Zavrieť

Porady

Prvotné príznaky tehotenstva zmizli

Ahojte, chcem sa poradiť. 23/08 som mala poslednú menštruáciu. 29/09 som si urobila dva tehotenské testy a boli pozitívne. Boleli ma prsia, bolelo ma v podbrusku, menstruacia mi uplne vynechala. Citila som vykyvy nalad. Zajtra sa chystam k lekarovi.
Dnes rano ako som sa zobudila, zistila som, že prsia ma už takmer vôbec nebolia a brucho už nemám napäté. Pravdu povediac, prestala som sa ako tehotná cítiť. Niaktoré príznaky som ani vôbec nemala, ale tak to bolo aj pri prvom dieťati. Nemám ranné nevoľnosti, nie som unavená, bradavky mi ešte neztmavli, nemám problém s pachmi, mám len zvýšený výtok. Nemohla som o dieťatko prísť? Nekrvácam, ale veľmi sa bojím. Je možné, že mi príznaky tak veľmi poľavili, že skoro nič necítim?? Nemôže ísť o mimomaternicové tehotenstvo? Ďakujem za rady.
Naposledy upravil Dav : 28.06.10 at 14:26
Usporiadat
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Osky, ako si dopadla? Včera som na Teba myslela. Asi si ešte ubolená ... Maja
0 0
mili73 mili73

mili73 je offline (nepripojený) mili73

maryann.b Pozri príspevok
Ahojte, slubila som, ze sa ozvem, ked budem mat vysledky z amniocentezy.
Tak, vysledky boli v poriadku a potvrdili mi, ze to bude dievcatko Vsetci traja sa na malu Miu tesime Sestra mi cez vikend darovala kocik. Velmi ma tym prekvapila.
Maja
Ahojte, som tu dlhsie nebola - ale ako citam -SKVELE SPRAVY Maryann.b .
GRATULUJEM - uzivaj si tehotenstvo a nech ta mala "poslucha" este v brusku a hlavne si vychutnavaj jej kazdy pohyb v brusku

Pozdravujem aj ostatne zienky

A u nas nic nove - dr. mi nasadil silnejsie lieky na moje chronicke ochorenie, tak asi pol roka mame pauzu, ale nevadi, v lete by sme chceli ist na dovcu k moru, uvidime potom, skusime

Hlavne, ze sa blizi JAR !!! (nie prostriedok na umyvanie riadu, ale rocne obdobie )
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

mili73 Pozri príspevok
Ahojte, som tu dlhsie nebola - ale ako citam -SKVELE SPRAVY Maryann.b .
GRATULUJEM - uzivaj si tehotenstvo a nech ta mala "poslucha" este v brusku a hlavne si vychutnavaj jej kazdy pohyb v brusku

Pozdravujem aj ostatne zienky

A u nas nic nove - dr. mi nasadil silnejsie lieky na moje chronicke ochorenie, tak asi pol roka mame pauzu, ale nevadi, v lete by sme chceli ist na dovcu k moru, uvidime potom, skusime

Hlavne, ze sa blizi JAR !!! (nie prostriedok na umyvanie riadu, ale rocne obdobie )
Mili73, ďakujem. Už sa mi to kráti. Za cca 8 tt. uvidíme konečne ten náš zázrak! Teším sa, ide jar, leto, 01/04 idem naposledy do práce, takže si vieš predstaviť, že môj úsmev je zo dňa na deň širší. Tak ako moje bruško. Teším sa, ako budem doma vegetiť. A aj malému som sľúbila, že nemusí chodiť každý deň do škôlky, že si ho niekedy nechám aj doma. Teda ak bude poslúchať!

Milli73, držím Vám palce, nech sa to podarí. Relaxujte a pôjde to. Treba veriť ...

V pondelok mi volala kamoška, že aj ona končí tretí mesiac. Roky má problémy so štítnou žľazou, tak sa veľmi tešia na druhý prírastok. Prvé deti máme s vekovým rozdielom 3 mesiace a toto druhé bude mať 5 mesiacov po nás. Ona má dievča a ja chlapca, teraz čakám babu a zasmejem sa, ak oni budú mať chalaniska.

Maja
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak sa hlasim.
ubolena nie som,niet z coho.este mozno tak na dusi.
ale nahnevana a sklamana som teda poriadne!!!!!!!!!!!
podstupila som dalsiu narkozu pre odstranenie problemu a oni mi nakoniec nic nerobili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!skoro som tam odpadla,ked mi to vecer doktorka,ktora ma "operovala",oznamila.
jednoducho iba skumala,co je vo veci a najlepsie na tom je,ze moja diagnoza urcena pred tym,sa nepotvrdila!!!!
mam sice uterus septus,ale tak maly a na takom mieste,kedy nemoze byt pricinou potratu alebo nejakej vady v tehotenstve-tvrdi ona.ja vsak nechapem,preco,ked uz som bola uspata a na sale,neodstranili aspon ten kusok,co tam nema co robit.ona tvrdi ze to je len do tretiny maternice a preto pricinu treba hladat inde.
zda sa jej ale ze mam dvojrohu maternicu-v tvare srdca,ale ani tym nie je si celkom ista-muselo by sa to zistit laparoskopiou,ale ona tvrdi,ze ak sa to nepotvrdi,bude potom materbnica celkom normalneho tvaru a tak,ci uz je normalna a ci srdcova,nevidi v tom problem.
ked si to tak zhrniem,nevidi problem v nicom..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
neodporuca mi skusat otehotniet.mam skusit najprv vysetrenie hormonov,stitnej zlazy a vela veci,ktore vraj napise pre doktora na sprievodny list.
na prepustacej sprave vsak je len tolko,ze sa mam cca do 4 tyzdnov hlasit u zenskeho a potvrdenie o vykonanych zakrokoch.
ziadne odporucania,co treba robit.
pytala som sa na to sestricky a ta povedala,ze mi to pride postou tak do 4 tyzdnov!!!!takze mam na to 4 tyzdne cakat,potom ist k zenskemu......no vazne ,jak u blbych.len stracam cas.mam 32 rokov.nemam tolko casu aj ked ho mam este dost ale mozno sa budem musiet liecit....kazdy den je drahy.
vajecniky su iste v poriadku,inak by som neotehotnela.
vzala som teda vsetko do vlastnych ruk a hned z nemocnice som isla do inej nemocnice,kde je specialna ambulancia na taketo veci a dojednala som si uz aj termin na 13.4. a budeme zistovat pricinu a hotovo.
ked mi neporadia v jednej nemocnici,skusim v druhej.
som tak vycerpana z tolkeho stresu,ze neviem ci zaspim od nerozity.
veru som si nepomyslela,ze aj ja budem patrit k problemovym "mamickam?".
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
osky nezúfaj.
Dobre si sa rozhodla pre inú nemocnicu, iného doktora.
Uvidíš že všetko dobre dopadne. Inak ja som celý život vedela, že budem patriť k problémovým mamičkám, napriek tomu boli ešte ďalšie zdravotné problémy, ktoré som nečakala. Ale neprestala som dúfať, a riskla som. O dva týždne bude mať synček 2roky. čakala som v podstate 3 roky, rodila som trošku v neskoršom veku. Všetko som si patrične užila, aj si malého užívame stále. A je dosť možné, že riskneme ešte raz, aj keď už viem, že tiež budú problémy. Ale veriť treba stále.
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

osky Pozri príspevok
tak sa hlasim.
ubolena nie som,niet z coho.este mozno tak na dusi.
ale nahnevana a sklamana som teda poriadne!!!!!!!!!!!
podstupila som dalsiu narkozu pre odstranenie problemu a oni mi nakoniec nic nerobili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!skoro som tam odpadla,ked mi to vecer doktorka,ktora ma "operovala",oznamila.
jednoducho iba skumala,co je vo veci a najlepsie na tom je,ze moja diagnoza urcena pred tym,sa nepotvrdila!!!!
mam sice uterus septus,ale tak maly a na takom mieste,kedy nemoze byt pricinou potratu alebo nejakej vady v tehotenstve-tvrdi ona.ja vsak nechapem,preco,ked uz som bola uspata a na sale,neodstranili aspon ten kusok,co tam nema co robit.ona tvrdi ze to je len do tretiny maternice a preto pricinu treba hladat inde.
zda sa jej ale ze mam dvojrohu maternicu-v tvare srdca,ale ani tym nie je si celkom ista-muselo by sa to zistit laparoskopiou,ale ona tvrdi,ze ak sa to nepotvrdi,bude potom materbnica celkom normalneho tvaru a tak,ci uz je normalna a ci srdcova,nevidi v tom problem.
ked si to tak zhrniem,nevidi problem v nicom..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
neodporuca mi skusat otehotniet.mam skusit najprv vysetrenie hormonov,stitnej zlazy a vela veci,ktore vraj napise pre doktora na sprievodny list.
na prepustacej sprave vsak je len tolko,ze sa mam cca do 4 tyzdnov hlasit u zenskeho a potvrdenie o vykonanych zakrokoch.
ziadne odporucania,co treba robit.
pytala som sa na to sestricky a ta povedala,ze mi to pride postou tak do 4 tyzdnov!!!!takze mam na to 4 tyzdne cakat,potom ist k zenskemu......no vazne ,jak u blbych.len stracam cas.mam 32 rokov.nemam tolko casu aj ked ho mam este dost ale mozno sa budem musiet liecit....kazdy den je drahy.
vajecniky su iste v poriadku,inak by som neotehotnela.
vzala som teda vsetko do vlastnych ruk a hned z nemocnice som isla do inej nemocnice,kde je specialna ambulancia na taketo veci a dojednala som si uz aj termin na 13.4. a budeme zistovat pricinu a hotovo.
ked mi neporadia v jednej nemocnici,skusim v druhej.
som tak vycerpana z tolkeho stresu,ze neviem ci zaspim od nerozity.
veru som si nepomyslela,ze aj ja budem patrit k problemovym "mamickam?".
Musela si natrafiť na niekoho neschopného. Dobre si urobila, že si išla inde. Netreba sa vzdávať.Držím ti palce.
1 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Osky, to mi je veľmi ľúto

A zatiaľ si chodila len k normálnemu ženskému lekárovi? Neskúšala si ešte odborníkov v centre pre asistovanú reprodukciu? Tam by Ťa prevetrali sprava aj zľava. Ja som tam bola len na vstupnej konzultácii, kde mi vyšetrili vaječníky a vzali nejaké výtery. Potom som mala ísť na vyšetrenia počas menštruácie, no tie som už nestihla, keďže som otehotnela. Ale boli tam fakt veľmi milí.
Odporučila ma tam moja suseda, ktorá má 8 mesačnú dcérku. Nemá v poriadku vaječníky a tak tam bola na umelom oplodnení. Patrí však k tej hŕstke šťastných, ktorým sa to podarilo na prvý krát.

Maja
1 0
ajkaben ajkaben

ajkaben je offline (nepripojený) ajkaben

ahojte dievcata,
tak som dnes bola na tej kontrole... a doktorka mi povedala ze CAKAM DVOJICKY !!!!!!!!!!!!!!
moja prva reakcia bola ze nech si utrie ten druhy fliacik na monitore ale nepomohlo proste su tam dve babatka :-) akurat ze srdiecko bije zatial len jednemu, ale som siesty tyzden tak snad sa rozbucha aj to druhe ...a ak nie vraj sa ten plodik vstrebe ale neohrozi to ten plodik co mu uz bije srdiecko...
normalne som v soku ... som sa zmierovala s tym ze nahodou nebude to jedno a oni su tam dve...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ajkaben Pozri príspevok
ahojte dievcata,
tak som dnes bola na tej kontrole... a doktorka mi povedala ze CAKAM DVOJICKY !!!!!!!!!!!!!!
moja prva reakcia bola ze nech si utrie ten druhy fliacik na monitore ale nepomohlo proste su tam dve babatka :-) akurat ze srdiecko bije zatial len jednemu, ale som siesty tyzden tak snad sa rozbucha aj to druhe ...a ak nie vraj sa ten plodik vstrebe ale neohrozi to ten plodik co mu uz bije srdiecko...
normalne som v soku ... som sa zmierovala s tym ze nahodou nebude to jedno a oni su tam dve...
a možnože sú tam aj tri,len to doktorka nevidela poriadne...
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

ajkaben, blahoželám a teším sa s Tebou ( mňa takto gynekológ šokoval pár dní pred Vianocami, ale mám tam len jedno ) !!!
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

maryann.b Pozri príspevok
Osky, to mi je veľmi ľúto

A zatiaľ si chodila len k normálnemu ženskému lekárovi? Neskúšala si ešte odborníkov v centre pre asistovanú reprodukciu? Tam by Ťa prevetrali sprava aj zľava. Ja som tam bola len na vstupnej konzultácii, kde mi vyšetrili vaječníky a vzali nejaké výtery. Potom som mala ísť na vyšetrenia počas menštruácie, no tie som už nestihla, keďže som otehotnela. Ale boli tam fakt veľmi milí.
Odporučila ma tam moja suseda, ktorá má 8 mesačnú dcérku. Nemá v poriadku vaječníky a tak tam bola na umelom oplodnení. Patrí však k tej hŕstke šťastných, ktorým sa to podarilo na prvý krát.

Maja
netusila som,ze nadabim na niekoho,kto ma neodoperuje.
je to pre mna sok,lebo po kyretazi mi jasne povedali,ze ten kusok co tam je,prekaza.....!!!!!!!
nic to,tam kde som objednana teraz/AKH-Vieden/ je specialne gynekologicke centrum,nielen normalne ambulancie.tak dufam,ze aj tu ma prevetraju zo vsetkych stran-aj tu je aj centrum asistovanej reprodukcie,takze sa ufam na uspech.
vlastne ta doktorka co ma "operovala"mi aj tak osporucila tam ist-medzi recou,tak hadam cosi zistia.
ako som si vsimla,moj problem nebol v otehotneni,ale v donoseni.
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

avonka1 Pozri príspevok
ajkaben, blahoželám a teším sa s Tebou ( mňa takto gynekológ šokoval pár dní pred Vianocami, ale mám tam len jedno ) !!!
Ajkaben blahoželám! Vyzeráš byť v pohode. Lebo ja by som asi z dvojičiek bola v šoku! Ja viem, že by sme to nejako zvládli, ale musela by som to rozdýchať ... Maja
0 0
ajkaben ajkaben

ajkaben je offline (nepripojený) ajkaben

ahojte dievcata,
vsetkym vam dakujem :-)
este stale sa z toho neviem spamätat ale tesim sa
31.3. idem este na kontrolu ci sa rozbuchalo aj druhe srdiecko - tak snad ano.
ak nie , som vdacna aj za jedno babenko, trosku si poplacem a bude.

... ale bol to riadny sok, ked mi to oznamila, tyzden pred tym mi nedavala velku sancu ze bude bit srdiecko a nakoniec su tam dve a pekne velke
aj sa tesim aj sa bojim, este dobre ze sme sa v lete prestahovali z 1izboveho bytu do rodinneho domu s 9á pozemkom, snad sa nejako pomestime. akurat neviem ako natlacim do naseho auta tri autosedacky - manzel sa smeje ze kupime minibus.vzdy chcel byt soferom autobusu.

ak mozem este sa ozvem 31.3. ci biju obidve srdiecka

drzim vam vsetkym palce vo vasom snazeni, nech mate tolko stastia ako ja
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

ajkaben, pri prvom sone som doktorovi vravela, nech ma poriadne poprezerá, či tam nie sú dve, lebo v rodine mám dvojičky... a on sa zarehotal, že koooooooľko by som ich tam chcela asi tak mať... huncút...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

na mojej sprave z nemocnice je napisane-HSIC.
co tento symbol znamena?
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Netusim. Na nete si nic nenasla?
0 0
ajkaben ajkaben

ajkaben je offline (nepripojený) ajkaben

ahojte dievcata,
som po kontrole. dvojicky su jednovajecne, ale stale bije len jedno srdiecko.ten plodik, co mu nebije, ale podrastol. tak ani doktorka z toho nieje mudra.plod rastie a rastie ale srdiecko zatial nebije, vraj buduci tyzden uz budemem vediet definitivne na com som, mam prist na kontrolu. kedze su oba plodiky jednovajecne, nasadila mi lieky dufastol. inak nemam ziadne problemi, nezvraciam, nemam vytok, nespinim a ani nemam bolesti... tak snad sa udrzi aspon jeno babatko, ale tesila som sa na dve... som 7tt snad sa to druhe sriecko rozbucha...dufam...
ada

avonka1 tvoj doktor sa pomylil ze tam mas dve? alebo si mala nieco podobne ako ja ??
0 0
jana_bariencikova jana_bariencikova
Ahojte, chcela by som počuť Váš názor... Posledný menzes som mala 12.3. a 21.3. t.j. v posledný deň neplodných dní sa nám stala "malá" nehoda. Odvtedy som si robila už 3 testy a všetky vyšli negatívne. Viem, že to bolo dosť skoro ale veľmi som chcela vedieť, či to čo sa so mnou deje nemôže byť tehotenstvo... Asi týždeň po "nehode" som začala mať zvláštny pocit v ústach, akoby mi niečo prekážalo pri prehĺtaní, začalo mi strašne chutiť všetko sladké, pričom za normálu sa ho ani nedotknem (s výnimkou menzesu :-D), mám zvláštny pocit v žalúdku (akoby ťažobu) a hrozne bolestivé prsia. Lenže do najbližšieho menzesu zostáva takmer týždeň a ja mám prsia už vyše týždňa záhadne naliate a desne bolestivé... Vyzerajú akoby každú chvíľu mali prasknúť. A pobolieva ma v podbrušku. Napíšte mi, prosím Vaše názory. Ďakujem.
0 0
ajkaben ajkaben

ajkaben je offline (nepripojený) ajkaben

no neviem ci ta potesim alebo vydesim, ale moj nazor je, ze by si mohla byt tehotna... na baby testy je este priskoro, musis pockat este tyzden a kup si taky co meria od najnizsej hladiny HCG - tusim rapiclear, zeleny alebo cerveny - to je tusim jedno...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

uz to tu bolo xxxkrat napisane,ale napisem to este raz-ja verim len testu,ktory robim az po vynechani menzesu.
priskore testovanie ta aj tak nenecha pokojnou.vzdy budes mat pochybnosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať