Zavrieť

Porady

Doplatenie rozdielu platu

Dobrý večer. Prosím o radu. Podľa nového zákona nesmie mať zamestnanec po 1.11. nižší plat, ako pred 1.11. 2009. Do "funkčného platu" sa zaratávajú aj všetky príplatky? Uvediem príklad: Funkčný plat pred 1.11. bol 500 € aj s príplatkom za triednictvo. Na polroku ale učiteľ odmietne vykonávať triednictvo, alebo nejakým iným činom o tento príplatok príde, čím sa jeho funkčný plat zníži (o tento príplatok). Ako sa potom vypočíta dorovnanie platu? Nemôže sa mu predsa dorovnávať plat do sumy, ako keby špecializovanú činnosť vykonával ďalej. Podobné je to aj s osobným príplatkom. Ak zaniknú podmienky, za ktorých bol priznaný a osobný príplatok nám starosta zruší, potom sa ako bude dorovnávať plat? Neviem, či som opísala situácie dobre. Poraďte, prosím. Ďakujem.
Usporiadat
gabca888 gabca888

gabca888 je offline (nepripojený) gabca888

Sabadka Pozri príspevok
Presne tak ako píšeš, ak navýšiš osobné o 30 €, dorovnávanie o 30 znížiš, takže v konečnom dôsledku sa na jej výške platu nič nemení a to až dovtedy kým to dorovnanie úplne nezmizne.
Ďakujem a ešte by som sa spýtala: a v prípade ak by mala osobné teraz 60 € to je o 10 € viac platu, čiže žiadne dorovnávanie, napr. o pol roka jej znížia osobné na 30 € tak bude mať menší plat a žiadne dorovnanie?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
gabca888 Pozri príspevok
Ďakujem a ešte by som sa spýtala: a v prípade ak by mala osobné teraz 60 € to je o 10 € viac platu, čiže žiadne dorovnávanie, napr. o pol roka jej znížia osobné na 30 € tak bude mať menší plat a žiadne dorovnanie?
Ano presne tak ako píšeš.
0 0
anny anny

anny je offline (nepripojený) anny

Chcem sa spýtať, musím vypočítavať dorovnanie platu ak sme pracovníčku prijali 1.9.2011 a zaradila som ju podľa platného zákona, musím pozerať aj na výšku mzdy akú by mala v roku 2009? a dorovnávať plat? ďakujem
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Nie, je to nový pracovný pomer, zaradíte ju podľa zákona, nárok na doplatok k platu už nemá.
1 0
anny anny

anny je offline (nepripojený) anny

Sabadka Pozri príspevok
Nie, je to nový pracovný pomer, zaradíte ju podľa zákona, nárok na doplatok k platu už nemá.

Ďakujem presne som to tak urobila, ale pre pokoj duše aj ostatným, ktorý sa trápia s našou úžasnou legislatívou a aj pre tých ktorým sa nechce študovať a.....
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Prosím poradiť ohľadom doplatku platu. Riaditeľka mala plat pred 1.11.2009: 494+54,50(tarifa+prax, spolu 548,50)+55(triednictvo)+110(riadenie)+161,50(osobn ý)=875 €. Doteraz sa jej dorovnávalo, ale teraz sa jej rušia všetky príplatky okrem triednictva,t.j. je zaradená v 8.tr - 454,50+64=518,50+56,50(triednictvo)=575. Bude sa tam ešte niečo dorovnávať? Dorovnáva sa na tarifný alebo funkčný plat?
Iste to už bolo na porade prejednávané, ale prosím o odborné vyjadrenie z praxe. Ďakujem vopred za ochotu.
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
nadka1 Pozri príspevok
Prosím poradiť ohľadom doplatku platu. Riaditeľka mala plat pred 1.11.2009: 494+54,50(tarifa+prax, spolu 548,50)+55(triednictvo)+110(riadenie)+161,50(osobn ý)=875 €. Doteraz sa jej dorovnávalo, ale teraz sa jej rušia všetky príplatky okrem triednictva,t.j. je zaradená v 8.tr - 454,50+64=518,50+56,50(triednictvo)=575. Bude sa tam ešte niečo dorovnávať? Dorovnáva sa na tarifný alebo funkčný plat?
Iste to už bolo na porade prejednávané, ale prosím o odborné vyjadrenie z praxe. Ďakujem vopred za ochotu.
Trochu som poštudovala a prišla k záveru,že bude doplatok 30 €. Prosím len o vyjadrenie, že som to pochopila správne, ak je to možné čo najskôr.
Ďakujem
Naposledy upravil nadka1 : 23.02.12 at 08:51
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Pripomínam, prosím o vyjadrenie.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
nadka1 Pozri príspevok
Prosím poradiť ohľadom doplatku platu. Riaditeľka mala plat pred 1.11.2009: 494+54,50(tarifa+prax, spolu 548,50)+55(triednictvo)+110(riadenie)+161,50(osobn ý)=875 €. Doteraz sa jej dorovnávalo, ale teraz sa jej rušia všetky príplatky okrem triednictva,t.j. je zaradená v 8.tr - 454,50+64=518,50+56,50(triednictvo)=575. Bude sa tam ešte niečo dorovnávať? Dorovnáva sa na tarifný alebo funkčný plat?
Iste to už bolo na porade prejednávané, ale prosím o odborné vyjadrenie z praxe. Ďakujem vopred za ochotu.

Prvá moja otázka je prečo sa jej odoberajú všetky príplatky? Už nerobí riaditeľku? Lebo ak áno a bola odvolaná z funkcie riaditeľky, tak dostáva nové zaradenie na základe dodatku k pracovnej zmluve a tým pádom už nárok na doplatenie platu nemá.
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Ďakujem za reakciu, áno bola odvolaná z funkcie riaditeľky a menovaná zástupkyňou, na základe čoho už nemá nárok na ten doplatok? Prosím vysvetliť.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Lebo sa zmenilo aj jej zaradenie. Tým že bola odvolaná z funkcie riaditeľky musí dostať dohodu o zmene pracovných podmienok, kde bude uvedené, že jej pracovné zaradenie riaditeľky končí, tým pádom ju zaraďuješ na novo. §32b- doplatok k platu bolo len prechodné ustanovenie. Pri zmene pracovného zaradenia prihliadaš na jej získané vzdelanie a určíš plat, tam už nemáš na základe čoho určiť doplatok.
2 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Ďakujem pekne za vysvetlenie, čiže tým odvolaním a zmenou prac. podmienok sa všetko zmenilo, ja som sa domnievala,že sa jej musí doplatiť do tarfiného platu, ktorý mala pred 1.11.2009, t. j. 548,50 a keďže teraz má TP 518,50, doplatok je 30 €. Takže je to ináč,tak ako si napísala ty, žiadny doplatok nebude.
Ešte raz vďaka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať