Zavrieť

Porady

Sadrové alebo pieskovo-cementové omietky

Chcela by som si dať spraviť vnútorné strojové omietky a neviem, ktoré by boli lepšie a výhodnejšie. Vie mi niekto poradiť?
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Áno .Materiál nieje síce špecifikovaný (piesok+vápno+ cement+ vrecovaný Fein putz vyjde na cca 2€).Za omietku by to bola slušná cena .Ťažko mi mudrovať do iných cien.Je v tom zahrnutá aj výroba malty,zhotovenie ostení ,zakrývanie okien dverí.....
To sa maju robiť hrubé omietky až po osadení okien a dveri? alebo tomu nerozumiem. A je v tej cene aj výroba omietky.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dá sa to urobiť tak aj tak.Čo poznám firmy z môjho okolia tak všetky zvlášť účtujú zhotovenie ostení okien(špalety).Bežne sa tu berie za klasiku 5-6 € za m2omietky(je v tom zahrnutá aj výroba a doprava malty) bez materiálu.Zvlášť sa ešte pripočítava za mb ostení ,zakrývanie okien páskovanie ,tmelenie(akrylovanie) ,osádzanie líšt,rohov ....
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ktorá omietka vhodná na strojove použitie je najekologickejšia? Dá sa na strojové použtie použiť napr. Baumit GrobPutz???
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
Ktorá omietka vhodná na strojove použitie je najekologickejšia? Dá sa na strojové použtie použiť napr. Baumit GrobPutz???
Grob putz NIE.Výrobcovia to majú na svojich stánkach uvedené
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Naštudoval som že na strojové použitie je Baumit MVS 25/MPI 25/ a ako je to so zdravotnou nezávadnosťou tejto omietky? je tiež prešpikovaná chemikáliami?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Neviem nepoužívam.
0 0
papoo papoo

papoo je offline (nepripojený) papoo

jednoznacne sadrove rimat 1500
0 0
Juraj Kamien Juraj Kamien

Juraj Kamien je offline (nepripojený) Juraj Kamien

zdravim,este som nevidel poriadne spravenu strojovu omietku,robim omietky uz roky ale radsej klasika rucne aj ked je to pracnejsie.navyse srojove casto praskaju.mne este omietka nikdy nepopraskala pouzivam vapennocementovu zasadne
0 0
Snoophy Snoophy

Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

Najekologickejšia omietka je Baumit Klima S
Je to omietka vhodná do nemocníc, škôl atd.
V omietke je vápno a vytvára zásaditý charakter malty a má prirodzený dezinfekčný účinok.
Je to čisto prírodný materiál a neobsahuje žiadne alergizujúce organické prísady.
Ekologický produkt ....
toť všo-..
všetko sa dočítate na www.baumit.sk

alebo je aj vápenná stierka Klima - tiež eko produkt...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Snoophy Pozri príspevok
Najekologickejšia omietka je Baumit Klima S
Je to omietka vhodná do nemocníc, škôl atd.
V omietke je vápno a vytvára zásaditý charakter malty a má prirodzený dezinfekčný účinok.
Je to čisto prírodný materiál a neobsahuje žiadne alergizujúce organické prísady.
Ekologický produkt ....
toť všo-..
všetko sa dočítate na www.baumit.sk

alebo je aj vápenná stierka Klima - tiež eko produkt...
A dávajú k tomu aj hypotéku na ich materiál.
0 0
peter666666 peter666666

peter666666 je offline (nepripojený) peter666666

Vsetko je to o cene a designe.Cementove su lacnejsie ,ale naopak sadrove rychlejsie spravene a aj esteticky posobia lepsie .V pripade poskodenia sadrovu omietku vyspravis ze to nikto nespozna mam s tym dlhorocne skusenosti.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

chcel by som ytong vysietkovat s kleberom a na to natiahnut par mm sadrovej omietky. Bude to ok? Je sanca ze to zvladne aj amater? So sietkou nemam problem, skor s tou omietkou. Tiez som rozmyslal, ze by som natiahol omietku a prebehol to tym spongiovym valcekom, potom by to mohlo vyzerat tak strukturovane a zamaskovalo by to moje amaterske vycinanie.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

alltracboy Pozri príspevok
chcel by som ytong vysietkovat s kleberom a na to natiahnut par mm sadrovej omietky. Bude to ok? Je sanca ze to zvladne aj amater? So sietkou nemam problem, skor s tou omietkou. Tiez som rozmyslal, ze by som natiahol omietku a prebehol to tym spongiovym valcekom, potom by to mohlo vyzerat tak strukturovane a zamaskovalo by to moje amaterske vycinanie.
ak ytong celoplošne presieťkuješ ideš sám proti sebe. Kleber ti ytong difúzne uzatvorí a ty dáš na to vysokoparopriepustnú sadrovú omietku
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tak to je idealne.. aspon nepojde vlhkost do steny. Difuzny odpor ma smerom k exterieru klesat.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

tak to máš pravdu. Sádrové omietky majú tú vlastnosť že dokážu časť vlhkosti prijať a neskôr vypustí keď je suchý vzduch
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nakoniec asi aj tak skusim dat baumit maxima ako odporuca baumit. V hrubej vrstve by som sa neodvazil si robit omietky, ale pri tych par mm to snad nepokaslem, steny su rovne, sietka to este viac zrovna a v najhorsom to dam spravit nejakemu "majstrovy"
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nepoužívajte na ytong cementové lepidlo .Nieje to zakázané ale nieje to dobré riešenie.Ak chcete hladké steny (zagletované)použite sádrové omietky napríklad Knauf rotband .http://www.knauf.sk/sk/produkty/such...va_omietka.php
Vinikajúca omietka ľahko spracovateľná nemusíte ju sieťkovať .Ak by ste mali pochybnosti môžete do nej tú sieť vkladať.Nieje s tým žiadny problém.Je to určite lepšie, kvalitnejšie, hospodárnejšie a rýchlejšie riešenie ,ako klebrovanie.Amaterovi odporúčam použiť omietacie lišty.
1 0
Edo1 Edo1

Edo1 je offline (nepripojený) Edo1

220870- chcem sa spýtať aký je problém s klébrovaním ytongu? je by som rád použt baumit duocontact a potom baumit maxima?Len teraz neviem aký je s tým problém.
Stena bude ytong, min. vlna, siliko- silikat. omietka/asi/
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Problem sú zbytočne vyhodené peniaze za lepidlo.Sádra má porovnateľnú prilnavosť k ytongu ako "kleber".
1 0
Edo1 Edo1

Edo1 je offline (nepripojený) Edo1

Aha. Tak ok, ja nechcem sadrove omietky, čiže iný problém v tom nebude. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať