Zavrieť

Porady

Minerálne oleje a kniha jázd

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Prosím vás, pri odbere červenej nafty - používa lesný traktor - je nutné evidovať aj knihu jázd k zdokladovaniu spotreby. Môžem viesť evidenciu aj v klasickej knihe jázd, alebo musím preukázanú spotrebu viesť na špeciálnych tlačivách? Existuje na to zvláštny vzorec, ak by to nemohla byť klasická kniha? Vopred vám všetkým pekne ďakujem.
Usporiadat
robo10 robo10

robo10 je offline (nepripojený) robo10

Chcel by som sa opýtať Excise Duty jednu vec k červenej nafte. Vy ste síce všetko presne opýsal čo sa týka červenej nafty za čo som Vám veľmi vďačný, takého súhrnné informácie som doteraz nikde nezískal, ale predsa mi nie sú jasné nejaké veci na ktoré by som sa Vás chcel opýtať. Vy ste písal aký je postih za to, že niekto preváža v nejakých nádobách alebo má vo svojom vozidle natankovanú červenú naftu, ktorú tam má, ľudovo povedané, na čierno teda ako fyzická osoba, ktorá tú naftu kúpila lacno od napr. traktoristu. Opísal ste následky, sankcie ustanovené zákonom a tu je časť ktorá ma zaujíma. Opisujete však situáciu, keď je už preukázané, že v nádrži som mal červenú naftu a ja som sa dobrovolne priznal, že som tam tú naftu nalial a teda som za to zodpovedný a nie je o čom diskutovať. Ale, za čo by som mal byť potrestaný, keď ja požičiam svojmu švagrovi, traktoristovi, moje auto a on mi ho večer vráti s plnou nádržou červenej nafty, o čom ja neviem. A pri vykonanej kontrole pracovníkmi colnej správy zistia, že tam mám, alebo som mal v poslednej dobe, červenú naftu. Samozrejme švagor zo stachu pred sankciou toto poprie a bude tvrdiť, že on tankoval na benzínke. Alebo iný príklad, keď ja kúpim auto od niekoho kto predo mnou v aute používal červenú naftu, mňa skontroluje colná správa a zistia nejaké percento indikačnej látky, samozrejme bývalý majiteľ použite červenej nafty poprie. Toto sa môže stať aj dlhšie od predaja, alebo aj niekoľko dní od predaja. Ako a komu colná správa dokáže, že to on nalial červenú naftu. Pokiaľ sa nepreukáže že to bola konkrétna osoba, aj keď som teraz vlastníkom auta ja, komu uložia sankciu? A čo ak moje auto požičiam viacerím osobám. Za to, že som vlastník auta neznamená, že som červenú naftu nalial ja. Čo ak si ja požičiam od suseda auto a v nej bude červená nafta, kto je vinný, ten čo šoferuje alebo ten kto je vlastník auta? Čo ak si kúpim v exekúcii zo skrachovaného poľnohospodárskeho družstva trakor ako fyzická osoba, nie podnikateľ, len k tomu aby som obrobil svoje 4 ha pôdy a budem tankovať ,,bielu naftu" v traktore však bola používaná doposiaľ červená, aký je postup toto zlegalizovať? Nekúpiť taký traktor, to ale nie je riešenie, výmena nádrže, prečo by som mal mať zbytočné náklady, keď som nič neurobil? Čo s traktorom, ktorý nejaký súkromne hospodáriaci rolník používal s červenou naftou a teraz chce tento traktor používať na iné a tankovať ,,bielu naftu"? Čo ďalej sa autom v ktorom zistila colná správa že bola červená nafta? Vydajú mi nejaké potvrdenie pre prípad, že ma skontrolujú niekde v inom okrese a zistia že je tam indikačná látka aj keď toto auto už bolo kontrolované, sankcia uložená atď, znovu uložia sankciu? Aký je ďalší postup colnej správy. Podľa akého zákona sa vykonáva dokazovanie priestupku, podľa zákona č. 372/90 Zb. o priestupkoch?, ten vyžaduje úmysel, v prípade že využijem právo odmietnuť vypovedať komu som požičal v minulosti svoje auto, nakokľo sa mi jedná o príslušníka rodiny, kto bude niesť zodpovednosť a byť sankciovaný. Keď sa priznajú napr. štyri osoby, že mali odo mňa požičané auto v priebehu týždňa a každý mi ho večer vrátil s plnou nádržou, pričom len jeden z nich mi dolial červenú naftu a ten sa smozrejme neprizná, kto je vlastne vinný? A keď budú všetci tvrdiť, že o ničom nevedia, kto bude sankciovaný? M?ôže byť len jeden, kto rozhodne a na základe čoho, že je to ten alebo onen? Som za sankcie, ale dokazovanie je zložitý proces, kde sa nikto dobrovolne neprizná, ešte ak vie, že sú tam také obrovské sankcie. Podľa akého zákona vykonáva dokazovanie colná správa v tejto veci, môžete mi napísať konkrétny zákon? Toto sú reálne príklady každodenného života a uvedené situácie môžu vzniknúť, ako si s takýmto poradí colná správa? Každú sankciu nad 2 000,-Sk môže preskúmať súd a tam je dokazovanie taxatívne dané, pričom súd bude hľadať konkrétneho vinníka, ktorému sa použítie alebo kúpa červenej nafty musí jednoznačne dokázať, inak platí prezumpcia neviny a sankcia uložená colnou správou sa ruší. Ďakujem
Naposledy upravil robo10 : 26.03.08 at 09:39
0 0
peto265 peto265

peto265 je offline (nepripojený) peto265

Zdravím.
Mal by som na Vás jednu otázku a dúfam, že my budete vedieť poradiť.
Môže oprávnený subjekt - daňovník zo SR (napr. roľník ktorý môže využívať na daný účel červenú naftu) nadobudnúť túto naftu aj v zahraničí, a ak áno je to legálne/neporušia sa tým nijaké predpisy? Veľmi by ste mi pomohli odpoveďou na túto otázku - teda či je vlastne môžné si legálne zakúpiť červenú naftu aj v zahraničí a použiť ju na území SR, pretože podľa toho čo som zistil to možné nie je...Alebo to tak nie je?
Ďakujem za všetky vecné odpovede.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

peto265 Pozri príspevok
Zdravím.
Mal by som na Vás jednu otázku a dúfam, že my budete vedieť poradiť.
Môže oprávnený subjekt - daňovník zo SR (napr. roľník ktorý môže využívať na daný účel červenú naftu) nadobudnúť túto naftu aj v zahraničí, a ak áno je to legálne/neporušia sa tým nijaké predpisy? Veľmi by ste mi pomohli odpoveďou na túto otázku - teda či je vlastne môžné si legálne zakúpiť červenú naftu aj v zahraničí a použiť ju na území SR, pretože podľa toho čo som zistil to možné nie je...Alebo to tak nie je?
Ďakujem za všetky vecné odpovede.
Legalne si može natankovať aj naftu zo Shellu.

Podľa zákona sa neskuma odkiaľ nadobudol červenú naftu , ale či JE OPRÁVNENY používať tuto naftu.
0 0
peto265 peto265

peto265 je offline (nepripojený) peto265

Laco-monter Pozri príspevok
Legalne si može natankovať aj naftu zo Shellu.

Podľa zákona sa neskuma odkiaľ nadobudol červenú naftu , ale či JE OPRÁVNENY používať tuto naftu.
podla toho co viem si ju nemozes natankovat hocikde...ak poziadas colny urad o pouzivanie cervenej nafty dostanes odberny preukaz na zaklade ktoreho mozes cerpat tuto naftu - na tom preukaze je uvedene tvoje meno a aj miesto kde mozes cerpat, cize mozes cerpat len napr na jednej benzinke...ak by si chcel cerpat na viacerych musis si dat vystavit dalsi preukaz na dalsiu benzinku a len na zaklade tohto preukazu ti pumpar moze dat cervenu naftu - ak ho nemas a on ti ju preda je to nelegalne...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ja som myslel na to,že aj ten čo má opravnenie na používanie červenej nafty , si može do traktora natankovať aj normálnu naftu ak to uzná za vhodné.
Zabrániť mu v tom nikto nemože .
0 0
peto265 peto265

peto265 je offline (nepripojený) peto265

jasne - moze si natankopvat aj normalnu bielu naftu lae cervenu moze natankovat len na zaklade preukazu a na mieste ktore je v tom preukaze urcene...
moja otazka je ale o tom, ci sa vlastne takto da tankovat danovo zvyhodnena nafta danovnikom SR aj v zahranici...
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
peto265 Pozri príspevok
jasne - moze si natankopvat aj normalnu bielu naftu lae cervenu moze natankovat len na zaklade preukazu a na mieste ktore je v tom preukaze urcene...
moja otazka je ale o tom, ci sa vlastne takto da tankovat danovo zvyhodnena nafta danovnikom SR aj v zahranici...
Musel by si mať povolenie na nákup červenej nafty v inom členskom štáte a mohol by si maximálne len tankovať do nádrže, nie prevážať v sudoch a bandaskách.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať