Zavrieť

Porady

ofotené bločky??

dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či si v JÚ môžem ofotiť niektoré bločky(VPD), ktoré "strácajú farbu". môžem potom založiť takéto ofotené bločky?
Usporiadat
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Lepšie je to previesť do elektronickej podoby - t.j. skenovať, aj s príslušným VPD. Umožňuje to aj novela zákona o účtovníctve, takže DÚ by to mali (mohli)akceptovať .
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Veď aj daňové úrady skenujú naše priznania. . .

Ja som včera pokusne skúsila to oblepovanie lepiacou páskou. Mala som bloček z chlebíka starý cca 2 týždne. už na obed som ledva rozoznala čo tam je a dnes je doklad úplne biely. Ešte že som neoblonďavela a nelepila hneď všetky... :-))

Keď tie doklady skenujete, skenujete to ako fotku? (strašne neodborný výraz, ale lepšie to neviem opísať).
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
AlaNR
Veď aj daňové úrady skenujú naše priznania. . .

Ja som včera pokusne skúsila to oblepovanie lepiacou páskou. Mala som bloček z chlebíka starý cca 2 týždne. už na obed som ledva rozoznala čo tam je a dnes je doklad úplne biely. Ešte že som neoblonďavela a nelepila hneď všetky... :-))

Keď tie doklady skenujete, skenujete to ako fotku? (strašne neodborný výraz, ale lepšie to neviem opísať).
Dá sa skenovať rôzne? To mi musíte vysvetliť. Ja strčím papier do skeneru, stlačím tlačítko a potom si vyhľadám adresár, kde sa to uložilo.
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Janka6685
Dá sa skenovať rôzne? To mi musíte vysvetliť. Ja strčím papier do skeneru, stlačím tlačítko a potom si vyhľadám adresár, kde sa to uložilo.
Aj ja to tak robím, ale mám vytvorený subor na ukladanie veci zo skenovania, takže nemusím hľadať.
No vôbec sa mi nechce tie bloky skenovať, ved to dlho trva a nic by som iné nestihla.
len tolko, majte sa krásne
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
daniela1109
Aj ja to tak robím, ale mám vytvorený subor na ukladanie veci zo skenovania, takže nemusím hľadať.
No vôbec sa mi nechce tie bloky skenovať, ved to dlho trva a nic by som iné nestihla.
len tolko, majte sa krásne
Nie že by som ich musela hľadať, len som použila nesprávny výraz.

Nakoniec to tak asi budeme musieť robiť, len skenovať a skenovať a dúfať, že to pomôže.
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Keby sme mali aspon istotu ze to pomôze a že nám to uzanajú.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Tana74
My máme pokladňu Euro 1000 T a bločky z nej blednú. Zistila som to až teraz náhodou, keď som pozerala uzávierky z minulého mesiaca. Teraz si už každú stranu prefocujem, tak len dúfam, že mi to bude platiť.

Neviete niekto, či sa do tej pokladne dajú zohnať aj bločky, z ktorých by farba nemizla?
No ja som zatiaľ nezohnala iné pásky do našej pokladne. Poraďte mi niekto, prosím...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Janka6685
Dá sa skenovať rôzne? To mi musíte vysvetliť. Ja strčím papier do skeneru, stlačím tlačítko a potom si vyhľadám adresár, kde sa to uložilo.
Ja som v našom skenneri vyhrabala možnosti ako:
- skenovať čierno-bielo (to je tak, že aj farebný obrázok alebo niečo, je čiernobiely, nečo podobné ako z kopírky)
- skenovať v tzv. true color (že farby zo skenovaného dokumentu by mali byť reálne)
- skenovať fotku
- skenovať v nejakej sivej škále atď.

A teraz neviem čo ...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
AlaNR
Ja som v našom skenneri vyhrabala možnosti ako:
- skenovať čierno-bielo (to je tak, že aj farebný obrázok alebo niečo, je čiernobiely, nečo podobné ako z kopírky)
- skenovať v tzv. true color (že farby zo skenovaného dokumentu by mali byť reálne)
- skenovať fotku
- skenovať v nejakej sivej škále atď.

A teraz neviem čo ...
Malo by to byť tak ako píšeš v druhom bode.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

V dobrom vás obdivujem v rámci skenovania, čo sa týka nákupov. Skener ale si nemienim (ani moji klienti) zakúpiť, zostaneme svorne pri kopírovaní naďalej. Nemali sme nikdy problém s kontrolou. Neviem si však predstaviť miznúce doklady u vystavovateľa dokladu , ako ten preukáže hodnoverne príjmy.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Paula
V dobrom vás obdivujem v rámci skenovania, čo sa týka nákupov. Skener ale si nemienim (ani moji klienti) zakúpiť, zostaneme svorne pri kopírovaní naďalej. Nemali sme nikdy problém s kontrolou. Neviem si však predstaviť miznúce doklady u vystavovateľa dokladu , ako ten preukáže hodnoverne príjmy.
No u nás to bolo zo skenerom tak, že sme kúpili multifunkčné zariadenie, lebo sme potrebovali úradu práce mesačne odovzdávať nejaké kópie a zíde sa nám to aj vo firme. Sme si mysleli, že aká úžasná vec. Máš naraz skener, tlačiareň aj kopírku. Veľmi rýchlo nás prešlo nadšenie a už o týždeň sme kúpili ešte aj tlačiareň.
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
tomu verím.
Keby to skenovanie aspon tolko netrvalo.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Chcem pripojiť čerstvú skúsenosť s blednúcimi bločkami. Dnes som mala kontrolu DPH na nadmerný odpočet (bez problémov) a pýtala som sa kontrolora, aké majú stanovisko k blednúcim bločkom. Odpoveď bola, že keďže sa im to nepodarilo presadiť do zákona(zákaz týchto pokladní) tak v tichosti akceptujú ofotené kopie.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
dnes som si bola na čerpacej stanici OMV slušne pýtať náhradný doklad k bločku z pred troch mesiacov. nedali mi ho, vraj oni nemusia.

s čím mám ísť na nich, aby mi ho dali? podľa akého zákona majú povinnosť vystaviť náhradný doklad?

dakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ajacik
dnes som si bola na čerpacej stanici OMV slušne pýtať náhradný doklad k bločku z pred troch mesiacov. nedali mi ho, vraj oni nemusia.

s čím mám ísť na nich, aby mi ho dali? podľa akého zákona majú povinnosť vystaviť náhradný doklad?

dakujem
Mala si im slávnostne oznámiť , že pošleš na nich obchodnú inšpekciu . Je na tom bloku ešte niečo vidieť , aspoň nejaké poradové číslo bloku ?
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
vidieť na ňom aj dátum, aj sumu, aj číslo dokladu. Bločik sa už ale nedá prefotiť.

preto potrebujem nový, aby som si ten hned skopírovala.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ajacik
vidieť na ňom aj dátum, aj sumu, aj číslo dokladu. Bločik sa už ale nedá prefotiť.

preto potrebujem nový, aby som si ten hned skopírovala.
Ajačik , ale dalo by sa to prefotiť pokaľ to vidieť , ak by si to mala prefotené , tak si daj potvrdiť kópiu . Ja som takto vrátila klientovi a na čerpačke pri Hlohovci dakde ,mu to opečiatkovali .To záleží od ochoty človeka na ktorého natrafíš .

Však skús ešte raz , a skutočne teraz nesrandujem , ........zajdi na ŠOI, vysvetli o čo ide .Inak ich neprinútiš .
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
bola som to fotiť v pondelok. dala som najsilnejší kontrast. už papier bol skoro sivý a nič.

takže vážne neexistuje žiaden §, podľa ktorého by som ich donútila?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ajacik
bola som to fotiť v pondelok. dala som najsilnejší kontrast. už papier bol skoro sivý a nič.

takže vážne neexistuje žiaden §, podľa ktorého by som ich donútila?
Pozri zákon o RP či tam nie je niečo také , ale však ja by som sa neunovala , predajca je zodpovedný za vydaný blok z registračnej pokladne a opierala by som sa o toto .

Ešte som až do takejto situácie nedostala .
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
idem mrknúť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať