Zavrieť

Porady

Nový zákon od 01.09.2005-hlásenie PN,OČR zdr.poisťovniam

Mám v ruke tlačivo:

"Oznamenie zamestnávateľa na zmenu platiteľa poistnéha štat za zamestnanca"

už názov je strašný a skoro tomu nerozumiem.

Doteraz to oznámovali chorí?
Je nejaký software , ktorý to spraví hromadne?
Prečo nestačí elektronický výkaz?
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
somij
Dobu, kedy zamestnanec poberá náhradu príjmu pri PN nahlasuje zamestnávateľ VšZP pod kódom 25. Pri prechode na nemocenské by mal kód 25 ukončiť a v dalšom riadku dať začiatok kódu 19.
Áno Janka práve sme sa s Andrejom k tomu dopátrali. Takže ešte raz by sme to mali kompletne zhrnúť ako je to teda správne.
Nahlasuje sa celá PN zamestnanca na tlačive Hromadné oznámenie .Obdobie náhrady príjmu s kódom 25 , obdobie nemocenských dávok s kódom 19.
Takže jedna PN jedného zamestnanca , ktorý maróduje dlhšie ako 10 dní je v štyroch riadkoch?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Dala som tam súhlas, je to tak. Ale treba ešte sledovať, či ÚDZS nevydá (iné) všeobecne platné Hromadné oznámenia.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Je tro tak, ako sa píše v ostatných príspevkoch tejto témy (daniela, somij, endrju). Zamestnávateľ je povinný oznamovať doby PN (vrátane prvých 10 dní), OČR (aj dobu neplatenú nad 1O dní), materskej.

Momentálne sa používajú tlačivá "improvizačné", vytvorené jednotlivými poisťovňami, od októbra bude jednotný systém (tlačivo) oznamovania záväzný pre všetky poisťovne. Info na Porade bude k tomu včas.
0 0
atu atu

atu je offline (nepripojený) atu

povinnosť nahlasovať PN v období 1.1.2005 - 31.8.2005 bola na samotnom zamestnancovi, ktorý bol PN, ale málokto to vedel.

Často ani samotné zdravotné poisťovne o tom nevedeli. Až keď pochopili, že im utekajú peniaze - od štátu (keďže platiteľom ZP za obdobii PN je štát), tak sa spamätali.
0 0
MIS MIS

MIS je offline (nepripojený) MIS

atu
povinnosť nahlasovať PN v období 1.1.2005 - 31.8.2005 bola na samotnom zamestnancovi, ktorý bol PN, ale málokto to vedel.

Často ani samotné zdravotné poisťovne o tom nevedeli. Až keď pochopili, že im utekajú peniaze - od štátu (keďže platiteľom ZP za obdobii PN je štát), tak sa spamätali.
Áno, doteraz to bolo povinnosťou zamestnancov. Ale aj tak som to chodila odovzdávať za nich ja. Veď nie je možné, aby sme zamestnancov otravovali ešte aj s týmto.
A okrem toho na margo poisťovní by som povedala len toľko, že na jednu a tú istú otázku dostanete v každej poisťovni inú odpoveď. Mne sa stalo, že v jednej poisťovni som nahlasovada začiatok a koniec PN aj keď to bol iba 1 deň a v inej to odo mňa nechceli. Podľa zákona, ale treba nahlasovať aj 1 deň.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Nahlasujeme aj prerušenie /absenciu/ do zdravotnej poisťovne? Viera
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nie .
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ak je zamestnanec na PN od 14.07.2005, určite neoznámil PN do zdrav. poisťovne, stále je PN. Myslíte, že to mám oznámiť teraz za neho?

Od 24. 07. 2005 je platiteľom zdravotného za neho štát.


A čo s PN, ktorá je od 19. 01. 2005 do dnes, tiež to určite neoznámila svojej zdravotnej poisťovni. Aj to mám oznámiť zdravotnej.

Nemôžem sa tam vôbec dovolať.
Naposledy upravil ZuzanaP : 28.09.05 at 05:59
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Teraz som volala so VšZP a bolo mi povedané, že kódom 19 mám nahlásiť od začiatku DPN až do skončenia. Nie rozpisovať prvých 10 dní.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den!
Chcem sa Vás opýtať teda to hromadné oznámenie do VŠZP treba 2 krát.
1 ., Nahlasenie to má byť aký kód?
2., Odhlásenie aký kód?
Už som s toho trochu popletená.
Ďakujem Silvia
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Napr PN od 2.9. do 20.9. :
začiatok PN (náhrady príjmu, prvých 10 dní) : kód 25, platnosť "Z", dátum 2.9.
koniec náhrady pri PN (po 10 dňoch) : kód 25, platnosť "K", dátum 11.9.
poberanie nemocenského : kód 19, platnosť "Z", dátum 12.9.
ukončenie poberania nemocenského : kód 19, platnosť "K", dátum 20.9.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ďakujem ti veľmi pekne za odpoved!!

A ešte sa ťa chcem opýtať môžem to vypísať na jednom tlačive všetko alebo
na dvoch osobitne.

Silvia
Naposledy upravil SilviaS : 28.09.05 at 09:01
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Presne takto som tomu rozumela aj ja a podľa hromadného oznámenia som si vypísala kódy a vyplnila tlačivo, no v poisťovni mi kázala vypísať od začiatku až do konca DPN
iba 19. Máš pravdu, že asi v každej poisťovni povedia inak a tak by som radila Silvii opýtať sa v konkrétnej poisťovni. Viera
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Prosím Vás, čo robíte s DPN, ktoré začali pred 1.9.2005 a pokračujú po 1.9.2005. Zamestnancom som vyplnila na začiatku to klasické "Oznámenie" a doručili si ho do príslušnej ZP. K 1.9. nemusím nič nahlasovať, nahlásim až skutočné ukončenie DPN ?
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

Ahojte, v poslednom čase som dosť malo informovana, ale rozhodla som sa prilepit vám tlačivá SZP. to prvé som používala doteraz po telefonickom dohovore s pracovnickou poistovne. jej bolo vlastne jedno akym sposobom to oznamim, len nech ma z toho jasno o co vlastne ide. oznamovala som napriklad zaciatok PN- vypisala som udaje zamestnanca, PN som zakruzkovala, dala som datum odkedy plati zmena, dolu pripisala Priloha: Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti a prilozila kopiu. podpisala som sa takto:za poistenca zamestnavatel, dala nasu peciatku, moje meno aj tel. cislo ak by nebolo nieco jasne. o tomto novom tlacive som sa dozvedela vdaka vam, mili poradaci. nasla som ho na stranke szp a teraz vam ho tiez prikladam.
Naposledy upravil uko : 28.09.05 at 11:15
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Este ze som si to tu vsimla. Ak zamestnanec nastupil na PN 25.9.2005 a nastup do zamestnania bude 5.10. do kolkych dni treba poslat to oznamenie?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Nemáš prosím Ťa "Oznámenie ..... o povinnosti šátu..." aj pre zamestnávateľa?
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

AGROSTAV HSV spol. s r.o.
Nemáš prosím Ťa "Oznámenie ..... o povinnosti šátu..." aj pre zamestnávateľa?
toto je všetko čo mám
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

nika.sum
Este ze som si to tu vsimla. Ak zamestnanec nastupil na PN 25.9.2005 a nastup do zamestnania bude 5.10. do kolkych dni treba poslat to oznamenie?
Zmeny za september (teda nástup na PN 25.9.) do konca októbra, zmeny za október do konca novembra (ukončenie PN 5.10.). Vznik a ukončenie pracovného pomeru do 8 pracovných dní. Termíny viď §24 písm. c).
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Oznámenie treba poslať do ôsmich dní.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať