Zavrieť

Porady

Predaj auta bazaru a PZP

Prosím o radu

Koncom mája tohto roku som predal auto do bazáru na kúpnu zmluvu, kde ja som pradávajúci a bazár kupujúci. Odovzdal som im OE, STK, EK, bielu a zelenu kartu a dal som im splnomocnenie na odhlasenie a prepis MV. Stále ho nepredali a teda ani neprepisali. V lehote 6 tyždňov pred koncom poistneho obdobia som dal vypoved v poistovni z PZP. Teda do konca tohto roka auto ma PZP. Ja majitelom uz nie som ale na dopravnom inspektorate som stale ako majitel...Bol som v bazare, kde som im povedal, ze od noveho roka uz ja nebudem platit PZP za auto ktore uz nevlastnim a mam o jeho predaji kupnu zmluvu. Povedali, ze OK a ze ho oni daju na flotilu a ze to bude v poriadku. Ze oni ho neprepisu skor ako ho predaju
No nie som si tym isty - lebo kto je majitel - bazar(podla kupnej zmluvy) alebo ja (podla evidencie na DI)? Kto bude zodpovedny za pripadne skody sposobene automobilom(skusobna jazda zaujemcu....)?
Prosim, poradte co robit a ako sa vyhnut pripadnym problemom, tak aby som neplatil PZP za auto, ktore uz dost davno nevlastnim.
Dakujem velmi pekne za odpovede pred koncom tohto roka(dovtedy je auto poistene)
Usporiadat
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

V úvodnom zadaní otázky píšeš, že kupujúci je bazár. Neviem, ako by to bazár mohol napadnúť. Od mája je dosť dlhá doba na to, aby sa odhlásenie vybavilo. Aj keď na takomto princípe funguje asi väčšina bazárov, nič to nemení na veci, že ty si auto predal, bazár auto kúpil, a teda ty nemáš dôvod figurovať na DI ako majiteľ vozidla. To, že bazár nekoná je problém, ale tvoj. Tak ho čím skôr vyrieš, aby si sa nedostal do prípadných problémov.
0 0
protivietor protivietor

protivietor je offline (nepripojený) protivietor

Žabinka Pozri príspevok
V úvodnom zadaní otázky píšeš, že kupujúci je bazár. Neviem, ako by to bazár mohol napadnúť. Od mája je dosť dlhá doba na to, aby sa odhlásenie vybavilo. Aj keď na takomto princípe funguje asi väčšina bazárov, nič to nemení na veci, že ty si auto predal, bazár auto kúpil, a teda ty nemáš dôvod figurovať na DI ako majiteľ vozidla. To, že bazár nekoná je problém, ale tvoj. Tak ho čím skôr vyrieš, aby si sa nedostal do prípadných problémov.
Dakujem za nazor.
Oni mi tam tvrdili, ze to tak robia uz roky a so vstkymi, co im predaju auto a nikto s tym nema problem....Ked sa aj stane nejaka skodova udalost ide to z ich PZP, co je na flotilu. A takisto, ze ked skonci platnost STK a EK oni ju daju urobit - pretoze bez toho by auto tazko predali. Pravdu povediac, zneistili ma tym - dnes som tam siel rozhodnuty - bud mi zapozicaju OEV a pojdem auto odhlasit na bazar alebo si dam vystavit OEV po nahlaseni jeho kradeze novy a potom to auto zas odhlasim na noveho majitela, bazar....Necham si to este prejst hlavou a v piatok, ak sa tak rozhodnem pojdem na DI a odhlasim to do toho noveho OEV. Zaujimal by ma nazor aj dalsich poradakov, hlavne takych, co uz takto podobne predali auto bazaru ako ja, alebo pracovali v bazare, pripadne na DI...
Vopred dakujem.
0 0
protivietor protivietor

protivietor je offline (nepripojený) protivietor

Haló,

nikto sa nevyjadrí?
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

čo stále špekuluješ, vieš že ti auto neukradli ale si ho predal, chceš sa dopustiť podvodu, keď ti autobazár tvrdí, že je to v poriadku tak to zrejme bude, prípadne sa pozri či majú aj iné nepredané vozidlá, nemaj nervy , pokojné sviatky
0 0
protivietor protivietor

protivietor je offline (nepripojený) protivietor

viktorviktor Pozri príspevok
čo stále špekuluješ, vieš že ti auto neukradli ale si ho predal, chceš sa dopustiť podvodu, keď ti autobazár tvrdí, že je to v poriadku tak to zrejme bude, prípadne sa pozri či majú aj iné nepredané vozidlá, nemaj nervy , pokojné sviatky
Tiez by som sa dopustil podvodu, keby som v cestnom vyhlaseni na pisal: "Od dna predaja automobilu(konkretny datum) nedisponujem OEV, novy majitel napriek tomu, ze som ho splnomocnil na odhlasenie a prepis tak neucinil a OEV mi odmieta poskytnut, aby som tak mohol vykonat ja."
Ceste vyhlasenie je prilohou ziadosti o vydanie OEV po jeho strate, kradezi alebo zniceni. Podla mna pri cestnom vyhlaseni takehoto znenia by to nemal byt ziadny podvod, no neviem ci mi vydaju nove OEV po takomto cestnom vyhlaseni. Za pokus to stoji.
0 0
Karkl Karkl

Karkl je offline (nepripojený) Karkl

Mám presne ten istý problém prosím ta ako si to vyriešil?
0 0