Zavrieť

Porady

Leasing - akontacia a odpocet DPH

Prezrela som o leasingu vsetko, ale predsa mam pochybnosti. Prosim Vas skuseni poradaci poradte. Auto obstarane 2.9.2005 na leasing. Uctovna jednotka uctuje v JU, nie je platitelom DPH. Moze si uplatnit z platby istiny/akontacie/ DPH priamo do VOZD?
Vopred vsetkym dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Neplatca DPH neúčtuje o DPH. Mimo .... pozri rovno nasledujúci príspevok.

    P.S.: "Akontácia" (resp. prvá zvýšená splátka) nerovná sa "istina". Istina je niečo celkom iné. To "skúsení poraďáci" ma skoro odradilo (tu som čerstvo), ale takmer 50-tka posmelila. ... možno ani nemala.
    Naposledy upravil STRELEC : 02.09.05 at 20:44 Dôvod: Oprava.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    STRELEC
    Neplatca DPH neúčtuje o DPH. Ani pri leasingu. Takže ani priamo, ani nepriamo, ale "vcelku podľa počtu mesiacov" atď.

    P.S.: "Akontácia" (resp. prvá zvýšená splátka) nerovná sa "istina". Istina je niečo celkom iné. To "skúsení poraďáci" ma skoro odradilo (tu som čerstvo), ale takmer 50-tka posmelila.
    Nie celkom tak. Od 1.1.2005 je v platnosti § 25 ods. 6 zákona o dani z príjmov: "Pri obstaraní hmotného majetku formou finančného prenájmu súčasťou obstarávacej ceny nie je daň z pridanej hodnoty". V prípade, ak ide o neplatcu DPH, DPH z riadnej i mimoriadnej splátky je v JÚ výdavkom ovplyvňujúcim základ dane v zaplatenej výške a v čase úhrady. Postup Olgy88 v prvom príspevku je podľa mňa správny.
    Naposledy upravil andrej_rv : 02.09.05 at 18:16

    Leasing - akontacia a odpocet DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.