Zavrieť

Porady

Africké fialky a gloxínie

kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

Ahojte.Ja by som sa chcela opýtať ako dosiahnuť aby mi pekne kvitli africke fialky.Kedysi som ich mala ale mi vykapali,ale keď kvitli,tak len sem tam bol kvietok,vôbec nerobili takú bohatú kytičku v strede listov ako to vidieť v obchodoch,alebo na fotkách.Teraz mám zopár vypestovaných z lístkov.Listky sú pekné bohaté ale ani náznak po kvietkoch.Alebo je ešte zavčasu?
Ďalšia vec,veľmi túžim po rôznych gloxíniach,ale bohužiaľ nikto v mojom okolí ich nepestuje.Preto by sa vás chcela opýtať,či by ste nemali zopár zbytočných lístkov,ktoré by som si mohla zakoreniť.Ja by som si ich aj zaplatila.
Ďakujem vám vopred
Usporiadat
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
No ahojte, už som tu strašne dlho nebola a dnes sa mi konečne podarilo uchmatnúť si chvíľku pre seba... Ja sa neviem vynadívať na tie Vaše krásavice, no prekrásne sú... Moje fialky sa len rozbiehajú, začínajú púčiky, no pridám foto fialovej gloxínie. Taká som tohto roku bola na ňu pyšná, po siedmich rokoch vyzerala po prvýkrát ako tie v obchodoch - vyzerala preto, že prvá várka odkvitá a ďalšie púčiky len nasadzuje. No našťastie som stihla zadokumentovať
fialová v kvete.jpg  
5 0
Maria21 Maria21

Maria21 je offline (nepripojený) Maria21

Foza rada by som sa spýtala. či je možné si od Vás kúpiť mladé fialky alebo lístočky fialiek na fotkách číslo 3,5 12,13 a 14 z príspevku číslo 117 za odpoveď voprd ďakujem. maria.dujnicova@inmail.sk
Naposledy upravil Maria21 : 11.05.12 at 14:25
0 0
Maria21 Maria21

Maria21 je offline (nepripojený) Maria21

Rada by som sa spýtala, či je možné si od Vas odkúpiť lístoček alebo mladú fialku z vašej fotografie. Voprd ďakujem.
maria.dujnicova@inmail.sk
0 0
Maria21 Maria21

Maria21 je offline (nepripojený) Maria21

PLUMERIA dobrý deň rada by som sa spýtala či je možné si od Vás kúpiť rastlinky petrocosmea z príspevku číslo 144. Vopred ďakujem maria.dujnicova@inmai.sk
Naposledy upravil Maria21 : 11.05.12 at 14:23
0 0
Maria21 Maria21

Maria21 je offline (nepripojený) Maria21

Foza objavila som tu na porade aj Váš píspevok číslo 177, ak by som mohla poprosiť rada by som z tejto Vašej kolekcie lístočky alebo fialky číslo 1,5, a 14. Tie predchádzjúce filaky boli z príspevku číslo 117. Vopred Vám ďakujem.
Naposledy upravil Maria21 : 11.05.12 at 14:21
0 0
Maria21 Maria21

Maria21 je offline (nepripojený) Maria21

Andersenka rada by som sa Vás spýtala, či je možné si od Vás kúpiť lítočky alebo mladé fialky z Vašej zbierky a to fialky číslo 1,2 a 5 z príspevku číslo 216 Vopred Ďakujem. maria.dujnicova@inmail.sk
Naposledy upravil Maria21 : 11.05.12 at 14:21
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Maria21, otazky musis smerovat na konkretnych ludi, takto nikto nevie od koho co chces.
0 0
Maria21 Maria21

Maria21 je offline (nepripojený) Maria21

Ďakujem za upozornenie.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Teším sa, že mi rozkvitli ďalšie dve prezimované gloxínie.
Gloxínia červená 012.jpg  
Gloxínia ružová 011.jpg  
1/1
5 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
kúpila som si biely strepsík

5 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
rozkvitnutá midi coral



5 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... aj ja prikladám nové kvitnutia
1/ konžská fialka, tá začala kvitnúť ešte vo vode, teraz už má druhý kvietok
2/ tmavo-bordová
3/ neznáma
4/ chimérka od Chokmy
5/ Sunkissed Rose
6/Aeolian Wasp
7/neznáma ružová, kvety nádherné kalichovité
8/ iná ružová, zaujímavá, púčiky má vždy zelené
9/Meteor
fialky 001.jpg  
fialky 002.jpg  
fialky 003.jpg  
fialky 004.jpg  
fialky 005.jpg  

fialky 006.jpg  
fialky 007.jpg  
fialky 008.jpg  
fialky 009.jpg  
1/1
6 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Starostlivost, mnozenie, atd. strepsikov je rovnaka ako u fialiek??? A ake vselijake farby existuju u konzskej fialky? Ja viem len o modrej a bielej. Kde nakupujete strepsiky? Nikdy som si ich v kvetinarstvach nevsimla.
0 0
halintoa halintoa

halintoa je offline (nepripojený) halintoa

Chokma - neviem, ako množenie, ale strepsy som videla pri Tescu v "stane" s kvetmi po myslím 2,90€.
0 0
mabena mabena

mabena je offline (nepripojený) mabena

Ja som ešte len začiatočníčka v pestovaní kvetiniek a stala sa mi taká vec. Dúfam že mi pomôžete: manžel mi kúpil gloxíniu ale ja som nevedela ako sa volá ten kvietok a on mi povedal že v obchode mu povedali že môže byť aj vonku. Tak ja som ju vysadila do črepníka a dala vonku- je tomu možno už aj mesiac. A včera pozerám kvet zhnitý, aj listky také čierne. ale doteraz boli kvety pekné také svetlo fialové. Včera som ju hneď zobrala dnu aj som ju presadila a dala na okno na východnú stranu. Myslíte že ju ešte zachránim, bola by som rada keby mi niekto poradil ako ju zachránim
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Neviem, odkiaľ si, no ak bola vonka, nemohli ju švihnúť mrazíky? Vtedy listy sčernejú. Tu v severnejších končinách boli noci veľmi chladné, ja som všetky balkónovky pratala - petúnky dovnútra a muškáty pod netkanú textíliu. Gloxínie nezvyknem dávať vonka ani cez leto a ostatné izbové vykladám tiež až koncom mája. Neviem, ak to neuškodilo hľuze, tak možno ju skúsiť predčasne "zazimovať" a ak znova zapučí, tak bude kvitnúť o čosi skôr. Ona časom sama naskočí na riadny cyklus.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Mabena skús ako Ti radí B1janka uložiť gloxíniu na predčasný spánok. Neviem síce, či to pomôže. Nepolievať! Ja to skúšam s týmto mojim chúďatkom
http://www.porada.sk/t136297-p40-afr...ml#post2050776
Ak by si mala nejaký lístok schopný, skús si z nej dorobiť novú rastlinku.
Rozkvitla mi ďalšia prezimovaná.
Gloxínia plná 007.jpg  
3 0
mabena mabena

mabena je offline (nepripojený) mabena

Ďakujem za rady, ale to ju mám akože celú ostrihať lebo ona ma tam ešte jeden pučik nerozkvitnutý. Ale keď vam poviem pravdu veľkú šancu jej nedávam. Ja ani neviem ako ju mám dať prezimovať /čo by som s ňou mala teraz spraviť/.
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Ak na nej nájdeš okrem toho jedného púčika aj nejaký ZDRAVÝ lístok, tak by som si ju poistila tým, že ho dám zakoreniť. Prinajhoršom budeš mať dve rovnaké . Tu stačí odstrihnúť lístok a dať ho do vody zakoreniť - rovnaký postup ako pri fialkách. Keď bude mať korienky, treba ju zasadiť do substrátu a zalievať. Ak ten lístok "odíde", nezľakni sa, pri gloxíniách to tak je. Vtedy ju treba "zazimovať", teda odložiť niekam preč, aby ťa nelákalo polievať ju. Ja ich zvyknem dávať pod radiátor alebo vedľa do izby, kde nemám žiadne kvety a zalievať treba tak raz za mesiac, kým neuvidíš, že znovu pučí. Akonáhle zbadáš, že opäť raší, treba vytiahnuť a pravidelne zalievať (ja aj presádzam - tie staršie). A ona začne postupne púšťať lístky, neskôr púčiky a bude krásne kvitnúť. Držím Ti palce. A tú aktuálnu, z nej odstrihni poškodené časti a uvidíš, ako sa zachová, možno začne pučať hneď, ak nie, tak ju skús uskladniť - zazimovať.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

mne kvitnu zatial tieto
Naposledy upravil beba13 : 22.05.12 at 14:58
P5135000.jpg  
P5135002.jpg  
1/1
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať