Zavrieť

Porady

Balkónové paradajky

Som začínajúci pestovateľ /zeleniny/ balkonovej. Chcem sa opýtat
kedy je správne presadit/do vetsieho crepníka/ paradajky vid príloha dole.
A ako casto ich zalievat teraz napr.ked rastu výhonky aby som nieco nepokazil
Výhonky zatial rastú celkom rýchlo som prekvapený. Neviem ci sa hnoja uz ked su
male rastlinky alebo az ked su velké
Naposledy upravil chevy_chase : 29.03.10 at 17:39
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Konečne som našla v mobile tie fotky ... to sú tie rajčinky vlaňajšie, ku koncu som sa musela nimi vyslovene predierať a vždy som bola celá zelená od nich ... a zospodu som listy musela odrezávať, lebo by som sa k nim nedostala
Prosím Teba, a prádlo si vešala u susedov?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Oliwa Pozri príspevok
Prosím Teba, a prádlo si vešala u susedov?
Olivka, však píšem, že mám 2 balkóny ....a ten pracovný je na prádlo,
a teraz už aj na oddych, lebo do záhradkového sa nezmestím, okrem rajčín sú tam bylinky a muškáty ...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Olivka, však píšem, že mám 2 balkóny ....a ten pracovný je na prádlo,
a teraz už aj na oddych, lebo do záhradkového sa nezmestím, okrem rajčín sú tam bylinky a muškáty ...
Zdenka, alebo som slepá alebo nevidím , ale kde píšeš /v tejto téme/, že máš dva balkóny? Ani z tých fotiek som to nedokázala identifikovať, že sú dva... Písala si, že rajčinky boli zavesené na šnúre - nuž som myslela, že si ich ťahala ku šnúre na prádlo...
Ale podstatné aj tak je, že dosahuješ takéto pestovateľské úspechy. Blahoželám!
Len si prosím Ťa nechaj na tom druhom "pracovnom" balkóne miesto aj na oddych... Nieže tam tiež voľačo zasadíš...
Naposledy upravil Oliwa : 09.06.10 at 13:52
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Oliwa Pozri príspevok
Zdenka, alebo som slepá alebo nevidím , ale kde píšeš /v tejto téme/, že máš dva balkóny? Ani z tých fotiek som to nedokázala identifikovať, že sú dva... Písala si, že rajčinky boli zavesené na šnúre - nuž som myslela, že si ich ťahala ku šnúre na prádlo...
Ale podstatné aj tak je, že dosahuješ takéto pestovateľské úspechy. Blahoželám!
Len si prosím Ťa nechaj na tom druhom "pracovnom" balkóne miesto aj na oddych... Nieže tam tiež voľačo zasadíš...
je to pod príspevkom 41 40 ako mimotemový príspevok


Zdenka 0705 Včera, 03:29 PM
však mám 2 ... ale ten druhý je pracovný ...a už musí byť aj oddychový, lebo na tú moju "záhradku" sa ani tento rok tuž nijakovsky nezmestím...
Naposledy upravil Halli : 09.06.10 at 17:18
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

slavica Pozri príspevok
je to pod príspevkom 41 ako mimotemový príspevok


Zdenka 0705 Včera, 03:29 PM
však mám 2 ... ale ten druhý je pracovný ...a už musí byť aj oddychový, lebo na tú moju "záhradku" sa ani tento rok tuž nijakovsky nezmestím...
Nerozumiem tomu, ale mne príspevok 41 chýva. Mám 40 a potom 42! Źeby to bolo tými horúčavami a vyparil sa?
Nevadí, ale keby to šlo, mohla by si sa venovať pestovaniu balkónov - keby sa Ti rozrástli tak ako tie rajčinky, mala by si dosť miesta na Tvoje záľuby i oddych! Želám Ti bohatú úrodu, Zdenka!
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Aj vďaka vašim radám mám tento rok prvý krát zasadené paradajky v nádobách. Niekedy som ich pestovala na záhrade, ale teraz je v záhrade pán náš pes. Manžel mi kúpil už priesadu paradajok asi tak pred mesiacom a teraz sú už takéto. Dúfam, že ich budeme aj oberať.
6.6.10-i.jpg  
6.6.10j.jpg  
6.6.10-g.jpg  
6.6.10-h.jpg  
9.6.10-a.jpg  

9.6.10-b.jpg  
1/1
5 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Oliwa Pozri príspevok
Nerozumiem tomu, ale mne príspevok 41 chýva. Mám 40 a potom 42! Źeby to bolo tými horúčavami a vyparil sa?
Nevadí, ale keby to šlo, mohla by si sa venovať pestovaniu balkónov - keby sa Ti rozrástli tak ako tie rajčinky, mala by si dosť miesta na Tvoje záľuby i oddych! Želám Ti bohatú úrodu, Zdenka!
Oliwka máš pravdu, je to pod 40tkou a tá 41tka je asi to čo som ti skopčila, ale len ako mimotémový...tak aj mne chýba 41tka...ale to je už jedno
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Vlastas Pozri príspevok
Aj vďaka vašim radám mám tento rok prvý krát zasadené paradajky v nádobách. Niekedy som ich pestovala na záhrade, ale teraz je v záhrade pán náš pes. Manžel mi kúpil už priesadu paradajok asi tak pred mesiacom a teraz sú už takéto. Dúfam, že ich budeme aj oberať.
super sú krásne, ja už to nestihnem, ale asi nabudúci rok si tiež zatarasím balkón
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Vlastas Pozri príspevok
Aj vďaka vašim radám mám tento rok prvý krát zasadené paradajky v nádobách. Niekedy som ich pestovala na záhrade, ale teraz je v záhrade pán náš pes. Manžel mi kúpil už priesadu paradajok asi tak pred mesiacom a teraz sú už takéto. Dúfam, že ich budeme aj oberať.
...ak na ten balkón nevpustíte psa, tak určite!
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
slavica Pozri príspevok
super sú krásne, ja už to nestihnem, ale asi nabudúci rok si tiež zatarasím balkón
slavica kľudne ešte aj teraz si môžeš kúpiť priesady a zasadiť. Ja mám toho roku zasadené len balkónové to nie sú také vysoké a je dosť miesta aj na oddych.
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

janka51 Pozri príspevok
slavica kľudne ešte aj teraz si môžeš kúpiť priesady a zasadiť. Ja mám toho roku zasadené len balkónové to nie sú také vysoké a je dosť miesta aj na oddych.
..poučená z vlaňajška / boli to tuším názvom Tornádo/, som si tento rok zasiala a vypestovala tiež už len čisto balkónové, mali by byť nižšie...uvidíme
3 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Oliwa Pozri príspevok
...ak na ten balkón nevpustíte psa, tak určite!
Paradajky máme na dvore, nie na balkóne, psa máme veľkého ale poslušného, nehrabe a dá pokoj aj mojim črepníkom.
Henry 6.6.10.jpg  
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Vlasti, ozaj vyzerá byť poslušný a milý
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Vlastas Pozri príspevok
Paradajky máme na dvore, nie na balkóne, psa máme veľkého ale poslušného, nehrabe a dá pokoj aj mojim črepníkom.
Prepáč Vlasti, že som Vašu terasu dehonestovala na balkón. Nevšimla som si detaily tej zámkovej dlažby. Viac ma zaujali Tvoje pestovateľské úspechy. Písalo sa tu o balkónových rajčinách a keď si sa posťažovala, že vo Vašej záhrade je teraz pánom pes, vyvodila som z toho nesprávne závery.
Ale ten havinko je nejaký smutný - naozaj si ho práve neodohnala od tých črepníkov?
Naposledy upravil Oliwa : 09.06.10 at 21:58
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Oliwa Pozri príspevok
Prepáč Vlasti, že som Vašu terasu dehonestovala na balkón. Nevšimla som si detaily tej zámkovej dlažby. Viac ma zaujali Tvoje pestovateľské úspechy. Písalo sa tu o balkónových rajčinách a keď si sa posťažovala, že vo Vašej záhrade je teraz pánom pes, vyvodila som z toho nesprávne závery.
Ale ten havinko je nejaký smutný - naozaj si ho práve neodohnala od tých črepníkov?
Veď nič sa nedeje terasa alebo balkón /to je jedno/.Bývam v RD, ale ako som už písala nič už nepestujem len kvietky. Ale kúpené paradajky nám nechutia, tak som sa rozhodla že zasadím niekoľko ks do veľkých nádob. Chcela som poslať nejaké fotky ako mi Henri tie paradajky stráži, lebo spí /opaľuje sa/ hneď vedľa nich, ale samozrejme keď potrebujem foťák, všetky baterky sú vybité.
Prajem príjemný teplý a volebný večer /noc/.
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Vlastas Pozri príspevok
Veď nič sa nedeje terasa alebo balkón /to je jedno/.Bývam v RD, ale ako som už písala nič už nepestujem len kvietky. Ale kúpené paradajky nám nechutia, tak som sa rozhodla že zasadím niekoľko ks do veľkých nádob. Chcela som poslať nejaké fotky ako mi Henri tie paradajky stráži, lebo spí /opaľuje sa/ hneď vedľa nich, ale samozrejme keď potrebujem foťák, všetky baterky sú vybité.
Prajem príjemný teplý a volebný večer /noc/.
Pozdravujem Henriho a želám pekný povolebný večer /noc/.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Paradajky rastú a rastú. Prvé štyri fotené dnes, posledné tri 24.6.
9.7.10-1.jpg  
9.7.10-2.jpg  
9.7.10-3.jpg  
9.7.10-44.jpg  
24.6.10-2.jpg  

24.6.10-5.jpg  
24.6.10-4.jpg  
1/1
5 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

no paráda Vlasti... ešte aj SBSkára máš pri nich
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
slavica Pozri príspevok
no paráda Vlasti... ešte aj SBSkára máš pri nich
Tak ako som sľúbila v príspevku vyššie priložila som aj strážcu Henriho.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Žabinka Pozri príspevok
Toto sú moje tohtoročné balkónové paradajky. Je to už môj neviem koľký pestovateľský pokus. Vždy sú najprv pekné, no po určitej dobe dobe zhodia listy (ako keby uschýnali, nakoniec odpadnú), a je po paradajke. Ak to niekto viete, kde by mohla byť chyba?
Zatiaľ sa paradajkám celkom darí.
IMG_1549.jpg  
IMG_1550.jpg  
IMG_1551.jpg  
IMG_1552.jpg  
1/1
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať