Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za 2009

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Dobry den,

zo zamestnavatelom som sa dohodol, ze si podam danove priznanie sam. Nakolko je to moje prve danove priznanie, rad by som si nechal poradit. U sucastneho zamestnavatela pracujem od juna 2009. Ake dokumenty si mam od neho vypytat? A ako a kam vlastne podat priznanie? Viem, ze sa asi pytam jednoduche otazky, ale nikde som nenasiel jednoducho vysvetlene "co a ako", vsade je to rozkuskovane.....

Dakujem
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nyyankees Pozri príspevok
Prijem okolo 430eur pocas celeho roka, viac nezdokladovatelne Takze asi bude vyhornejsie ju zrusit.
430*12= 5160 €
myslím, že sa TI poistka ešte zíde.
0 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
No, bez tej poistky by to bolo cca 4966 €. V com mi to pomoze? :-)
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nyyankees Pozri príspevok
No, bez tej poistky by to bolo cca 4966 €. V com mi to pomoze? :-)
K preplatku cca 70 eur.
0 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
A pokial by som ju zrusil, mal by som nedoplatok? Kedze zrusenim by som usetril cca 300eur.....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nyyankees Pozri príspevok
A pokial by som ju zrusil, mal by som nedoplatok? Kedze zrusenim by som usetril cca 300eur.....
Rozmýšlam, či si idem trhať vlasy teraz abo až potom ....

nedoplatok by si nemal, lebo zamestnávateľ Ti bude strhávať p reddavky na daň..... ak máš poistku časť dane sa ti vráti, ak nemáš tak sa Ti nevráti nič. To je všetko.
0 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Moja informovanost je minimalna, ospravedlnujem sa Ale vzdelavam sa......
1 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
Dakujem vsetkym za trpezlivost a pokladam posledne otazky, pre vas ani neuveritelne jednoduche :-)

Vsetky ostatne riadky mam nechat volne, alebo do nich vpisat nulu?

Preplatok a premiu si chcem nechat vyplatit na ucet v m-bank, avsak toto cislo ma aj predcislie uctu, a v DO neni ziadne okienko na predcislie uctu.

Daju mi na DU nejake potvrdenie, ze som DP odovzdal? Treba prilozit len jednu prilohu, a to potvrdenie o prijmoch, ma to byt original potvrdenia?

Dakujem
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nyyankees Pozri príspevok
Dakujem vsetkym za trpezlivost a pokladam posledne otazky, pre vas ani neuveritelne jednoduche :-)

Vsetky ostatne riadky mam nechat volne, alebo do nich vpisat nulu? Nechaj volné.

Preplatok a premiu si chcem nechat vyplatit na ucet v m-bank, avsak toto cislo ma aj predcislie uctu, a v DO neni ziadne okienko na predcislie uctu. Dáš predčíslie - číslo účtu, už minulý rok mi na mBank prišli peniaze z DU, aj zo ZP trafili a samozrejme aj z UP aj zo SP. Je to skvelá banka

Daju mi na DU nejake potvrdenie, ze som DP odovzdal? Treba prilozit len jednu prilohu, a to potvrdenie o prijmoch, ma to byt original potvrdenia? Kopia p otvrdenia o príjmoch, a ty si vytlačíš potvrdenie čo Ti DU potvrdí.

Dakujem
v texte.
0 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
No, predsa este otazka, dufam ze posledna, aj ked je asi riadne jednoducha. Musim DP odovzdat na prislusnom urade v mieste bydliska, alebo ho mozem odovzdat na ktoromkolvek v SR? Kedy sa cca vyplaca preplatok? V riadku 45a mam sumu 3072,96. Objasni mi niekto, ako sa nanu prišlo?

Ďakujem..........
Naposledy upravil Nyyankees : 11.03.10 at 23:40
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Nyyankees Pozri príspevok
No, predsa este otazka, dufam ze posledna, aj ked je asi riadne jednoducha. Musim DP odovzdat na prislusnom urade v mieste bydliska, alebo ho mozem odovzdat na ktoromkolvek v SR? Kedy sa cca vyplaca preplatok?
DP odovzdávaš na DU miestne príslušnom podľa miesta trvalého bydliska.

Preplatok posielajú začiatkom mája.

§63

...preplatok na dani z príjmov za príslušné zdaňovacie obdobie sa vráti najskôr po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania podľa osobitného zákona, 6ec) najneskôr však do 40 dní odo dňa vzniku preplatku.
0 0
Gadan Gadan

Gadan je offline (nepripojený) Gadan

Ahojte poraďáci.
Mám niekoľko otázok ohľadom daň.priznania, tak dúfam, že mi poradíte.
1. celý minulý rok som bola dobro.nezamestnaná, mala som príjem zo zmlúv a dohůd, no všade bola daň vybratá zrážkou a príjem bol menší ako 2tis eur. Z toho mi vyplýva, že zrejme nemám povinnosť vypĺňať DP, no můžem si uplatniť vrátenie aj takto zaplatenej dane?
2. čo tento prípad urobí z RZZP? Myslím, že takýto príjem (keď je tam zrážková daň) sa tam neuvádza, či áno? Musím si ho podať?
3. může si muž na mňa uplatniť odpočit.položku, keď som mala malý príjem? Čo musí doložiť k tomu do svojho DP? Je nutné zohnať nejaké tlačivo ohľadom potvrdenia, že som bola dobr.nezamest.?

Ďakujem za odpovede.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gadan Pozri príspevok
Ahojte poraďáci.
Mám niekoľko otázok ohľadom daň.priznania, tak dúfam, že mi poradíte.
1. celý minulý rok som bola dobro.nezamestnaná, mala som príjem zo zmlúv a dohůd, no všade bola daň vybratá zrážkou a príjem bol menší ako 2tis eur. Z toho mi vyplýva, že zrejme nemám povinnosť vypĺňať DP, no můžem si uplatniť vrátenie aj takto zaplatenej dane? Ak nepodáš DP tak Ti nikto nevráti tú zrazenú daň.
2. čo tento prípad urobí z RZZP? Myslím, že takýto príjem (keď je tam zrážková daň) sa tam neuvádza, či áno? Musím si ho podať? Ano musíš podať RZZP lebo si bola dobrovolne nezamestnaná celý rok. Podávaš typ C.
3. může si muž na mňa uplatniť odpočit.položku, keď som mala malý príjem? Môže rozdiel súm. Čo musí doložiť k tomu do svojho DP? Je nutné zohnať nejaké tlačivo ohľadom potvrdenia, že som bola dobr.nezamest.?

Ďakujem za odpovede.
v texte

Pri RZZP sa mi na tvoj prípad hodí tento príklad http://www.rzzp.sk/priklady/druhy-pr...tlaciva-typ-c/
Naposledy upravil Xanti : 12.03.10 at 08:26
0 0
Gadan Gadan

Gadan je offline (nepripojený) Gadan

Ďakujem za bleskovú odpoveď, no mám ďalšie otázky:

K tomu RZZP - počítala som, že budem musieť podať tlačivo S a doložiť tam tlačivá SA od zamestnávateľa, ktorý mi takisto platil poistné zo zmluvy + tlačivo SC, v ktorom uvediem svoje platby za celý rok ako dobr.nezam.
Prečo teda tlačivo C? Prosím Ťa, vysvetli mi to.

K tomu DP - muž může teda využiť odpoč.pol. na mňa (rozdiel súm), no nevadí, že sú to príjmy so zrážkovou daňou? Čo k tomu doložiť? Kópie mojich potvrdení o príjmoch, či nič, len to tam uviesť (ten výpočet rozdielu)?

A nevadí, že si muž uplatní odpoč.pol. na mňa a ja si takisto v svojom DP uvediem vrátenie zaplatenej zrážkovej dane?
Ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gadan Pozri príspevok
Ďakujem za bleskovú odpoveď, no mám ďalšie otázky:

K tomu RZZP - počítala som, že budem musieť podať tlačivo S a doložiť tam tlačivá SA od zamestnávateľa Tak toto robiť nemôžeš, lebo ide o dohodu a nie o pracovný pomer, ktorý mi takisto platil poistné zo zmluvy + tlačivo SC, v ktorom uvediem svoje platby za celý rok ako dobr.nezam.
Prečo teda tlačivo C? Prosím Ťa, vysvetli mi to. Podľa mňa na tvoj prípad sa hodí ten príklad čo som TI capla do svojho príspevku, preto typ C.

K tomu DP - muž může teda využiť odpoč.pol. na mňa (rozdiel súm), no nevadí, že sú to príjmy so zrážkovou daňou? Čo k tomu doložiť? Kópie mojich potvrdení o príjmoch, či nič, len to tam uviesť (ten výpočet rozdielu)? Ano tvoj príjem, hrubý príjem.
Takže ty si spravíš DP typ A. Vrátia Ti daň a tvoj muž si uplatní rozdiel 4025,70-tvoj hrubý príjem z DP typ A.

A nevadí, že si muž uplatní odpoč.pol. na mňa a ja si takisto v svojom DP uvediem vrátenie zaplatenej zrážkovej dane?
Ďakujem
v texte.
0 0
Gadan Gadan

Gadan je offline (nepripojený) Gadan

napadlo ma, že keď si mi poradila tlačivo C (k RZZP), tak to preto, že som bola celý rok dobr.nezam. a keďže sa príjem, v ktorom sa daň vyberá zrážkou do RZZP neuvádza, tak to tam ani neuvediem a preto len samotné tlačivo C, alebo ako to je? Mám v tom chaos. Ako potom zdokladujem odvedené poistné od zamestnávateľov, u ktorých som mala zmluvu?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gadan Pozri príspevok
napadlo ma, že keď si mi poradila tlačivo C (k RZZP), tak to preto, že som bola celý rok dobr.nezam. a keďže sa príjem, v ktorom sa daň vyberá zrážkou do RZZP neuvádza, tak to tam ani neuvediem a preto len samotné tlačivo C, alebo ako to je? Mám v tom chaos. Ako potom zdokladujem odvedené poistné od zamestnávateľov, u ktorých som mala zmluvu?
Aké poistné si mala odvedené od zamestnávateľov. Ked si zamestnaná na pracovný pomer tak zamestnávateľ odvádza za teba poistné. Ak si zamestnaná na dohodu o pracovnej činnosti alebo o vykonaní práce tak zamestnávateľ žiadne poistné za teba neodvádza ( teda áno len garančné a úrazové ale to teba nezaujíma )

Tak bola si celý rok dobrovolne nezamestnaná, alebo si mala počas roka aj pracovný pomer?
Gadan Pozri príspevok
1. celý minulý rok som bola dobro.nezamestnaná,
To sú dosť zásadné veci . A odpovedám len tak a toľko koľko mám informácii. Čítať myšlienky som sa zatial nenaučila
0 0
Gadan Gadan

Gadan je offline (nepripojený) Gadan

Dík, ale nejde len o dohody. Ako som na začiatku uviedla, mám aj klasicku prac.zmluvu so skráteným uvazkom, no tiež je tam zrážková daň. Som fakt v šoku...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gadan Pozri príspevok
Dík, ale nejde len o dohody. Ako som na začiatku uviedla, mám aj klasicku prac.zmluvu so skráteným uvazkom, no tiež je tam zrážková daň. Som fakt v šoku...
Tak potom neuvádzaj, že si bola celý rok dobrovolne nezamestnaná.
Zavádza to.

Tak potom podávaš S, SA, SC.
0 0
Gadan Gadan

Gadan je offline (nepripojený) Gadan

Nehnevaj sa, že som to možno neuviedla na pravú mieru, no v prvom príspevku som písala, že som dovr.nezamest, no mám zmluvy i dohody.

Mám jednu zmluvu, na základe ktorej mi zamestnávateľ aj odvádzal poistné, spolu (preddavky na poistné zamestnanc a zamestnáv.) okolo 70eu. Bol to malý uvazok, no veľa to mení, to si uvedomujem, preto som dosť vychaosená.

Dík za info a odp.
0 0
Gadan Gadan

Gadan je offline (nepripojený) Gadan

Ale ja som bola celý rok a stále som dobr.nezamest. a platím si odvody do ZP pravidelne každý mesiac. Popritom mám túto zmluvu a dohody. Na skrátený uvazok pracujem už druhý rok v kuse a nikto mi nepovedal, že to niečo mení na tom, či si mám popritom platim aj odvody ako dobr.nezamest.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať