Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a dotácia.

Prosím vás, ako sa zapisuje dotácia z ÚPSVAR pre začatie podnikania, v daňovom priznaní? Patrí to medzi príjmy?

Ďakujem.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ale naozaj najlepšie by bolo nájsť si účtovníčku, čo TI dá do kopy papiere.
Tiež som radšej ked ma strihá kaderníčka ako keby to robila účtovníčka.
4 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sandymoon Pozri príspevok
dobry den! neviem, ci sa tu vyjadrim spravne a mam hlavne velmi komplikovany problem, resp problemy...
zacala som pracovat ako zivnostnik ( kadernicka ) od 1.7.2010, a kedze som v tomto uplne nevzdelena, neviem ktore danove mam vypisovat - A ci B ... (moja sefova mi spravila danove priznanie za obdobie od 1.1.2010-30.6.2010 ) -- to tam mam tiez niekde napisat ??
dostala som dotaciu z uradu prace na zacatie podnikania ( okolo 2487 eur ) - mam si to dat do prijmov ci ako naklady za material ?
totiz, zatial som si vsetko zratala a mam to tak, ze prijmy mam cca 1520 za to obdobie, vydavky ( material, faktury za mobil ) 4477 eur... a neviem, ako sa mam dalej pohnut...mam od tych nakladov odratat tu dotaciu? alebo ju priratat k prijmom? alebo ako som zufala a neviem, co mam robit..
a este som tu niekde citala o nejakych pausalnych nakladoch - co to je ?

dakujem za skoru odpoved !!! je to velmi dolezite...
Prečo Vám šéfová robila DP za obdobie od 1.1.2010 do 30.6.2010 ? A aké to je daňové priznanie, keĎ sa týka len polroka ? Nemýlite si to ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
milé, a obdivujem tvoju ochotu aj schopnosť v tomto hektickom období dovyhľadávať za druhých užitočné linky.
ja už otázky sformulované na viac ako 7-10 riadkov preskakujem, nestíham.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Kejka,
len tie dva lebo je toho kvantum. A z toho je jedna moja téma. No fakt som rada, že moja kaderníčka len strihá a nezamestnáva účtovníčky na pozícii kaderníčok.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

sandymoon Pozri príspevok
dobry den! neviem, ci sa tu vyjadrim spravne a mam hlavne velmi komplikovany problem, resp problemy...
zacala som pracovat ako zivnostnik ( kadernicka ) od 1.7.2010, a kedze som v tomto uplne nevzdelena, neviem ktore danove mam vypisovat - A ci B ... (moja sefova mi spravila danove priznanie za obdobie od 1.1.2010-30.6.2010 ) -- to tam mam tiez niekde napisat ??
dostala som dotaciu z uradu prace na zacatie podnikania ( okolo 2487 eur ) - mam si to dat do prijmov ci ako naklady za material ?
totiz, zatial som si vsetko zratala a mam to tak, ze prijmy mam cca 1520 za to obdobie, vydavky ( material, faktury za mobil ) 4477 eur... a neviem, ako sa mam dalej pohnut...mam od tych nakladov odratat tu dotaciu? alebo ju priratat k prijmom? alebo ako som zufala a neviem, co mam robit..
a este som tu niekde citala o nejakych pausalnych nakladoch - co to je ?

dakujem za skoru odpoved !!! je to velmi dolezite...
Musíš vyplniť priznanie B, lebo si mala aj mzdu, aj príjem szčo. Mzdu a poistenie vypíšeš do V. oddielu, z podkladov od šéfovej. Príjmy szčo do VI. oddielu, riadok 2, príjem vyzerá na 1520 + 2487, výdavky na 4477. Celú prijatú dotáciu dávaš do príjmov, všetky výdavky, vrátane nákupu z dotácie do výdavkov. Zatiaľ to nahrubo vyzerá na čiastkovú stratu zo szčo 470, takže na paušálne výdavky zabudni. Hlavne si to pred odovzdaním daj skontrolovať niekomu, čo sa lepšie vyzná.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať