Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Posielate bez ZEP, na dohodu? Ja som tiez s tym mala problem, nakoniec som zistila, ze som nemala rozbalene niektore subory z tych co treba nainstalovat, a nezabudnite treba ist cez Internet Explorer. Co uz musime sa vsetci prisposobit, myslim ze aj zamestnanci DU si pri tomto uziju svoje a tí co to vsetko vymysleli s tym asi problem nemaju ...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

an-ps Pozri príspevok
Ďakujem domenico.office, keby sa mi dali pridať body, hneď tak urobím. Vidno že sa vyznáš a veľká VĎAKA, že si ochotný pomáhať aj druhým.
My máme ZEP, vidí sa mi zbytočne mať spísanú Dohodu s DU a potom to ešte doručiť v písomnej forme, je to práca navyše a aj strata času.

Hovorí sa tu o zápisnici s DU, my sme boli so štatutárom na DU ešte pred 6 týždňami, aj som sa na zápisnicu pýtala, ale doteraz nám ju nedoručili. Musím ísť pre ňu osobne? alebo aký čas majú na vypracovanie tejto zápisnice? Chcela by som posielať všetky dokumenty elektronicky (keď sa mi to už raz podarilo)
Ja som pre obe firmy dostala zapisnicu hned, jednej dodatocne poslali dohodu, pri druhej firme na inom DU mi dali dohodu hned. Nemaju to jednotne, kazdy DU to robi inak.
Mozno je to praca navyse ak nemame ZEP, ale nie kazdy to vyuzije tak aby sa mu to oplatilo.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

No hurá daňový portál je zase nedostupný.
0 0
gotka gotka

gotka je offline (nepripojený) gotka

Barky1 Pozri príspevok
Už týždeň sa snažím podpísať Súhrnný výkaz za I.Q. Denne strávim s tým aj 3 hodiny. Stále mi vypisuje hlášku nech skúsim neskôr. Obrátila som sa s problémom na DRSR, odpísali mi, že mám vymazať cookies a skúsiť znova. V prípade ďalších problémov sa mám obrátiť na ServerDesk. Urobila som čo mi navrhovali, ale nič nepomohlo. Tel.č. na ServerDesk je obsadené, IP adresy čo mi dali sú nefunkčné a tak neviem čo mám robiť. Včera som si vytlačila niekoľko hlásení priamo z monitora, aby som mala doklad, prečo som to včas neodoslala. Pošlem im to s výkazom poštou. Aj keď zo strany štátu je to porušenie zákona, ale štát by mal zabezpečiť chod serveru tak, aby sme s tým nemali problém. Urobili si z nás "rukojemníkov" a tak chcú naplniť štátnu pokladnicu.
presne ako pise Barky1, cely system nefunguje a clovek s tym stravi kopec hodin a strati kopec nervov. tiez si z monitora fotim vsetky neplatne pokusy o spojenie s ich serverom a tiez im to asi poslem postou. na podanie mame uz len 2 pracovne dni (som povinna robit aj v sobotu a nedelu?) a stale im to nefunguje. nech sa len opovazia rozdavat pokuty! do utorka mam podat 5 SV, to sa este zapotim... nechapem, ako môze byt v zakone takato obmedzujuca podmienka, ze "len elektronicky". co ak nemam internet? pôjdem do internetovej kaviarne?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

gotka Pozri príspevok
presne ako pise Barky1, cely system nefunguje a clovek s tym stravi kopec hodin a strati kopec nervov. tiez si z monitora fotim vsetky neplatne pokusy o spojenie s ich serverom a tiez im to asi poslem postou. na podanie mame uz len 2 pracovne dni (som povinna robit aj v sobotu a nedelu?) a stale im to nefunguje. nech sa len opovazia rozdavat pokuty! do utorka mam podat 5 SV, to sa este zapotim... nechapem, ako môze byt v zakone takato obmedzujuca podmienka, ze "len elektronicky". co ak nemam internet? pôjdem do internetovej kaviarne?
No na sobotu a nedeľu by som sa nespoliehala, ono to nejde často ani vtedy
I keď ja patrím medzi tých šťastlivcov, ktorým sa to podarilo poslať. A dúfam, že to tam aj majú, potvrdenie som si vytlačila. Len teraz sa tam už nemôžem dostať, aby som to skontrolovala . A ani nechcem brzdiť ostatných, ktorým to ešte neprešlo
0 0
gotka gotka

gotka je offline (nepripojený) gotka

JAJA11 Pozri príspevok
No na sobotu a nedeľu by som sa nespoliehala, ono to nejde často ani vtedy
I keď ja patrím medzi tých šťastlivcov, ktorým sa to podarilo poslať. A dúfam, že to tam aj majú, potvrdenie som si vytlačila. Len teraz sa tam už nemôžem dostať, aby som to skontrolovala . A ani nechcem brzdiť ostatných, ktorým to ešte neprešlo
jaja, my-ostatni, ktori sme si naivne mysleli, ze 16.-teho je v pohode to tam prilepit, ti tymto velmi pekne dakujeme, ze nebrzdis chod portalu :-) /on sa brzdi aj sam/. ja osobne sa neviem stotoznit ani s terminom 20.-teho, pretoze robim pre X klientov a, vsetci to poznate, oni maju casu do depehacky... ach jaj. este spolieham na pondelok. utorku uz sancu nedavam vôbec.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Neviem, či to pomôže, ale ja som si vytlačila úvodnú stránku s oznámením, že služba je mimo prevádzky, a dole mám dnešný dátum. Keďže som tam v kuse 10 minút volala bez výsledku, poslala som na callcentrum@drsr.sk slušný dotaz, kedy to bude fungovať, prípadne kedy budú robiť údržbu systému, aby sme sa vedeli zariadiť. Prišla mi automatická odpoveď o prijatí dotazu - otvorenie udalosti. To som si vytlačila. Ale neviem, keby sme písali všetci, či by to nebolo brzdenie systému, ale aké brzdenie, keď vôbec nefunguje.
0 0
gotka gotka

gotka je offline (nepripojený) gotka

ja narhujem: pisme im tam vsetci, a poriadne rozhorcene. ved toto fakt nie je normalne. nemôzem tu cely den striehnut, kedy to spustia, a nakoniec sa aj tak stretnem s kadejakymi priblemami, ako tu citam od ostatnych, kym to sprevadzkovali vo svojich pocitacoch, kadejake prijatia certifikatov, nastavovania activeX prvkov, podpisovacich komponentov,... som len obycajny pouzivatel pocitacu, nie som iiiteckaaar!
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

tiež mi bolo odporučené, že mám napísať mail na callcentrum, aby som mala dôkaz, že som sa snažila... Prečo ja musím dokazovať, keď oni zlyhali? Zaregistrovať na daňovom som sa bola ešte v januári. Posielam výkazy štvrťročne, odskúšať som to skôr nemala ako. v marci som sa snažila zaslať aspoň mesačnú DPH, aby som mala prehľad, ako to funguje. nepodarilo sa, vieme, ako v marci fungovala stránka drsr. Povedala som si, že v apríli to stíham v pohode, údaje do výkazov mám pripravené už dávno. V apríli sa pokúšam o zaslanie denne, vrátane soboty, nedele, verte, dodnes sa mi to nepodarilo. A ja sa mám teraz triasť, či dostanem pokutu? Nemali by sme my pokutovať ich? Prečo nedajú nejaké záväzné stanovisko napr. vo verejnoprávnej televízii o následkoch tohoto zlyhania? Prečo namiesto toho, keď po týždni pršania je konečne pekne, ja sa budem doma od strachu triasť, že to do utorka neodošlem a budem nedobrovoľne sponzorovať predvolebné bilboardy. Samozrejme, hovorkyne budú mať zase plné ústa toho, ako si Slováci všetko nechávajú na poslednú chvíľu.
2 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Je to vrcholne neseriozne, že s nami takto kývu. Keď stránka nešla v termíne danových priznaní, tak v najhoršom bolo možné vyplniť daňové priznania ručne a odovzdať v termíne. Ale teraz, keď sa inak nesmie, len elektronicky a my si nemôžeme ani odskúšať, či máme správne nainštalované všetko a či to dokážeme spustiť, tak to je už neskutočné. Aj keď je tento môj "výkrik" zahlcovanie porady, musela som si trochu vyliať srdce :-) A veru neviem, čo bude, keď mi SV nebude prechádzať v pondelok , utorok
1 0
gotka gotka

gotka je offline (nepripojený) gotka

tak pozrite teraz na www.drsr.sk - vymysleli skvele nahradne riesenie. vraj nudzovy rezim. pekne vypisem tlaciva vo worde za kazdeho klienta, (podotykam, ze jeden z nich ma odberatelov na dve strany!!!), ani raz sa nepomylim, poslem im to mailom a vsetko je ok. tak to aby som zacala teraz vypisovat tie tlaciva, nech ich do utorka stihnem. asi okrem kurzu viac-ako-pokrocileho uzivatela PC si urobim aj kurz strojopisu.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

gotka Pozri príspevok
tak pozrite teraz na www.drsr.sk - vymysleli skvele nahradne riesenie. vraj nudzovy rezim. pekne vypisem tlaciva vo worde za kazdeho klienta, (podotykam, ze jeden z nich ma odberatelov na dve strany!!!), ani raz sa nepomylim, poslem im to mailom a vsetko je ok. tak to aby som zacala teraz vypisovat tie tlaciva, nech ich do utorka stihnem. asi okrem kurzu viac-ako-pokrocileho uzivatela PC si urobim aj kurz strojopisu.
no mne to pripadá ako útok hackera, vôbec neverím tej stránke v núdzovom režime...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Monika Kováčová Pozri príspevok
no mne to pripadá ako útok hackera, vôbec neverím tej stránke v núdzovom režime...
A aký je v tom rozdiel? Keď som sa snažila prihlásiť a odoslať výkaz za klientov, za ktorých mám splnomocnenie, z ničoho nič som tam mala prístup k firme top soft, o ktorej som predtým ani nepočula. A to prosím ešte nebolo na tejto náhradnej stránke, ale pekne na drsr.sk
0 0
gotka gotka

gotka je offline (nepripojený) gotka

abel Pozri príspevok
A aký je v tom rozdiel? Keď som sa snažila prihlásiť a odoslať výkaz za klientov, za ktorých mám splnomocnenie, z ničoho nič som tam mala prístup k firme top soft, o ktorej som predtým ani nepočula. A to prosím ešte nebolo na tejto náhradnej stránke, ale pekne na drsr.sk
to snad zartujes! neuveritelne. takato "ochrana" udajov je priam trestuhodna. aj bendži tu spomina, ze sa jej tam podarilo nacitat udaje nejakej uplne cudzej firmy. ja sa len divim, ze v mediach zatial nic neodznelo. to s tym fakt nikto nic neurobi?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
http://www.zive.sk/spravy/danovaci-v...0/default.aspx

Daňováci vypli pôvodný web. Nový je z „praveku“
Na provizórnej stránke sú len aktuálne tlačivá a postup na ich odoslanie e-mailom. Dizajnom i prevedením vracia o 10 - 15 rokov nazad.

Daňové riaditeľstvo SR (DR SR) dnes vyplo štandardný portál, ktorý prevádzkovalo na adrese Drsr.sk. Po tom, čo bola adresa celý deň nedostupná „kvôli implementácii zmien súvisiacich s vytváraním organizačných a technických podmienok pre zabezpečenie stabilnej prevádzky“, sa dnes podvečer objavila úplne nová stránka s podtitulom „... núdzový režim“. Jediné, čo obsahuje, sú aktuálne tlačivá; e-mailové adresy, kam ich možno zaslať a pár informácií k celému procesu.

Pôvodný web bol vypnutý zrejme pre obavy z náporu používateľov, ktorý možno očakávať v najbližších dňoch. Do utorka 20. apríla totiž firmy musia elektronicky podávať súhrnné výkazy DPH za predošlý mesiac i kvartál. Na stránke sa píše, že práve ona bola vytvorená na splnenie si týchto povinností.

Dizajnom stránka pripomína riešenia spred 10, či skôr 15 rokov. Z grafiky obsahuje len ikonky formátu DOC, v ktorom sú tlačivá k dispozícii, a veľké tlačidlo služby na meranie návštevnosti Naj.sk. Prevedením je stránka v HTML v kombinácii s jednoduchými kaskádovými štýlmi, podľa kódu prevzatými z iných stránok.

E-mailové riešenie uznajú

Náhradné riešenie je realizované bez zaručeného elektronického podpisu. Úradníci si preto budú musieť zaslané údaje pracne overovať. „Zamestnanci daňových úradov si Vás dovolia kontaktovať za účelom potvrdenia skutočností uvedených vo Vašich podaniach.“, informuje web.

V prípade, že daňové priznanie (súhrnný výkaz alebo daňové priznanie DPH) bolo podané náhradným e-mailovým riešením, „nie je potrebné ich podanie cez portál daňovej správy“, píše sa ďalej na webe. Používateľov teda nečakajú žiadne ďalšie kroky ani pokuty.

Mala byť prepracovaná

Daňováci alebo dodávateľská firma chystali vylepšenia webu, ktoré mu mali pomôcť čiastočne situáciu zvládnuť. Podľa informácií konateľa dodávateľskej firmy Novitech Tax Petra Birčáka malo ísť o riešenie, ktoré eliminuje vytváranie nadmerného počtu stránok zmenou statickej stránky na dynamickú. Samotný Birčák ale upozorňoval, že toto riešenie nemusí pádu zabrániť. „Vzhľadom na skutočnosť, že riešenie portálu je z rokov 2003 až 2005, má ďalšie obmedzenia, ktoré môžu spôsobiť opätovný pád portálu pri záťaži, ktorú si dnes asi netrúfne nikto kvalifikovane odhadnúť.“, povedal pred týždňom Birčák.
K dočasne vypnutému originálnemu webu sa podľa informácií Živé.sk nedá vôbec dostať. Ak si ho používateľ zobrazí pomocou IP adresy, objaví sa informácia o jeho odstávke. Možno preto predpokladať, že web sa návštevníkom nezobrazuje ani v čase malého náporu - v nočných či skorých ranných hodinách, kedy by mohol ponúknuť komfort aspoň vybraným používateľom.

Kolaboval len nedávno

Web naposledy nešiel 28. a 29. marca, tesne pred termínom podania daňových priznaní. Dva posledné marcové dni bolo možné zobraziť si statické stránky a stiahnuť formuláre pre tlač. Elektronické formuláre väčšinu času stále nešli.

DR SR i dodávateľ stránok sa navzájom žalujú. Podľa daňovákov web nezvládal ani pár percent z používateľov, s ktorými sa malo počítať už pri vývoji webu. Za vinu to dávajú dodávateľskej firme - programovému kódu jej stránok. Firma to odmieta, poukazuje na slabé servery a zastaranosť riešenia, na ktoré vraj v minulosti poukazovala. Núdzová verzia portálu DR SR používateľov stručne ubezpečuje, že „Daňová správa intenzívne pracuje na zabezpečení spoľahlivého (webového) riešenia.“

Živé.sk komentuje: Prečo úradníci spustili takto jednoduchý web a nevyriešili situáciu ako nedávno - umiestením odkazov na tlačivá a informácií na pôvodom webe, zostáva záhadou. Na riešenie situácie mali len od začiatku apríla 10 pracovných dní. Keď už nič iné, dala sa vytvoriť použitím bezplatných nástrojov a miernou úpravou kódov plne statická verzia stránok, akoby „obraz“ toho, čo si môže návštevník v nejakej chvíli pozrieť na webe. Stránka by v tom prípade poskytovala aspoň bežné informácie. Takto sú občania, ktorí hľadajú čokoľvek iné než dané tlačivá, odkázaní snáď len na cache vyhľadávača Google (voľba „V pamäti“ pri vyhľadanej stránke) alebo o vyhľadanie si iného tlačiva opäť cez Google (tlačivá sú zadaním priamej adresy naďalej prístupné).
ScreenHunter_25.jpg  
2 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

V obmezdenom režime : http://194.1.0.115/drsr/slovak/uvita...ity/index.html
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

abel Pozri príspevok
A aký je v tom rozdiel? Keď som sa snažila prihlásiť a odoslať výkaz za klientov, za ktorých mám splnomocnenie, z ničoho nič som tam mala prístup k firme top soft, o ktorej som predtým ani nepočula. A to prosím ešte nebolo na tejto náhradnej stránke, ale pekne na drsr.sk
no však sú to iba informácie o vývoze

podľa ičdph najdem zahraničného odberateľa mojej konkurencie a mám to v suchu ---- ja viem, že to nie je až tak ľahké, ale veľa firmám by informácie o tam, kam vyváža konkurencia celkom pomohli. A to nehovorím, že ešte presne aj zistí, v akom množstve vyváža...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

abel Pozri príspevok
A aký je v tom rozdiel? Keď som sa snažila prihlásiť a odoslať výkaz za klientov, za ktorých mám splnomocnenie, z ničoho nič som tam mala prístup k firme top soft, o ktorej som predtým ani nepočula. A to prosím ešte nebolo na tejto náhradnej stránke, ale pekne na drsr.sk
ja som pocula, ze DU mal dost velky problem, popadali im vazby a stalo sa presne to co ste pisali. Firma co ma danovy portal spravovat a zabezpecovat elektronicku komunikaciu to akosi nezvladla. Ja som stastna, ze z mojich dvoch firiem, u ktorych mam splnomocnenie som u jednej SV poslala uspesne a druha nemala v 1Q/2010 dodane sluzby do EU, takze sa s tym trapit nemusim. Mne je teraz luto tych zamestnancov, ktorí si odnesu od vsetkych nespokojnych mnozstvo vycitiek, ale oni su tiez len obetou ako my uctovnici, podnikatelia...
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Niekto nakreslí vtip .... a je to "zrelé" na žalobu

Toto ..čo sa deje s portálom a následný dopad na množstvo daňovníkov je zrelé na čo ?????

Kto poradí ????????
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

V nasom state je mozne uplne vsetko, zial....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať