Zavrieť

Porady

Po materskej dovolenke

Dobrý deň. Mám jeden problém s ktorým potrebujem poradiť. Moja rodičovská dovolenka končí 20.02.2010. Pred nástupom na materskú som chodila ešte do školy aj počas nej som chodila so školy, takže som nebola zamestnaná ani evidovaná na úrade práce. Som slobodná mamička s jedným dieťaťom, bývam u rodičov ako samostatná jednotka(sama sa stravujem, platím rodičom za inkaso, atd., otec maloletej prispieva na dieťa mesačne.) Chcela by som poradiť, či mám nárok na nejaké peniaze po skončení materskej dovolenky.Vopred dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nena0207 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Mám jeden problém s ktorým potrebujem poradiť. Moja rodičovská dovolenka končí 20.02.2010. Pred nástupom na materskú som chodila ešte do školy aj počas nej som chodila so školy, takže som nebola zamestnaná ani evidovaná na úrade práce. Som slobodná mamička s jedným dieťaťom, bývam u rodičov ako samostatná jednotka(sama sa stravujem, platím rodičom za inkaso, atd., otec maloletej prispieva na dieťa mesačne.) Chcela by som poradiť, či mám nárok na nejaké peniaze po skončení materskej dovolenky.Vopred dakujem za rady
    Ak si ešte nedovršila vek 25 rokov, o dávku v hmotnej núdzi na UPSVaR môžeš požiadať len v prípade, ak budeš mať súdom stanovené výživné (na seba, nie na svoje dieťa) od tvojich rodičov.

    nena0207 je offline (nepripojený) nena0207

    nena0207
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak si ešte nedovršila vek 25 rokov, o dávku v hmotnej núdzi na UPSVaR môžeš požiadať len v prípade, ak budeš mať súdom stanovené výživné (na seba, nie na svoje dieťa) od tvojich rodičov.
    dakujem za odpoved.od mojich rodičov? na mna výživné, a to by malo pomôcť, potom by som mohla dostať davku v hmotnej núdzy?

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    neudávaš,či v súčastnosti navštevuješ ešte školu. ale môžeš na social.poisťovni požiadať o predlzenie rodič.dovolenky-môžeš až do 6.r. dieťaťa-ak dieťa nenavštevuje materskú škôlku z dôvodu choroby, ak dieťa nenavštevuje MŠ z dôvodu neprijatia do MŠ a je s tebou doma...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nena0207 Pozri príspevok
    dakujem za odpoved.od mojich rodičov? na mna výživné, a to by malo pomôcť, potom by som mohla dostať davku v hmotnej núdzy?
    Ano, informuj sa o tejto možnosti na vašom úrade práce - odd. dávok v hmotnej núdzi.. Ide o výživné na teba - od tvojich rodičov.
    Pretože na inú dávku nemáš nárok. Na výplatu dávky v nezamestnanosti podľa nového zákona nesplňaš podmienku poberania materského pred rodičovskou dovolenkou.

    Po materskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.