Zavrieť

Porady

Montovaný alebo murovaný rodinný dom?

Dobrý deň,

zaujímali by ma výhody resp. nevýhody drevených montovaných rodinných domov oproti murovaným. Vopred ďakujem za všetky Vaše skúsenosti a znalosti.
Usporiadat
oondrejj oondrejj

oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

podľa mňa môže byť aj montovaný aj murovaný dom ana rovnakej úrovni čo sa týka energetickej kvality. Pokiaľ dobre na stavbu dohliadnete a všetko spravíte poriadne tak ako to má byť, tak v tom prípade sa da u oboch dosiahnuť rovnaka kvalita. Iné to už bude ohľadom ceny. Predsa len cena jedného a druhého sa bude dosť líšiť. takže je to len otázka vyváženia cena/kvalita.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
A čo životnosť?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

pivko Pozri príspevok
A čo životnosť?
To by som neriesil, nase deti uz budu mat ine naroky na byvanie,
nase stavby im budu viac na pritaz ako na osoh
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

montovany dom nebude nikdy tak pevny ako murovany... Uz len to ze je to srobovane drevo.. dotiahni na dreve srob kolko vladzes a za mesiac mozes dotahovat znovu. Napisem len podla mna najvacsie plus a minus pre montovany dom. Plus je, ze je postaveny rychlejsie v porovnani s murovanym na co ludia asi najviac zaberaju. Minus ze je ho musi stavat firma co stoji o dost viac ako nejaka partia murarov. O zatepleni sa tu bavit nemusime nakolko kazdy ma moznost sa rozhodnut ake tepelne straty su pre neho optimalne v porovnani s cenou. Oba typy sa daju zateplit rovnako. to ze montovany dom sa rychlejsie vykuri, ale aj rychlejsie vychladne. murovany sa vykuruje dlhsie ale aj dlhsie chladne. Pokial budu oba domy na 20 stupnovej vychodzej teplote a pride ochladenie na -5, s tym ze sa bude vetrat denne x minut, montovany dom logicky ochladne skor ako murovany lebo nema naakumulovanu energiu v muroch. O tom co sa moze nastahovat do stien montovaneho domu, asi ani nemusim pisat.
0 1
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

alltracboy Pozri príspevok
montovany dom nebude nikdy tak pevny ako murovany... Uz len to ze je to srobovane drevo.. dotiahni na dreve srob kolko vladzes a za mesiac mozes dotahovat znovu. Napisem len podla mna najvacsie plus a minus pre montovany dom. Plus je, ze je postaveny rychlejsie v porovnani s murovanym na co ludia asi najviac zaberaju. Minus ze je ho musi stavat firma co stoji o dost viac ako nejaka partia murarov. O zatepleni sa tu bavit nemusime nakolko kazdy ma moznost sa rozhodnut ake tepelne straty su pre neho optimalne v porovnani s cenou. Oba typy sa daju zateplit rovnako. to ze montovany dom sa rychlejsie vykuri, ale aj rychlejsie vychladne. murovany sa vykuruje dlhsie ale aj dlhsie chladne. Pokial budu oba domy na 20 stupnovej vychodzej teplote a pride ochladenie na -5, s tym ze sa bude vetrat denne x minut, montovany dom logicky ochladne skor ako murovany lebo nema naakumulovanu energiu v muroch. O tom co sa moze nastahovat do stien montovaneho domu, asi ani nemusim pisat.
Nemáš pravdu,uvádzaš ľudí do neprvadivých informácií,ak nemáš o tom šajnu,tak to nerob.
Ak pokladáš Pordu za serióznu stránku,kde si ľudia NAOZAJ poradia,tak nepíš o tom,o čom nič nevieš.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

pivko Pozri príspevok
A čo životnosť?
Koľko by si chcel?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

urcite je lepsie napisat nepis nepravdy hlavne ked na svoje bludy nemas absolutne ziadne vysvetelnie. ja mozem tiez vraviet ze ked zasadis dolarovnik tak budes mat kazdy rok urodu dolarov a budem vypisovat ze druhy o tom prd vie a keca. Keby som predaval cigarety tiez budem pisat ze fajcenie je super. A vobec co ty o tom mozes vediet ked v montovanom nebyvas.. postav si uz konecne nejaky pre seba a potom mozno zistis, ze tam nieco vrzga, ze sa moze napelesit potkan do steny, alebo ze budes mat vzduch ako v skleniku pokial nebudes vetrat. A ked vyvetras pri vypnutom kureni tak este aj budes mat zimu. Mozes sa realizovat a poradit ludom tym ze kazdu z tychlo informacii vyvratis nejakym poriadnym argumentom a nie len slovami kecas a pod.. Ty proste tvrdis veci co su fyzikalne nemozne. Zachvilu spravis z montovaneho domu perpetuum mobile. Je fajn ze mas v tom dome nejake pocity, ale pocit je jedna vec a realita druha.
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Marleau, prosim Ta nereaguj. Vy dvaja sa zda sa nikdy nezhodnete a ja mam pocit, ze Vasa debata nie je ani odborna, ani o skusenostiach, je len osobna. Vzajomnych osocovanim sa z klamstva, zavadzania nikam nedospejeme. Vysledok je, ze musim hladat nejake info v zaplave urazok a invektiv. Na Slovensku je badat iste predsudky a odpor k montovanim drevenym domom. Ale vadenim sa na porade.sk nikomu nedokazes, ze montovane drevene domy su fajn, pasoivne, prijmene, take ci onake. To dokazes len tym, ked sem na poradu prizeneis ludi co v takych domoch byvaju aby nam popisali svoje skusenosti. To bude ta prava infoska. Teda aspon pre mna by taka info bola zaujimava. Nechcem tu hrat medzi vami arbitra, len sa chcem nieco dozvediet
0 0
Dubak2000 Dubak2000

Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

tato diskusia skutocne nema vyznam a ma uroven podobnych v bulvarnych dennikoch. Ohlavne vetrania existuju aj veci ako riadene vetranie, rekuperacia tepla a pod. O cenach je tiez zbytocne hovorit, videl som co dokazu party murarov, ktory nepochopili ze dnesne materialy sa nemuruju tak ako stara tehla. Nedodrziavaju postupy, nejake odchylky hore dole nevadia. Kolega ich nechal zburat celu stenu lebo bola krivo. Ale podla nich nie je problem, ved tak sa to robi stale. Kazda stavba sa da urobit dobre aj zle, ale vecsinu susedov co stavali murovane mali tiez dost zasadne problemy. Vecsine cena stavby narastla dost podstatne, lebo sa zistili dalsie a dalsie veci co nepredpokladali na zaciatku. Ja uz par drokov v drevostavbe byvam a nemam ziadny problem. Cena bola dana dopredu a presne platila. Ja by som staval drevostavbu znova ale je mi jasne ze hodne ludi to nikdy nepochopi. Ale je mi to uprimne uplne jedno
1 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

kazdy zaizolovany dom s rekuperaciu bude fajn. Nech si kazdy najde svoje pozitiva hociakej stavby. Taiko, tazko tu najdes nejake info o kontajnerovom byvani, lebo ked uz ma niekto absolvovat ten stavebny kolotoc, tak take smiesnosti nestavia. Na take alternativne byvania su ine servery. Normalne by som sa do tejto debaty ani nezapojil ale citat o tom ako na vykurenie drevodomu staci tretinova energia a vydrzi teply dlhsie to je proste blud ako to ze netreba izolovat podlahu lebo teplo ide dohora. Ale ludia sa tu drzia svojich pravd.. aj ja samozrejme. Ale ja mam aspon ciastocne oporu vo fyzikalnych zakonoch.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ja len toľko a naposledy. Napíš,koľko domov si postavil a potom hodnoť. Keď by som mal byť potenciálny stavebník,ktorý sa rozhoduje,aký typ stavať,pozriem si aj tvoje založené témy a je mi všetko jasné. A nie sú kachličky ale obkladačky. O ostatnom písať nejdem,tu sa nikto nepýta na moje súkromie,napísal som ti do SS.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alltracboy Pozri príspevok
kazdy zaizolovany dom s rekuperaciu bude fajn. Nech si kazdy najde svoje pozitiva hociakej stavby. Taiko, tazko tu najdes nejake info o kontajnerovom byvani, lebo ked uz ma niekto absolvovat ten stavebny kolotoc, tak take smiesnosti nestavia. Na take alternativne byvania su ine servery. Normalne by som sa do tejto debaty ani nezapojil ale citat o tom ako na vykurenie drevodomu staci tretinova energia a vydrzi teply dlhsie to je proste blud ako to ze netreba izolovat podlahu lebo teplo ide dohora. Ale ludia sa tu drzia svojich pravd.. aj ja samozrejme. Ale ja mam aspon ciastocne oporu vo fyzikalnych zakonoch.
No ved prave, ze tam ziadny kolotoc nie je. akurat kupis pozemok, postavis siete, zatlcies do zeme stojky, alebo spevnis podklad, objednas dom a za 3-4 tyzdne byvas. ta to aspon pisu na strankach .
Ja v zasade nemusim mat len mobilny dom, aj ked to vyzera zaujimavo, zaujala ma ale drevostavba vseobecne, Dufam, ze viac ludi so skusenostami prispeje do debaty
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

V Rusku som robil drevostavbu,ktorá nemala pevný základ. Ak vykľučkuješ v zákonoch,tak sa to dá ľavou zadnou.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

taiko Pozri príspevok
No ved prave, ze tam ziadny kolotoc nie je. akurat kupis pozemok, postavis siete, zatlcies do zeme stojky, alebo spevnis podklad, objednas dom a za 3-4 tyzdne byvas. ta to aspon pisu na strankach .
Ja v zasade nemusim mat len mobilny dom, aj ked to vyzera zaujimavo, zaujala ma ale drevostavba vseobecne, Dufam, ze viac ludi so skusenostami prispeje do debaty
len tak to bohuzial na SK nefunguje. Ved zbehni na stavebny urad a zachvilu budes zakladat temu ako postavit murovany dom.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
marleau , každému kto ma iný názor tu dávaš neužitočné a posielaš ss o svojich rodinných problémoch. Ale ja pre to aby som pomáhal tebe zarábať nebudem meniť svoj názor že montovaný dom nikdy . Dnes sa dá postaviť svojpomocne hrubá stavba za babku , tak že neni o čom diskutovať.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

pivko Pozri príspevok
marleau , každému kto ma iný názor tu dávaš neužitočné a posielaš ss o svojich rodinných problémoch. Ale ja pre to aby som pomáhal tebe zarábať nebudem meniť svoj názor že montovaný dom nikdy . Dnes sa dá postaviť svojpomocne hrubá stavba za babku , tak že neni o čom diskutovať.
Ty mne zarábať nemusíš,ale vyjadruj sa len k tomu,čomu rozumieš. Ja tvoju pácu neočierňujem.
0 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

pivko Pozri príspevok
marleau , každému kto ma iný názor tu dávaš neužitočné a posielaš ss o svojich rodinných problémoch. Ale ja pre to aby som pomáhal tebe zarábať nebudem meniť svoj názor že montovaný dom nikdy . Dnes sa dá postaviť svojpomocne hrubá stavba za babku , tak že neni o čom diskutovať.
Väčšina tých svojpomocne postavených murovaných domov "za babku" aj tak vyzerá, pretože každý čo bol na pive s murárom sa cíti, že vie si svoj dom aj postaviť (tým nemyslím práve teba)... Niekde v diskusii možno, že aj tu som čítal jeden pekný citát : "Prvý dom postav nepriateľovi, druhý priateľovi a až ten tretí pre seba"
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

moj prvy dom je skoro dokonaly, na druhom by som menil iba to, ze by som na stavbu nepustil nikoho okrem seba a ludi ktori pomahaju mne.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alltracboy Pozri príspevok
moj prvy dom je skoro dokonaly, na druhom by som menil iba to, ze by som na stavbu nepustil nikoho okrem seba a ludi ktori pomahaju mne.
Ty sa zaoberas stavbou domov, ci to pre seba a rodinu si staval?
0 0
gixo gixo

gixo je offline (nepripojený) gixo

cital som vsetke prispevky lebo ma zaujala hadka na konci
ktory dom je lepsi to neviem hodnotit nie som odbornik v tychto veciach no keby som si mal vybrat radu od jedneho z vas tak urcite marleau lebo sa mi vidi ze tomu rozumie
alltracboy sa snazi len hadat a nie je schopny odpovedat taikovy ani to kolko domov postavil
je mozne ze postavil len jeden pre seba no aj tak mu niekdo pomahal
zalozil temu snad tri razy za den vzdy ked isli nieco na dome robit to ti na odbornosti asi chyba vela
marleau ty za nerozculuj za kazdu cenu takto svoje nazory neobhajis
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať