Zavrieť

Porady

Usporiadat
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
pepsikova Pozri príspevok
..

...mojuš, aj ja spievam strááášne falošne..a pamätám, že raz som mala dvojku z chovania, lebo som nechcela na prvého mája spievať-už neviem čo..mali ju aj moji synkovia..čo už..dejiny sa opakujú...len čakám, kedy sa Anči znepáčia rifle a zakáže, aby sa nosili do školy....aj to tu už bolo..
Nuž táto Anča je taká medzinôžka, akej páru niet. Ako inak sa slušne vyjadriť pri pohľade na ňu alebo pri jej počúvaní, aby som neporušil bontón a etiketu.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

pepsikova Pozri príspevok
..

..mojuš, nesranduj ani nahlas...ja spievam po troch džinoch, museli by sme zobrať aj Jana so zásobami..
Ak sa uskromníš s tromi kalíškami kopaničiarskej niečo by sa aj u nás doma našlo. Keď prídete s Jankom to aj storočné zásoby s popod orecha vykopem
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Kazu Pozri príspevok
Ak sa uskromníš s tromi kalíškami kopaničiarskej niečo by sa aj u nás doma našlo. Keď prídete s Jankom to aj storočné zásoby s popod orecha vykopem
Tak to prídem aj ja.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Kazu Pozri príspevok
Ak sa uskromníš s tromi kalíškami kopaničiarskej niečo by sa aj u nás doma našlo. Keď prídete s Jankom to aj storočné zásoby s popod orecha vykopem
keď som zbadala tému o slovenskom vlastenectve, tušila som, okolo čoho sa bude točiť a kde to nakoniec skončí
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Len tak mimochodom, vážení!
Týmto "zákonom" sa v plnej miere prejavila arogancia štátnej moci. Pár jedincov si uzurpuje právo diktovať národu, čo má a čo nemá robiť. Oni už zabudli, odkiaľ prišli, vidia len to, kde už a čo si môžu dovoliť. Zabudli na to že majú zastupovať štát a jeho obyvateľov, že tam sedia len vďaka obyvateľom tohto štátu. Toto už nie je demokracia, toto už je diktatúra. Vraciame sa späť pred rok 1989!!!
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

misoft Pozri príspevok
Len tak mimochodom, vážení!
Týmto "zákonom" sa v plnej miere prejavila arogancia štátnej moci. Pár jedincov si uzurpuje právo diktovať národu, čo má a čo nemá robiť. Oni už zabudli, odkiaľ prišli, vidia len to, kde už a čo si môžu dovoliť. Zabudli na to že majú zastupovať štát a jeho obyvateľov, že tam sedia len vďaka obyvateľom tohto štátu. Toto už nie je demokracia, toto už je diktatúra. Vraciame sa späť pred rok 1989!!!
Ak sa vraciame pred rok 1989, chceme znovuzavedenie Koruny československej, znovuzavedenie tuzexových poukážok /bonov/, znovuzavedenie stabilizačných príspevkov na družstevný byt, benzín za 4,50 Kčs, mlieko za 2 Kčs, možnosť nenavratných požičiek na svojpomocnú výstavbu rodinného domu, tehlu za 1,50 Kčs, atď .atď.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Laco, na to ostatné ZABUDNI! Oni chcú len vládnuť a diktovať (a popri tom hrabať).
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Laco-monter Pozri príspevok
Ak sa vraciame pred rok 1989, chceme znovuzavedenie Koruny československej, znovuzavedenie tuzexových poukážok /bonov/, znovuzavedenie stabilizačných príspevkov na družstevný byt, benzín za 4,50 Kčs, mlieko za 2 Kčs, možnosť nenavratných požičiek na svojpomocnú výstavbu rodinného domu, tehlu za 1,50 Kčs, atď .atď.
chceme? hovor za seba.... nástupný plat po maturite som mala 1150.- Kčs a tiež som dlho rozmýšľala, či si môžem kúpiť knižku za 30.- Kčs. Akurát som vtedy nemala možnosť zarobiť si napr. podnikaním. a rozdiel medzi Kčs a eurom sa akosi stráca - či vyrovnáva - už to bolo niekde v srandičkách, čo stálo kedysi 50.- Kčs, stojí dnes 50.- eur atď.

Skôr sa vytráca význam slova demokracia - vláda ľudu. Namiesto uťahovania opaskov by sme ich mali začať konečne odopínať a každému naložiť podľa zásluh. Lenže zrejme by sme porušili zákon... Kto to len ten zákon schvaľuje? Ten, ktorého sme zvolili, aby za nás rozhodoval, navrhoval a schvaľoval zákony.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

nebudte taky na...ty. troxu si stupte do svedomia a nexajte tie deticky aby sa aspon tu hymnu naucili. ked vyjdete z vasej zony a ozvete sa po slovensky, sled otazok domorodca je - yugo? no. tcheko? no. rash? dufajte, ze nevymenuju vsetky slovanske jazyky okrem slovenciny. pekny vecer.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
durisovad Pozri príspevok
Vcera som nahodou pozrela Lampu Stefana Hriba. Zacal tym, ze bol v Kanade a na kazdom kroku videl kanadske vlajky a kazdu chvilu pocul hrat alebo spievat kanadsku hymnu. A pacilo sa mu to. Ale nepaci sa mu, ze by take nieco malo byt u nas. Nebudem sa vyjadrovat k Hribovi, ale si myslim, ze detom nezaskodi, ak budu slovensku hymnu vediet ak uz nie zaspievat, tak aspon identifikovat, ked ju niekto hra alebo spieva.
Štefanovi Hríbovi zrejme uniklo, koľko zlatých medailí získala Kanada a tak sa nemožno čudovať, že stále počul hrať a spievať kanadskú hymnu. Aj mne sa to páčilo, lebo výkony kanadských športovcov boli vynikajúce a rozhodne ich nedosiahli na základe toho, žeby snáď neustále počúvali a spievali kanadskú hymnu.
Na budúci rok budú u nás majstrovstvá sveta v hokeji. Už teraz sa teším, ako bude po každom zápase našich hokejistov znieť slovenská hymna... Len z toho prvého mám obavy, ten budeme hrať z Maďarskom a aby sme na konci napokon nepočuli Isten, áldd meg a magyart... Vopred sa ospravedlňujem všetkým členom Porady maďarskej národnosti, nemám nič proti Maďarom, len nepriamo poukazujem na „neobvyklé úspechy slovenských športovcov“ (česť výnimkám), ktorým neraz predchádzajú veľkohubé vyhlásenia o zaručenom úspechu a nakoniec nasleduje hľadanie vinníkov v rozhodcoch, nevhodných podmienkach a pod.
A z čoho vyplýva, že deti nevedia slovenskú hymnu spievať alebo identifikovať, keď ju niekto hrá a spieva? Keby štát namiesto priblblých zákonov vybičovávajúcich nacionalistické vášne radšej investoval do podpory mládežníckeho športu, dostavili by sa po čase úspechy a potom si všetci s radosťou tú hymnu zaspievame. A až bude Slovensko na takej úrovni ako Kanada, potom si ja hymnu zaspievam každý deň len tak pre potešenie, že môžem žiť v takej krajine.
Naposledy upravil Excise Duty : 05.03.10 at 18:40
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja len toľko....
Je pekné, ak sa podporuje vlastenectvo, ale tento zákon je jednoducho pritiahnutý za vlasy. A asi aj všetci tí, ktorí zaň hlasovali. (Je už vôbec schválený? )
Za mojich študentských čias sa hymna nespievala za takých podmienok, ako by to malo byť podľa tohto zákona. A predsa ho ovládam. (Nechcite, aby som začala spievať, lebo sa môžem pridať ku Kazu a spol. )) ) A dokonca poznám aj text českej hymny....

A ešte doplním, že týmto zákonom sa sleduje všeličo iné, len nie zvyšovanie pocitu vlastenectva.
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

Excise Duty Pozri príspevok
Štefanovi Hríbovi zrejme uniklo, koľko zlatých medailí získala Kanada a tak sa nemožno čudovať, že stále počul hrať a spievať kanadskú hymnu. Aj mne sa to páčilo, lebo výkony kanadských športovcov boli vynikajúce a rozhodne ich nedosiahli na základe toho, žeby snáď neustále počúvali a spievali kanadskú hymnu.
Na budúci rok budú u nás majstrovstvá sveta v hokeji. Už teraz sa teším, ako bude po každom zápase našich hokejistov znieť slovenská hymna... Len z toho prvého mám obavy, ten budeme hrať z Maďarskom a aby sme na konci napokon nepočuli Isten, áldd meg a magyart... Vopred sa ospravedlňujem všetkým členom Porady maďarskej národnosti, nemám nič proti Maďarom, len nepriamo poukazujem na „neobvyklé úspechy slovenských športovcov“ (česť výnimkám), ktorým neraz predchádzajú veľkohubé vyhlásenia o zaručenom úspechu a nakoniec nasleduje hľadanie vinníkov v rozhodcoch, nevhodných podmienkach a pod.
A z čoho vyplýva, že deti nevedia slovenskú hymnu spievať alebo identifikovať, keď ju niekto hrá a spieva? Keby štát namiesto priblblých zákonov vybičovávajúcich nacionalistické vášne radšej investoval do podpory mládežníckeho športu, dostavili by sa po čase úspechy a potom si všetci s radosťou tú hymnu zaspievame. A až bude Slovensko na takej úrovni ako Kanada, potom si ja hymnu zaspievam každý deň len tak pre potešenie, že môžem žiť v takej krajine.
Nebohý svokor hovoril, že za našich najčastejšie strieľajú na súperovu bránku "škoda " a " vedľa" .
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Laco-monter Pozri príspevok
Ak sa vraciame pred rok 1989, chceme znovuzavedenie Koruny československej, znovuzavedenie tuzexových poukážok /bonov/, znovuzavedenie stabilizačných príspevkov na družstevný byt, benzín za 4,50 Kčs, mlieko za 2 Kčs, možnosť nenavratných požičiek na svojpomocnú výstavbu rodinného domu, tehlu za 1,50 Kčs, atď .atď.
2 kčs stálo "modré" mlieko(polotučné)-červené (plnotučné) bolo za 3,10 kčs
ale tie sáčky boli úplne perfektné- 50% z nich tieklo a v tej prepravke bolo viac mlieka na dne ako v sáčkoch...
Ale bowle boli náhodou dobré-tie v plechovke,slivkové...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Danila Pozri príspevok
Pán prezident ho ešte nepodpísal, a už sa tu žerieme. Ale vidím oveľa horšie zákony, ktoré nám neprekážali, najmä ako ekonómom, účtovníkom, rodičom, matkám, otcom, spoluobčanom, etc. Ja som tiež kedysi dávno spievala pieseň práce po ránu. A možno aj preto mám aspoň pekne formované lýtka. A vôbec mi to na kráse, ani sebaúcte neubralo....
Dani,to že máš pekne formované lýtka,ti niekto povedal,alebo si na to prišla sama?-lebo ja si tiež o sebe myslím,aký som krásavec,a pritom veľa ľudí má opačný názor...
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Bastian Pozri príspevok
Pre tých najväčších vlastencov .
Každému je snáď jasné, že SNS-ka po tom všetkom už nemá čo iné vytiahnúť. A ak by sa im náhodou podarilo udržať nad vodou...

0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Dani,to že máš pekne formované lýtka,ti niekto povedal,alebo si na to prišla sama?-lebo ja si tiež o sebe myslím,aký som krásavec,a pritom veľa ľudí má opačný názor...
Lebo tvár si nemôžeš vidieť vlastnými očami.
(preto máš falošný odhad )
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Danila Pozri príspevok
Pozri sa sem, Stanko, na veľa vecí som prišla v živote sama. Aj na to,že mám slušné lýtka, aj na to, že vlastenectvo sa nedá nanútiť. Aj na to, že ako voličovi koaličnej strany sa mi už dávno správanie koalície nepáči. Ale vo všetkom sa snažím nájsť nejaké to pozitívum. V tomto zákone, ktorý potiera morálku, vidím jasné a jediné pozitívum. Že keď oslovím na južnom Slovensku mladú slečnu a dám jej otázku v rodnom jazyku síce vypleští na mňa oči, že o čom to točím, a odpovie mi v materinskom jazyku, čomu ja už rozumiem, ALE zároveň bude nútenápochopiť v štátnom jazyku, že nad Tatrou sa už fakt blýska, a zdá sa, že aj hromy bijú.......
在波斯人的统治期间(公元前6世纪到公元前5世纪,其中有间断),在亚历山大征服埃及之后,在马其顿和罗马统治时期,圣书体继续被使用。晚期埃及象形文字的地位有点复杂。一种说法是埃及象形文字区分了“真正的埃及 人”和外国统治者(以及埃及的仆从),这可能归因于希腊和罗马的作家对于埃及象形文字的偏见。另一个原因是 出对自己的文化的自尊心,希腊罗马时期的作家不愿用自己的语言来描述对方的文化。由于埃及象形文字是神圣的 ,那个时代的作家门把它想像成寓言式的,甚至是魔术式的,秘传的,神秘的知识。这种自尊心导致的不是好奇心 ,而是无视。虽然这种文字系统尽管复杂但却合理。埃及象形文字之所以衰落的原因即有外部原因也有内部原因, 是一个饶有兴味的研究课题。前面引用的是英文作者的看法,可供参考。
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Excise Duty Pozri príspevok
在波斯人的统治期间(公元前6世纪到公元前5世纪,其中有间断),在亚历山大征服埃及之后,在马其顿和罗马统治时期,圣书体继续被使用。晚期埃及象形文字的地位有点复杂。一种说法是埃及象形文字区分了“真正的埃及 人”和外国统治者(以及埃及的仆从),这可能归因于希腊和罗马的作家对于埃及象形文字的偏见。另一个原因是 出对自己的文化的自尊心,希腊罗马时期的作家不愿用自己的语言来描述对方的文化。由于埃及象形文字是神圣的 ,那个时代的作家门把它想像成寓言式的,甚至是魔术式的,秘传的,神秘的知识。这种自尊心导致的不是好奇心 ,而是无视。虽然这种文字系统尽管复杂但却合理。埃及象形文字之所以衰落的原因即有外部原因也有内部原因, 是一个饶有兴味的研究课题。前面引用的是英文作者的看法,可供参考。
Ej bisťu, to je už inakší frajer.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Excise Duty Pozri príspevok
在波斯人的统治期间(公元前6世纪到公元前5世纪,其中有间断),在亚历山大征服埃及之后,在马其顿和罗马统治时期,圣书体继续被使用。晚期埃及象形文字的地位有点复杂。一种说法是埃及象形文字区分了“真正的埃及 人”和外国统治者(以及埃及的仆从),这可能归因于希腊和罗马的作家对于埃及象形文字的偏见。另一个原因是 出对自己的文化的自尊心,希腊罗马时期的作家不愿用自己的语言来描述对方的文化。由于埃及象形文字是神圣的 ,那个时代的作家门把它想像成寓言式的,甚至是魔术式的,秘传的,神秘的知识。这种自尊心导致的不是好奇心 ,而是无视。虽然这种文字系统尽管复杂但却合理。埃及象形文字之所以衰落的原因即有外部原因也有内部原因, 是一个饶有兴味的研究课题。前面引用的是英文作者的看法,可供参考。
Aj čínska menšina ide do volieb...? To bude riadna sranda...
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Excise Duty Pozri príspevok
在波斯人的统治期间(公元前6世纪到公元前5世纪,其中有间断),在亚历山大征服埃及之后,在马其顿和罗马统治时期,圣书体继续被使用。晚期埃及象形文字的地位有点复杂。一种说法是埃及象形文字区分了“真正的埃及 人”和外国统治者(以及埃及的仆从),这可能归因于希腊和罗马的作家对于埃及象形文字的偏见。另一个原因是 出对自己的文化的自尊心,希腊罗马时期的作家不愿用自己的语言来描述对方的文化。由于埃及象形文字是神圣的 ,那个时代的作家门把它想像成寓言式的,甚至是魔术式的,秘传的,神秘的知识。这种自尊心导致的不是好奇心 ,而是无视。虽然这种文字系统尽管复杂但却合理。埃及象形文字之所以衰落的原因即有外部原因也有内部原因, 是一个饶有兴味的研究课题。前面引用的是英文作者的看法,可供参考。
फारसी में प्रबल की अवधि (6 शताब्दियों के लिए b.c.e. b.c.e. 5 शताब्दी में व्यवधान सहित), विश्व-विजेता सिकंदर के बाद मिस्र में और रोमन शासन मेसिडोनिया समय, बाइबल के शरीर को जारी रखने प्रयोग करते हैं ।चित्रलिपि से संबंधित है । यूनानवासियों की अवधि के बाद दर्जे का एक छोटी-सी जटिल हो गया है ।एक विचार यह था कि' द चित्रलिपियाँ ने अलग "वास्तविक' द' और विदेशी शासक (के साथ-साथ मिस्र के साथियों), इस संभवतः दृष्टांत को यूनानी और रोम के लेखक के संबंध में' द चित्रलिपियाँ डाले ।एक अन्य कारणहै को स्वयं अपनी संस्कृति-सम्मान के यूनानी रोम समय के साथ लेखक को तैयार नहीं अपनी भाषा का वर्णन पार्टी-ए-इस्लाम संस्कृति है ।चित्रलिपि से संबंधित हैं क्योंकि मिस्र के पवित्र, उस समय यह बडा doorknob लेखक की कहानी-जैसे, यहां तक कि जादू है-जैसे, पेरू पर गुजरता है, रहस्यवादी २ाान है ।इस आत्म-सम्मान कारणों जिज्ञासा नहीं है, लेकिन अनादर है ।यद्यपि इस प्रकार की भाषा यद्यपि जटिल प्रणाली है, लेकिन वास्तव में उचित है ।मिस्र के चित्रलिपियाँ के पतन के कारण है कि अर्थात् ने तर्क के कारण भी बाहरी आन्तरिक कारण ने, एक उत्साही अनुसंधान विषय है ।अंग्रेजी लेखक ने मोर्चे का उद्धरण के विचार से संदर्भ की आपूर्ति कर सकती है ।
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať