Zavrieť

Porady

Africké fialky a gloxínie

kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

Ahojte.Ja by som sa chcela opýtať ako dosiahnuť aby mi pekne kvitli africke fialky.Kedysi som ich mala ale mi vykapali,ale keď kvitli,tak len sem tam bol kvietok,vôbec nerobili takú bohatú kytičku v strede listov ako to vidieť v obchodoch,alebo na fotkách.Teraz mám zopár vypestovaných z lístkov.Listky sú pekné bohaté ale ani náznak po kvietkoch.Alebo je ešte zavčasu?
Ďalšia vec,veľmi túžim po rôznych gloxíniach,ale bohužiaľ nikto v mojom okolí ich nepestuje.Preto by sa vás chcela opýtať,či by ste nemali zopár zbytočných lístkov,ktoré by som si mohla zakoreniť.Ja by som si ich aj zaplatila.
Ďakujem vám vopred
Usporiadat
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... moja bazárková radosť ... zatiaľ si v nej tróni fialka
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 01.08.11 at 11:16
fialky 016.jpg  
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zdenka, čo s nimi robíš, alebo kde ich držíš? Máš ich krásne rozrastené...šikulka
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

andersenka Pozri príspevok
aj sestra má od teba kúpenú looking glass.
A včera jej rozkvitla sunkised rose..........a veľká bielokveta sa jej chystá kvitnúť, aj tie sú od Teba....
Jej sa akosi lepšie ujali potvorky ako tie moje........

Sunkissed Rose tiež potrebuje čas,aby sa vyfarbila.... možno na druhé až tretie kvitnutie už bude mať obrovské fodričkavé kvietky,farba ružovo-smotanovo-žltá...

ozvi sa mi niekedy koncom leta, pošlem ti zas... možno do tretice všetko dobre dopadne
1 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Moje včerajšie bavkanie počas upršaného odpoludnia:
- rastlinky z dvoch lístkov Looking Glass
- rastlinky Bob Serbin
- Never Floris
- Aeolian Wasp
- Optimara Ever Harmony
- Willodene

A takto nádherne mi kvitne moja 10-ročná najstaršia. Ružová.
Zdenka,Neverfloris ti bude veľmi skoro kvitnúť. Akurát s Bob-om sú problémy,lebo namnožené rastlinky nemajú štandardnú farbu,ale sú skôr ružové /aj ked s lemom/. Dáš mi prosím ťa, vedieť, ako to dopadlo u teba ?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

samozrejme, že dám vedieť, keď podrastú, bude čo rozdávať a za čo vymieňať... áno, už včera si písala o Bobovi, všimla som si hneď...ale ako správna fialkárka musím byť trpezlivá, ináč by sa ani nedalo
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Valčake Pozri príspevok
Zdenka, čo s nimi robíš, alebo kde ich držíš? Máš ich krásne rozrastené...šikulka
Valika, ako som písala, väčšinou na parapete, mám okná juho-západ /tam cloním poobede žalúzkami/ a okná na severo-západ /tam im je asi najlepšie/ , alebo ešte na poličke tesne pod oknom. Keď som ich mala ďalej od okna, tak sa mi nepozdávali. Občas ich podľa Perličky pohnojím Kristalonom start, ale veľmi slabým roztokom. Väčšie hnojím aj hnojivom na fialky.
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ladyrs Pozri príspevok
Sunkissed Rose tiež potrebuje čas,aby sa vyfarbila.... možno na druhé až tretie kvitnutie už bude mať obrovské fodričkavé kvietky,farba ružovo-smotanovo-žltá...

ozvi sa mi niekedy koncom leta, pošlem ti zas... možno do tretice všetko dobre dopadne
vyfotím a pridám foto.............

A ĎAKUJEM !!!!
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
a tu je začínajúca kvitnúca sestrina "sunkissed rose" od Perly :-)
sunkised rose 1.jpg  
sunkised rose.jpg  
1/1
2 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Tak tá moja dvojfarebná krásavica otvorila viac pukov a vyzerá to asi takto... No povedzte, neboli by ste plní očakávania z toho, aký bude ten ďalší, ktorý sa otvorí?
bielomodrá.jpg  
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Tento príspevok sa bude týkať pre zmenu gloxínií. Vedel by mi niekto poradiť, ako sa dá rozmnožiť gloxínia z hľuzy. Čítala som niečo o tom, že tá hľuza sa delí, ale ako to urobiť, ako ju rozdeliť ... prosto rozrezať? Pýtam sa preto, že tie moje už asi bude reba trochu zmladiť... Pre istotu si zasadím aj lístoček, ale je mi ľúto vyhadzovať celú hľuzu... Je už totiž strašne veľká - taký poriadny zemiak a nekvitne už tak bohato, ako "zamladi". Nehovoriac o tom, že ružová je omotaná okolo tyče a mala tri poschodia...
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Hluzu mozes rozrezat ostrym a cistym skalpelom, alebo nozom a reznu cast treba posypat drevennym uhlim na dezinfekciu rany. Kazda cast hluzy vsak musi mat rasiace ocko, aby znovu vyrastla.
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Dreveným uhlím - takým, čo používame pri grilovaní?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
nová fialôčka - od kolegovej manželky Zuzky
DSC02854.jpg  
DSC02856.jpg  
DSC02857.jpg  
1/1
3 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Krásna. Taká nežná
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
sestrine kvitnutia
DSC02873.jpg  
DSC02876.jpg  
DSC02877.jpg  
DSC02879.jpg  
DSC02882.jpg  

DSC02883.jpg  
1/1
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
rozvkitla dnes v práci...........nabudúce sa polepším s ostrejším fotom

0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

tri z mojich krasotiniek - velmi ma tesia... avsak na dvoch ruzovych a jednej fialovej som musela ostrihat vsetky kvety a cele ich vystriekat pretoze mi ich napadla nejaka chrobac...bolo mi ich velmi luto mali tak vela kvetov a boli take krasne snad ma este takto potesia toho roku
20.8.2011 (1).jpg  
20.8.2011 (2).jpg  
20.8.2011 (3).jpg  
1/1
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ShakirM Pozri príspevok
tri z mojich krasotiniek - velmi ma tesia... avsak na dvoch ruzovych a jednej fialovej som musela ostrihat vsetky kvety a cele ich vystriekat pretoze mi ich napadla nejaka chrobac...bolo mi ich velmi luto mali tak vela kvetov a boli take krasne snad ma este takto potesia toho roku
krásne ich máš...............na prvom foto - máš dve v jednom kvetináči???
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

andersenka Pozri príspevok
krásne ich máš...............na prvom foto - máš dve v jednom kvetináči???
ano, su tam dve, uz nepamatam ako sa nam to podarilo ale je tam jedna cisto fialova a jedna biela s fialovym okrajom, vyzera to fajnovo, uz ich asi budem sadit po dve do jedneho kvetinaca - cele je to potom take krajsie a plnsie a ten kopec kvetov
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Pre Vaše potešenie moje kvitnúce fialky
FOTO1.jpg  
FOTO2.jpg  
FOTO3.jpg  
FOTO4.jpg  
FOTO5.jpg  

FOTO6.jpg  
FOTO7.jpg  
FOTO8.jpg  
FOTO9.jpg  
FOTO10.jpg  

FOTO11.jpg  
1/1
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať