Zavrieť

Porady

ofotené bločky??

dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či si v JÚ môžem ofotiť niektoré bločky(VPD), ktoré "strácajú farbu". môžem potom založiť takéto ofotené bločky?
Usporiadat
Gr.renata Gr.renata

Gr.renata je offline (nepripojený) Gr.renata

Ja som to vyriešila tak,že som na každý bločik dala svoju pečiatku na spodok a potom som ich ofotila a nemôžu mi povedať,že som si ofotila niečije bločky.dúfam,že som to tak mohla urobiť.čo poviete?
0 0
Bodula Bodula

Bodula je offline (nepripojený) Bodula

Ja to tak robím so všetkými bločkami, ktoré sú z registračných pokladní, pretože ak si pozrieš v archíve bločky spred 3 rokov budeš prekvapená, že na niektorých z nich vôbec nič nevidno. A keď budeš mať kontrolu, nebude ich zaujímať, že tam nič nevidno. Vtedy Ťa zachráni iba kopia.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Bodula
Ja to tak robím so všetkými bločkami, ktoré sú z registračných pokladní, pretože ak si pozrieš v archíve bločky spred 3 rokov budeš prekvapená, že na niektorých z nich vôbec nič nevidno. A keď budeš mať kontrolu, nebude ich zaujímať, že tam nič nevidno. Vtedy Ťa zachráni iba kopia.
...kópia čoho? v tej dobe už len bieleho bločku? no neviem, zachrani ťa len sviečka a návod v predošlých článkoch
0 0
Janca1 Janca1

Janca1 je offline (nepripojený) Janca1

Mala som danovú kontrolu. Pri blokoch ktoré strácajú farbu robím toto: okopírujem nalepím vedla originálu a opečiatkujem zvrchu tak aby pečiatka prekrývala oba bločky. Dan. úrad nemal námietky a povedali že to robím správne.
0 0
Gr.renata Gr.renata

Gr.renata je offline (nepripojený) Gr.renata

ja som to vyriešila tak,že každý bloček opečiatkujem svojou pečiatkou, potom to prefotím,a tak to založím do učtovníctva a nemôžu mi povedať,že som si to od niekoho ofotila,lebo mám na každom bločku svoju pečiatku.čo myslíte môžem to takto robiť?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Janca1 Pozri príspevok
Mala som danovú kontrolu. Pri blokoch ktoré strácajú farbu robím toto: okopírujem nalepím vedla originálu a opečiatkujem zvrchu tak aby pečiatka prekrývala oba bločky. Dan. úrad nemal námietky a povedali že to robím správne.
Ak to uznali tak je to v poriadku, ale ja si nebudem robiť náklady na ďalšie fotenie a pridávať prácu. Ak niekto robí učto iným može si to zaratať, ale ja si ho robím sama a nebudem si pre neschopnosť niekoho, kto schvalil také pokladne robiť hlavu. Až príde kontrola nahrejem čo treba a hotovo.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

slavica Pozri príspevok
Až príde kontrola nahrejem čo treba a hotovo.
Len aby z toho nahrievania pri kontrole nebolo veľké prekvapenie.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Manual Pozri príspevok
Len aby z toho nahrievania pri kontrole nebolo veľké prekvapenie.
Treba si to nacvičiť, nechceš k tomu "manual" ?
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Dnes v rádiu bol na túto tému krátky rozhovor so zamestnancom DÚ.Povedala asi toľko: DÚ uzná fotokópiu dokladu,ale len vtedy,ak fotokópia bude podpísaná.Nespomenula ,že by mala byť pečiatka a pod.Len podpis!!!
Som zvedavá,koľko DÚ bude takto reagovať a koľké DÚ sa bude do toho obúvať a strpčovať život účtovníkom.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

renataj Pozri príspevok
Dnes v rádiu bol na túto tému krátky rozhovor so zamestnancom DÚ.Povedala asi toľko: DÚ uzná fotokópiu dokladu,ale len vtedy,ak fotokópia bude podpísaná.Nespomenula ,že by mala byť pečiatka a pod.Len podpis!!!
Som zvedavá,koľko DÚ bude takto reagovať a koľké DÚ sa bude do toho obúvať a strpčovať život účtovníkom.
Na každom DU si robia aj tak svoje pravidla a tak ja si budem tiež. Žiadne náklady fotením si zvyšovať nebudem ake urobim to tak ako som opísala. Náklady z nákladov to už može byť realita len v našej užasnej legislatíve...
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

slavica Pozri príspevok
Na každom DU si robia aj tak svoje pravidla a tak ja si budem tiež. Žiadne náklady fotením si zvyšovať nebudem ake urobim to tak ako som opísala. Náklady z nákladov to už može byť realita len v našej užasnej legislatíve...
Já robím JÚ len manželovi.Náklady za fotokópie si účtujem v réžii,ak mám doklad o zaplatení./Aj ten by som si mala dať odfotiť/ ZAČAROVANÝ KRUH.
Ale na mieste, kde si ich dávam fotiť,tam nevydávajú blednúce doklady a tiež sa snažím nakupovať na miestach,kde nie je s nimi problém.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

renataj Pozri príspevok
Dnes v rádiu bol na túto tému krátky rozhovor so zamestnancom DÚ.Povedala asi toľko: DÚ uzná fotokópiu dokladu,ale len vtedy,ak fotokópia bude podpísaná.Nespomenula ,že by mala byť pečiatka a pod.Len podpis!!!
Som zvedavá,koľko DÚ bude takto reagovať a koľké DÚ sa bude do toho obúvať a strpčovať život účtovníkom.
Prosím, asi mám dnes dlhé vedenie - kým má byť podpísaná?
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

liba2 Pozri príspevok
Prosím, asi mám dnes dlhé vedenie - kým má byť podpísaná?
Má to byť podpísané účtovníkom.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ďakujem - zase stúpneme na dôležitosti .
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Liba2 - ja som sa nad tým tiež pozastavila, keď povedali, že musí byť podpísaná fotokópia bločku a vyznelo to tak, že by to mala byť zodpovedná osoba. Ináč vraj fotokópiu pri ktorej musí byť aj originál i keď neviditeľného bloku neuznajú.
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

neviem si predstaviť keď mesačne mám 500 bločkov robiť fotokópie.To sa pri takom množstve ani nedá a pri tom koľko spotrebovaného papiera.
Naposledy upravil evika : 12.02.07 at 13:53 Dôvod: zle napísané
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

mysimis Pozri príspevok
Ináč vraj fotokópiu pri ktorej musí byť aj originál i keď neviditeľného bloku neuznajú.
Tejto vete nerozumiem. Napíš to zrozumiteľne Tak uznajú alebo nie ?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Neviditeľný blok - fotokópia - podpis. Len takto to uznajú.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

mysimis Pozri príspevok
Neviditeľný blok - fotokópia - podpis. Len takto to uznajú.
Takto je to OK a pre potešenie
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Som toho názoru,že všetko záleží len na daňárovi,ktorý príde na kontrolu.Nie každý daňovák je ochotný akceptovať fotokópie.A určite veľmi záleží na tom,ako sa vyspal a či som mu sympatická.Ak príde žena žene na kontrolu=hotová katastrófa/osobná skúsenosť/!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať