Zavrieť

Porady

Sadrové alebo pieskovo-cementové omietky

Chcela by som si dať spraviť vnútorné strojové omietky a neviem, ktoré by boli lepšie a výhodnejšie. Vie mi niekto poradiť?
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

musim napisat ze to drzi solidne... z povrchu sa dalo nieco so snahou rukou odprasit, ale myslim ze to drzi pevne. Dal som to trochu viac cementu.. hrudky co opadali na zemi ale lahko rozmrvim medzi prstami. este mam nejake betonove plochy a asi skusim aj viac cementu a menej piesku. tam by sa skor hodila jemnejsia vrstva.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dáš menej piesku viac cementu tak to môže praskať.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mate aj nejaky typ na sadrovu omietku ktora je cenovo vyhodna a pritom na tenke vrstvy? napriklad baumitacka omietka ma spotrebu 1,41kg na 1mm a rimano 0,9kg/1mmm cenovo na celkovu plochu tam je minimalny rozdiel. pritom mech rimana stoji 14e a baumit 9e. Dalej ma zaujima ci mozem v prvej faze iba spravit sadrovou omietkou siet a potom to dalsou vrstvou neskor zahladit, alebo sa to musi robit v jednom kroku. Uz vela krat bolo pisane, ze sadrovu netreba celoplosne vystuzovat, ale vacsinou co som pozeral su tam hrubky omietky cez 1cm a ja planujem tak max 4-5 mm. ytong je pod strechou uz rok a vymurovane to je rok a pol. Tiez by niekto kto robil omietky mohol napisat ake je to zhruba casovo narocne. pokial by som mal tie omietky sam robit dva mesiace tak to sa na to rovno vykaslem.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
už spomenuté Rimano,glet putz od baumitu ,asi najlepšie sa vám bude robiť s rotband putz http://www.knauf.sk/sk/produkty/such...va_omietka.php
Najlepšie to urobiť v jednom kroku.
Ako amatér to budete to robiť dva mesiace.
Vrstva vychádza cca 5-7 mm
Ono to v podstate ani nieje práca pre jedného najlepšie dvaja traja.Problém je v tom že sa musí robiť celá stena naraz a v určitom čase začne sádra tuhnúť a vtedy treba byť rýchlejší ako to tuhnutie.Inak budete nanášať omietku a gletovať nanovo.
Druhá možnosť je štuková omietka(myslím že toto je pre amatéra najľahší spôsob).
Tretí spôsob je lep sieť a stierka.Tu je postup najskôr vysieťkovať a potom natiahnúť stierku.
Pri porovnávaní cien veľký pozor na vrecia .Sú 25,30,40 kg,ale hlavne na objem.Rotband obsahuje perlit takže vrece je pomerne veľké a viac sa s ním urobí na m2 ,ako s čistou sádrou.
To isté platí aj u baumit feinputz 40kg vrece stojí 6,8€ a maxima 25 kg 5€.Pritom je to to isté len zabalené v iných vreciach.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

dam si dopyt teda.. ja to nedokazem spravit sam.. je toho 200-230m2 .. spravim si iba wc a kupelnu s klebrom, lebo na WC musim nahodit kotol a v kupelni pojde na stenu obklad takze tam nemam co pomrvit. len ako vybrat dobru partiu ktora spravi krasne omietky. moc referencii na porade zrovna nieje.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nesieťkujte si kúpelňu sám !!! nechajte to majstrov!!!
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

da sa na tom vobec nieco po*rat?
0 1
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ano.Treba aby pod obklad boli rovné steny.Radšej si nasieťkujte steny pod omietky ale nie pod obklad.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
alltracboy Pozri príspevok
dam si dopyt teda.. ja to nedokazem spravit sam.. je toho 200-230m2 .. spravim si iba wc a kupelnu s klebrom, lebo na WC musim nahodit kotol a v kupelni pojde na stenu obklad takze tam nemam co pomrvit. len ako vybrat dobru partiu ktora spravi krasne omietky. moc referencii na porade zrovna nieje.
bohužiaľ je obrovský problém KRÁSNE OMIETKY predať za takisto krásne peniaze a vlastne všetci tu riešia iba cenu /predtým/ a potom kvalitu, keď sa to nepodarí a neskutočne sa čudujú prečo nie je špičková kvalita v najnižšej cene...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pochybujem ze pri striekani auta ides hned po najvyssej cene. Pokial niekto nieco robi tak sa predpoklada ze sa remeslu rozumie. Cena je zavisla od dopytu. Darmo si dobry ked ta kvoly cene nikto nenajme. Mozes cakat, lebo medzitym nieco robit za mensie peniaze. Kazdy ti povie ze robi najlepsie omietky ale realitu uvidis az na vlastnej kozi. A vtedy je uz neskoro.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

dnes som akurat hovoril s omietkarom ktoreho mi odporucil kamarat a ten zasa vravel ze na ytongu sadrovu omietku este nevidel. Tiez tvrdil ze bez siete ytong po par rokoch urcite popraska. Ked clovek dostava tak protichodne informacie od roznych majstrov, tak to sa fakt tazko vybera. On robi kleber-siet-feinputz.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Sieť sa nedáva len pri omietkach ktoré sa nanášajú hrubšie ,ako 1 cm.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no tie strojove sadrove ani nerobia pod 1cm. 1-1,5 vravia. Cez to vsetko uvazujem ci sa nedohodnut na celoplosnom vlozeni siete. Ta siet stoji 100eur a pokial to vyrazne obmedzi pripadne praskanie tak by som to obetoval. Inak teraz ak by sa ma niekto pytal ci ytong, alebo tehlu tak mu odporucim tehlu. Ytongove vyhody su v konecnom dosledku len dve. S ytongom je iba problem pri finalnych upravach.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ytong má len jednu nevýhodu vyššiu zabudovanú vlhkosť.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
alltracboy Pozri príspevok
dnes som akurat hovoril s omietkarom ktoreho mi odporucil kamarat a ten zasa vravel ze na ytongu sadrovu omietku este nevidel. Tiez tvrdil ze bez siete ytong po par rokoch urcite popraska. Ked clovek dostava tak protichodne informacie od roznych majstrov, tak to sa fakt tazko vybera. On robi kleber-siet-feinputz.
choď do najbližších stavebnín, zober zo stojana prospekt ytongu, nalistuj doporučené omietky od výrobcu, ukáž spomínanému majstrovi a nenápadne skontroluj čí ešte vie čítať. Takých majstrov mal aj švagor na zateplení pre pár rokmi, keď som ich upozornil, že sa zatepľujú aj ostenia okien a sieťkuje aj diagonálne, rehotali sa že koľko domov už majú za sebou, keď som im ukázal knihu o zateplení a fotky následných porúch skoro ma zbili...Fasádu nestihli /chvalabohu/ o pol roka sa z pol steny spraskalo a zosypalo lepidlo, ke´dže ho spracovávali 10 hod...
1 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

chlapik povedal, ze ked zozeniem sietku tak mi zasietkuje aj celoplosne za rovnaku cenu. to uz bude na istotu, centimeter sadra a siet. Coze? Dva krat sietkovane zateplenie?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Rohy ostení na zateplení sa sieťkujú diagonálne aj radiálne.
1 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mam dat sadrove omietky aj pod obklad v kupelni? kachlickovat si budem sam s otcom. A tiez rozmyslam ci ma zmysel davat celoplosne sietku do 1cm sadrovej omietky.. cena navyse by bola cca 170eur za sietku. ide mi o to ci to bez sietky nepraskne, alebo ju tam dat a mat istotu.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
alltracboy Pozri príspevok
mam dat sadrove omietky aj pod obklad v kupelni? kachlickovat si budem sam s otcom. A tiez rozmyslam ci ma zmysel davat celoplosne sietku do 1cm sadrovej omietky.. cena navyse by bola cca 170eur za sietku. ide mi o to ci to bez sietky nepraskne, alebo ju tam dat a mat istotu.
Daj v prípade, že to je krivé a v tom prípade použi aj omietacie lišty, ktorými nastavíš vodováhu a pravé uhly ak tam nie sú. Nezabudni na hydroizolačný náter s tesniacim pásom v kútoch v sprche, pri vani a komplet podlaha. Ak Ytong vykazuje minimálne odchýlky z rovinnosti, stačí prebrúsiť pílkovým brusákom, natrieť duvilaxom a môžeš dávať hydronáter, následne obklad.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Na Ytong som dal omietku kalk-dun-putz od Baumitu bez sieťky v hrúbke 6mm. Sieťku iba do rohov okien, aj to som niekde zabudol. Zatiaľ 4 roky bez prasklín. Použil som original preklady.
Na skúšku som dal pod schody Cemix 073 a aj tam bez prasklín.
Tiež som mal dilemu aké omietky a či sieť alebo nie. Technik z Baumitu ma presvedčil, že môžem bez siete a že on to má tiež doma na Ytongu bez sieťky.
Robil som však prístavbu garáže a tam som dal na Ytong betónové preklady spolu s vencom. Tam mi na styku Ytong-betón popraskala omietka po celom obvode. Omietka na Ytongu bez prasklín.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať