Zavrieť

Porady

Poskytol som službu v zahraničí

Som začínanjúci podnikateľ, registrovaný pre DPH na území SR. Poskytol som službu s miestom plnenia v zahraničí. Poradí mi niekto, do ktorého riadku daňového priznania mám uviesť výnos z poskytnutia služby? Ak vôbec? Vďaka moc.
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
mery25 Pozri príspevok
muška...ďakujem veľmi pekne za odpoveď...toto mi je už jasné...ale ešte k tej PHM...rakúska spoločnosť nám fakturuje za PHM...tankujeme u nich v rakúsku na ich pumpe...majú pridelené rakúske IČ DPH...táto spoločnosť nám fakturuje s DPH..je to tak správne?...a čo by sa zmenilo, keby som sa zaregistrovala v rakúsku ako platca dane?
ano robia to správne, na odpočet tejto DPH nemáte nárok u nás, ak sa zaregistruješ tak budeš si nárokovať DPH v Rakúsku... avšak nie je to jednoduchá záležitosť....
0 0
mery25 mery25

mery25 je offline (nepripojený) mery25

dakujem sway za odpoved...ale ešte dotaz...oni nám to členia na bez dph, dph a celkovú sumu s dph...ja zaúčtujem len celkovú sumu s dph..je to správne?...a ešte ked budem u nich zaregistrovaná ako platca dph zmení sa niečo?...budem aj vtedy účtovať len celkovú sumu s dph?...a kam zaúčtujem vrátenú dph z rakúska?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
odpoveď v texte
mery25 Pozri príspevok
dakujem sway za odpoved...ale ešte dotaz...oni nám to členia na bez dph, dph a celkovú sumu s dph...ja zaúčtujem len celkovú sumu s dph..je to správne? ano je to OK...a ešte ked budem u nich zaregistrovaná ako platca dph zmení sa niečo?...budem aj vtedy účtovať len celkovú sumu s dph? nie - sumu bez DPH a budeš si DPH kompenzovať vstup / výstup...a kam zaúčtujem vrátenú dph z rakúska?
0 0
mery25 mery25

mery25 je offline (nepripojený) mery25

prepáč, ale ešte...ako myslíš kompenzovať vstup a výstup?...a keď budem platiteľ musia oni robiť faktúry bez dph alebo to ostane tak ako to je doteraz a ja zaúčtujem sumu bez dph?...dakujem veľmi pekne
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
mery25 Pozri príspevok
prepáč, ale ešte...ako myslíš kompenzovať vstup a výstup?...a keď budem platiteľ musia oni robiť faktúry bez dph alebo to ostane tak ako to je doteraz a ja zaúčtujem sumu bez dph?...dakujem veľmi pekne
DPH na jednej strane zaplatíš NZD a na strane druhej si ju budeš pýtať ako platca DPH - príjem NZD keďx ti ju vrátia, fakturovať ti budú tak ako doteraz, ale budeš účtovať sumu bez DPH, fakturujú vždy s DPH.
0 0
mery25 mery25

mery25 je offline (nepripojený) mery25

ďakujem veľmi pekne...takže to je tak ako u nás...tomu by som už rozumela...si veľmi zlatá...ale ešte predsa mám dotaz...na akom riadku na výkaze dph to mám dať?...a ešte...ja im totiž aj fakturujem za prepravy uskutočnené cez ich firmu...doteraz som ich vystavovala bez dph a prenášala som bremeno dph na nich...ale ako to bude teraz, keď vybavím že budem platca dph aj v rakúsku?..či na to sa to nevzťahuje?...som z toho v pomykove...prosím, pomôž ak vieš...ďakujem
0 0
mery25 mery25

mery25 je offline (nepripojený) mery25

prosím pomôžte ak viete...ďakujem
0 0
honeyflower honeyflower

honeyflower je offline (nepripojený) honeyflower

Chvalim diskusiu pomohla mi ujasnit par veci, len by ma este zaujimalo:
FO-ma zivnost na Slovensku + je platca DPH na Slovensku, vykonava elektroinstalacne prace v Cechach. T.j. miesto dodania sluzby je v Cechach. Cize SZCO fakturuje ceskemu odberatelovi bez DPH. Tieto prace vsak presiahli za 12 po sebe iducich mesiacov hodnotu 1.000.000 CZK. Nemusi sa slovenska SZCO registrovat ako platca DPH v Cechach???
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Prosim Vas ako je to s povinnostami a registraciou na DPH v s.r.o. kt. nie je zatial platcom dph, zaobera sa poskytnutim sluzby a prac v zahranici, cize prijmy do dannej s.r.o. su len zo zahranicia, su to len zahranicní odberatelia kt. podla zmluvy su vystavene odberatel.faktury. Vynosy z dannych sluzieb a prac su priblizne 80tis. Eur.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aké služby poskytuje?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

vyskumne prace,projektovanie,konzult.prace,datov.proces.,ge odet.vyskum, vsetko je to v tomto rozsahu prac vyskum a veda
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ale poskytovanie takýchto služieb do EU podlieha povinnosti registrácie podľa §7a) od 1.1.2010.
Alebo ak myslíš zahraničie ako tretie štáty mimo EU, tak registrácia nie je povinná.
Na druhej strane tieto výnosy vchádzajú do obratu pre povinnú registráciu, ktorý je podľa tvojho zadania vysoko prekročený.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

..uf no je to toho viac, podrobnosti som uviedla v ss, firma odberatelske faktury do Danska v hodnote 53 611 Eur v r. 2010
0 0
fina fina

fina je offline (nepripojený) fina

plati to aj ked vykonavam prace pri budovani umelych ploch v zahranici? Tiez tam fakturujem len moje sluzby kdeze material aj techniku mi zabezpecuje konkretny klient.
0 0
fina fina

fina je offline (nepripojený) fina

Milan Benka Pozri príspevok
Bližšie špecifikuj službu, nie každá má miesto plnenia v zahraničí.
realizacia umelych sportovych povrchov, miesto je EU ale aj Rusko, Ukrajina, ale pryca je vykonavana pre spolocnost v Nemecku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať