Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za 2009

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Dobry den,

zo zamestnavatelom som sa dohodol, ze si podam danove priznanie sam. Nakolko je to moje prve danove priznanie, rad by som si nechal poradit. U sucastneho zamestnavatela pracujem od juna 2009. Ake dokumenty si mam od neho vypytat? A ako a kam vlastne podat priznanie? Viem, ze sa asi pytam jednoduche otazky, ale nikde som nenasiel jednoducho vysvetlene "co a ako", vsade je to rozkuskovane.....

Dakujem
Usporiadat
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Timka1 Pozri príspevok
Presne riadok 5 - úhrn preddavkov na daň podľa § 35 zákona

údaje o manželke nechávaš prázdne ak si neuplatňuješ na ňu NČ, čo ani nepotrebuješ .....

telefón môžeš a nemusíš napísať, v prípade nejakých nezrovnalosti by ti zavolali
Dá sa nejako vypočítať čo budem mať v potvrdení o príjme FO, ak som mal hrubú mzdu 500€, a odvody z nej normálne (žiadne dieta ani ulavy atd)......nemám ziadne poistenie atd čo by som si dal do daní....
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

to záleží aj od toho či mal podpísané vyhlásenie na NČ .......
ak áno vyjde iný výsledok ak nie tiež iný výsledok
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nyyankees Pozri príspevok
Dobry den,

zo zamestnavatelom som sa dohodol, ze si podam danove priznanie sam. Nakolko je to moje prve danove priznanie, rad by som si nechal poradit. U sucastneho zamestnavatela pracujem od juna 2009. Ake dokumenty si mam od neho vypytat? A ako a kam vlastne podat priznanie? Viem, ze sa asi pytam jednoduche otazky, ale nikde som nenasiel jednoducho vysvetlene "co a ako", vsade je to rozkuskovane.....

Dakujem
Podľa tvojich posledných príspevkov - toto nebolo to správne rozhodnutie.
Do pondelka ho môžeš ešte zmeniť a požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane.
0 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Timka1 Pozri príspevok
to záleží aj od toho či mal podpísané vyhlásenie na NČ .......
ak áno vyjde iný výsledok ak nie tiež iný výsledok
ˇAno, mal som ho podpísané

Viem že o to možem požiadať zamestnávateľa, ale z neuvedených dôvodov nechcem.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Hrubá mzda 500 € mínus odvody cca 67 € (13,4% z HM) mínus NČ 335,47 = 98 a daň vychádza približne 18,0 €.

uvedené sumy sú cca
0 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Aha, takže by mi mali vrátit cca 7x18e (od juna).

Ked dostanem to potvrdenie o prime, uz budem vediet ako dalej teda.

Len si vobec neviem rady s tym rzzp. Ako na to? Kolko cca moze byt ten nedoplatok?
0 0
bbbbb bbbbb

bbbbb je offline (nepripojený) bbbbb

Prosím o radu. Dohodla som sa s účtovníčkou, že si podám daňové priznanie sama. Vychádza mi len zamestnanecká prémia. Mám príjem nižší ako minimálna mzda, lebo pracujem na skrátený úväzok. Mám nárok na vrátenie dane z úroku? Musí byť výpis na moje meno alebo aj na manžela? Mám vyplniť tlačivo A alebo B? Vopred ďakujem za odpovede.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

bbbbb Pozri príspevok
Prosím o radu. Dohodla som sa s účtovníčkou, že si podám daňové priznanie sama. Vychádza mi len zamestnanecká prémia. Mám príjem nižší ako minimálna mzda, lebo pracujem na skrátený úväzok. Mám nárok na vrátenie dane z úroku? Musí byť výpis na moje meno alebo aj na manžela? Mám vyplniť tlačivo A alebo B? Vopred ďakujem za odpovede.

na uplatnenie dane z úroku musíš podať DP typ B, na výpise musí byť tvoje meno
0 0
Murínová Eva Murínová Eva

Murínová Eva je offline (nepripojený) Murínová Eva

Ahoj poraďáci mám taký malý problém. Akurát vypĺňam DP typ A a na riadku 45c-zamestnanecká prémia mi vyšla suma 107,168 čo čítam príspevky tak tú sumu zaokruhľujete na 107,17 ale v DP je napísané, že zaokruhliť na eurocent nadol čiže na 107,16 čo je správne? Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil Murínová Eva : 01.03.10 at 05:42
0 0
Murínová Eva Murínová Eva

Murínová Eva je offline (nepripojený) Murínová Eva

Poradí mi niekto na príspevok vyššie ???
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
v DP r.45c - zamestnanecká prémia sa zaokrúhľuje na eurocenty nahor
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Dobry deň.
Ak mám za rok 2009 odpracovaných len 10 mesiacov,môžem si uplatniť celú nezdaniteľnú čiastu 4025,7€ alebo len pomernú časť? Po odčítaní celej čiastky 4025,70 nemám daňovú povinnosť,mám nárok len na zamestn.prémiu a vrátenie preddavkov.Neviem čo vypísať do riadkov DP 54.Má tam byť NULA??
Dakujem
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

renataj Pozri príspevok
Dobry deň.
Ak mám za rok 2009 odpracovaných len 10 mesiacov,môžem si uplatniť celú nezdaniteľnú čiastu 4025,7€ alebo len pomernú časť? Po odčítaní celej čiastky 4025,70 nemám daňovú povinnosť,mám nárok len na zamestn.prémiu a vrátenie preddavkov.Neviem čo vypísať do riadkov DP 54.Má tam byť NULA??
Dakujem
nezáleží na tom koľko mesiacov si odpracovala, uplatňuješ celú NČ ročnú 4025,70 €
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

SZCO ukoncil zivnost 10/2009. V 12/2009 doplatil odvody do ZP. V DP si uplatni pausalne vydavky. Moze si od ZD odpocitat aj odvody zaplatene po ukonceni zivnosti?
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

skusi mi niekto poradit???
0 0
Dianao Dianao

Dianao je offline (nepripojený) Dianao

Ja by som sa chcela opytat, ci do DP priznavam aj prijem z CR. Dakujem
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Dobrý deń. Ak klient chce platiť dań /nie veľkú, len aby niečo vykázal/, nárok na nezdaniteľnú čiastku na manželku a daňový bónus má, ale keď nechce, nemusí si uplatňovať, však?
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

V DP uvádza všetky príjmy a tiež daňové výdavky za FO, teda zo všetkých zárobkových činností. A poistné na ZP a SP sa platí zo zákona, takže určite má nárok uplatniť si ich do daňových výdavkov.
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

Dianao Pozri príspevok
Ja by som sa chcela opytat, ci do DP priznavam aj prijem z CR. Dakujem
Áno určite. Treba pozrieť v starších poradách. Určite tam nájdete aj ako to treba urobiť.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň prosím Vás,do koľko eur je nárok na vrátenie daň. preplatku?
Do presne 3 eura?

nám vychádza preplatok 3,03 Eur,tak teda neviem,máme zaškrtnúť žiadosť o vrátenie,máme asi nárok..?
ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať