Zavrieť

Porady

80 % PHM a DPH od 01.01.2010

Dobrý.
Chcem sa opýtať, či si môžem uplatniť 100% DPH na nakúpených bločkoch, aj keď budem do dákladov dávať iba 80% z PHM. Alebo úmerne aj 80% z DPH?
Ďakujem za skoré usmernenie
Usporiadat
nika6 nika6

nika6 je offline (nepripojený) nika6

mala som skôr na mysli ako poriešiť DPH, teda ak odpočítam len 80 % dph z nákupu benzínu, ako to uvediem do evidencie dph len tych 80 %??? a či tych 20 % musím niekde pre účely dph evidovať, myslím v evidencii dph na vstupe, aby pri kontrole vedeli, že som odpočítavala z benzínu len 80 % dph. A taktiež som sa pýtala či v danom prípade s tým nemá do činenia aj par. 50 zákona o dph - pomerné krátenie pri odpočítavaní dph.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Qvartalny platca dph si chce uplatniť 80 % paušalu na PHM, je možné 3 q uplatňovať 100% a v 4Q len 80%. Auto je používané len na podnikanie.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Nie je to možné.
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

nie, nie je to možné
0 0
Katarína111 Katarína111

Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

ak PHL uplatňujeme paušálom 80 % (nevedieme knihu jázd), auto je využívané aj na podnikanie aj na súkromné účely - mám ešte ponížiť percento (tých 80 %) o napr. 10 % - čo by boli súkromné účely? A čo s ostatnými nákladmi (rôzny materiál na auto,umývanie,opravy,odpisy) tieto náklady mám tiež ponížiť o tých spomínaných 10%?
0 0
Katarína111 Katarína111

Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

nikto mi neporadí???
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Odpoveď po 4 mesiacoch ... ale predsa, áno ak je určené percento používania na súkromné účely, tak v tomto percente treba krátiť vštky náklady súvisiace s vozidlom. V tomto prípade je to tých 10%.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať