Zavrieť

Porady

Sadrové alebo pieskovo-cementové omietky

Chcela by som si dať spraviť vnútorné strojové omietky a neviem, ktoré by boli lepšie a výhodnejšie. Vie mi niekto poradiť?
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ferdosondo Pozri príspevok
Na Ytong som dal omietku kalk-dun-putz od Baumitu bez sieťky v hrúbke 6mm. Sieťku iba do rohov okien, aj to som niekde zabudol. Zatiaľ 4 roky bez prasklín. Použil som original preklady.
Na skúšku som dal pod schody Cemix 073 a aj tam bez prasklín.
Tiež som mal dilemu aké omietky a či sieť alebo nie. Technik z Baumitu ma presvedčil, že môžem bez siete a že on to má tiež doma na Ytongu bez sieťky.
Robil som však prístavbu garáže a tam som dal na Ytong betónové preklady spolu s vencom. Tam mi na styku Ytong-betón popraskala omietka po celom obvode. Omietka na Ytongu bez prasklín.
Sieťka sa musí dávať len vtedy ak sú tvárnice mokré nevysušené.Ak sú suché kľudne 5 mm omietky a nič sa nestane.Ale kto sa zaručí za to že už je to suché.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ta siet uz pri tej cene omietok moc nezavazi.. islo mi len o to, ci ta siet 100% eliminuje praskliny v buducnosti. Na starom dome mame omietky aspon 3 cm, a aj tak to praska.. aj ked sa to opravilo.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

220870 neviem, či je to tak. Omietky sa robili rok po vymurovaní. O suchých múroch je ťažko hovoriť, pretože o rok po omietkach sme sa sťahovali a vlhkosť v dome sa počas nasledujúcich dvoch rokov v dome udržiavala od 80-65%. Klesla až túto zimu mimochodom po zateplení a pohybuje sa v rozmedzí 40-50%.
Okrem toho omietky v garáži som naťahoval po cca 3 mesiacoch po vymurovaní.
Týmto nechcem nikoho nahovárať aby sieťku nedával. Nech sa každý rozhodne sám. Robím kúpelne a tam sieťku dávam vždy.
0 0
stano3b stano3b

stano3b je offline (nepripojený) stano3b

Rozhodli sme sa pre strojove sadrove omietky. Obvodove steny su z tehal a priecky z porfixu. Je potrebne/vhodne davat sietku aj pod taketo omietky? Niekto povie ano, iny zas nie.
Vdaka
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja som sietku nakupil, nakoniec som ju tam nedal dat, iba co oni davali na prechody materialov a do rohov kde neboli previazane tehly. celoplosne by to asi aj tak moc nezavazilo, lebo to davali stylom nastriekat trochu omietky, natlacit siet a spravit omietku. Cize siet by bola uplne naspodu. Udajne ma byt vo vrchnej tretine, ale to si ani neviem predstavit.. to sa neda ani spravit.
0 0
Cerv17 Cerv17

Cerv17 je offline (nepripojený) Cerv17

my sa tiez rozhodujeme ci dat sietku alebo nie. zatial sa viac priklanam k tomu ze ju dame len do rohov a na styk roznych materialov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať