Zavrieť

Porady

Nový zákon od 01.09.2005-hlásenie PN,OČR zdr.poisťovniam

Mám v ruke tlačivo:

"Oznamenie zamestnávateľa na zmenu platiteľa poistnéha štat za zamestnanca"

už názov je strašný a skoro tomu nerozumiem.

Doteraz to oznámovali chorí?
Je nejaký software , ktorý to spraví hromadne?
Prečo nestačí elektronický výkaz?
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nie všetko sa posiela do 8 dní - viď môj príspevok vyššie (§24 zákona o ZP).
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ďakujem pekne, no neviem či to "Oznámenie" bude dobré, keď sa v ňom píše:
Prehlasujem, že nie som zamestnancom ....... Viera
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tie tu priložené oznámenia vyzerajú, že sú ešte podľa zákona ktorý platil do 31.8. (zamestnanec nahlasoval PN sám). Zrejme to nie sú nové tlačivá.
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

somij
Tie tu priložené oznámenia vyzerajú, že sú ešte podľa zákona ktorý platil do 31.8. (zamestnanec nahlasoval PN sám). Zrejme to nie sú nové tlačivá.
ano to su stare oznamenia, nechcela som motat. to s názvom F-opoz jenové
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

AGROSTAV HSV spol. s r.o.
Ďakujem pekne, no neviem či to "Oznámenie" bude dobré, keď sa v ňom píše:
Prehlasujem, že nie som zamestnancom ....... Viera
čo chceš oznamovať?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Veď už tu nepleťte ľudí s tými oznámeniami, ktoré mali dávať zamestnanci ,tie platili do 31.8.2005. Teraz sa všetko robí na Hromadnom oznámení. Zatiaľ je však na to pripravená len Všeobecná zdravotná, lebo tá už má nové tlačivá. Ale zákon by mal platiť aj pre tie ostatné poisťovne.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

UKO hovoríme o tlačivách na ktorých sa majú nahlasovať PN zamestnancov do zdravotných poisťovní.
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

AGROSTAV HSV spol. s r.o.
Presne takto som tomu rozumela aj ja a podľa hromadného oznámenia som si vypísala kódy a vyplnila tlačivo, no v poisťovni mi kázala vypísať od začiatku až do konca DPN
iba 19. Máš pravdu, že asi v každej poisťovni povedia inak a tak by som radila Silvii opýtať sa v konkrétnej poisťovni. Viera
Práve som prišla zo ZP v Bratislave (konkrétne pob. Šustekova) a mi pri nahlasovaní PN zamestnanca (4 dni) mi opravili kód - na 19, pretože 25 sa týka vojakov.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Čo dodať ?
19 (inak §11 ods.8 písm.o) - poberá nemocenské ... poberá ? - nepoberá.
25 (inak §11 ods.8 písm.u odvolávka aj pre náhradu príjmu pri dočasnej PN) - poberá náhradu príjmu ... poberá ? - poberá.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahojte poraďaci,
teraz som bola na VšZP, že oznámiť zamestnanca na PN . Dozvedela som sa, že to nie je potrebné. Pri ročnom zúčtovaní sa zemestnancová PN (od-do) zaznači.
Oni sami nevedia čo ako. Prajem Vám pekný deň.
S pozdravom
Jura
Áno aj pri PN aj OČR hlásiš začiatok a potom koniec do zdrav. poisť.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Môj záver - ďalej sa už knahlasovaniu PN nebudem vracať - v súčasnosti je zbytočné sa trápiť s tým, ako chcú nahlasovať PN v zdravotných poisťovniach. Termín na nahlásenie PN za september je do konca októbra, počkajte na koniec októbra, dovtedy možno budú vedieť akým spôsobom to chcú nahlásiť a malo by byť aj jednotné tlačivo z ÚDZS.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

majernikova
Ahojte poraďaci,
teraz som bola na VšZP, že oznámiť zamestnanca na PN . Dozvedela som sa, že to nie je potrebné. Pri ročnom zúčtovaní sa zemestnancová PN (od-do) zaznači.
Oni sami nevedia čo ako. Prajem Vám pekný deň.
S pozdravom
Mne na pobocke v Siderii povedali taktiez ze nic nie je treba predkladat a na VsZP ze im mam predkladat len kopie zaciatku a konca PN. (vraj som tak mala robit od 1.1.2005). Takze asi budem cakat ....
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Súhlasím s Jankou , treba čakať , lebo tak mi to jednoznačne vychádza , že každá poisťovňa iné hovorí. T.j. - ani sami nevedia ako to má správne byť.
0 0
Mirka D Mirka D

Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

Prosím vás môžete mi na 100% odsúhlasiť, že do 1.9.05 zamestnávateľ nebol povinný v súvislosti s PN nič nenahlasovať do zdravotných poisťovní????

Nič som nenahlasovala a teraz mám výčitky svedomia, pretože zamestnanci si to určite sami nenahlasovali.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zákon túto povinnosť zamestnávateľovi neukladal, ale bola to povinnosť zamestnanca.

Niektorí zamestnávatelia to nahlasovali za zamestnancov a poisťovne to akceptovali (boli radi, lebo za tú dobu mohli pýtať peniaze od štátu).
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Mirka D
Prosím vás môžete mi na 100% odsúhlasiť, že do 1.9.05 zamestnávateľ nebol povinný v súvislosti s PN nič nenahlasovať do zdravotných poisťovní????

Nič som nenahlasovala a teraz mám výčitky svedomia, pretože zamestnanci si to určite sami nenahlasovali.
Nemaj výčitky svedomia lebo to bola povinnosť zamestnanca do 1.9.2005.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Viete niečo nové v súvislosti s tlačivami? Práve som vypísala hromadné oznámenie do VšZP s kódmi 25 i 19, do Apolla tiež hromadné oznámenie kód U, a do Dôvery tlačivo Oznámenie zamestnávateľa na zmenu platiteľa....Pravdu povediac nikde som nevolala, pošlem čo som tu vyčítala a čo som si domyslela, že by mohlo byť dobre a uvidím.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

endrju
Zatiaľ je ticho o zjednocovaní tlačív. Preliezol som si vo štvrtok internetové stránky poisťovní a je to skutočne tak, že každá poisťovňa to má inakšie. Niekto tu už povedal, že "každá poisťovňa ma nejaký systém, len tá najväčšia nemá asi žiaden"
Tentoraz by som povedala, že tej najväčšej krivdíš, má to tlačivo podľa zákona a mala ho prvá. Aj keď si treba ešte ujasniť, čo všetko má zamestnávateľ nahlasovať.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, takze pridavam aj ja svoju dnesnu skusenost: vo VsZP mi povedali, ze na hromadne oznamenie napisem na zaciatok aj na koniec kod 19, a v Sideria-Istota mi pani na podatelni povedala, ze ona o nicom nevie, ze mam prist alebo si zavolat v stredu, dala mi aj cisielko na nejaku pani, lebo ti co sa tym zaoberaju su dnes na skoleni. Tak mi to bolo divne...
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

A viete co mi bolo este divne, ked mi ta pani na podatelni povedala, ze ona nevie o nicom, ze mam skusit sa opytat v socialnej poistovni.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať