Zavrieť

Porady

Montovaný alebo murovaný rodinný dom?

Dobrý deň,

zaujímali by ma výhody resp. nevýhody drevených montovaných rodinných domov oproti murovaným. Vopred ďakujem za všetky Vaše skúsenosti a znalosti.
Usporiadat
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

Nie je to úplne pravda, pretože u nás sa porovnáva neporovnateľné a to väčšinou cena montovaného drevodomu stavaného dodávateľsky a cena murovaného väčšinou horších tepelno - izolačných vlastností stavaného kvázi svojpomocou. S montovanými domami sa zaoberám 12 rokov a nepoznám človeka, ktorý vlastní montovaný dom, že by ľutoval, že ho má. Poznám človeka, ktorý v Topoľčanoch vyrastal v montovanom dome z roku 1952 a nepovedal naň jedno krivé slovo...
Zbytočne sa navážate do Marlea, bodaj by takých ľudí bolo viacej čo robia svoju robotu dobre a vyznajú sa v problematike montovaných domov a určite si ho vážim viac ako
jedincov, ktorí si myslia, že keď si kvázi svojpomocou prostredníctvom partií živnostníkov postavili svoj dom a myslia si, že tu môžu svoje múdrosti rozdávať plnými priehrštiami
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

no nesúhlasím, že je to neporovnatelné....máš zle položenú otázku....tá neznie, ako j e stavané
0 0
ivcapivca ivcapivca

ivcapivca je offline (nepripojený) ivcapivca

Marleau ahoj, môžem sa s tebou kontaktovať? sympatizujem s tvojimi názormi. Rozmýšľame nad stavbou drevodomu a v podstate robíme si prieskum firiem. dik
0 0
Achelan Achelan

Achelan je offline (nepripojený) Achelan

Práca ma upokojuje...Keď nerobím nič som nervózny...@ ...viac
LEN PRE ZAUJIMAVOST:

cenové porovnanie MUROVANÝ DOM a MONTOVANÝ DREVODOM
(je to iba obvodové murivo pre porovnanie pri tepelnom odpore R=5, bez ceny práce, v katalógových cenách)
(Pre rozmer domu 8x13, 105m2 obsah plášťa bez okien, dverí a iných vecičiek)

Murovaný dom
(kvádre Ytong Lambda +, malta, príp. pena v cene)
5710 EUR

Drevodom
(drevo + sušenie, izolácia Nobasil TP 138, OSB dosky vonkajšie aj vnútorné, fólia, skrutky 4 druhy, páska, sadrokartónové dosky zvnútra)
3500 EUR
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať