Zavrieť

Porady

odkúpenie nebytových priestorov

ahojte, budem rád ak mi niekto bude vedieť poradiť s odkúpením nebytových priestorov od SVB, ako ich zmeniť na bytové a samozrejme ako sa vyhnúť tým neskutočným poplatkom u notára, kedže by som vraj mal uzavrieť zmluvu s každým vlastníkom v mojom prípade cca 50 ľudí. ďakujem Martin
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Kočikáreň bola spoločným priestorom domu. Bolo by dobré preveriť, či bola vlastníkom bytov ako spoločný priestor prevedená, alebo či bola najskôr prekvalifikovaná na bytový alebo nebytový priestor a je vo vlastníctve - koho? Mesta? Alebo je prevedená ako nebytový priestor do niekoho vlastníctva? Pozri do zmluvy o prevode bytu (tvojho), či je tam kočikáreň uvedená.

Dá sa to urobiť v každom prípade. Ak bola prevedená ako spoločný priestor, zvolajte schôdzu, odsúhlaste žiadosť na stavebný úrad o oficiálnu zmenu užívania tohto priestoru na bytový priestor (faktické užívanie), potom odsúhlaste na schôdzi predaj aj splnomocnenie niekoho na podpis zmluvy.

Ak by ten priestor nebol prevedený do spoluvlastníctva vlastníkov bytov, tak si to vymáhajte hoci aj súdnou cestou, máte na to právo. Po nadobudnutí vlastníctva ho môžete predať podobne.

Mimochodom, komu platí syn nájomné?
2 0
flexio flexio

flexio je offline (nepripojený) flexio

Zdravím vás,prezeral som si papiere ako ste mi povedali. Nebytový priestor je majetkom mesta Prešov.Ja mám 2 izbový byt na prízemi a vedľa neho je nebytový priestor.Nad našim bytom a nebytovým priestorom majú ľudia 3 izbove byty.Máme od statika súhlas realizácie nového dverného otvoru v panelovom bytovom dome.Po statickom posúdení GP -Stavoprojekt a. s. Prešov súhlasí s rekonštrukciou bytu podľa prílohy 1 pri dodržiavani teito podmienky otvor do priečnej nosnej steny spájajúci chodbu a kočikáreň, je možné realizovať veľkosť 800.2000mm. Budte taká dobrá napísať mi postup žiadosťi , a ja si to odpíšem . Vopred vám dakujem.
0 0
flexio flexio

flexio je offline (nepripojený) flexio

najom plaťim spravbytu
0 0
flexio flexio

flexio je offline (nepripojený) flexio

Mária27 Pozri príspevok
Kočikáreň bola spoločným priestorom domu. Bolo by dobré preveriť, či bola vlastníkom bytov ako spoločný priestor prevedená, alebo či bola najskôr prekvalifikovaná na bytový alebo nebytový priestor a je vo vlastníctve - koho? Mesta? Alebo je prevedená ako nebytový priestor do niekoho vlastníctva? Pozri do zmluvy o prevode bytu (tvojho), či je tam kočikáreň uvedená.

Dá sa to urobiť v každom prípade. Ak bola prevedená ako spoločný priestor, zvolajte schôdzu, odsúhlaste žiadosť na stavebný úrad o oficiálnu zmenu užívania tohto priestoru na bytový priestor (faktické užívanie), potom odsúhlaste na schôdzi predaj aj splnomocnenie niekoho na podpis zmluvy.

Ak by ten priestor nebol prevedený do spoluvlastníctva vlastníkov bytov, tak si to vymáhajte hoci aj súdnou cestou, máte na to právo. Po nadobudnutí vlastníctva ho môžete predať podobne.

Mimochodom, komu platí syn nájomné?
Zdravím vás,prezeral som si papiere ako ste mi povedali. Nebytový priestor je majetkom mesta Prešov.Ja mám 2 izbový byt na prízemi a vedľa neho je nebytový priestor.Nad našim bytom a nebytovým priestorom majú ľudia 3 izbove byty.Máme od statika súhlas realizácie nového dverného otvoru v panelovom bytovom dome.Po statickom posúdení GP -Stavoprojekt a. s. Prešov súhlasí s rekonštrukciou bytu podľa prílohy 1 pri dodržiavani teito podmienky otvor do priečnej nosnej steny spájajúci chodbu a kočikáreň, je možné realizovať veľkosť 800.2000mm. Budte taká dobrá napísať mi postup žiadosťi , a ja si to odpíšem . Vopred vám dakujem.
0 0
flexio flexio

flexio je offline (nepripojený) flexio

Zdravím vás,prezeral som si papiere ako ste mi povedali. Nebytový priestor je majetkom mesta Prešov.Ja mám 2 izbový byt na prízemi a vedľa neho je nebytový priestor.Nad našim bytom a nebytovým priestorom majú ľudia 3 izbove byty.Máme od statika súhlas realizácie nového dverného otvoru v panelovom bytovom dome.Po statickom posúdení GP -Stavoprojekt a. s. Prešov súhlasí s rekonštrukciou bytu podľa prílohy 1 pri dodržiavani teito podmienky otvor do priečnej nosnej steny spájajúci chodbu a kočikáreň, je možné realizovať veľkosť 800.2000mm. Budte taká dobrá napísať mi postup žiadosťi , a ja si to odpíšem . Vopred vám dakujem.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

erik malek
Dobrý večer prajem prepáčte my za pravopis, potrebujem poradiť vo veci zmluva o stavby nebitoveho prestoru zväčšenie bytu 3 na 4 izbovi byt,stavebný úrad požadoval dvojtretinová väčšina všetkých vlastníkov bytového domu podpisy, statického posúdenia navrhovany stav pôdorys nový starý to všetko som dal stavebný úradu,dostal som stavebné povolenie dverný otvor som to urobil dostal som kolaudacného rozhodnutia. Keď som šiel do katastra nehnuteľností zmluva o stavbe som urobil? tamy povedali že podpisy majú byť zmluve stavby preto sa chcem sa spýtať vas mám podpisy všetkých vlastníkov bytového domu na papieri za prítomnosti domovníka overený mestskom úrade,,,, prosím poratemy,,,,ďakujem vopred.
načo to píšeš sem,veď si založil vlastnú tému.!
http://www.porada.sk/t231732-nebytovy-priestor.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať