Zavrieť

Porady

Predaj auta bazaru a PZP

Prosím o radu

Koncom mája tohto roku som predal auto do bazáru na kúpnu zmluvu, kde ja som pradávajúci a bazár kupujúci. Odovzdal som im OE, STK, EK, bielu a zelenu kartu a dal som im splnomocnenie na odhlasenie a prepis MV. Stále ho nepredali a teda ani neprepisali. V lehote 6 tyždňov pred koncom poistneho obdobia som dal vypoved v poistovni z PZP. Teda do konca tohto roka auto ma PZP. Ja majitelom uz nie som ale na dopravnom inspektorate som stale ako majitel...Bol som v bazare, kde som im povedal, ze od noveho roka uz ja nebudem platit PZP za auto ktore uz nevlastnim a mam o jeho predaji kupnu zmluvu. Povedali, ze OK a ze ho oni daju na flotilu a ze to bude v poriadku. Ze oni ho neprepisu skor ako ho predaju
No nie som si tym isty - lebo kto je majitel - bazar(podla kupnej zmluvy) alebo ja (podla evidencie na DI)? Kto bude zodpovedny za pripadne skody sposobene automobilom(skusobna jazda zaujemcu....)?
Prosim, poradte co robit a ako sa vyhnut pripadnym problemom, tak aby som neplatil PZP za auto, ktore uz dost davno nevlastnim.
Dakujem velmi pekne za odpovede pred koncom tohto roka(dovtedy je auto poistene)
Usporiadat
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
zmluvu si zrušil v zákonom stanovenej lehote,nevidim dôvod prečo by si mal platit v r.2010PZP ked je zmluva zrušena. ked si auto predal na zaklade kupnej zmluvy tak majiteľom je uz bazar, len nechapem,ako chcu dat auto na flotilu,ked ho nemaju prepisane na seba, prečo tam figurujes ty. ako pises mas doklad - teda kupnu zmluvu a urcite mas doklad ze ta hned vyplatili za auto, tak v pripade skody zodpoveda bazar-on je na zaklade zmluvy majitel.na dopr.inšp.odhlas auto na zaklade kupno-predajnej zmluvy/podla mna je uz na bazare kedy si to prihlasia na seba/.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
protivietor protivietor

protivietor je offline (nepripojený) protivietor

Odhlasit auto bez OE(technicku) nemozem - ja ho uz nemam, ma ho bazar. STK a EK platia este 17 mesiacov - co ked ho dovtedy nepredaju? Potom mi moze prist pokuta od obvodneho uradu, lebo ich nemam platne....A takisto ak ho oni nepoistia na tu flotilu - obvodny urad na zaklade evidencie na DI mi moze tiez poslat pokutu kvoli PZP. Aspon to tak chapem podla toho co sa snazim par dni zistit na internete a u znamych
Auto sice uz polroka nevlasnim, ale podla evidencie na DI som stale majitelom a drzitelom a teda aj zodpovedam....
Urcite nie som jediny, isto mate viaceri s tymto skusenosti. Poradte prosim. Je to velky bazar v Trusalovej
0 0
protivietor protivietor

protivietor je offline (nepripojený) protivietor

Odhlasit auto bez OE(technicku) nemozem - ja ho uz nemam, ma ho bazar. STK a EK platia este 17 mesiacov - co ked ho dovtedy nepredaju? Potom mi moze prist pokuta od obvodneho uradu, lebo ich nemam platne....A takisto ak ho oni nepoistia na tu flotilu - obvodny urad na zaklade evidencie na DI mi moze tiez poslat pokutu kvoli PZP. Aspon to tak chapem podla toho co sa snazim par dni zistit na internete a u znamych
Auto sice uz polroka nevlasnim, ale podla evidencie na DI som stale majitelom a drzitelom a teda aj zodpovedam....
Urcite nie som jediny, isto mate viaceri s tymto skusenosti. Poradte prosim. Je to velky bazar v Trusalovej
0 0
protivietor protivietor

protivietor je offline (nepripojený) protivietor

Nikto mi neporadi?
Ako z tohto absurdistanu?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

protivietor Pozri príspevok
Odhlasit auto bez OE(technicku) nemozem - ja ho uz nemam, ma ho bazar. STK a EK platia este 17 mesiacov - co ked ho dovtedy nepredaju? Potom mi moze prist pokuta od obvodneho uradu, lebo ich nemam platne....A takisto ak ho oni nepoistia na tu flotilu - obvodny urad na zaklade evidencie na DI mi moze tiez poslat pokutu kvoli PZP. Aspon to tak chapem podla toho co sa snazim par dni zistit na internete a u znamych
Auto sice uz polroka nevlasnim, ale podla evidencie na DI som stale majitelom a drzitelom a teda aj zodpovedam....
Urcite nie som jediny, isto mate viaceri s tymto skusenosti. Poradte prosim. Je to velky bazar v Trusalovej
Odporúčam ísť do bazáru, a skúsiť sa dohodnúť, nech Vám požičajú OEV od vozidla, že ho chcete ísť odhlásiť na DI, na DI za poplatok tušim to bolo cca 150 Sk (pred eurom) odlásia auto na bazár.. a v tom prípade už za to bude zodpovedať bazár aj podľa zákona...
Alebo Vám mali dať na základe kupnopredajnej zmluvy aj potvrdenie pre poisťovňu/obvodný úrad, že ste vozidlo u nich predali a že záväzky poistenia preberajú za Vás...
Ja som tiež takto predával auto cez výkup 3Ačka cca rok ho ešte mali a neprišlo mi nič z OU a poistku som zrušil ku dňu predaja s poisťovňou na základe KZ... (skúste sa pozrieť na www.skp.sk, kde je Vaše auto teraz poistené...)
0 0
protivietor protivietor

protivietor je offline (nepripojený) protivietor

Ice dive Pozri príspevok
Odporúčam ísť do bazáru, a skúsiť sa dohodnúť, nech Vám požičajú OEV od vozidla, že ho chcete ísť odhlásiť na DI, na DI za poplatok tušim to bolo cca 150 Sk (pred eurom) odlásia auto na bazár.. a v tom prípade už za to bude zodpovedať bazár aj podľa zákona...
Alebo Vám mali dať na základe kupnopredajnej zmluvy aj potvrdenie pre poisťovňu/obvodný úrad, že ste vozidlo u nich predali a že záväzky poistenia preberajú za Vás...
Ja som tiež takto predával auto cez výkup 3Ačka cca rok ho ešte mali a neprišlo mi nič z OU a poistku som zrušil ku dňu predaja s poisťovňou na základe KZ... (skúste sa pozrieť na , kde je Vaše auto teraz poistené...)
Dakujem pekne za odpoved.
Skusim tam zajst teda este raz a poziadat ich o to potvrdenie pre poistovnu a Obv. urad. alebo o zapozicanie OEV aby som ho mohol odhlasit. Predpokladam, ze OEV mi nebudu chciet dat - lebo keby som ho odhlasil - museli by ho prihlasit do urciteho, nie velmi dlheho casu. To potvrdenie mi snad pomoze pre Obvodny urad.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

podľa portálu http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...type=1&aid=158

Zmeny v evidencii vozidiel

Držiteľ vozidla je povinný osobne oznámiť orgánu Policajného zboru, kde je jeho vozidlo evidované:

* zmenu vlastníckeho práva k vozidlu alebo prevod držby vozidla na inú osobu,

Najskôr by som zašiel na príslušný DI a tam by mali vedieť ako ďalej
0 0
protivietor protivietor

protivietor je offline (nepripojený) protivietor

viktorviktor Pozri príspevok
podľa portálu portal.gov.sk

Zmeny v evidencii vozidiel

Držiteľ vozidla je povinný osobne oznámiť orgánu Policajného zboru, kde je jeho vozidlo evidované:

* zmenu vlastníckeho práva k vozidlu alebo prevod držby vozidla na inú osobu,

Najskôr by som zašiel na príslušný DI a tam by mali vedieť ako ďalej
Dakujem za odpoved:
Na DI som bol aj s kupnou zmluvou - povedali mi, ze musim mat OEV a ze v podstate nemam nijaku moznost bazar prinutit k prepisu ze proste musim len presviedcat bazar....
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

v každom prípade by som písomne-doporučene oznámil zmenu vlastníka vozidla na Di - splním si zákonnú povinnosť (aj keď už po lehote), pretože som bol predchádzajúci vlastník, podľa kupno predajnej zmluvy by mal byť autobazár vlastníkom vozidla.
Keď je podľa Di bazár len držitľom vozidla, tak autobazár podľa vyššie uvedeného portálu:

Držiteľ vozidla je povinný osobne oznámiť orgánu Policajného zboru, kde je jeho vozidlo evidované:
* zmenu vlastníckeho práva k vozidlu alebo prevod držby vozidla na inú osobu,
.........
Každú hore uvedenú skutočnosť je držiteľ vozidla povinný oznámiť do 15 dní odo dňa, keď táto skutočnosť nastala. Orgán Policajného zboru zapíše zmenu .......

Podľa mňa keď oznámiš zmenu vlastníka na DI a pri zrušení poistenia si uviedol dôvod - zmena vlastníka, všetka zodpovednoť ohľadne vozidla bude na autobazáre. Pre istotu by som si zavola na iný autobazár, že mám vozidlo a ako by to bolo keby sa nestihlo predať
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

No toto je problém ak nemá OEV: "Orgán Policajného zboru zapíše zmenu ......." lebo tá zmena sa zapisuje do OEV, takže len s kúpnopredajnou zmluvou bez OEV sa s ním baviť nebudú...
Ak vozidlo odhlási - t.j. do jeho OEV napíšu nového majiteľa len rukou a opečiatkujú za cca 5 €... tak nech si s tým potom bazar robí už čo chce... zákonom stanovená povinnosť je splnená ako aj zmeny v evidencií vozidiel... (ak by to aj bazar do 15 dni neprihlasil na noveho majiteľa - polícia by to nepostihovala..., problém je v tom, že do daného OEV chcú dať zaznačiť už nového majiteľa...)
0 0
protivietor protivietor

protivietor je offline (nepripojený) protivietor

viktorviktor Pozri príspevok
v každom prípade by som písomne-doporučene oznámil zmenu vlastníka vozidla na Di - splním si zákonnú povinnosť (aj keď už po lehote), pretože som bol predchádzajúci vlastník, podľa kupno predajnej zmluvy by mal byť autobazár vlastníkom vozidla.
Keď je podľa Di bazár len držitľom vozidla, tak autobazár podľa vyššie uvedeného portálu:

Držiteľ vozidla je povinný osobne oznámiť orgánu Policajného zboru, kde je jeho vozidlo evidované:
* zmenu vlastníckeho práva k vozidlu alebo prevod držby vozidla na inú osobu,
.........
Každú hore uvedenú skutočnosť je držiteľ vozidla povinný oznámiť do 15 dní odo dňa, keď táto skutočnosť nastala. Orgán Policajného zboru zapíše zmenu .......

Podľa mňa keď oznámiš zmenu vlastníka na DI a pri zrušení poistenia si uviedol dôvod - zmena vlastníka, všetka zodpovednoť ohľadne vozidla bude na autobazáre. Pre istotu by som si zavola na iný autobazár, že mám vozidlo a ako by to bolo keby sa nestihlo predať
Zrusil som ju len na zaklade moznosti min. 6 tyzdnov pred koncom poistneho obdobia - nepisal som tam ze je to kvoli predaju auta...
0 0
adark1 adark1

adark1 je offline (nepripojený) adark1

plný optimizmu
Zdravím,
celý ,, problém,, je v tom, že v OOE / alebo VTP/ ste zapísaný ako majiteľ. A teda podľa zákona o PZP ste povinný mať uzatvorené PZP. Pozor na to, pretože ak bude s tým vozidlom spôsobená škoda / ste stále zapísaný ako majiteľ vy/ budete mať z toho veľa problémov.
Teda čo máte spraviť? Zabezpečiť svoje odhlásenie / zápis/ v OOE /VTP/.
Nevidím všetky doklady / iba uvažujem/. Či ste sa náhodou nedohodli s autobazárom iba na sprostredkovaní predaja. Naozaj vám doporučujem odhlásiť to vozidlo.
ivko
0 0
protivietor protivietor

protivietor je offline (nepripojený) protivietor

adark1 Pozri príspevok
Zdravím,
celý ,, problém,, je v tom, že v OOE / alebo VTP/ ste zapísaný ako majiteľ. A teda podľa zákona o PZP ste povinný mať uzatvorené PZP. Pozor na to, pretože ak bude s tým vozidlom spôsobená škoda / ste stále zapísaný ako majiteľ vy/ budete mať z toho veľa problémov.
Teda čo máte spraviť? Zabezpečiť svoje odhlásenie / zápis/ v OOE /VTP/.
Nevidím všetky doklady / iba uvažujem/. Či ste sa náhodou nedohodli s autobazárom iba na sprostredkovaní predaja. Naozaj vám doporučujem odhlásiť to vozidlo.
ivko
Tiez sa presne toho obavam, ze pokial som ja v technicaku som aj stale zodpovedny....Auto som predal bazaru, lebo som chcel mat predaj bez starosti - oni predsa vsetko zariadia, len nech im dam splnomocnenie pre DI Ubehlo 7! mesiacov pomaly a stale nic neurobili z potrebnych ukonov na DI a ja vdaka tomu nemam teraz OEV a bez neho to auto neodhlasim
Ako prinutit bazar(ktory podla kupnej zmluvy je majitelom auta) aby ho odhlasil alebo aby mi zapozicali OEV a pojdem ho sam odhlasit(sice s tym zabijem jeden den a to mala byt vyhoda predaja bazaru....)
Dakujem za vsetky vase rady a skusenosti. Je to bazar Autoalles Turany-Trusalova.
0 0
protivietor protivietor

protivietor je offline (nepripojený) protivietor

Inak, mam jeden napad, len by ma to viac stalo a bol by to tak trocha podvod. Mohol by som nahlasit stratu OEV a dat si vystavit druhe a to tohto druheho OEV odhlasit to auto na bazar....co vy na to?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Potichu súhlasím. Keď nie je iné východisko. S autobazárom sa dohodneš len ťažko, dobrovoľne si na seba auto určite neprepíše, ale bude čakať na budúceho kupujúceho. Veď by mal potom zbytočné výdavky (PZP, prepis,..) Problém vidím jedine v tom, že ak sa jedná o prepis v jednom okrese, tam musia byť prítomní predávajúci aj kupujúci. Čiže súčasne sa auto odhlási a hneď aj prihlási. A pochybujem, že tam dotiahneš zástupcu autobazáru. Ak sa však jedná o odhlásenie na autobazár v inom okrese, tam problém nevidím. Odhlásiš, a doručíš im odhlásené papiere.
0 0
protivietor protivietor

protivietor je offline (nepripojený) protivietor

Žabinka Pozri príspevok
Potichu súhlasím. Keď nie je iné východisko. S autobazárom sa dohodneš len ťažko, dobrovoľne si na seba auto určite neprepíše, ale bude čakať na budúceho kupujúceho. Veď by mal potom zbytočné výdavky (PZP, prepis,..) Problém vidím jedine v tom, že ak sa jedná o prepis v jednom okrese, tam musia byť prítomní predávajúci aj kupujúci. Čiže súčasne sa auto odhlási a hneď aj prihlási. A pochybujem, že tam dotiahneš zástupcu autobazáru. Ak sa však jedná o odhlásenie na autobazár v inom okrese, tam problém nevidím. Odhlásiš, a doručíš im odhlásené papiere.
Tak bol som v bazare, OEV mi nedali, nechcu aby som ho odhlasil na nich, ze oni nemozu mat 350 aut na seba - ale ze od 1.1.10 bude mat auto PZP na nich na flotilu a do 15.1. mi pride postou biela karta aby som tomu veril. Ak mi do 15.1. nepride, som rozhodnuty nahlasit kradez OEV, dat si vystavit novy a do noveho to odhlasit na bazar. Bazar je okres MT a ja spadam na DI v RK. Budem musiet sice zaplatit cca 17€(po starom 500 Sk) za vydanie noveho OEV ale uz potom nebudem ja zodpovedat....A podla mna by to nebol ani podvod, viem kto ma OEV ale mi ho odmieta dat - cize kradez?! Alebo by ste to tak nerobili a preco?
Dakujem vsetkym za rady a nazory
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

protivietor Pozri príspevok
Tak bol som v bazare, OEV mi nedali, nechcu aby som ho odhlasil na nich, ze oni nemozu mat 350 aut na seba - ale ze od 1.1.10 bude mat auto PZP na nich na flotilu a do 15.1. mi pride postou biela karta aby som tomu veril. Ak mi do 15.1. nepride, som rozhodnuty nahlasit kradez OEV, dat si vystavit novy a do noveho to odhlasit na bazar. Bazar je okres MT a ja spadam na DI v RK. Budem musiet sice zaplatit cca 17€(po starom 500 Sk) za vydanie noveho OEV ale uz potom nebudem ja zodpovedat....A podla mna by to nebol ani podvod, viem kto ma OEV ale mi ho odmieta dat - cize kradez?! Alebo by ste to tak nerobili a preco?
Dakujem vsetkym za rady a nazory
Tak to je jednoduchšia situácia. Na tvrdenia bazáru o PZP by som sa moc nespoliehala, ja osobne by som si dala vystaviť nové OEV a odhlásila to. K odhláseniu je potrebná biela karta, dúfam, že ju ešte máš.
Ale aby som mala dobrý pocit, že som slušná, a trpezlivosti už bolo dosť, pravdepodobne by som autobazáru oznámila, že to idem urobiť, no v tom prípade by som už nečakala na žiadne zajtra, po vianociach,.. a urobila by som to okamžite. Za stratu dokladov sa platí kolok myslím 16,50€.
0 0
protivietor protivietor

protivietor je offline (nepripojený) protivietor

Bielu kartu samozrejme uz nemam, pretoze som im ju musel odovzdat pri predaji auta
Co teraz?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Zmluvu o PZP pravdepodobne máš, tak v poisťovni by asi nemal byť problém s vystavením druhej bielej karty, prípadne si na políciu zober tú zmluvu. Tam je predsa uvedené, do kedy PZP platí.
0 0
protivietor protivietor

protivietor je offline (nepripojený) protivietor

Žabinka Pozri príspevok
Zmluvu o PZP pravdepodobne máš, tak v poisťovni by asi nemal byť problém s vystavením druhej bielej karty, prípadne si na políciu zober tú zmluvu. Tam je predsa uvedené, do kedy PZP platí.
To by slo. Zmluvu o PZP mam. Teraz stoji otazka tak, ci mam ist na DI zajtra(je uradny den) alebo az 15.1.2010 ,ak mi neposlu tu bielu kartu(usetril by som zabity den na DI a tych 16,50€ za vydanie noveho OEV)
Ale nie som si isty, ci by bol ten moj postup, co som navrhol pravne cisty a ci by to nemohol bazar nejak napadnut-ked to odhlasim na nich(samozrejme OEV odhlasene na bazar, by som im poslal postou doporucene) a oni si ho neprepisu na seba do myslim 30 dni, budu musiet ist na KO, a tym im vznikne naklad(skoda)....

Tak poradte co robit, prosim.
0 0
Načítať ďalšie