Zavrieť

Porady

Prvotné príznaky tehotenstva zmizli

Ahojte, chcem sa poradiť. 23/08 som mala poslednú menštruáciu. 29/09 som si urobila dva tehotenské testy a boli pozitívne. Boleli ma prsia, bolelo ma v podbrusku, menstruacia mi uplne vynechala. Citila som vykyvy nalad. Zajtra sa chystam k lekarovi.
Dnes rano ako som sa zobudila, zistila som, že prsia ma už takmer vôbec nebolia a brucho už nemám napäté. Pravdu povediac, prestala som sa ako tehotná cítiť. Niaktoré príznaky som ani vôbec nemala, ale tak to bolo aj pri prvom dieťati. Nemám ranné nevoľnosti, nie som unavená, bradavky mi ešte neztmavli, nemám problém s pachmi, mám len zvýšený výtok. Nemohla som o dieťatko prísť? Nekrvácam, ale veľmi sa bojím. Je možné, že mi príznaky tak veľmi poľavili, že skoro nič necítim?? Nemôže ísť o mimomaternicové tehotenstvo? Ďakujem za rady.
Naposledy upravil Dav : 28.06.10 at 14:26
Usporiadat
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
ajkaben Pozri príspevok
no neviem ci ta potesim alebo vydesim, ale moj nazor je, ze by si mohla byt tehotna... na baby testy je este priskoro, musis pockat este tyzden a kup si taky co meria od najnizsej hladiny HCG - tusim rapiclear, zeleny alebo cerveny - to je tusim jedno...
Baby test, najskôr v deň predpokladanej menštruácie, a jednoznačne Mama test, odskúšané mojou polovičkou

Rapiclear má síce lepšiu citlivosť, aspoň podľa príbalovej informácie, ale v praxi je podstatne horší a nepresnejší ako Mama Test.

P.S. Nezabudni na jedno, že druhá čiarka je postačujúca aj keď je bledá. Nezáleží na intenzite, ale na vykreslení. A ak je žena ešte len na začiatku tehotenstva, tak samozrejme a hCG je nízke, a tieto testy merajú práve hCG.

To je celé.
3 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

...zišlo sa aj mne práve toto vedieť
0 0
ajkaben ajkaben

ajkaben je offline (nepripojený) ajkaben

ahojte dievcata...
tak budem mat len jedno babo... druhy plodik , sa neprebral k zivotu a dokonca sa uz stihol aj vstrebat do maternice...
trosku mam problem to predychat, ale snazim sa mysliet na drobca - ktoremu sa chce zit... som vdacna a stastna ze to v dannej sytuacii prebieha "v pohode" - teda ani neviem ako to mam pomenovat, skratka ze mrtvi plodik neohrozil zivy a ani mna...

ada
0 0
jana_bariencikova jana_bariencikova
Ahoj, ďakujem za názor veľmi si to vážim. Mňa skôr potešíš ako vydesíš no polovička má iný názor... (((
Strašne ma začali bolieť kríže a svrbieť prsia - v piatok si asi skúsim urobiť test (mám kúpený Woman secret 2 ks v balení) a ak náhodou nedostanem cez víkend m. tak v utorok pôjdem ku dr. Šla by som už v pondelok ale mám vybavovačky u iných dr. tak mi to nevydá. Potom napíšem ako som dopadla, ok?! Držte palce prosím... D
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ajkaben Pozri príspevok
ahojte dievcata...
tak budem mat len jedno babo... druhy plodik , sa neprebral k zivotu a dokonca sa uz stihol aj vstrebat do maternice...
trosku mam problem to predychat, ale snazim sa mysliet na drobca - ktoremu sa chce zit... som vdacna a stastna ze to v dannej sytuacii prebieha "v pohode" - teda ani neviem ako to mam pomenovat, skratka ze mrtvi plodik neohrozil zivy a ani mna...

ada
je mi to luto,viem si predstavit ako sa citis.ale skus to vziat z tej lepsej stranky.
ked som lezala v nemocnici po kyretazi,neschopna normalne rozmyslat pre smutok v dusi,pacientka ktora bola so mnou na izbe mi to vysvetlila takto-"vezmi si,ze priroda sa o to postarala sama.plod neprospieval,trapil sa.a tak sa postarala o jeho odchod.
ved predsa nikto netuzi po chorom alebo postihnutom dietatku.je lepsie ,ked sa strati v zarodku,akoby zomrelo pre chorobu,ked si nan uz zvykneme alebo by sme sa cely zivot pasovali s jeho postihnutim......"

mozno to znie teraz trosku surovo,ale ja myslim ze je to pravda.
priroda sa postarala aj o teba a bud stastna ze tvoje druhe babo je bez ujmy na zdravi a ze pekne napredujete.drzim ti strasne päste,aby ste to dotiahli do statneho konca.
1 0
ajkaben ajkaben

ajkaben je offline (nepripojený) ajkaben

jana_bariencikova Pozri príspevok
Ahoj, ďakujem za názor veľmi si to vážim. Mňa skôr potešíš ako vydesíš no polovička má iný názor... (((
Strašne ma začali bolieť kríže a svrbieť prsia - v piatok si asi skúsim urobiť test (mám kúpený Woman secret 2 ks v balení) a ak náhodou nedostanem cez víkend m. tak v utorok pôjdem ku dr. Šla by som už v pondelok ale mám vybavovačky u iných dr. tak mi to nevydá. Potom napíšem ako som dopadla, ok?! Držte palce prosím... D
drzime :-)

az to budes mat iste, tak to mlademu skratka oznam a hotovo. ak ta ma rad tak sa potesi, mozno ma len obavy ako to vsetko s vami bude...
ale povedzme si na rovinu ze idealne podmienky (peniaze, byvanie atd) ma len maloktory par. moj manzel chcel stale cakat kym nenasetrime na byt,(obaja sme mali "hole zadky")... - a to by som deti v tomto zivote nemala. a nakoniec som sa "obsluzila sama" a mam doma krasnu 4r. dcerku, manzel dobre zaraba, mam byt v BA a dom na zahori ... vsetko sa casom nejako utrasie, ved ku stastiu vam staci aby ste sa mali radi a mali aspon nejake to malicke zazemicko - hoc aj jednu izbicku ako sme mali my.
1 0
ajkaben ajkaben

ajkaben je offline (nepripojený) ajkaben

osky Pozri príspevok
je mi to luto,viem si predstavit ako sa citis.ale skus to vziat z tej lepsej stranky.
ked som lezala v nemocnici po kyretazi,neschopna normalne rozmyslat pre smutok v dusi,pacientka ktora bola so mnou na izbe mi to vysvetlila takto-"vezmi si,ze priroda sa o to postarala sama.plod neprospieval,trapil sa.a tak sa postarala o jeho odchod.
ved predsa nikto netuzi po chorom alebo postihnutom dietatku.je lepsie ,ked sa strati v zarodku,akoby zomrelo pre chorobu,ked si nan uz zvykneme alebo by sme sa cely zivot pasovali s jeho postihnutim......"

mozno to znie teraz trosku surovo,ale ja myslim ze je to pravda.
priroda sa postarala aj o teba a bud stastna ze tvoje druhe babo je bez ujmy na zdravi a ze pekne napredujete.drzim ti strasne päste,aby ste to dotiahli do statneho konca.
osky, snazim sa... dnes uz mi je o nieco lepsie... ked som prisla o babo prvy krat asi v 99tom to som prezila ovela horsie. dnes sa snazim premahat, koli dropcovi co sa mi tam este schovava. dufam ze vsetko bude ok, az do porodu. psychika je teraz dolezita a o to viac som rozhodnuta bojovat aspon o to jedno babatko :-) ale je neuveritelne co my zeny musime vsetko vydrzat ...
0 0
jana_bariencikova jana_bariencikova
Ahojte, takže test je negatívny a zatiaľ sa ani menzes nedostavil... Tak idem čakať a ak nedostanem pôjdem v pondelok alebo utorok k dr. a uvidím čo mi povie. Pekný deň všetkým!
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Ahoj, a ty chceš byť tehotná alebo nie? Maja
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Ajkaben, drž sa, verím, že to všetko dobre dopadne! Aspoň jedno zdravé dieťatko Ti prajem.

A teraz moje novinky. Som v 34.tt. a od 01/04 som doma, lebo sa mi skratil krcok a lekar ma chcel nechat v nemocnici. Ale celkovo je lekarska starostlivost u nas na prd. Pripadam si ako nejake maso, nikto sa nezaujima, co so mnou dalej bude, len sa ma rychlo zbavia.
Kedze som sa chcela vyhnut dlhym cakaniam u lekara, zaplatila som si rocnu zdravotnu starostlivost na privatnej klinike (MUDr. Gazo). Ked som tam bola posledny krat (31/03), lekar povedal, ze mam ist na druhy den na rizikovu poradnu do nemocnice. A ze sa mam aj rozhodnut, kde budem rodit, lebo uz teraz mam zacat chodit tam. Nedal mi ziadne odporucanie, ziadnu radu, ani ho dokonca nezaujimalo, ci si ma v tej nemocnici nenechaju. Pre neho sa starostlivost o mna skoncila ...
V nemocnici na Antolskej ma prehliadol MUDr. Jancok (moc sa mu nechcelo) a spytal sa ma, ci chcem zostat v nemocnici, alebo budem lezat doma. No kto by chcel lezat v nemocnici?! A to sme tam cakali hodinu, bolo nas asi pat a lekar tam vobec nebol do 08,45, co sa uz moj muz "nasral" a klopal sestricke, ci vobec pan doktor pride. Na dverach ma ordinacne hodiny od 8,00, ale sestricka nam povedala, ze najprv ma vizitu a az potom sa venuje pacientkam na ordinacii. Tak naco tam ma napisane hodiny od 08,00??? Mne je tazko vobec obsediet a sediet niekde hodinu ma stoji neskutocne vela sil (
Momentalne teda doma lezim ... a rozmyslam, ako dalej. Antolska ma moc nepresvedcila. Minuly rok im tam umreli dve rodicky a maju tam pekny bordel ...

Neviete mi niekto poradit, ako mam dalej postupovat? Asi pojdem omrknut Ruzinov. Mam si lekara k porodu zazmluvnit alebo nie? Co je lepsie? Priznam sa, ze nemam moc penazi nazvys ...
0 0
jana_bariencikova jana_bariencikova
Ahojte,
Marryann.b áno chcela by som čakať bábätko... Veľmi
Dnes som bola u dr. a dal mi výmenný lístok na ultrazvuk na bud. týždeň tam mám ísť.
A inak som sa pomýlila vo výpočte mojej m. myslela som, že cyklus mám 28 dňový ale včera večer som pri pohľade do môjho m. kalendára zistila, že je to každých 21 dní... Takže som m. mala mať už okolo 2. apríla a dodnes som nedostala a ani necítim ani najslabší náznak toho, že by som mala dostať m..
Z toho som si vyrátala, že tá "nehoda" bola deň po skončení plodných dní... No uvidíme čo povedia na sone. Chystám sa ísť naň v stredu bud. týždeň... Myslite na mňa a držte palce. Pa
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Držím palce, daj potom vedieť, ako si dopadla )
0 0
ajkaben ajkaben

ajkaben je offline (nepripojený) ajkaben

maryann.b Pozri príspevok
Ajkaben, drž sa, verím, že to všetko dobre dopadne! Aspoň jedno zdravé dieťatko Ti prajem.

A teraz moje novinky. Som v 34.tt. a od 01/04 som doma, lebo sa mi skratil krcok a lekar ma chcel nechat v nemocnici. Ale celkovo je lekarska starostlivost u nas na prd. Pripadam si ako nejake maso, nikto sa nezaujima, co so mnou dalej bude, len sa ma rychlo zbavia.
Kedze som sa chcela vyhnut dlhym cakaniam u lekara, zaplatila som si rocnu zdravotnu starostlivost na privatnej klinike (MUDr. Gazo). Ked som tam bola posledny krat (31/03), lekar povedal, ze mam ist na druhy den na rizikovu poradnu do nemocnice. A ze sa mam aj rozhodnut, kde budem rodit, lebo uz teraz mam zacat chodit tam. Nedal mi ziadne odporucanie, ziadnu radu, ani ho dokonca nezaujimalo, ci si ma v tej nemocnici nenechaju. Pre neho sa starostlivost o mna skoncila ...
V nemocnici na Antolskej ma prehliadol MUDr. Jancok (moc sa mu nechcelo) a spytal sa ma, ci chcem zostat v nemocnici, alebo budem lezat doma. No kto by chcel lezat v nemocnici?! A to sme tam cakali hodinu, bolo nas asi pat a lekar tam vobec nebol do 08,45, co sa uz moj muz "nasral" a klopal sestricke, ci vobec pan doktor pride. Na dverach ma ordinacne hodiny od 8,00, ale sestricka nam povedala, ze najprv ma vizitu a az potom sa venuje pacientkam na ordinacii. Tak naco tam ma napisane hodiny od 08,00??? Mne je tazko vobec obsediet a sediet niekde hodinu ma stoji neskutocne vela sil (
Momentalne teda doma lezim ... a rozmyslam, ako dalej. Antolska ma moc nepresvedcila. Minuly rok im tam umreli dve rodicky a maju tam pekny bordel ...

Neviete mi niekto poradit, ako mam dalej postupovat? Asi pojdem omrknut Ruzinov. Mam si lekara k porodu zazmluvnit alebo nie? Co je lepsie? Priznam sa, ze nemam moc penazi nazvys ...
ahoj ja som rodila 2005 v ruzinove. celu poradnu som chodila k mudr. otapkovej priamo v ruzinovskej nemocnici - je skvela a velmi ludska - nebola som (ani ostatne maminky), pre nu len zaznam v karte. skoda ze som si ju nezaplatila k porodu- to bola velka chyba. rodila som cez desat hodin, nakoniec cisarskym.cely den som chytila otrasny personal starych lenivych sestriciek, ktore ma boli pozriet ci zijem asi dva krat pri com ma nezabudli zbuzerovat, ze osm si pod zaadkom pokrcila utierku. a este menej ochotnych lekarov, ktory sa chovali skor ako masiari.ale po porode to bolo super , skvele ochotne mlade sesricky, chovali sa pekne ku mne aj k malickej... takze ruzinov je fajn - ale ja by som si zaplatila mudr. otapkovu k porodu, inak by som tam uz nerodila. chod sa ku nej pozriet a urcite neolutujes.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

maryann.b Pozri príspevok
Ajkaben, drž sa, verím, že to všetko dobre dopadne! Aspoň jedno zdravé dieťatko Ti prajem.

A teraz moje novinky. Som v 34.tt. a od 01/04 som doma, lebo sa mi skratil krcok a lekar ma chcel nechat v nemocnici. Ale celkovo je lekarska starostlivost u nas na prd. Pripadam si ako nejake maso, nikto sa nezaujima, co so mnou dalej bude, len sa ma rychlo zbavia.
Kedze som sa chcela vyhnut dlhym cakaniam u lekara, zaplatila som si rocnu zdravotnu starostlivost na privatnej klinike (MUDr. Gazo). Ked som tam bola posledny krat (31/03), lekar povedal, ze mam ist na druhy den na rizikovu poradnu do nemocnice. A ze sa mam aj rozhodnut, kde budem rodit, lebo uz teraz mam zacat chodit tam. Nedal mi ziadne odporucanie, ziadnu radu, ani ho dokonca nezaujimalo, ci si ma v tej nemocnici nenechaju. Pre neho sa starostlivost o mna skoncila ...
V nemocnici na Antolskej ma prehliadol MUDr. Jancok (moc sa mu nechcelo) a spytal sa ma, ci chcem zostat v nemocnici, alebo budem lezat doma. No kto by chcel lezat v nemocnici?! A to sme tam cakali hodinu, bolo nas asi pat a lekar tam vobec nebol do 08,45, co sa uz moj muz "nasral" a klopal sestricke, ci vobec pan doktor pride. Na dverach ma ordinacne hodiny od 8,00, ale sestricka nam povedala, ze najprv ma vizitu a az potom sa venuje pacientkam na ordinacii. Tak naco tam ma napisane hodiny od 08,00??? Mne je tazko vobec obsediet a sediet niekde hodinu ma stoji neskutocne vela sil (
Momentalne teda doma lezim ... a rozmyslam, ako dalej. Antolska ma moc nepresvedcila. Minuly rok im tam umreli dve rodicky a maju tam pekny bordel ...

Neviete mi niekto poradit, ako mam dalej postupovat? Asi pojdem omrknut Ruzinov. Mam si lekara k porodu zazmluvnit alebo nie? Co je lepsie? Priznam sa, ze nemam moc penazi nazvys ...
majka,co to tu citam za bludy?
co to bolo za lekara,ked ta v polovici tehotenstva poslal na "vlastne nebezpecie"....?!ved ked si si ho zaplatila,mal ta doviest az do porodu,ci nie?
a co sa toho tyka,aj ked nemocnice su neni bohvieco,predsalen,si stale pod dozorom a keby cosi,mozu hned zasiahnut.tak,ci onak musis lezat.
doma mas mozno pohodlie,ale aspon z mojej skusenosti viem,ze v posteli stale nevydrzis-okrem toho mas doma dieta,tak mi nehovor opak.viem si predstavit ako ta po 5 minutach v posteli uz mrle zeru ist daco robit.....ci nie?
Maji davaj si pozor,ved keby si uz aj teraz predcasne porodila,uz by sa to dalo zvladnut-malicka by nebola postihnuta.ale predsa,bola by to skoda,ked si to uz az sem dotiahla.opatruj sa.tesim sa,kedy nam sem pricapis prve fotky s malou.
NERISKUJ!!!!!!!
ohladom Blavy a nemocnic neviem poradit a o tom ze si mame platit niekoho k porodu tiez neviem.nestacim sa cudovat,co vsetko sa na Slovensku prevadza.asi som uz prilis dlho mimo.ja som mala velmi dobreho gynekologa a aj v nemocnici sa o mna pekne starali,no ale nerodila som,tak neviem-s odstupom rokov som zistila,ze ma asi trochu zanedbali.......ale pravdu o tom ako to bolo uz nezistim.co uz.
zajtra mam termin,dufam ze sa dozviem konecne,co je vo veci.
aspon daku presnu diagnozu.vsak uz som z toho na nervy.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Moja jedna kámoška 23r. tiež by chcela babo, ale ako si sa jej nedarí.Minule jej doktor diagnostikoval cistu. A povedal, keď budú bolesti, že sa to vypaľuje. Minule začala krvácať išla k doktorovi. A zistil, že má mimomaternicové tehotenstvo. To predtým nevedel.Ja to mu nechápem
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

ajkaben Pozri príspevok
ahoj ja som rodila 2005 v ruzinove. celu poradnu som chodila k mudr. otapkovej priamo v ruzinovskej nemocnici - je skvela a velmi ludska - nebola som (ani ostatne maminky), pre nu len zaznam v karte. skoda ze som si ju nezaplatila k porodu- to bola velka chyba. rodila som cez desat hodin, nakoniec cisarskym.cely den som chytila otrasny personal starych lenivych sestriciek, ktore ma boli pozriet ci zijem asi dva krat pri com ma nezabudli zbuzerovat, ze osm si pod zaadkom pokrcila utierku. a este menej ochotnych lekarov, ktory sa chovali skor ako masiari.ale po porode to bolo super , skvele ochotne mlade sesricky, chovali sa pekne ku mne aj k malickej... takze ruzinov je fajn - ale ja by som si zaplatila mudr. otapkovu k porodu, inak by som tam uz nerodila. chod sa ku nej pozriet a urcite neolutujes.
Ajkaben, tak si predstav, že MUDr. Oťapkovú (za slobodna Vlčkovú) poznám vyše 10 rokov. Kedysi sme spolu pracovali, ale to ešte študovala. Včera som u nej bola (bála som sa, či ma spozná), ale objala ma a povedala mi: "Majka vitaj, veď ty si sa vôbec nezmenila!" Super pocit. Teším sa, že sa o mňa postará. Len toho 30/05, kedy mám ja termín, tak je na školení v Prahe. Za dva týždne idem k nej opäť do poradne. Zobrala mi stery a odporučila ma na sono. Tam pôjdem v 36 tt. Som rada, že aj ty ju chváliš. Ona je fakt zlatá.
A mala si aj epidurál? Ja som mala prvý pôrod rýchly. Dalo sa to prežiť. Slabé bolesti v krížoch ma chytili okolo piatej ráno a 10,30 bol malý na svete. Po pravde, ani som nad tým nerozmýšľala, lebo sa hovorí, že druhý pôrod je rýchlejší ako ten prvý. A manžel bude so mnou. Ale práve lekárka sa ma pýtala, čo som sado-maso, tak neviem.
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Zdenka175 Pozri príspevok
Moja jedna kámoška 23r. tiež by chcela babo, ale ako si sa jej nedarí.Minule jej doktor diagnostikoval cistu. A povedal, keď budú bolesti, že sa to vypaľuje. Minule začala krvácať išla k doktorovi. A zistil, že má mimomaternicové tehotenstvo. To predtým nevedel.Ja to mu nechápem
To je fakt divné
Neviem, ako je to s cystami, ale mám pocit, že sa to dá liečiť aj medikamentózne. Alebo sa mýlim?! Možno závisí od veľkosti. A mimomaternicové tehotenstvo je veľmi nebezpečné. Nikedy rozhodujú a od nešťastia takéto maminy delia len hodiny, minúty ... ešte, že jej to diagnostikovali včas.
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

osky Pozri príspevok
majka,co to tu citam za bludy?
co to bolo za lekara,ked ta v polovici tehotenstva poslal na "vlastne nebezpecie"....?!ved ked si si ho zaplatila,mal ta doviest az do porodu,ci nie?
a co sa toho tyka,aj ked nemocnice su neni bohvieco,predsalen,si stale pod dozorom a keby cosi,mozu hned zasiahnut.tak,ci onak musis lezat.
doma mas mozno pohodlie,ale aspon z mojej skusenosti viem,ze v posteli stale nevydrzis-okrem toho mas doma dieta,tak mi nehovor opak.viem si predstavit ako ta po 5 minutach v posteli uz mrle zeru ist daco robit.....ci nie?
Maji davaj si pozor,ved keby si uz aj teraz predcasne porodila,uz by sa to dalo zvladnut-malicka by nebola postihnuta.ale predsa,bola by to skoda,ked si to uz az sem dotiahla.opatruj sa.tesim sa,kedy nam sem pricapis prve fotky s malou.
NERISKUJ!!!!!!!
ohladom Blavy a nemocnic neviem poradit a o tom ze si mame platit niekoho k porodu tiez neviem.nestacim sa cudovat,co vsetko sa na Slovensku prevadza.asi som uz prilis dlho mimo.ja som mala velmi dobreho gynekologa a aj v nemocnici sa o mna pekne starali,no ale nerodila som,tak neviem-s odstupom rokov som zistila,ze ma asi trochu zanedbali.......ale pravdu o tom ako to bolo uz nezistim.co uz.
zajtra mam termin,dufam ze sa dozviem konecne,co je vo veci.
aspon daku presnu diagnozu.vsak uz som z toho na nervy.
Osky, ako si dopadla?

Budem sa snažiť. A naozaj ma mrle žerú. Malý je aj dnes doma. A treba mi aj navariť ... Ale včera ma lekárka vyšetrila a hovorila, že to nevyzerá nejako tragicky. Že malá je natlačená hlavičkou dolu, ale že krčok mám vzadu hore, aj keď len na 1,5 cm. Tak som rada, že sa to nijako nezmenilo. Do poradne idem opäť za dva týždne.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

maryann.b Pozri príspevok
Ajkaben, tak si predstav, že MUDr. Oťapkovú (za slobodna Vlčkovú) poznám vyše 10 rokov. Kedysi sme spolu pracovali, ale to ešte študovala. Včera som u nej bola (bála som sa, či ma spozná), ale objala ma a povedala mi: "Majka vitaj, veď ty si sa vôbec nezmenila!" Super pocit. Teším sa, že sa o mňa postará. Len toho 30/05, kedy mám ja termín, tak je na školení v Prahe. Za dva týždne idem k nej opäť do poradne. Zobrala mi stery a odporučila ma na sono. Tam pôjdem v 36 tt. Som rada, že aj ty ju chváliš. Ona je fakt zlatá.
A mala si aj epidurál? Ja som mala prvý pôrod rýchly. Dalo sa to prežiť. Slabé bolesti v krížoch ma chytili okolo piatej ráno a 10,30 bol malý na svete.Po pravde, ani som nad tým nerozmýšľala, lebo sa hovorí, že druhý pôrod je rýchlejší ako ten prvý. A manžel bude so mnou. Ale práve lekárka sa ma pýtala, čo som sado-maso, tak neviem.
No to nie je pravda ,to nesúhlasím. Ja som rodila po termínoch a na vyvolavačky. Prvý sa narodil po 3 hodinách. Bolesti v norme. A druhý celý deň v bolestiach a narodil sa pred polnocou.Strašne som sa pomaly otvárala. Už aj uvažovali o cisárskom,
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

maryann.b Pozri príspevok
Osky, ako si dopadla?

Budem sa snažiť. A naozaj ma mrle žerú. Malý je aj dnes doma. A treba mi aj navariť ... Ale včera ma lekárka vyšetrila a hovorila, že to nevyzerá nejako tragicky. Že malá je natlačená hlavičkou dolu, ale že krčok mám vzadu hore, aj keď len na 1,5 cm. Tak som rada, že sa to nijako nezmenilo. Do poradne idem opäť za dva týždne.
dopadla som dobre aj zle.
ale tesim sa ze som nadabila na ludi,ktori su uplne mili,zhovievavi a dokonca ma zobrali aj bez odporucania mojho zenskeho lekara-lebo ta pani pri okienku,co mi davala termin asi myslela ze ho mam,ani sa o niecom takom nezmienila.az ked si ho vcera pytala,pucila som na nu kukadla-co vravi.
no ale z hrbou inych papierov z nemocnice ma vzali cakom praskom.nikomu ten odporucaci papierik nechybal,vsak videli ze idem rovno z nemocnice.....

vsetko som im vyrozpravala a doktorka si vyziadala moje nalezy,ktore mi mali prist postou-este stale ich nemam!!!
je neuveritelne,ako rychle dokazu veci fungovat-ani nie 2 minuty a mali faxom doruceny moj presny chorobopis z nemocnice!!!
doktorka ma ubezpecila,ze ked ma lekarka neoperovala,bude to v poriadku-pozna ju a ozaj je v tejto oblasti jednicka.napriek tomu ma objednali este raz na zvlastne sono,kde si overia to co vravela lekarka co ma mala operovat.a este na endoskopiu-vobec neviem co to je.vzali krv a skratka ma prevetraju od hlavy po päty aby zistili,co je vo veci.
nalezy z nemocnice vsak vravia o pravdepodobnosti tzv.uterus bicornis,nie je vsak az tak prehnuta,ze by vadila babätku a preto neoperovali.len keby to septum/prepazka/bolo velmi dlhe,operovali by.
tato doktorka vravi,ze ked som uz raz donosila dieta do 17.tyzdna,neveri,ze by bol problem v tom.vtedy mi to skomplikovala jedina placenta previa a preto som krvacala.tvrdi,ze taketo defekty na maternici zapricinuju to,ze zeny nikdy nedovedu svoje tehotenstvo do terminu.vzdy rodia medzi 30.a 40.tyzdnom a su sledovane,tehotenstvo je rizikove.ale inak ziadne potiaze alebo uplne nemozne mat deti...
prave naopak.bola veeeeelmi optimisticka a vobec nepochybuje o tom ze budem mat deti.mam trochu zhodit,lebo ked budem nosit dieta,budu ma boliet klby.stale sa usmievala a jednala so mnou,ako keby som uz zajtra mala otehotnietdalsi termin mam 4.maja.tak som zvedava.

je super ze si nadabila na doktorku co poznas-este aj kamosku.tak si ma upokojila.vsak ja to prezivam s tebou.pomohlo mi to zmierit sa so stratou mojho babätka.uz to beriem celkom v pohode-ziadne depky.ked si na to pomyslim je mi smutno ale neplacem a nezaoberam sa tym.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať