Zavrieť

Porady

Africké fialky a gloxínie

kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

Ahojte.Ja by som sa chcela opýtať ako dosiahnuť aby mi pekne kvitli africke fialky.Kedysi som ich mala ale mi vykapali,ale keď kvitli,tak len sem tam bol kvietok,vôbec nerobili takú bohatú kytičku v strede listov ako to vidieť v obchodoch,alebo na fotkách.Teraz mám zopár vypestovaných z lístkov.Listky sú pekné bohaté ale ani náznak po kvietkoch.Alebo je ešte zavčasu?
Ďalšia vec,veľmi túžim po rôznych gloxíniach,ale bohužiaľ nikto v mojom okolí ich nepestuje.Preto by sa vás chcela opýtať,či by ste nemali zopár zbytočných lístkov,ktoré by som si mohla zakoreniť.Ja by som si ich aj zaplatila.
Ďakujem vám vopred
Usporiadat
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dávno som tu nebola. Niežeby som tieto kvietky nemala rada. Práve naopak, ale dlhodobe sa mi nedarilo a bolo by mi smutno pri pohľade na Vaše krásky. Teraz konečne sa mi začalo dariť, tak sa môžem potešiť a pochváliť sa Vám. Mám toho síce menej ako Vy, ale som im veľmi rada, lebo mi dlhodobo aj tie, čo som kúpila uhynuli. Teraz mi konečne prežili nejaké fialky a dokonca po dlhej dobe mi prezimovalo až 5 gloxínií. Zatiaľ mi kvitne jedna.
Fialka 001.jpg  
Fialka 017.jpg  
Gloxínia 003.jpg  
1/1
3 0
ajka120 ajka120

ajka120 je offline (nepripojený) ajka120

Som mamička dvoch detičiek, staršia dcérka má 6 rôčkov a syček má 3 rôčky, zatial som ešte na materskej dovolenke a potom neviem čo so mnou ved uvidíme :-) ...viac
Sú krásne a tá fialka má kooolko kvetov nech sa im darí aj nadalej. S tými gloxíniami držím palce mne sa zatial tiež nepodarilo prezimovat a teraz na jar som si kúpila štyry tak dúfam, že sa mi to teraz podarí :-)
0 0
Annita Annita

Annita je offline (nepripojený) Annita

Ahoj Dievčatá. Akože je už jaro, a dajú sa posielať balíčky a listy momentálne mám na predaj tieto fialky:
Buckeye Irish Lace 6ks MR(malá rastlinka)
Buckeye Seductress 11ks MR
Edge of Dawn 2ks MR
Neon Fantasy 2ks MR
Phobos 1ks MR
Prince Carnival 3ks MR
Aeolina Wasp 3ks MR
Buckeye Candy Sprinkles 6ks MR
Apache Blanket 2ks MR
Rob`s Antique Rose 4ks MR
Buckeye Extravaganza 2ks MR
Rob`s Boolaroo lístoček
Sora Kalissa Sport lístoček
Bob Serbin lístoček
Looking Glass lístoček
Buckeye Irish Lace Sport lístoček
Buckeye Elusive Star lístoček
Ma`s Melody Girl lístoček
Lístočky sú v obmedzenom množstve
Naposledy upravil Annita : 02.04.12 at 07:20
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Chcela by som poprosiť skúsené fialkárky, ktoré majú Ancient Lace, či by sa mi nepozreli na moju rastlinku v albume. Dôvod? Nie som si istá, či je to pravá Ancient. Mám totiž ešte jednu, ktorá je jej veľmi podobná, ale nemá zelené okraje, je len taká svetlo fialkovo strapatá. Ak treba, odfotím aj list pre lepšiu "identifikáciu" ..
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ancient Lace
Poloplné světle růžové květy s velkolepým zřaseným zeleným okrajem.



Podľa mňa je to Ancient Lace, veď vyzerá tak isto. Vyfarbenie závisí aj od toho, koľko svetla dostáva. Ja ju mám tiež a už dosť dávno, ale teraz cez túto zimu nebola taká nariasená a bola svetlejšia.

2 0
amima1 amima1

amima1 je offline (nepripojený) amima1

Ahojte chcela by som sa opytat ci niekto neponuka listky na predaj chcela by som si rozsirit zbierku a neviem najst niekoho kto ich predava :-(( kedze mi par fialiek odislo po prestahovani a dost ma to mrzi dakujeeeem ....

0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

amima1 Pozri príspevok
Ahojte chcela by som sa opytat ci niekto neponuka listky na predaj chcela by som si rozsirit zbierku a neviem najst niekoho kto ich predava :-(( kedze mi par fialiek odislo po prestahovani a dost ma to mrzi dakujeeeem ....
Annita

Junior MemberČlenom od26.09.11MiestoLevicePríspevky22Súhlasov:
17pochváliť

Re: Africké fialky a gloxínie

Ahoj Dievčatá. Akože je už jaro, a dajú sa posielať balíčky a listy momentálne mám na predaj tieto fialky:
Buckeye Irish Lace 6ks MR(malá rastlinka)
Buckeye Seductress 11ks MR
Edge of Dawn 2ks MR
Neon Fantasy 2ks MR
Phobos 1ks MR
Prince Carnival 3ks MR
Aeolina Wasp 3ks MR
Buckeye Candy Sprinkles 6ks MR
Apache Blanket 2ks MR
Rob`s Antique Rose 4ks MR
Buckeye Extravaganza 2ks MR
Rob`s Boolaroo lístoček
Sora Kalissa Sport lístoček
Bob Serbin lístoček
Looking Glass lístoček
Buckeye Irish Lace Sport lístoček
Buckeye Elusive Star lístoček
Ma`s Melody Girl lístoček
Lístočky sú v obmedzenom množstve


čítaj vyššie...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

amima1 Pozri príspevok
Ahojte chcela by som sa opytat ci niekto neponuka listky na predaj chcela by som si rozsirit zbierku a neviem najst niekoho kto ich predava :-(( kedze mi par fialiek odislo po prestahovani a dost ma to mrzi dakujeeeem ....
ahoj, tak vidim, ze si nas nasla, to som ja pisala na facebooku. napis mi, ktore sa ti z mojho albumu pacia a posli adresu, buduci tyzden sa chystam na postu, poslem.
0 0
amima1 amima1

amima1 je offline (nepripojený) amima1

Ahoj uspesne sa mi to podarilo :-D a vidim ze ich mas teda vela napisem teda a dlzna budem co aby som nebola neslusna?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

ancient lace pre Zdenku

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMAG0868.jpg
Zobrazení: 39
Veľkosť:  47.2 KB
2 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Chokma Pozri príspevok
ancient lace pre Zdenku

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMAG0868.jpg
Zobrazení: 39
Veľkosť:  47.2 KB
To je nááááááááááádhera, ešte som takú krásnu nikde nevidela. Aj ja by som takú rada :-(.
Opovážim sa opýtať, kto by bol taký láskavý a lístoček z tejto krásky by mi poskytol?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Annita Pozri príspevok
Zdenka tak isto som pochodila aj ja. A už ani nechcem inú rastlinku. Síce ich pozriem v obchode aj Gloxínie aj Orchidky ale ostávam radšej u fialkách.
Ja taky tak. este sa sice orchidey u mna drzia, ale darmo, prvu ligu vedu fialky a je to aj vidiet. Gloxiniu som mala jednu, no co vam poviem, az tak sa jej nedarilo a ked uz dosla ta jesen, tak som ju vyhrabala a odlozila a ja som zabudla, kde som ju odlozila ako uplny debilko. lebo vtedy sme vselico ine mali po robote a aj ine veci zazimovavali, tak neviem, ci skoncila niekde medzi gladiolami alebo cim, ale niet jej... takto som dopadla ja.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Tu sú nejaké moje
Naposledy upravil L-M : 17.04.12 at 21:16
IMG_2722.jpg  
IMG_2728.jpg  
IMG_2726.jpg  
IMG_2724.jpg  
IMG_2727.jpg  

1/1
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...peknučké, najmä tá prvá červená..ostatné mám aj ja...ešte mi zatiaľ nekvitnú od dievčat..
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Valčake Pozri príspevok
...peknučké, najmä tá prvá červená..ostatné mám aj ja...ešte mi zatiaľ nekvitnú od dievčat..
Ďakujem pekne, ale musím povedať , že tá prvá je naživo úplne bordová, ale nádherná, možno sa mi ju podarí odfotiť, aby to tú farbu tak neskreslilo :-)
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
slabo ružová kvitne


3 0
amima1 amima1

amima1 je offline (nepripojený) amima1

Po vcerajsej navsteve Nitry gardenii ...
DSCN1007.jpg  
DSCN1009.jpg  
1/1
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
......moje fialky.....niektoré také obyčajné a niektoré s menom.....
P1010925.JPG  
P1010904.JPG  
P1010907.JPG  
P1010920.JPG  
P1010927.JPG  

P1010928.JPG  
P1010935.JPG  
P1010944.JPG  
P1010949.JPG  
P1010950.JPG  

P1010947.JPG  
1/1
4 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Žofka, krásnučké sú...tá posledná je veľmi zaujímavá, krásna
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Valčake Pozri príspevok
Žofka, krásnučké sú...tá posledná je veľmi zaujímavá, krásna
Valika ďakujem je to Looking Glass kvitne 1x, tak kvietky ešte nie sú vyfarbené také ako majú byť, no mne sa tiež veľmi páčia.....
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať