Zavrieť

Porady

Dohoda o skončení pracovného pomeru a PN

Dobrý deň,
môže mi prosím Vás poradiť niekto s nasledovným problémom?
So zamestnankyňou bola 25.11. podpísaná Dohoda o skončení pracovného pomeru k 30.11. (aj s tým, že jej bude preplatená nevyčerpaná dovolenka). Dňa 27.11. sa hodila marod a teda má odvtedy PN. Ak správne čítam ZP, tak napriek PN sa jej pracovný pomer skončí podľa DOhody. Alebo sa mýlim? Od 27.11. do 30.11. jej budeme vyplácať náhradu príjmu a potom to "prevezme" SP? Čo musím poslať SP?
Vďaka vopred za radu!!!
Usporiadat
Mishou Mishou

Mishou je offline (nepripojený) Mishou

Napisala som sukromnu spravu :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mishou Pozri príspevok
Napisala som sukromnu spravu :-)
Ak mne, nič som nedostala.
0 0
Mishou Mishou

Mishou je offline (nepripojený) Mishou

Ano ano vam..tak nevadi proste som len pisala ze viem ze aj pocas PN mozem dat vypoved, ale chcem sa vratit do prace a pozriet co to tam vlastne sa deje...kedze doteraz som bola obycajna nula a zrazu som potrebna...a mam pocit ze dojde k nejakym hadkam a neiviem ci sa dokazem dohodnut na skonceni pracovneho pomeru dohodou
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mishou Pozri príspevok
Ano ano vam..tak nevadi proste som len pisala ze viem ze aj pocas PN mozem dat vypoved, ale chcem sa vratit do prace a pozriet co to tam vlastne sa deje...kedze doteraz som bola obycajna nula a zrazu som potrebna...a mam pocit ze dojde k nejakym hadkam a neiviem ci sa dokazem dohodnut na skonceni pracovneho pomeru dohodou
Ak nepochodíš s dohodou, tak ostáva jedine výpoveď s 2mesačnou VD.
1 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Zamestnanec je toho času PN - ešte neuplynulo ani 10 dní čo platí PN zamestnávateľ. Je možné cez túto PN ukončenie PP dohodou - obe strany súhlasia? Zrejme áno. Ale mňa zaujíma postup s PN : ak je dnes 5 deň PN - zajtra sa PP skončí dohodou - od 7.dňa PN bude platiť PN sociálna poisťovňa? Uvedie to tak zamestnávateľ na PNke - tlačive, že on platil iba prvých 6 dní..... . Tak? Lebo uvažuje, že skončí PN - podpíšu dohodu a od nasledujúceho dňa nastúpi na novú PN.... neviem prečo tak uvažuje, podľa mňa je to zbytočné. Dohoda môže byť cez PN a jemu to PN nijako neovplyvní. A ešte : na úrad práce sa pôjde zaevidovať až po ukončení PN alebo už hneď po skončení PP a preukáže zároveň že je t.č. PN?
Ďakujem za pomoc.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AdaMtiM Pozri príspevok
Zamestnanec je toho času PN - ešte neuplynulo ani 10 dní čo platí PN zamestnávateľ. Je možné cez túto PN ukončenie PP dohodou - obe strany súhlasia? Zrejme áno. Ale mňa zaujíma postup s PN : ak je dnes 5 deň PN - zajtra sa PP skončí dohodou - od 7.dňa PN bude platiť PN sociálna poisťovňa? Uvedie to tak zamestnávateľ na PNke - tlačive, že on platil iba prvých 6 dní..... . Tak? Lebo uvažuje, že skončí PN - podpíšu dohodu a od nasledujúceho dňa nastúpi na novú PN.... neviem prečo tak uvažuje, podľa mňa je to zbytočné. Dohoda môže byť cez PN a jemu to PN nijako neovplyvní. A ešte : na úrad práce sa pôjde zaevidovať až po ukončení PN alebo už hneď po skončení PP a preukáže zároveň že je t.č. PN?
Ďakujem za pomoc.
Dohoda o skončení PP môže byť aj počas PN. Zamestnáv. zaplatí náhradu prímu a potom už po skončení PP SP preplatí nemocenské. Zaevidovať sa počas PN na ÚP nemôže.
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AdaMtiM Pozri príspevok
Zamestnanec je toho času PN - ešte neuplynulo ani 10 dní čo platí PN zamestnávateľ. Je možné cez túto PN ukončenie PP dohodou - obe strany súhlasia? Zrejme áno. Ale mňa zaujíma postup s PN : ak je dnes 5 deň PN - zajtra sa PP skončí dohodou - od 7.dňa PN bude platiť PN sociálna poisťovňa? Uvedie to tak zamestnávateľ na PNke - tlačive, že on platil iba prvých 6 dní..... . Tak? Lebo uvažuje, že skončí PN - podpíšu dohodu a od nasledujúceho dňa nastúpi na novú PN.... neviem prečo tak uvažuje, podľa mňa je to zbytočné. Dohoda môže byť cez PN a jemu to PN nijako neovplyvní. A ešte : na úrad práce sa pôjde zaevidovať až po ukončení PN alebo už hneď po skončení PP a preukáže zároveň že je t.č. PN?
Ďakujem za pomoc.
Súhlasím s tým čo uvádza Tweety. Informuj zamestnanca (nie je to tvoja povinnosť), že musí splniť oznamovaciu povinnosť v zdr.poisťovni, aby počas PN-ky bol za neho platitelom poistného štát. Odovzdá kopiu PN-ky + doklad o výplate nemocenského zo SP. Rovnako treba ZP odovzdať doklad o ukončení výplaty nemocenského predtým, ako sa zaeviduje po skončení PN na UP.
1 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

ďakujem vám obom !
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zamestnávateľ dal okamžité skončenie pp zamestnancovi za hrubé porušenie prac. disciplíny, neodovzdal časť tržby ku dňu 12.11. Čiže 11.11. mal byť posledný deň trvania PP. 14.11. doniesol zamestnanec PN, ktorá trvá od 12.11.
Zamestnávateľ by už nemal nič platiť ohľadom PN. Stačí poslať túto PN do SP?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lenkak Pozri príspevok
Zamestnávateľ dal okamžité skončenie pp zamestnancovi za hrubé porušenie prac. disciplíny, neodovzdal časť tržby ku dňu 12.11. Čiže 11.11. mal byť posledný deň trvania PP. 14.11. doniesol zamestnanec PN, ktorá trvá od 12.11.
Zamestnávateľ by už nemal nič platiť ohľadom PN. Stačí poslať túto PN do SP?
Zamestnávateľ neplatí náhradu príjmu, PN-ku odstúpi do SP, ktorá od 1. dňa vypláca nemocenské. Potvrdenie o príjme k PN-ke prikladať nemusíš.
Môžeš PN-ku poslať so sprievodným listom, kde uvedieš dátum skončenia prac.pomeru.

Inak, takúto PN-ku by si mal už odniesť do SP zamestnanec, zamestnávatel s ňou už nič nemá.
2 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
super, takto som to aj predpokladala. Ďakujem za utvrdenie.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
veronikasad Pozri príspevok
Zamestnávateľ neplatí náhradu príjmu, PN-ku odstúpi do SP, ktorá od 1. dňa vypláca nemocenské. Potvrdenie o príjme k PN-ke prikladať nemusíš.
Môžeš PN-ku poslať so sprievodným listom, kde uvedieš dátum skončenia prac.pomeru.

Inak, takúto PN-ku by si mal už odniesť do SP zamestnanec, zamestnávatel s ňou už nič nemá.
100% súhlas.
Zainteresovaný na jeho PN-ke by bol iba v prípade, keby bolo potrebné dávať potvrdenie o príjme, ale teraz sa už do SP takéto potvrdenie neodovzdáva.
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
áno to viem, len zamestnanec z toho očakával niečo viac.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lenkak Pozri príspevok
áno to viem, len zamestnanec z toho očakával niečo viac.
čo také očakával ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
no však, že mu zamestnávateľ pn vyplatí a všetko vybaví za neho. Konfliktný typ, ale to nech si rieši zamestnávateľ.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lenkak Pozri príspevok
no však, že mu zamestnávateľ pn vyplatí a všetko vybaví za neho. Konfliktný typ, ale to nech si rieši zamestnávateľ.
Ak sa ti chce s ním "naťahovať" vráť mu PN-ku, nech si to teda vybavuje sám (ja ale v takýchto prípadoch PN-ku odstúpim do SP, ak už sa mi sprostredkovane dostane do rúk - nevraciam ju zamestnancovi)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja sa momentálne so zamestnancami nestretávam (robím z domu). Pn ešte ani nemám u seba, ale je možné, že mu ju zamestnávateľ vráti. Však uvidím aké bude pokračovanie.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
veronikasad Pozri príspevok
čo také očakával ?
Čokoládu, Veronika. Také ľahké nevieš ???
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

lenkak Pozri príspevok
Zamestnávateľ dal okamžité skončenie pp zamestnancovi za hrubé porušenie prac. disciplíny, neodovzdal časť tržby ku dňu 12.11. Čiže 11.11. mal byť posledný deň trvania PP. 14.11. doniesol zamestnanec PN, ktorá trvá od 12.11.
Zamestnávateľ by už nemal nič platiť ohľadom PN. Stačí poslať túto PN do SP?
Toto isté som ja riešila nedávno - PN, ktorú mi už bývalý zamestnanec doniesol deň po skončení PP § 68 - okamžité skončenie PP - som mu zaslala naspäť poštou - do vlastných rúk domov so sprievodným listom, že si to musí sám doručiť na SP lebo už nie je našim zamestnancom a mi túto povinnosť už nemáme. Tiež som bola skôr za to, že však toľko ju ja hodím už do SP ..... ale zamestnávateľ rozhodol - že - aj vzhľadom na naťahovačky cez právnikov - zamestnanec napadol okamžité skončenie PP § 68 - závažné porušenie prac.disc. - žiadal neplatnosť skončenia PP !!! Takže radšej sme PN vrátili býv. zamestnancovi.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
máme pokračovanie
zamestnanec odniesol pn do SP
ráno volala zamestnávateľovi pani zo SP ohľadom pn, že nesedia dátumy, čo ona teraz s tým?
vo výpovedi má zamestnanec napísané: pracovný pomer končí dňom 12.11.
ja som ho odhlásila tak ako som sa rozprávala so zamestnávateľom : dátum zániku poistenia 12.11.
pn začína dňom 12.11.
A pani zo SP tvrdí, že jeden deň mu má zaplatiť zamestnávateľ, ostatné sp.
Čo je pravda?
0 0
Načítať ďalšie