Zavrieť

Porady

prispevky a kolko????

Zdravim vas vsetkych .Ja som tu teraz novy a trochu sa tu este nevyznam takze az uz tu je moja otazka tak sory.

Moja otazka je ked si chcem otvorit zivnost som pocul ze clovek moze dostat dotacie od statu.Podla coho sa urcuje vyska a do akej sumy sa davaju dotacie. Vdaka vam SURANCAN
Usporiadat
adolfo adolfo

adolfo je offline (nepripojený) adolfo

DUMBO, dobre si prestuduj zmluvu o poskytnuti dotacie, ja som zrusila podnikanie zo zdravotnych dovodov, vratila som prispevok a UP mi naparil pokutu za to, ze som nedodrzala podmienku 2 roky podnikat.
0 0
tinnky tinnky

tinnky je offline (nepripojený) tinnky

Neviete kde nájdem čo všetko mi treba, ak chcem zobrať dlhodobo nezamestnaného do PP a chcem požiadať úrad práce o nenávratný fin.príspevok.
0 0
Denisa Višňáková Denisa Višňáková
Mamička na materskej
Ja som v tom momentálne tiež ako doma, lebo chcem začať podnikať síce až od septembra 2008 ale zisťujem si všetko už teraz. Takže na úrade práce musíš byť evidovaný minimálne 4 mesiace a výška závisí od regiónu a či si znevýhodnený uchádzač alebo nie. Znevýhodnený uchádzač je ten kto má viac ako 50r., má 4 nezaopatrené deti alebo musel zo zdravotných dôvodov zmeniť zamestnanie a ostané ti povedia na úrade. Najskôr by som sa ale na tvojom mieste šla opýtať na živnostenský úrad čo potrebuješ na to aby ti vydali živnostenský list, pretože neviem v akom obore chceš podnikať a k niektorým potrebuješ splniť špeciálne podmienky, vzdelanie, prax. Záleží od toho či je to voľná alebo viazaná živnosť. Ale v žiadnom prípade nežiadaj o živnosť skôr ako ti to povedia na príprave pre začatie živnosti,ktorá trvá jeden deň a vlastne sú to skúšky, testy a potom obhajoba podnikateľského zámeru. Musíš dosiahnuť určitý počet bodov aby si prešiel. Body máš aj za maturitu. Sú to vlastne dotačné skúšky na ktoré si musíš priniesť už vypracovaný podnikateľský zámer a doporučujem to neodfláknuť. Čiže ak prejde cez skúšky a splníš všetky ostatné podmienky aby ti vidali živnostenský list môžeš ísť na živnoúrad a potom požiadať o dotácie. Keď ti prídu peniaze musíš dva roky bez prestania podnikať, lebo by si musel dotácie vrátiť a z týchto peňazí nemôžeš napr. prerábať priestory alebo kúpiť spotrebný materiál ale môžeš platiť z toho prenájom a kúpiť veci ktoré budú mať záručný list so záručnou dobou min. 2 roky,čiže stroje, počítače, zariadenie, a tak. Dúfam že moja odpoveď bola dostatočná. Takže nech sa darí pri lietaní po úradoch a hlavne potom v podnikaní.
0 0
p.michalka p.michalka

p.michalka je offline (nepripojený) p.michalka

clovek
mozem si nakupit zariadenie este pred vyplatenim dotacie,alebo mi dlocky platia az odo dna vyplatenia dotacie.Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

p.michalka Pozri príspevok
mozem si nakupit zariadenie este pred vyplatenim dotacie,alebo mi dlocky platia az odo dna vyplatenia dotacie.Dakujem
Keď som dostala dotáciu pred 5 rokmi, nebolo to možné. Riešila som to tak, že som si kúpila počítač, vyplatila zálohu v hotovosti a keď mi prišli peniaze na účet, firma mi vystavila faktúru. Vtedy ešte nemusela byť uhradená bezhotovostne, tak sme len vystavili nový príjmový doklad. Bolo to rozpätie 2-3 mesiacov, záruku si firma ošetrila ododňa skutočnej kúpy.
0 0
luzbetka luzbetka

luzbetka je offline (nepripojený) luzbetka

chcem poprosit o radu, chcem poziadat o dotaciu z uradu prace, ale zistila som ze som tehotna, co v pripade ak prerusim zivnost po 10 mesiacoch kôli rodicovskemu prispevku,budem musiet dotaciu vratit?
0 0
luzbetka luzbetka

luzbetka je offline (nepripojený) luzbetka

prosim o odpoved. uvazovala som aj nad tym ze by som si nechala zivnost a platila odvody do zp, co je rozumnejsie urobit, aby som neprisla o peniaze s dotacie, a zaroven o rodicovsky prispevok, myslim ze rodicovsky prispevok s tym nema nic spolocne, ten budem poberat v kazdom pripade, ale prosim radu a potvrdenie, co je spravne a co nie.
0 0
adaku adaku

adaku je offline (nepripojený) adaku

Príspevok z úradu práce dostaneš p troch mesiacoch ,záleží v akom kraji ste s nízkou prezamestnanosťou alebo vysokou .s tou vysokou je suma 3775,24
0 0
Satin Satin

Satin je offline (nepripojený) Satin

Ja som si vybavovala tuto dotaciu pred par dnami, takze: podmienky pridelenia dotacie su - musis byt evidovany na UP minimalne tri mesiace, potom musis prejst kurzom, z ktoreho dostanes osvedcenie alebo potvrdenie (podla toho, kolko dni trva dany kurz), zaver kurzu tvori test, ktory musis napisat - nic tazke, potom si pripravis podnikatelsky zamer - je predpisana presna struktura, tu dostanes z UP. Po vyzve UP, aby si predlozil podnikatelsky zamer ides na UP a tam im ho odovzdas. Potom cakas nato, kym ta prizvu k obhajobe zameru. Predtym vsak napises dalsi test - opat nic hrozne, zoznam zakonov potrebnych k nastudovaniu obdrzis od UP. Po napisani testu obhajis podnikatelsky zamer, kde ti hned povedia, ci mas nieco v zamere opravit, doplnit, dolozit, prip. ci ti schvalili alebo neschvalili prispevok. Potom cakas na rozhodnutie - teda papier z UP. Ked ti pride, ides na UP, kde s nimi podpises dohodu a az potom si zacnes vybavovat zivnost. Skor si ju nevybavuj, pretoze prispevok sa dava nezamestnanenu, co by si ty uz nebol. Po vybaveni zivnosti ti pridu peniaze na ucet do 30 dni. Vyska prispevku nezavisi od doby, kolko si bol nezamestnany, ale od toho, v akom regione sa nachadzas. Iba toto je kriterium. Ja som z Presovskeho kraja a dostala som nieco vyse 113 000 SKK - stara mena. Vela trpezlivosti pri vybavovani prajem ...
0 0
Satin Satin

Satin je offline (nepripojený) Satin

K testom tolko, ze su na nich zakladne informacie, ktore by si mal tak ci tak vediet, ak chces podnikat. Napr. na prvom teste je, ake typy zivnosti pozname, ake nalezitosti obsahuje pracovna zmluva, co je podnikanie ... na skoleni upozornuje kazdy skolitel, ze toto a toto by mohlo byt na teste, takze treba davat len dobry pozor a potom sa nie je coho bat. Na druhom teste, pred obhajobou zameru su otazky typu kto je podla zakona zdravotne znevyhodnena osoba, aky typ prispevku je pomoc de minimis, aky penazny pomer je medzi statnym podielom a podielom europskeho spolocenstva, kto sa povazuje za podnikatela, do kolkych dni sa musis nahlasit na socialnu poistovnu ... staci si zbezne pozriet zakony a hlavne schemu pomoci de minimis - z toho som aspon ja a ludia v mojom kraji mali najviac otazok ... drzim palce
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať