Zavrieť

Porady

vypočet dovolenky

som živnostík
Mám po prvý krát zamestnancov na PP podľa § 49 Zp. Pracujú na 4 a 6 hodín denne ako upratovačky. Akým spôsobom im mám vypočítať dovolenku a dovolenkový priemer kedže pracujú u mna od 01.07.2005 zatial na skúšobnú dobu 3 mesiace. Vek majú 42 a 51 rokov. Doteraz som nemal zamestnancov na § 49 aba na dohodu. Prosím o radu. Mám aj demoverziu programu Olymp ten však akosi im vypočítal dovolenku 5 dní a to sa mi nezdá...
Usporiadat
stefanf stefanf

stefanf je offline (nepripojený) stefanf

som živnostík
Janka6685
Ako dostanem 10,5 dňa dovolenky? Je to pri nároku 4 alebo 5 týždňov pri celom roku? Mne ide práve o 4 týždne, len som to zabudla napísať.
Dámy opravujem sa ja som na 12 hodinové smeny pracoval s týždenným pracovným časom 40 hodín. Mal som na rok nárok 25 dní dovolenky ale v 8 hodinových zmenách to znamená že na rok som mal nárok na 16,6 smien dovolenky. výpočet bol nasledovný: 25x8=200, 200/12=16,6. Je to na beton takto mrkol som do starých výplatných pások. Ešte teraz by som potrebaval vedieť či pracovníci na 4 a 6 hodin denne majú skutočne nárok na 12,5 dni dovolenky od 1.7.2005.do konca roka 2005
Dakujem.
0 0
cece cece

cece je offline (nepripojený) cece

Janka 6685 pri nároku 4 týždňov je to 8 dní do konca roka.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
cece
Janka 6685 pri nároku 4 týždňov je to 8 dní do konca roka.
Ak ťa môžem poprosiť, ako dostanem toto číslo?
0 0
cece cece

cece je offline (nepripojený) cece

Výpočet: 20:12=1,6 / pričom 20 (4 týždne) je nárok na dovolenku a 12 počet mesiacov v roku/.
Potom koeficient 1,6 násobím počtom mesiacov, koľko mi zamestnanec odpracuje do konca roka. V tvojom prípade je to 5 mesiacov (august, september, október, november a december). Čiže : 5x1,6=8.
Ja to rátam takto.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
cece
Výpočet: 20:12=1,6 / pričom 20 (4 týždne) je nárok na dovolenku a 12 počet mesiacov v roku/.
Potom koeficient 1,6 násobím počtom mesiacov, koľko mi zamestnanec odpracuje do konca roka. V tvojom prípade je to 5 mesiacov (august, september, október, november a december). Čiže : 5x1,6=8.
Ja to rátam takto.
A nezáleží na tom, či zamestnanec robí dvanástky alebo klasické osmičky?
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Tiež to robím ako "enave" ibaže sa to potom ťažko vysvetľuje zamestnancom, že napr.21.9.mal ešte dovolenku a on vlastne už pracoval.
Inšpektorát práce mi tiež vravel, že mám počítať dovolenky podľa toho koľko smien v roku im pripadá. Čiže ak robí 3 dni v týždni a zbytok ma voľno tak mu nemôžem vypísať 5 dni D. Teraz to prepočítavam cez 5 hod.prac.dobu ale toto sa asi DU páčiť nebude. Debatovla som o tom už s jedným známym tak mu tiež napadlo ako prvé daňovaci.
0 0
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

[QUOTE=Janka6685]Aký nárok na dovolenku má zamestnanec pracujúci v nepretržitej prevádzke v 12 hodinových smenách, ktorý začal pracovať 1.8.2005? Mesačne má 14 smien.
Ak ešte Janka potrebuješ ten prepočet, pripájam svoj.
Pracovník má mesačne 14 smien. Ročne to je 14*12=168.
Počet dní dovolenky v jeho jednom týždni dovolenky bude 168 : 52,17851( to je priemerný počet týždňov v roku ) = 3,2
Takže ak má nárok na 5 týždňov dovolenky jeho počet dní dovolenky bude
3,2*5=16 dní
Jeden deň jeho dovolenky je 12 hodinový
16 dní dovolenky má ale nárok na celý rok.
Od 1.8. do konca roka má nárok 16:12*5 = 6,5 dňa. ( To je pomerná časť dovolenky, na ktorú vzniká nárok po odpracovaní 60 dní. Chcem len upozorniť, že tých 60 dní sa nerovná jeho šesťdesatim smenám. ZP hovorí, že v tomto prípade sa 60 dní ráta, ako keby chodil pravidelne 5 dní v týždni do roboty. Takže ak dobre rátam u neho to bude 21.10. )
Pokiaľ neodpracuje tých 60 dní, má nárok len na dovolenku za odpracované dni .Za každých 22 odpracovaných dní ( opäť nie smien - platí to ako pri 60.odpracovaných dňoch ) má nárok na 1/12 tinu dovolenky, čiže v jeho prípade 16:12 =1,33 ( 1,5 dňa)
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Janka6685
Podľa výpočtu, ktorý bol tuto na porade, by si zrejme mal vedieť presne, koľko hodín odrobia do konca roka. Podľa toho potom vypočítaš nárok na dovolenku. Ale či je to takto, alebo ako to má byť, nech poradia skúsení mzdári, lebo aj mňa by to zaujímalo. Priložím ten výpočet a skús sa na to pozrieť.
Janka, zavádzaš. Ten výpočet dovolenky som Ti vtedy poskytla pre nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas a nie na skrátený úväzok.
Pri skrátenom úväzku sa dovolenka počíta tak isto, ako pri plnom úväzku.Má to svoju logiku. Ak má prac. úväzok napr. 4 hod./deň, dovolenka je pre zamestnanca za 1 deň/4 hod.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Marína
Janka, zavádzaš. Ten výpočet dovolenky som Ti vtedy poskytla pre nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas a nie na skrátený úväzok.
Pri skrátenom úväzku sa dovolenka počíta tak isto, ako pri plnom úväzku.Má to svoju logiku. Ak má prac. úväzok napr. 4 hod./deň, dovolenka je pre zamestnanca za 1 deň/4 hod.
Ďakujem za usmernenie.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ďakujem všetkým za tie výpočty, ale každý navrhol iný, tak teraz neviem. Je to dosť súrne - už včera bolo neskoro. Naozaj si s tým neviem rady. Už som si myslela, že je to O.K., ale keď každý počíta iným spôsobom...?
0 0
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

Janka6685
Ďakujem všetkým za tie výpočty, ale každý navrhol iný, tak teraz neviem. Je to dosť súrne - už včera bolo neskoro. Naozaj si s tým neviem rady. Už som si myslela, že je to O.K., ale keď každý počíta iným spôsobom...?
Myslím si , že s Marínou sme mali rovnaké prepočty.
Až na priemerný počet týždňov v kalendárne roku.
Ja som " svoje " číslo dostala : 365,25: 7 = 52,178571
Marína, Ty si ako prosím prišla k svojej konštante ?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Takže ako to mám nakoniec počítať? Prosíííííííííííím...
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Janka6685
Takže ako to mám nakoniec počítať? Prosíííííííííííím...
Janka, podľa môjho názoru má nepretržitá prevádzka nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času. Keď si pozrieš § 86 ods. 2 ZP, tam máš presne popísané, čo je rovnomerné rozvrhnutie pracovného času: Citujem: Pri rovnormenom rozvrhnutí pracovného času na jednotlivé týždne rozdiel dĺžky pracovného času pripadajúci na jednotlivé týždne nepresiahne tri hodiny a pracovný čas v jednotlivých dňoch nepresiahne deväť hodín. ... Tak posúď sama, či pracovný čas v tvojej firme vyhovuje týmto kritériám. Ak nie, ide o nerovnomerné rozvrhnutie prac. času a postupuješ podľa toho, čo si priložila v tvojom príspevku č. 2.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita4
Janka, podľa môjho názoru má nepretržitá prevádzka nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času. Keď si pozrieš § 86 ods. 2 ZP, tam máš presne popísané, čo je rovnomerné rozvrhnutie pracovného času: Citujem: Pri rovnormenom rozvrhnutí pracovného času na jednotlivé týždne rozdiel dĺžky pracovného času pripadajúci na jednotlivé týždne nepresiahne tri hodiny a pracovný čas v jednotlivých dňoch nepresiahne deväť hodín. ... Tak posúď sama, či pracovný čas v tvojej firme vyhovuje týmto kritériám. Ak nie, ide o nerovnomerné rozvrhnutie prac. času a postupuješ podľa toho, čo si priložila v tvojom príspevku č. 2.
No podľa toho mi vyšlo 12,8, čiže 13 alebo 12,5?
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Podľa mňa 13.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Jura
Podľa mňa 13.
Vďaka.

Môžte to potvrdiť?
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Janka6685
Vďaka.

Môžte to potvrdiť?
Pozri si tento príspevok: Re: dovolenka

--------------------------------------------------------------------------------

Výpocet nároku na pomernú cast dovolenky sa zaokrúhluje nasledovne:

ak vychádza do 1,25 - tak sa zaokrúhli na 1 den
ak vychádza viac ako 1,25 ale menej ako 1,75 - tak sa zaokrúhli na 1,5 dna
ak vychádza viac ako 1,75 - tak sa zaokrúhli na 2 dni
Ten výpocet na skátený úväzok skús vyhladat cez klúcové slová.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Pri skrátenom pracovnom úväzku je to jednoduché. Berieš týždne dovolenky. Ak máš rovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, nemáš čo riešiť.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Jura
Pozri si tento príspevok: Re: dovolenka

--------------------------------------------------------------------------------

Výpocet nároku na pomernú cast dovolenky sa zaokrúhluje nasledovne:

ak vychádza do 1,25 - tak sa zaokrúhli na 1 den
ak vychádza viac ako 1,25 ale menej ako 1,75 - tak sa zaokrúhli na 1,5 dna
ak vychádza viac ako 1,75 - tak sa zaokrúhli na 2 dni
Ten výpocet na skátený úväzok skús vyhladat cez klúcové slová.
Ďakujem. Len som zabudla, kde to bolo. Už si to kopírujem do počítača.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
No počítala som podľa prílohy, ktorú som priložila. Asi som nejako zle počítala, alebo čo, ale pri zamestnanvoci, ktorý začal pracovať v 7/2005 mi vyšla dovolenka 5,5 dňa a pri zamestnancovi, ktorý začal pracovať v 9/2005 tak isto 5,5 (pri ročnom nároku 4 týždne). Čo zas robím zle? Obaja majú do konca roka po 6 smien.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať