Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a dotácia.

Prosím vás, ako sa zapisuje dotácia z ÚPSVAR pre začatie podnikania, v daňovom priznaní? Patrí to medzi príjmy?

Ďakujem.
Usporiadat
tanica1 tanica1

tanica1 je offline (nepripojený) tanica1

Ano, ak robite pausalne vydavky, tak v plnej vyske.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

húžva Pozri príspevok
Prosím vás, ako sa zapisuje dotácia z ÚPSVAR pre začatie podnikania, v daňovom priznaní? Patrí to medzi príjmy?

Ďakujem.
V 1. rade sa najprv zaúčtuje ako príjem neovplyvňujúci základ dane a zaeviduje v knihe záväzkov ako záväzov voči ÚPSVaR.
Ďalej závisí od toho, či účtuješ alebo vedieš evidenciu.
1 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Poprosím Vás o radu pre známeho. SZČO - invalidný dôchodca, ZŤP, príjmy má minimálne(100,- eur), nemusel by podávať DP. Ale vraj musí, kvôli dotácii 1300,-Eur (chránená dielňa). Odvody do SP neplatí, do ZP vraj tiež nie.Moje otázky: aký typ DP, kam sa uvádza takáto dotácia a ako je to so ZP u ZŤP. Ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

dopravca Pozri príspevok
Poprosím Vás o radu pre známeho. SZČO - invalidný dôchodca, ZŤP, príjmy má minimálne(100,- eur), nemusel by podávať DP. Ale vraj musí, kvôli dotácii 1300,-Eur (chránená dielňa). Odvody do SP neplatí, do ZP vraj tiež nie.Moje otázky: aký typ DP, kam sa uvádza takáto dotácia a ako je to so ZP u ZŤP. Ďakujem
DB typ B,
všetko ako zdravý človek, lebo dôchodok neuvádza a má nárok na nezdaniteľnú čiastku 4025,70 €
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Ďakujem za skorú odpoveď, len to hlavné som sa nedozvedel, aký je to príjem tá dotácia a či naozaj nemusel platiť ZP.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

dopravca Pozri príspevok
Ďakujem za skorú odpoveď, len to hlavné som sa nedozvedel, aký je to príjem tá dotácia a či naozaj nemusel platiť ZP.
Ano je príjem, zahrnaš ju do príjmu . A naozaj nemusel platiť preddavky, lebo ak vyjde povinnosť tak to bude zrejme z RZZP kt. treba podať do 31.3.2010 a prípadný nedoplatok si zaplatí.

Btw. ja som preddavky platila a stále som mala preplatky.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

len pre úplnost. Dotáciu aj príjmy zo živnosti dám do riadku 2 tab.1. Dotáciu minul jednorázovo, to budú výdavky, a potom už viem
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Ešte dve otázky. Môže si uplatniť paušál? Ak si uplatní reálne náklady, musí podávať aj výkazy? Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Môže si uplatniť paušálne výdavky. Ak použije skutočné výdavky, tak samozrejme podáva aj výkazy.
0 0
sandymoon sandymoon

sandymoon je offline (nepripojený) sandymoon

dobry den! neviem, ci sa tu vyjadrim spravne a mam hlavne velmi komplikovany problem, resp problemy...
zacala som pracovat ako zivnostnik ( kadernicka ) od 1.7.2010, a kedze som v tomto uplne nevzdelena, neviem ktore danove mam vypisovat - A ci B ... (moja sefova mi spravila danove priznanie za obdobie od 1.1.2010-30.6.2010 ) -- to tam mam tiez niekde napisat ??
dostala som dotaciu z uradu prace na zacatie podnikania ( okolo 2487 eur ) - mam si to dat do prijmov ci ako naklady za material ?
totiz, zatial som si vsetko zratala a mam to tak, ze prijmy mam cca 1520 za to obdobie, vydavky ( material, faktury za mobil ) 4477 eur... a neviem, ako sa mam dalej pohnut...mam od tych nakladov odratat tu dotaciu? alebo ju priratat k prijmom? alebo ako som zufala a neviem, co mam robit..
a este som tu niekde citala o nejakych pausalnych nakladoch - co to je ?

dakujem za skoru odpoved !!! je to velmi dolezite...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

sandymoon Pozri príspevok
dobry den! neviem, ci sa tu vyjadrim spravne a mam hlavne velmi komplikovany problem, resp problemy...
zacala som pracovat ako zivnostnik ( kadernicka ) od 1.7.2010, a kedze som v tomto uplne nevzdelena, neviem ktore danove mam vypisovat - A ci B ... (moja sefova mi spravila danove priznanie za obdobie od 1.1.2010-30.6.2010 ) -- to tam mam tiez niekde napisat ??
dostala som dotaciu z uradu prace na zacatie podnikania ( okolo 2487 eur ) - mam si to dat do prijmov ci ako naklady za material ?
totiz, zatial som si vsetko zratala a mam to tak, ze prijmy mam cca 1520 za to obdobie, vydavky ( material, faktury za mobil ) 4477 eur... a neviem, ako sa mam dalej pohnut...mam od tych nakladov odratat tu dotaciu? alebo ju priratat k prijmom? alebo ako som zufala a neviem, co mam robit..
a este som tu niekde citala o nejakych pausalnych nakladoch - co to je ?

dakujem za skoru odpoved !!! je to velmi dolezite...
Tlačivo B, vypisuje sa tam príjem aj zo zamestnania , aj zo živnosti.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

sandymoon Pozri príspevok
dobry den! neviem, ci sa tu vyjadrim spravne a mam hlavne velmi komplikovany problem, resp problemy...
zacala som pracovat ako zivnostnik ( kadernicka ) od 1.7.2010, a kedze som v tomto uplne nevzdelena, neviem ktore danove mam vypisovat - A ci B ... (moja sefova mi spravila danove priznanie za obdobie od 1.1.2010-30.6.2010 ) -- to tam mam tiez niekde napisat ??
dostala som dotaciu z uradu prace na zacatie podnikania ( okolo 2487 eur ) - mam si to dat do prijmov ci ako naklady za material ?
totiz, zatial som si vsetko zratala a mam to tak, ze prijmy mam cca 1520 za to obdobie, vydavky ( material, faktury za mobil ) 4477 eur... a neviem, ako sa mam dalej pohnut...mam od tych nakladov odratat tu dotaciu? alebo ju priratat k prijmom? alebo ako som zufala a neviem, co mam robit..
a este som tu niekde citala o nejakych pausalnych nakladoch - co to je ?

dakujem za skoru odpoved !!! je to velmi dolezite...
Sandymoon,
nájdi si účtovníčku, ona TI dá do poriadku papiere a ty si kludne rob svoju robotu. Lebo pokuta z DU bude oveľa vyššia ako to čo zaplatíš účtovníčke.
Tiež by si nechcela aby ťa strihala účtovníčka, ako sa hovorí šuster drž sa svojho remesla.
0 0
sandymoon sandymoon

sandymoon je offline (nepripojený) sandymoon

dobry den! neviem, ci sa tu vyjadrim spravne a mam hlavne velmi komplikovany problem, resp problemy...
zacala som pracovat ako zivnostnik ( kadernicka ) od 1.7.2010, a kedze som v tomto uplne nevzdelena, neviem ktore danove mam vypisovat - A ci B ... (moja sefova mi spravila danove priznanie za obdobie od 1.1.2010-30.6.2010 ) -- to tam mam tiez niekde napisat ??
dostala som dotaciu z uradu prace na zacatie podnikania ( okolo 2487 eur ) - mam si to dat do prijmov ci ako naklady za material ?
totiz, zatial som si vsetko zratala a mam to tak, ze prijmy mam cca 1520 za to obdobie, vydavky ( material, faktury za mobil ) 4477 eur... a neviem, ako sa mam dalej pohnut...mam od tych nakladov odratat tu dotaciu? alebo ju priratat k prijmom? alebo ako som zufala a neviem, co mam robit..
a este som tu niekde citala o nejakych pausalnych nakladoch - co to je ?

dakujem za skoru odpoved !!! je to velmi dolezite...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

sandymoon Pozri príspevok
dobry den! neviem, ci sa tu vyjadrim spravne a mam hlavne velmi komplikovany problem, resp problemy...
zacala som pracovat ako zivnostnik ( kadernicka ) od 1.7.2010, a kedze som v tomto uplne nevzdelena, neviem ktore danove mam vypisovat - A ci B ... (moja sefova mi spravila danove priznanie za obdobie od 1.1.2010-30.6.2010 ) -- to tam mam tiez niekde napisat ??
dostala som dotaciu z uradu prace na zacatie podnikania ( okolo 2487 eur ) - mam si to dat do prijmov ci ako naklady za material ?
totiz, zatial som si vsetko zratala a mam to tak, ze prijmy mam cca 1520 za to obdobie, vydavky ( material, faktury za mobil ) 4477 eur... a neviem, ako sa mam dalej pohnut...mam od tych nakladov odratat tu dotaciu? alebo ju priratat k prijmom? alebo ako som zufala a neviem, co mam robit..
a este som tu niekde citala o nejakych pausalnych nakladoch - co to je ?

dakujem za skoru odpoved !!! je to velmi dolezite...
Tvojou povinnosťou je urobiť DP B (všetky príjmy v ňom uvedieš)... Dotácia sa zdaňuje podľa toho, či vedieš JU, alebo uplatňuješ paušálne výdavky.
Z práce ti poslali potvrdenie o príjmoch predpokladám ... to tam tiež zahrnieš - a priložíš.
Ak ti už náhodou spravili RZD .. tak musíš podať opravné DP typ B.
Ale v tvojom prípade by asi bolo lepšie požiadať nejakú učtovníčku, aby ti to spravila.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Prečo opakuješ svoju otázku? http://www.porada.sk/1677055-post14.html prečo si netrpezlivá?
0 0
Gabo71 Gabo71

Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

Je tam mnoho otázok, byť na tvojom mieste, určite si nájdem nejakú účtovníčku, ktorá sa ti na to pozrie a urobí ti daňové priznanie. Myslím, že to asi nezvládneš sama, keď píšeš, že sa tomu vôbec nerozumieš. Určite do toho trošku investuj, aby si to mala v poriadku, zvlášť, keď si dostala dotáciu od úradu práce. To ti raz isto skontrolujú. A myslím, že to zas nebude až tak mnoho peniažkov. Určite budú dobre investované.
0 0
sandymoon sandymoon

sandymoon je offline (nepripojený) sandymoon

ja som tu nova, ja neviem ako to tu funguje proste mam uz stresy z toho a hlavne, chcela som si to spravit sama, kedze som uz robila napr sestre, priatelom danove priznanie ( pracuju v zahranici normalne a nie ako zivnostnici... ) tak som myslela, ze to aj sebe dokazem napisat...chapes ma, nie ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No tak ak to chceš zvládnuť sama tak treba veľa študovať, je to zložitejšie ako DP typ A.

Na porade nájdeš veľa tém, kde sa o tom píše o dotácii, o účtovaní , o paušalnych výdavkoch. Treba čítať a ked niečo konkretne nebudeš vedieť alebo si nebudeš istá tak sa opýtaš.

Ale tak to nefunguje, že zadám kopu otázok a čakám odpovede a som ešte netrpezlivá a zadávam to kade tade.

Môžem Ti odporučiť jediné ... čítaj študuj a hľadaj... ináč to DP neurobíš.
A čo sa týka paušalu tak ja som si pomáhala tabulkou ako je tu http://www.porada.sk/t118512-pausal-...a-vydajov.html
ale potom do pozornosti kvôli dotácii dávam aj túto tému http://www.porada.sk/t91309-dotacia-...epovolene.html a mnoho iných.
6 0
sandymoon sandymoon

sandymoon je offline (nepripojený) sandymoon

dakujem za radu ! budem sa jej drzat
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať