Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Monika C. Pozri príspevok
Nakoľko daňový portál nefunguje opýtam sa Vás poradáci DPH sa odovzdáva do pondelka ? Asi áno ale chcela by som to overiť. Ďíki
Myslíš daňové priznanie DPH alebo súhrnný výkaz DPH?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Melnick Pozri príspevok
Dúfam, že ako môj klient. Prázdne tlačivá, kde sa neuchovali údaje.
Poslal súhrnný výkaz? Poslal. Zabezpečil údaje pred zneužitím? Zabezpečil.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Blankake Pozri príspevok
Myslíš daňové priznanie DPH alebo súhrnný výkaz DPH?

Myslím daňové priznanie DPH do 26. - tého/ súhr. do 20. - tého/
Naposledy upravil Monika C. : 19.04.10 at 04:56
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

§ 13
Lehoty

(4) Ak koniec lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo deň pracovného pokoja, posledným dňom lehoty je najbližší nasledujúci pracovný deň.
3 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja si tiez len overujem, mam to poznacene, tak dufam, ze dobre. Klienta mam zaregistrovaneho nakolko nepravidelne dodavaju tovar do Ciech. Za prvy stvrtrok vsak nedodali nic mimo slovenska, ani sluzbu ani tovar, tak nepodaveme SV, nakolko nulovy sa nepodava vsak?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dakujem vsetkym za suhlasy. Ked Vas mozem takto poprosit, odpovedala som v tejto teme, ale nikto ma neopravil, ale ani nepotvrdil, ze mam pravdu, bola by som rada keby ste sa Vy sikulkovia na mrkli, budem spokojnejsia, ze som niekoho nepoplietla.:
http://www.porada.sk/t138324-vystupe...lca-a-dph.html
0 0
christophe christophe

christophe je offline (nepripojený) christophe

dobrý chcela by som len vedieť či niekto nemáte skúsenosť ako ja
za január a február som mala nulový Súhrnný výkaz a bola som informovaná DÚ že sa nepodáva. vznikla nová situácia musím podať dodatočné za tieto dva mesiace a je problém s DÚ, nemajú si ho vraj s čím spárovať keďže sme nepodali žiadne (nakoľko boli nulové) a teda ich mám podať ako riadne a nie ako dodatočné a samozrejme budú s pokutou povedala teta z DÚ ďakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

christophe Pozri príspevok
dobrý chcela by som len vedieť či niekto nemáte skúsenosť ako ja
za január a február som mala nulový Súhrnný výkaz a bola som informovaná DÚ že sa nepodáva. vznikla nová situácia musím podať dodatočné za tieto dva mesiace a je problém s DÚ, nemajú si ho vraj s čím spárovať keďže sme nepodali žiadne (nakoľko boli nulové) a teda ich mám podať ako riadne a nie ako dodatočné a samozrejme budú s pokutou povedala teta z DÚ ďakujem

Ak nebol podaný žiadný SV, tak podávate riadný, ale je to po termíne.
(je to na pokutu).
Pozri, či nestačí Ti podať kvartálny výkaz (aby bola jedna pokuta), lebo oni dávajú za každý ()
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

azla Pozri príspevok
Ak nebol podaný žiadný SV, tak podávate riadný, ale je to po termíne.
(je to na pokutu).
Pozri, či nestačí Ti podať kvartálny výkaz (aby bola jedna pokuta), lebo oni dávajú za každý ()
Súhlasím, pokuta za nepodanie SV je až 331,93 Eur, strašné...
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

christophe Pozri príspevok
dobrý chcela by som len vedieť či niekto nemáte skúsenosť ako ja
za január a február som mala nulový Súhrnný výkaz a bola som informovaná DÚ že sa nepodáva. vznikla nová situácia musím podať dodatočné za tieto dva mesiace a je problém s DÚ, nemajú si ho vraj s čím spárovať keďže sme nepodali žiadne (nakoľko boli nulové) a teda ich mám podať ako riadne a nie ako dodatočné a samozrejme budú s pokutou povedala teta z DÚ ďakujem
Presne na toto nás upozornili na školení, je povedané že nulový výkaz sa nepodáva, ale ak sa podá nie je to trestné a potom ak sa zmenia okolnosti, ako v tomto prípade tak sa podá dodatočný a je to bez pokuty
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

babi2 Pozri príspevok
Presne na toto nás upozornili na školení, je povedané že nulový výkaz sa nepodáva, ale ak sa podá nie je to trestné a potom ak sa zmenia okolnosti, ako v tomto prípade tak sa podá dodatočný a je to bez pokuty
Áno, aj ja mám takéto info zo školenia. Ak napr. presiahne tovar v celom štvrťroku 100 000 EUR (a napr. v januári o tom subjekt samozrejme nemusel vedieť), podá sa do 20 dní v nasledujúcom mesiaci SV za všetky predchádzajúce mesiace tohto štvrťroka jednotlivo.
Takže bez pokuty by to bolo, keby bol podaný SV v tomto termíne.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

christophe Pozri príspevok
dobrý chcela by som len vedieť či niekto nemáte skúsenosť ako ja
za január a február som mala nulový Súhrnný výkaz a bola som informovaná DÚ že sa nepodáva. vznikla nová situácia musím podať dodatočné za tieto dva mesiace a je problém s DÚ, nemajú si ho vraj s čím spárovať keďže sme nepodali žiadne (nakoľko boli nulové) a teda ich mám podať ako riadne a nie ako dodatočné a samozrejme budú s pokutou povedala teta z DÚ ďakujem
Toto sa môže stať hocikomu z nás a mali by sme mať jasno, ako postupovať.
V tejto téme sa to preberalo.
http://www.porada.sk/t115600-p2-suhr...kaz-k-dph.html

... musíme len vyskúšať, či aj nevyplnený SV prejde elektronicky, potom to bude jasné.
Ja som zástancom myšlienky - posielať aj nulový SV - z dôvodu tej vysokej pokuty.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Nulový SV sa nepodáva.

Pripájam ešte príklad z metodického pokynu drsr:

Príklad č.3/
Platiteľ dane dodal tovar pre podnikateľa identifikovaného pre daň v inom členskom štáte v prvom štvrťroku 2010 v hodnote 70 000 € a podal súhrnný výkaz za I. štvrťrok do 20 apríla.2010. V mesiaci apríl dodal tovar podnikateľovi v hodnote 60 000 € a v máji v hodnote 55 000 €. Keďže v máji platiteľ dane presiahol hodnotu dodávaných tovarov v príslušnom kalendárnom štvrťroku, je povinný podať súhrnný výkaz samostatne za apríl 2010 a samostatne za máj 2010 v lehote na podanie súhrnného výkazu za kalendárny mesiac, v ktorom hodnota dodaných tovarov v príslušnom kalendárnom štvrťroku presiahla 100 000 € t.j. do 20. júna 2010.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Blankake Pozri príspevok
Nulový SV sa nepodáva.

Pripájam ešte príklad z metodického pokynu drsr:

Príklad č.3/
Platiteľ dane dodal tovar pre podnikateľa identifikovaného pre daň v inom členskom štáte v prvom štvrťroku 2010 v hodnote 70 000 € a podal súhrnný výkaz za I. štvrťrok do 20 apríla.2010. V mesiaci apríl dodal tovar podnikateľovi v hodnote 60 000 € a v máji v hodnote 55 000 €. Keďže v máji platiteľ dane presiahol hodnotu dodávaných tovarov v príslušnom kalendárnom štvrťroku, je povinný podať súhrnný výkaz samostatne za apríl 2010 a samostatne za máj 2010 v lehote na podanie súhrnného výkazu za kalendárny mesiac, v ktorom hodnota dodaných tovarov v príslušnom kalendárnom štvrťroku presiahla 100 000 € t.j. do 20. júna 2010.
Blanka, toto je v poriadku a nepredpokladám, že tieto prípady sa budú sankcionovať.
Ale môžeme urobiť aj chybu... na základe ktorej bude treba podať SV.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

christophe Pozri príspevok
dobrý chcela by som len vedieť či niekto nemáte skúsenosť ako ja
za január a február som mala nulový Súhrnný výkaz a bola som informovaná DÚ že sa nepodáva. vznikla nová situácia musím podať dodatočné za tieto dva mesiace a je problém s DÚ, nemajú si ho vraj s čím spárovať keďže sme nepodali žiadne (nakoľko boli nulové) a teda ich mám podať ako riadne a nie ako dodatočné a samozrejme budú s pokutou povedala teta z DÚ ďakujem
Nerozumiem tomu "vznikla nová situácia". Čiže sa po Vás dostali dodatočne doklady a z nich vyplýva, že ste mali podať mesačné súhrnné výkazy? Na školení nám radili, aby sme v prípade, že obchodujeme so zahraničím, radšej podali aj nulové, práve pre takýto prípad. Ja sama som podávala súhrnný výkaz už za január, aj keď mi podľa zákona nevznikla povinnosť podať mesačný výkaz, ale som sa bála, že prídem na nejakú chybu a potom budem platiť pokutu za nepodanie. Mali sme vtedy vývoz 96.000 EUR a nad 100.000 sa už musí podávať mesačne. A už sa mi stalo, že som opravovala faktúru a zákon schválnosti pri mojom šťastí by určite zaúradoval
Naposledy upravil JAJA11 : 21.04.10 at 10:37
0 0
christophe christophe

christophe je offline (nepripojený) christophe

je to ale pekné ........, ale ďakujem za názory. som si zarobila vyše 600€ vo februári som chcela nulové podať nešiel im portál tak som to nechala tak v marci som nemala dôvod podať tak som nedala a je to tak nevedomosť neospravedlňuje(teda DÚ neospravedlňuje), že všetci sme len ľudia no na DÚ pracujú asi len neomylní, ale teraz som využila príležitosť a poslala som to mailom, keďže im to zase raz fungovalo.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

christophe Pozri príspevok
je to ale pekné ........, ale ďakujem za názory. som si zarobila vyše 600€ vo februári som chcela nulové podať nešiel im portál tak som to nechala tak v marci som nemala dôvod podať tak som nedala a je to tak nevedomosť neospravedlňuje(teda DÚ neospravedlňuje), že všetci sme len ľudia no na DÚ pracujú asi len neomylní, ale teraz som využila príležitosť a poslala som to mailom, keďže im to zase raz fungovalo.
Kvôli čomu teraz máš podať dodatočný SV, čo sa vlastne menilo? Dodávaš tovar alebo služby? V mesiacoch jan, feb a mar si niečo dodala?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

liba2 Pozri príspevok
Blanka, toto je v poriadku a nepredpokladám, že tieto prípady sa budú sankcionovať.
Ale môžeme urobiť aj chybu... na základe ktorej bude treba podať SV.
No v prípade chyby je to asi na pokutu, nie?
0 0
christophe christophe

christophe je offline (nepripojený) christophe

dodali služby a faktury mi prišli až teraz a sme zaregistrovaní podavať SV mesačne
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

christophe Pozri príspevok
dodali služby a faktury mi prišli až teraz a sme zaregistrovaní podavať SV mesačne
A v 1. štvrťroku ste dodali len služby?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať