Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti po skonceni RD?

Nieco som uz viackrat zacula v rozhlase, ale len tak to okolo mna preletelo, ze v buducom roku bude mat matka po skonceni RD narok na podporu v nezamestnanosti?
Nic viac neviem, preto ,poculi ste niekto o tom?
Mne konci RD na buduci rok, den nastupu do prace je aj moj den vypovede...to viem, na 100%, preto sa pytam ohladom toho, ci niekto nieco pocul. Ci je to uz schvalene?
Usporiadat
Ajka22 Ajka22

Ajka22 je offline (nepripojený) Ajka22

Môžete mi niekto prosím poradiť. Zamestnávateľ už nemá externú účtovníčku a zostal s manželkou vo firme sám, takže si nie je istý, ako správne vyplniť tlačivo do SP "Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti". Potrebovala by som vedieť, čo sa píše do vymeriavacích základov zamestnanca, keď bola zamestnankyňa na rodičovskej dovolenke, po nej jej trval pracovný pomer ešte 5 dní a potom skončila pracovný pomer dohodou. Tiež sa uvádza, že ak nie je z dôvodu RD vymeriavací základ, uvádzajú sa základy za posledné 2 roky pred nástupom na RD (ale na sociálke jej vraveli, že sa bude rátať VZ z tých 5 odpracovaných dní). Zamestnankyňa mala ale počas týchto 2 rokov 2 rôznych zamestnávateľov (+ ak by sa aj uviedli VZ, zrátavajú sa od oboch,ak sa pracovný pomer menil v priebehu mesiaca?). Čo všetko tam teda treba uviesť? Ďakujem pekne.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Treba uviesť VZ z ktorého sa platili odvody za tých 5 dní za príslušný mesiac. Možno to nebude Tvoja hrubá mzda, lebo pokiaľ si mala u nich vysoký plat, tak odvody platili iba zo stropu za tých 5 dní.
Skúste pozrieť mesačný výkaz za ten mesiac a na prílohe mesač. výkazu pri Tvojom rodnom čísle nájdete aj VZ do fondu zamestnanosti. U tohto zamestnávateľa do výpočtu vstúpi VZ za týchto 5 dní.
Mesiace keď si bola na rodič.dovolenke dáte nulu ako VZ.

Rovnaké tlačivo si treba vyžiadať aj od druhého zamestnávateľa.
Pokiaľ si mala VZ aj od nich za posledné 2 roky, tak tieto budú vstupovať do výpočtu dávok v nezamestnanosti.
0 0
Ajka22 Ajka22

Ajka22 je offline (nepripojený) Ajka22

Andyke Pozri príspevok
Treba uviesť VZ z ktorého sa platili odvody za tých 5 dní za príslušný mesiac. Možno to nebude Tvoja hrubá mzda, lebo pokiaľ si mala u nich vysoký plat, tak odvody platili iba zo stropu za tých 5 dní.
Skúste pozrieť mesačný výkaz za ten mesiac a na prílohe mesač. výkazu pri Tvojom rodnom čísle nájdete aj VZ do fondu zamestnanosti. U tohto zamestnávateľa do výpočtu vstúpi VZ za týchto 5 dní.
Mesiace keď si bola na rodič.dovolenke dáte nulu ako VZ.

Rovnaké tlačivo si treba vyžiadať aj od druhého zamestnávateľa.
Pokiaľ si mala VZ aj od nich za posledné 2 roky, tak tieto budú vstupovať do výpočtu dávok v nezamestnanosti.
ďakujem za info
0 0
Stitch Stitch

Stitch je offline (nepripojený) Stitch

Potrebovala by som radu pre kamarátku ohľadne podpory po skončení RD.

V 10/2004 sa jej narodilo dieťa, s ktorým bola na RD do 10/2007. Od 10/2007 do 10/2008 mala pracovnú zmluvu na dobu určitú. Avšak v 8/2008 nastúpila na ďalšiu MD /takže PP skončil počas čerpania MD/ a následne na RD, ktorá jej končí 11.8.2011 dovŕšením 3 rokov veku dieťaťa.

Bude mať nárok na podporu v nezamestnanosti???
Podľa môjho názoru zrejme nie. Len by som to potrebovala potvrdiť alebo vyvrátiť .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stitch Pozri príspevok
Potrebovala by som radu pre kamarátku ohľadne podpory po skončení RD.

V 10/2004 sa jej narodilo dieťa, s ktorým bola na RD do 10/2007. Od 10/2007 do 10/2008 mala pracovnú zmluvu na dobu určitú. Avšak v 8/2008 nastúpila na ďalšiu MD /takže PP skončil počas čerpania MD/ a následne na RD, ktorá jej končí 11.8.2011 dovŕšením 3 rokov veku dieťaťa.

Bude mať nárok na podporu v nezamestnanosti???
Podľa môjho názoru zrejme nie. Len by som to potrebovala potvrdiť alebo vyvrátiť .
Poistenie v nezamestnanosti počas RD trvá len v prípade, ak trvá pracovný pomer - čo nie je prípad tvojej kamarátky.
Ak si neplatila dobrovolné poistenie v nezamestnanosti, nárok na dávku v nezamestnanosti po skončení RD jej nevznikne. Potrebuje 730 dní poistenia v posledných troch rokoch.
1 0
Stitch Stitch

Stitch je offline (nepripojený) Stitch

Dobrovolne si neplatila, takže nebude mať nárok.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Rada by som sem priložila text rady, ktorú som si dnes prečítala na oficiálnej stránke Sociálnej poisťovne. Myslím si, že nie je celkom v súlade so zákonom o sociálnom poistení, ved posúdte sami. Moje výhrady sa týkajú práve obdobia na zistenie VZ, pokial došlo k ukončeniu PP počas trvania RD, hoci aj v jej posledný deň. Uvediem príklad: Zamestnankyňa splnila podmienku obdobia poistenia 2 roky za posledné 3 roky pred zaevidovaním na UP. Avšak z dôvodu čerpania RD, na ktorú nastúpila bezprostredne po MD, a to dňa 3.3.2009 sa jej poistenie v nezamestnanosti prerušilo, avšak pre účely zistenia nároku na dávku v nezamestnanosti sa jej aj obdobie prerušenia z dôvodu čerpania RD započítava do spomínaných lehôt. Kedže však jej VZ nie je možné zistiť z obdobia 2 roky pred evidenciou na UP práve z dôvodu čerpania RD, počas ktorého žiaden VZ nemala, tak jej RO pre zistenie DVZ by malo byť 2 roky pred prerušením poistenia, t.j. obdobie 3.3.2007 až 2.3.2009, či nie ? Práve preto jej vystavujem aj potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti, kde je to aj na druhej strane v bode 4 jasne napísané, či nie? Ak sa mýlim, opravte ma, ale myslím si, že odpoved od SP v priloženom príspevku nie je v tejto časti správna. A zaujíma ma, či postupujem správne, ak vystavujem dve tlačivá Potvrdenia od toho istého zamestnávateľa pre tú istú osobu, ale na dva rôzne PP v dvoch rôznych trvaniach a dobách, jedna v jednom roku, druhý PP so začiatkom o niekolko mesiacov neskôr v druhom roku. Neboli súbežne ani sa neprekrývali.


Tu je ten spomínaný text:

Nárok na dávku v nezamestnanosti pri ukončení pracovného pomeru počas rodičovskej dovolenky

25.10.2011 | Poistenie v nezamestnanosti | Matka Momentálne som na rodičovskej dovolenke, ktorá mi skončí 30. júna 2011. Zamestnávateľ ma však informoval, že k 1. aprílu 2011 dôjde ku skončeniu môjho pracovného pomeru. Po skončení rodičovskej dovolenky budem pravdepodobne nezamestnaná. V prípade, ak sa po skončení rodičovskej dovolenky zaevidujem na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, vznikne mi nárok na dávku v nezamestnanosti? Na základe čoho sa určí výška dávky v nezamestnanosti?
V zmysle § 104 ods. 1 zákona o sociálnom poistení, poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t.j. 730 dní.
V zmysle § 104a zákona o sociálnom poistení v znení účinnom od 1. februára 2010, do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky.
V zmysle § 293bm ods. 2 zákona o sociálnom poistení v znení účinnom od 1. februára 2010, do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie od 1. februára 2006 do 31. januára 2010, počas ktorého bolo prerušené povinné poistenie v nezamestnanosti z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky.
V zmysle § 108 ods. 3 zákona o sociálnom poistení, výška dávky v nezamestnanosti sa určuje z denného vymeriavacieho základu uvedeného v § 138 ods. 5 zákona o sociálnom poistení , ak poistenec nemal v rozhodujúcom období vymeriavací základ na platenie poistného na poistenie v nezamestnanosti. Takto určený denný vymeriavací základ je 44,2 % jednej dvanástiny všeobecného vymeriavacieho základu za kalendárny rok, ktorý dva roky predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa platí poistné a ktorý je platný ku dňu vzniku nároku na dávku v nezamestnanosti s určením pripadajúcim na jeden deň podľa počtu kalendárnych dní v mesiaci, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti. Pravdepodobný denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.
Z uvedeného vyplýva, že na účely nároku na dávku v nezamestnanosti je potrebné splniť dve podmienky:

  • podmienku evidencie na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny a
  • podmienku doby poistenia v nezamestnanosti najmenej 730 dní.

Do doby poistenia v nezamestnanosti sa započíta aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky, a to aj vtedy, ak toto prerušenie vzniklo v období od 1. februára 2006 do 31. januára 2010.
Vo Vašom prípade, ak by ste boli zaradená do evidencie uchádzačov o zamestnanie napr. dňa 1. júla 2011 a uplatnili by ste si nárok na dávku v nezamestnanosti, posudzovaným obdobím na účely nároku na dávku v nezamestnanosti by bolo obdobie od 1. júla 2008 do 30. júna 2011. Ako obdobie poistenia v nezamestnanosti by sa zhodnotila doba poistenia v nezamestnanosti zamestnanca a doba prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky od 1. júla 2008 do 31. marca 2011, čo je 1004 dní poistenia. Podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti by v takomto prípade boli splnené.
Keďže v rozhodujúcom období (v posledných dvoch rokoch pred dňom zaradenia do evidencie uchádzačov o zamestnanie) ste pravdepodobne nemali žiaden vymeriavací základ na platenie poistného na poistenie v nezamestnanosti, výška dávky v nezamestnanosti by sa určila z denného vymeriavacieho základu podľa § 138 ods. 5 zákona o sociálnom poistení platného ku dňu vzniku nároku na dávku v nezamestnanosti. Takto určený denný vymeriavací základ v období od 1. januára 2011 do 31. decembra 2011 v mesiaci, ktorý ma 31 dní, je 10,6149 EUR. Dávka v nezamestnanosti je 50% z denného vymeriavacieho základu. Výška dávky v nezamestnanosti v mesiaci, ktorý má 31 dní, by bola 164,60 EUR.
Vaša Sociálna poisťovňa

Celá poradňa « Späť
Dokument bol revidovaný: 25.10.2011


Čo si o tom myslíte ?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Betina, postup pri príklade výpočtu dávok v nezamestnanosti na stránke SP je správny.</SPAN>
§108 ods.3:</SPAN>
„</SPAN></SPAN> Ak v rozhodujúcom období podľa odseku 2 je len obdobie poistenia v nezamestnanosti získané prerušením povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky, denný vymeriavací základ sa zisťuje z rozhodujúceho obdobia dvoch rokov predchádzajúcich začiatku prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti </SPAN>zamestnanca</SPAN> z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky.</SPAN>“</SPAN>
</SPAN>
PP v uved.príklade bol ukončený 31.3. a ona ešte 3 mesiace bola doma - ako poberateľka rodič.príspevku a </SPAN>
až potom sa registrovala ako uchádzačka. Za to je výpočet z VZ podľa § 138 ods.5. </SPAN>
Keby sa registrovala k 1.4., tak DVZ sa zisťuje z rozhodujúceho obdobia dvoch rokov predchádzajúcich začiatku prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky. </SPAN>
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ja som tam nejako nepostrehla, že ona bola ešte 3 mesiace doma Ale ako je to v mnou uvedenom prípade, ked RD končí 30.9., PP taktiež končí 30.9., prerušenie nastalo 3.3.2009 a od 1.10.2011 sa registrovala na UP ? Z akého obdobia sa zisťuje tam VZ?
Nemá sa postupovať podľa ods.3 § 108 Zákona o sociálnom poistení ?, že sa skúma VZ z ktorého platila 2 roky pred dárumom prerušenia poistenia v N. ? V bode 3 je doplnené, že "pokial toto prerušenie vzniklo z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky" a nie z iného dôvodu.....tak DVZ sa zistí z VZ dvoch rokov pred začiatkom prerušenia z dôvodu čerpania RD. čiže ak mi nastúpila na RD bezprostredne po MD, na MD išla bezprostredne počas trvania PP a tento PP počas celej doby trvá až do ukončenia PP, a RD nebola prerušená, tak v mojom prípade by sa DVZ mal zisťovať podla § 108 ods.3 tak ako som písala, či nie? K prerušeniu došlo práve z dôvodu čerpania RD a to je v zákone v § 108 ods. 3 jasne uvedené ako dôvod na zisťovanie DVZ z obdobia 2 roky pred začiatkom prerušenia z dôvodu RD.....mýlim sa?


§ 108
Výška dávky v nezamestnanosti
Na začiatok

(1) Výška dávky v nezamestnanosti je 50 % denného vymeriavacieho základu.

(2) Denný vymeriavací základ na určenie sumy dávky v nezamestnanosti je podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na poistenie v nezamestnanosti alebo poistné na výsluhový príspevok podľa osobitného predpisu, 2) dosiahnutých v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia. Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti. Z rozhodujúceho obdobia na zistenie denného vymeriavacieho základu sa vylučujú obdobia, za ktoré poistenec nie je povinný platiť poistné na poistenie v nezamestnanosti podľa § 140 alebo poistné na výsluhové zabezpečenie podľa osobitného predpisu.2) Denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.

(3) Ak v rozhodujúcom období podľa odseku 2 nie sú dva roky, za ktoré možno zistiť denný vymeriavací základ na určenie sumy dávky v nezamestnanosti, denný vymeriavací základ sa zistí z tohto kratšieho obdobia. Ak poistenec nemal v rozhodujúcom období podľa odseku 2 vymeriavací základ na platenie poistného na poistenie v nezamestnanosti, denný vymeriavací základ sa určí z vymeriavacieho základu uvedeného v § 138 <strike>ods. 9</strike> ods. 5, ktorý je platný ku dňu vzniku nároku na dávku v nezamestnanosti a zaokrúhľuje sa na štyri desatinné miesta nahor. Ak v rozhodujúcom období podľa odseku 2 je len obdobie poistenia v nezamestnanosti získané prerušením povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky, denný vymeriavací základ sa zisťuje z rozhodujúceho obdobia dvoch rokov predchádzajúcich začiatku prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky. To platí aj pri opakovanom čerpaní rodičovskej dovolenky, ktorá bezprostredne nadväzuje na obdobie poistenia v nezamestnanosti zamestnanca počas poskytovania materského. Takto určený denný vymeriavací základ nesmie byť nižší ako denný vymeriavací základ podľa druhej vety.

(4) Ak v rozhodujúcom období podľa odseku 2 je len obdobie poistenia v nezamestnanosti zamestnanca, za ktoré nemá vymeriavací základ, a obdobie poistenia v nezamestnanosti dobrovoľne poistenej osoby v nezamestnanosti, výška dávky v nezamestnanosti sa určí z vymeriavacieho základu dobrovoľne poistenej osoby v nezamestnanosti, ak získala najmenej 26 týždňov poistenia v nezamestnanosti ako osoba dobrovoľne poistená v nezamestnanosti; ak toto poistenie v nezamestnanosti trvalo menej ako 26 týždňov, výška dávky v nezamestnanosti sa určí podľa odseku 3 druhej vety.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Andyke Pozri príspevok
Betina, postup pri príklade výpočtu dávok v nezamestnanosti na stránke SP je správny.
§108 ods.3:
„ Ak v rozhodujúcom období podľa odseku 2 je len obdobie poistenia v nezamestnanosti získané prerušením povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky, denný vymeriavací základ sa zisťuje z rozhodujúceho obdobia dvoch rokov predchádzajúcich začiatku prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky.“

PP v uved.príklade bol ukončený 31.3. a ona ešte 3 mesiace bola doma - ako poberateľka rodič.príspevku a
až potom sa registrovala ako uchádzačka. Za to je výpočet z VZ podľa § 138 ods.5.
Keby sa registrovala k 1.4., tak DVZ sa zisťuje z rozhodujúceho obdobia dvoch rokov predchádzajúcich začiatku prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky.
Tak to mala smolu, lebo podla tohto jej priznajú len z min. VZ.... asi by podporu v nezam. mala vyššiu než RP....
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Betina2 Pozri príspevok
Ja som tam nejako nepostrehla, že ona bola ešte 3 mesiace doma Ale ako je to v mnou uvedenom prípade, ked RD končí 30.9., PP taktiež končí 30.9., prerušenie nastalo 3.3.2009 a od 1.10.2011 sa registrovala na UP ? Z akého obdobia sa zisťuje tam VZ?
V tomto prípade sa VZ zistí z 2 rokov pred nástupom na rodičovskú dovolenku.
1 0
IvetaSab IvetaSab

IvetaSab je offline (nepripojený) IvetaSab

Poprosím vás o radu, ako je to v prípade, ak zamestnankyňa nastúpila na prvú MD v 1/2007, následne poberala rodičovský príspevok a nastúpila na druhú MD, ktorá jej končí v 2/2012, kedy druhé dieťa dovŕši 3 roky. Deň nástupu do práce, bude aj dňom výpovede. Z akého obdobia sa bude zisťovať VZ pre výpočet podpory v nezamestnanosti? Ak by nastúpila na PN v ochrannej dobe, v akej výške by bola vyplácana Pn-ka? Hrubá mzda pred nástupom na materskú bola 6OO eur mesačne. ďakujem
0 0
IvetaSab IvetaSab

IvetaSab je offline (nepripojený) IvetaSab

Dopĺňam otázku: Ak vychádzam pri výpočte VZ pri PN z :
Pravdepodobný denný vymeriavací základ poistenca, ktorý mal prerušené povinné nemocenské poistenie z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky alebo z dôvodu nároku na rodičovský príspevok, je jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.

ak by po ukončení RD jeden deň bola zamestnankyňa zamestnaná vo firme, vychádzalo by sa z tohto VZ? Bolo by to tých 600/30=20 a to by bol PDVZ? Chápem tomu správne? Čo ak PP bude ukončený posledným dňom RD?
0 0
mata_l mata_l

mata_l je offline (nepripojený) mata_l

Ahojte poradaci,

potrebovala poradiť ohladne nároku a výšky dávky v nezamestnanosti a ci ma zmysel teraz sa este pripoistovat v nezamestnanosti (myslim ze by mala podla terajsieho zakona 26 tyzdnov keby chcela dosiahnut max. davku) pripadne ako to urobit aby ju dostavat mohla, kedze do rozviazania prac pomeru je 10 tyzdnov.

Matke momentalne stále trvá PP na dobu neurčitú.
- materska 2006 , potom RD
- materska 2009, potom RD do 31.8.2012 potom skoncenie prac. pomeru dohodou ( nebude cerpat dovolenku - preplatia jej ju) -
-starsie dieta ide do skolky, mladsie ostava doma - je mozne ist na 16tyzdnov predlzenu Rdovolenku

Zevraj od 1.jula sa ma nejak menit zakon je to pravda?


0 0
ALIBABKA 2 ALIBABKA 2

ALIBABKA 2 je offline (nepripojený) ALIBABKA 2

Prosím tiež o radu. Ŕodičovská dovolenka do 8.10.2012 ale zamestnankyňa ukončila RD 30.9.2012 a chcela nastúpiť do zamestnania 1.10.2012.
Zamestnávateľ jej na základe jej písomného oznámenia dal výpoveď k 30.9.2012 s odstupným a preplatením dovolenky. Pracovný pomer bol na dobu neurčitú od 16.3.2006 a nástup na materskú bol 14.8.2009. Z akého príjmu sa jej bude počítať podpora v nezamestnanosti.
Za radu vopred ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

neodpracuje teda po ukončení RD ani jeden deň?

ak neodpracuje, tak sa jej počíta podpora z predchádzajúceho príjmu, kt. dosahovala pred MD....
0 0
ALIBABKA 2 ALIBABKA 2

ALIBABKA 2 je offline (nepripojený) ALIBABKA 2

takže sa jej bude podpora rátať z rokov 2008 a 2009, prípadne ak sa jej dá dovolenka a odstupné ráta sa podpora z tohoto príjmu
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ALIBABKA 2 Pozri príspevok
takže sa jej bude podpora rátať z rokov 2008 a 2009, prípadne ak sa jej dá dovolenka a odstupné ráta sa podpora z tohoto príjmu
aj jeden deň odpracovaný po RD jej pomôže na peknú podporu.....
0 0
ALIBABKA 2 ALIBABKA 2

ALIBABKA 2 je offline (nepripojený) ALIBABKA 2

nestačí iba jeden deň dovolenky
0 0
ALIBABKA 2 ALIBABKA 2

ALIBABKA 2 je offline (nepripojený) ALIBABKA 2

ide o preplatenie dovolenky , vyčerpá si jeden den dovolenky zvyšok sa preplatí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať