Zavrieť

Porady

PÚ - SZČO alebo s.r.o.

proste ja
Potrebujem od Vás veľkúúúú radu. Riešim tento "problém" už dlhší čas, ale stále neprichádzam na riešenie.

SZČO (čochvíla v dôchodkovom veku) má, myslím, veľkú firmu (mesačný obrat cca 1,5 mil.; zásoby cca 7 mil.; 9 zamestnancov-z toho 2 vlastné deti).
"co by dup" (smerovaním našich zákonov) bude musieť prejsť na PÚ.
otázka znie: je lepšie si založiť s.r.o.? alebo začať s PÚ ako SZČO? vzhľadom na preddôchodkový vek (odvody, prípadné dedenie firmy), deti zainteresované do firmy...

Problém je o to väčší, že účto robím ja. Do PÚ sa budem musieť zaučiť sama s pomocou "porady". Neviem nič o fungovaní v s.r.o. (imanie, výkazy, audit... toto mi takmer nič nehovorí).
Prosím, kto máte chuť poraďte mi.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, v tom je problém ked FO chce prejsť na Sro. Peniaze na DPH dostala, minula, a teraz ich nemá.... a je problém. Málokto si uvedomoval, že tržby obsahujú DPH pre DU a neodvádza sa v plnej výške, len vdaka novým nákupom a DPH odpočitateľnej. A zrazu bol veľký rozruch ako štát ničí živnostníkov, ked nariaduje povinne PU. Lenže tu pomahame práve tým živnostníkom, ako čo najbezbolestnejšie prejsť na PU, lebo čo sa stalo, to sa stalo. peniaze sa minuli a treba zarobiť nové. A to všetko ešte vrámci zákona.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať