Zavrieť

Porady

Montovaný alebo murovaný rodinný dom?

Dobrý deň,

zaujímali by ma výhody resp. nevýhody drevených montovaných rodinných domov oproti murovaným. Vopred ďakujem za všetky Vaše skúsenosti a znalosti.
Usporiadat
brumteles brumteles

brumteles je offline (nepripojený) brumteles

Niekomu to tu už môže pripadať ako flamewar, ale pre toho kto sa rozhoduje môže mať táto diskusia prínos. Nie je dôležité kto má navrch - nikto sa nerozhodne podľa toho že brumteles povedal že montovaný dom áno, alltracboy povedal že nie.
Každý záujemnca tu má tipy na to, na čo by sa mal pri rozhodovaní o type domu zameriavať, na čo sa pýtať svojho projektanta, staviteľa, predajcu, čo si pozisťovať nezávisle, čo si všímať pri návšteve vzorového domu.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

jasne ze je to flame.. ved ja ani netvrdim ze montovany dom je zly. Len reagujem na to ako moze niekto napisat, ze montovany dom nema oproti murovanemu nevyhody.
0 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

alltracboy Pozri príspevok
jasne ze je to flame.. ved ja ani netvrdim ze montovany dom je zly. Len reagujem na to ako moze niekto napisat, ze montovany dom nema oproti murovanemu nevyhody.
To je presne ako to, keď je napísané, že murovaný má viacej výhod ako montovaný
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

vyhoda je relativny pojem.
1 0
brumteles brumteles

brumteles je offline (nepripojený) brumteles

alltracboy Pozri príspevok
jasne ze je to flame.. ved ja ani netvrdim ze montovany dom je zly. Len reagujem na to ako moze niekto napisat, ze montovany dom nema oproti murovanemu nevyhody.
S tým absolútne súhlasím, neexistuje nič také čo by malo iba výhody - je to proti ekonomickým zákonom. Ak by náhodou aj niekto také perpetum mobile vyrobil, tak obchodníci hneď zdvihnú cenu tak aby tie výhody "vyrovnali".
Z toho dôvodu napríklad nerozumiem vierozvestcom ohľadne pasívnych domov, solárnych panelov, tepelných čerpadiel a pod. ktorí nepriznajú skutočné investičné náklady (vždy tvrdia že to stálo menej ako v skutočnosti) - tým nahrávajú obchodníkom k vysokým cenám a vlastne sami brzdia rozvoj týchto technológií. Keby svorne tvrdili že je to drahé a neoplatí sa, hneď by ceny išli dole.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

alltracboy Pozri príspevok
pocit bezpecia aj pred tym ked ti do domu vrazi auto co sa x krat stalo. ja sa tebou nemienim hadat.. pre teba je najlepsi na svete montovany dom, pre mna su montovane domy iba nahrazka domu pre ludi co nemaju na poriadny dom. Uz sme tu mali aj Okal a unimobunky, lodne kontajnery.. no nech si kazdy byva kde chce. Ja som jednoznacne nevyhody drevodomu napisal ale ty to neakceptujes tak skoda debatovat.

ty budes tvrdit, ze montovany dom je pevnejsi, ze pohyb v podkrovy nepocut.. atd..
Tak ty si montovaný dom nikdy nevidel.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

alltracboy Pozri príspevok

a ked nastane blackout, tak si v prdeli..lebo bude v dome v ktorom je bez riadeneho vetrania za par hodin prevadzky vzduch ako vo foliovniku. Ja sa do teba nenavazam, len som napisal svoj nazor. Tiez som pocul ze sa od zemnych registrov ustupuje z dovodu hygieny vzduchu. Mozno prideme do doby ked budeme musiet nejaku dobu kurit krbom. V montovanom dome budes nakladat kazde dve hodiny v murovanom dva krat za noc. to je ta akumulacia.
To vobec nie je pravda,že takýto vzduch hrozí.
A čo sa týka kúrenia,tak v montovanom naložíš raz,raz priložíš a máš teplo.Očividne si v takom nikdy nebol.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

alltracboy Pozri príspevok
jasne ze je to flame.. ved ja ani netvrdim ze montovany dom je zly. Len reagujem na to ako moze niekto napisat, ze montovany dom nema oproti murovanemu nevyhody.
Lebo nemá a už som o tom pár skeptikov presvedčil.A mňa prosím neradiť medzi kadejakých majstrov,ja sa drevostavbám venujem (podotýkam srdcom!) odvtedy,čo som úspešne dokončil Stavebnú priemyslovku a už mi ide na 40.A okály a iné kontajnery nie sú drevodomy o akých ja hovorím,to sú búdy.Ale to ne-drevár asi nepochopí.
Naposledy upravil marleau : 10.02.11 at 13:59
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

alltracboy Pozri príspevok
pocit bezpecia aj pred tym ked ti do domu vrazi auto co sa x krat stalo. ja sa tebou nemienim hadat.. pre teba je najlepsi na svete montovany dom, pre mna su montovane domy iba nahrazka domu pre ludi co nemaju na poriadny dom. Uz sme tu mali aj Okal a unimobunky, lodne kontajnery.. no nech si kazdy byva kde chce. Ja som jednoznacne nevyhody drevodomu napisal ale ty to neakceptujes tak skoda debatovat.

ty budes tvrdit, ze montovany dom je pevnejsi, ze pohyb v podkrovy nepocut.. atd..
ľudia čo nemajú na poriadny dom?Urážaš ľudí s citom pre drevo a ...škoda písať.
Ozaj,poriadny dom je drevený montovaný!
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

amen
0 0
hipi hipi

hipi je offline (nepripojený) hipi

zaujimave, ze montovany nizkoenergeticky az pasivny dom nema problem ani ked vypnes kurenie na tyzden. A chcem vidiet pevnost nizkoenergetickeho az pasivneho domu, ktory ma 20cm tehlu a 30cm EPS v stene. A to stale ten montovany dom ma viac tepelnej izolacie v stene ako murovany dom.
Operovat s blbostami typu povoden, zemetrasenie.,.... prave na to budem staviat dom, aby vydrzal zemetrasenie, tak budem stavat zo 44ky tehly, to mi potom vydrzi ten dom aj 300 rokov, ved za 300 rokov v nom urcite budem zit. Ak mi uz raz padne, tak na tom mam poistku. Moje deti ked umrem, tak ten dom zvalia, ci je montovany, alebo murovany, lebo proste nebude splnat normy pre byvanie o 50 rokov.


Najhorsi faktor v neprospech montovanych domov je konzervativne slovenske uvazovanie, ved stale vacsina ludi stavia z 38-44cm tehly a maximalne to zateplia 5-10cm eps. Trufam si povedat, ze 80-90% ludi stavia takto. A potom, aby neboli sklamany z toho paskvilu co postavili, nevedia a nechcu pochopit ine metody stavieb, ktore su progresivne a proste o krok dalej, ako ich sposob. Je zaujimave, ze podkrovie u murovanych domov je z polovice montovane, ale to uz nikomu nevadi. A je v nom len 24cm izolacie u vacsiny a to taktiez nevadi.

BTW, aj tych 5cm zateplovania bolo pred 15timi rokmi progresivne a ludia sa toho bali, dnes to je standart a ludia sa boja 15cm, ci nebodaj montovanych domov.
Naposledy upravil hipi : 11.02.11 at 20:59
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Montované drevostavby nemajú nevýhody,ale nepriateľa - predsudkami ovplyvnených ľudí.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

hipi Pozri príspevok
zaujimave, ze montovany nizkoenergeticky az pasivny dom nema problem ani ked vypnes kurenie na tyzden.
Bez murovanej priecky leda tak v tvojom sne. Repsektive murovany dom pri rovnakom tepelnom odpore steny vydrzi mesiac.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

alltracboy Pozri príspevok
Bez murovanej priecky leda tak v tvojom sne. Repsektive murovany dom pri rovnakom tepelnom odpore steny vydrzi mesiac.
V sne?
Veď si to odskúšaj a nepíš,keď nevieš.
Murovanú priečku do drevostavby?Na ktorú r.ť?
Načo píšeš,keď nevieš,amatér.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

na akumulacnu rit. Jasne tvoje super domy vydrzia bez problemov tyzden teple aj bez kurenia a clovek moze vetrat a chodit von.. ja som zabudol ze tvoje domy nemaju ziadnu nevyhodnu.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

alltracboy Pozri príspevok
na akumulacnu rit. Jasne tvoje super domy vydrzia bez problemov tyzden teple aj bez kurenia a clovek moze vetrat a chodit von.. ja som zabudol ze tvoje domy nemaju ziadnu nevyhodnu.
Energiou,ktorou ty naakumuluješ stenu ja vyhrejem celý dom.
Ako často sa v zime stáva,že sa dom nechá vychladnúť úplne?
V murovanej bučore je zima hneď.Tá stena je aj tak na pocit chladná,taká neživá.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

alltracboy Pozri príspevok
na akumulacnu rit. Jasne tvoje super domy vydrzia bez problemov tyzden teple aj bez kurenia a clovek moze vetrat a chodit von.. ja som zabudol ze tvoje domy nemaju ziadnu nevyhodnu.
Ešte raz sa ťa pýtam:
MÁŠ S TÝM SKÚSENOSTI ALEBO NIE?
BÝVAL SI V TAKOM DOME ASPOŇ MESIAC V ZIMNOM OBDOBÍ (ALEBO AJ LETNOM)?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

sef tak dom ma a jeho pocity som napisal vyssie. V pasivnom dome tu priecku naukumuluje slnko. Aj ked sa naukumuluje plynom, tak je to vyhoda oproti drevodomu, ktory naakumuluje gulove. hlavne ze tie sendvicove sadrokartony su hrozne zive. Ty sa proste silou mocou snazit popriet zaklady fyziky. dobre mas pravdu.. drevodom je najlepsiiii. Lutujem ze budem byvat v bucore.
0 0
hipi hipi

hipi je offline (nepripojený) hipi

alltracboy Pozri príspevok
sef tak dom ma a jeho pocity som napisal vyssie. V pasivnom dome tu priecku naukumuluje slnko. Aj ked sa naukumuluje plynom, tak je to vyhoda oproti drevodomu, ktory naakumuluje gulove. hlavne ze tie sendvicove sadrokartony su hrozne zive. Ty sa proste silou mocou snazit popriet zaklady fyziky. dobre mas pravdu.. drevodom je najlepsiiii. Lutujem ze budem byvat v bucore.

podla tvojich prispevkov sa z montovaneho domu ani neda postavit nizkoenergeticky, ci nebodaj pasivny dom. Realita ale ukazuje ine skutocnosti.
Dokonca si trifnem tvrdit, ze je ovela viac pasivnych montovanych domov vo svete ako pasivnych murovanych domov
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

alltracboy Pozri príspevok
sef tak dom ma a jeho pocity som napisal vyssie. V pasivnom dome tu priecku naukumuluje slnko. Aj ked sa naukumuluje plynom, tak je to vyhoda oproti drevodomu, ktory naakumuluje gulove. hlavne ze tie sendvicove sadrokartony su hrozne zive. Ty sa proste silou mocou snazit popriet zaklady fyziky. dobre mas pravdu.. drevodom je najlepsiiii. Lutujem ze budem byvat v bucore.
Stavím sa,že krov si dáš drevený montovaný.
Existuje aj možnosť celobetónového šikmého krovu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať