,viem,že za toto obdobie sme už mali aj kontrolu a nebol z toho problém,žeby na to neboli prišli?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    ilona
    Ja som nie mzdarka,ale zdá sa mi,že kolegyna to normálne robila,že odviedla všetky odvody zo mzdy napr.7000,- ,nenahlasovala žiadne prerušenie a zamestnanec ich uhradil zamestnávateľovi,môže byť z toho nejaký problém,viem,že za toto obdobie sme už mali aj kontrolu a nebol z toho problém,žeby na to neboli prišli?
    Nemá to tak byť podľa všetkých platných zákonov, ale aj ja viem že sa to bežne robí. Robí sa to po dohode zamestnanca aj zamestnávateľa .

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    ilona
    Ja som nie mzdarka,ale zdá sa mi,že kolegyna to normálne robila,že odviedla všetky odvody zo mzdy napr.7000,- ,nenahlasovala žiadne prerušenie a zamestnanec ich uhradil zamestnávateľovi,môže byť z toho nejaký problém,viem,že za toto obdobie sme už mali aj kontrolu a nebol z toho problém,žeby na to neboli prišli?
    nechápem...to počas neplateného voľna mal mzdu? ak áno, tak to bolo platené voľno...ak nie, tak nechápem ako mu rátala odvody...tie si mal dotyčný platiť ako samoplatiteľ, mal sa prihlásiť sám do sp...a ak ste nenahlásili neplatené voľno do sociálky, ako vyplníš eldp?

    mimuška je offline (nepripojený) mimuška

    mimuška
    Dada
    Neplatené voľno treba nahlásiť aj na zdravotnú poisťovňu.
    na tlačive VšZP je treba oznámiť až zamestanca nad 30 dní bez náhrady príjmu
    takže keď si zoberie 29 dní tak ho nemusím nahlasovať, že áno ?

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Na ZP poisťovnu sa berie celý mesiac čiže napr.od 1.7 do 31.7.
    Ak by bol na NV napr. od 15.7 do 15.8. tak sa neodhlasuje. Ak je 29 dní na NP,tak sa neodhlasuje zo ZP.

    V SP sa poistenie prerušuje od 1 dňa neplateného voľna.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    On mzdu nemal,len akože mal,určila mu napr.7000 vymeriavací základa z toho urobila odvody.
    On ich uhradil do pokladne podniku a odviedlo sa to spolu z ostatnými odvodmi.
    Prečo by museli na socialke vedieť,že mal neplatené volno a napr. za 1 mesiac
    neplateného volna mať toľko starostí /odhlásiť,prihlásiť,odhlásiť a pod./ ?
    Kde s tým bude mať problém?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Všetko je vlastne poriešené. O no už zostáva vyriešiť len otázku čo v prípade, keby sa niečo zamestnancovi v zahraničí stalo.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Aj v r.2004 bolo potrebné oznamovať do SP prerušenie poistenia z dôvodu neplateného voľna?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Paula
    Aj v r.2004 bolo potrebné oznamovať do SP prerušenie poistenia z dôvodu neplateného voľna?
    Aj v r.2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.