Zavrieť

Porady

Najvačšie a najdrzejšie reklamné oblbovačky ľudí...

Neviem,ale za posledných pár rokov sme si zvykli na všelijaké primitívne "akcie", keď Vám akože niekto dáva niečo zadarmo,alebo za dobrú cenu a samozrejme,že nič nieje zadarmo a dobrá cena je len keď niečo splníte,čím tu vašu "výhodu" 5 krát preplatíte-zvykol som si velmi dobre čítať malé písmenka , ale dnes ma úplne vytočila PSS,a.s.- ponúkajú úver s bombastickym reklamným sloganom na bilboardoch, v tv a pod.,že "úver za 1,99%"-keby aspoň mali toľko slušnosti v sebe,že čo ja viem dali by to naoko na prvé tri roky alebo tak-ale oni to majú garantované prosím pekne do konca tohto roku,potom je to štandardná úroková sadzba-to už fakt robí niekto zo Slovače úplných blbečkov???- mám také nervy, na takéto klamanie spotrebiteľa,že hneď aj idem písať podnet či sa nejedná o klamlivú reklamu a toho je tu na SVK viacej- každý druhý je podvodník-reklamujú čo nedodržia,resp. sa to vzťahuje na 5 ľudí zo 100...
Usporiadat
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Pekný je aj pútač smeru : sme za sociálnu trhovú ekonomiku perfektné spojenie
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ja by som Ti dala aj 100 bodov, keby to islo, mam totiz v tomto svoje vlastne skusenosti.....
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

truch Pozri príspevok
Pekný je aj pútač smeru : sme za sociálnu trhovú ekonomiku perfektné spojenie
ani SaS nema spatnu reklamu, da sa vysvetlit aj inak ?
0 0
kokolačík kokolačík

kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

VieraPopluharova Pozri príspevok
ani SaS nema spatnu reklamu, da sa vysvetlit aj inak ?
Hlavne tí ,čo sa nebudú flákať kdesi po voľbách abudú sa venovať jeden druhému .
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Martin Mocko Pozri príspevok
Ja len dúfam, že to fakt nemyslí vážne. Jedine čo ma napadá..že by sa pán premiér spýtali pána George Papandrea (grécky predseda vlády), kde na to všetko vziať
Prečo práve jeho? Postačí zaspomínať na počiny našich predchádazjúcich vlád. O Kaníkovej dôchodkovej reforme nehovoriac.
Alebo je snáď niečo, čo by sa dalo našim dôchodcom závidieť? Aj prieskumy trhu sa zastavujú pri vekovej hranici pri 65 rokov. Už nie sú zaujímaví.Hanba spoločnosti.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
katalóg Pozri príspevok
Prečo práve jeho? Postačí zaspomínať na počiny našich predchádazjúcich vlád. O Kaníkovej dôchodkovej reforme nehovoriac.
Alebo je snáď niečo, čo by sa dalo našim dôchodcom závidieť? Aj prieskumy trhu sa zastavujú pri vekovej hranici pri 65 rokov. Už nie sú zaujímaví.Hanba spoločnosti.
Iba raz sa niekto z mojich starých rodičov začal so mnou na túto tému baviť. Ale potom nikdy viac. Chýba niečo priemernému dôchodcovi? Má stabilný dôchodok, môže si privirobiť, takmer všetko má už zaobstarané a nemá takmer žiadne vysoké výdavky.
Zoberme si na druhej strane mladú rodinu (ako som aj ja) s dvomi deťmi a manželka na rodičovskom príspevku. Polovica príjmu ide do hypotéky, rodičovský+rodinné prípadvky vôbec nepokrýva náklady na deti. Deti stále potrebujú oblečenie, plienky..atď. Nečudujem sa, že mladí ľudia nechcú mať deti. Tak zainvestujme radšej do dôchodcov..to je určite vízia do budúcnosti. Iba neviem, kto bude za 20 rokov zarábať na dôchodky...ale vy určite hej!
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Čo poviete na toto.
----------------------------
Hodnota inflačného swapu je závislá od viacerých faktorov:
• volatilita (miera fluktuácie hodnoty) príslušného inflačného indexu,
• hodnota príslušného inflačného indexu platná na začiatku
stanoveného obdobia,
• očakávaná hodnota príslušného inflačného indexu, ktorá bude platná
na konci stanoveného obdobia,
• čas do expirácie inflačného swapu,
• úrokové sadzby,
• likvidita.
Riziká spojené s finančným nástrojom vnoreným
do Protiinflačného vkladuTB (tranža PV001)
• Úrokové riziko je riziko poklesu hodnoty investície v dôsledku zmeny
úrokových sadzieb.
• Riziko trhu je riziko poklesu hodnoty investície z dôvodu celkového
poklesu trhu s inflačnými nástrojmi.
• Riziko volatility je riziko poklesu hodnoty investície na základe zmeny
volatility podkladového aktíva na trhu s inflačnými nástrojmi.
S finančným nástrojom vnoreným do Protiinflačného vkladuTB však nie je
spojené riziko
straty vkladu vloženého klientom na Protiinflačný vkladTB
ani jeho časti a ani riziko straty uvádzacieho úroku ani základného úroku
z vkladu na Protiinflačnom vkladeTB.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Martin Mocko Pozri príspevok
Iba raz sa niekto z mojich starých rodičov začal so mnou na túto tému baviť.
Hocikedy , vždy a stále ...a vždy budem mať pravdu ....nakoľko starší nie sú múdrejší ....STARŠÍ SÚ SKÚSENEJŠÍ...
Ale potom nikdy viac.
Škoda pre Teba...
Chýba niečo priemernému dôchodcovi?
Tak dobre , pome na vyratúvanie ....:
1. Zdravie - poväčšinou ....
2. ....

Má stabilný dôchodok,
O ničom , väčšina ...teda drvivá ...mňa sa to ale netýka ...
môže si privirobiť,
...s radosťou Ťa vezmú , všade ...neblázni ...
takmer všetko má už zaobstarané
No a ...zadarmo sme dostali ....
A to nevravím , že onehdá pri plate 2.000 brutto stál televízor 10.000....
Teraz je to skôr naopak ...

a nemá takmer žiadne vysoké výdavky.
Myslíš ...len za lieky koľko sa dopláca...
Zoberme si na druhej strane mladú rodinu (ako som aj ja) s dvomi deťmi a manželka na rodičovskom príspevku. Polovica príjmu ide do hypotéky, rodičovský+rodinné prídavky vôbec nepokrýva náklady na deti. Deti stále potrebujú oblečenie, plienky..atď.
Hm ...teda pre modré oči mládeže mám hádam chlípať vodu a chleb so soľou jesť ...na veľké sviatky aj šmalec si dám ...
Alebo to znamená , že som dôchodca , tak v teplákoch budem chodiť...

Nečudujem sa, že mladí ľudia nechcú mať deti. Tak zainvestujme radšej do dôchodcov..to je určite vízia do budúcnosti. Iba neviem, kto bude za 20 rokov zarábať na dôchodky...ale vy určite hej!
Na dôchodky našich rodičov kto zarábal ???
Ale inak ...len tak medi nami ...politické názory si nechajte do iných tém / však jar 88 / , tu sa o oblbovaní národa , o najvačšiích a najdrzejších reklamných oblbovačkách ľudí bavíme ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Čo poviete na toto.
----------------------------
Hodnota inflačného swapu je závislá od viacerých faktorov:
• volatilita (miera fluktuácie hodnoty) príslušného inflačného indexu,
• hodnota príslušného inflačného indexu platná na začiatku
stanoveného obdobia,
• očakávaná hodnota príslušného inflačného indexu, ktorá bude platná
na konci stanoveného obdobia,
• čas do expirácie inflačného swapu,
• úrokové sadzby,
• likvidita.
Riziká spojené s finančným nástrojom vnoreným
do Protiinflačného vkladuTB (tranža PV001)
• Úrokové riziko je riziko poklesu hodnoty investície v dôsledku zmeny
úrokových sadzieb.
• Riziko trhu je riziko poklesu hodnoty investície z dôvodu celkového
poklesu trhu s inflačnými nástrojmi.
• Riziko volatility je riziko poklesu hodnoty investície na základe zmeny
volatility podkladového aktíva na trhu s inflačnými nástrojmi.
S finančným nástrojom vnoreným do Protiinflačného vkladuTB však nie je
spojené riziko
straty vkladu vloženého klientom na Protiinflačný vkladTB
ani jeho časti a ani riziko straty uvádzacieho úroku ani základného úroku
z vkladu na Protiinflačnom vkladeTB.
...po slovensky , alebo slušne ?????
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

buchač Pozri príspevok
SMER najväčší vývozca banánov

Právo
Práve
Prehralo


S
emeno
a
S......
...a nenažranci odleteli na vlastných lietadlách ...

Tééééda, mešťania sa ale majú. Informácie sa na nich hrnú zo všetkých strán a človek na kopaniciach aby sprostý umrel.
2 0
kokolačík kokolačík

kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

Martin Mocko Pozri príspevok
Chýba niečo priemernému dôchodcovi? Má stabilný dôchodok, môže si privirobiť, takmer všetko má už zaobstarané a nemá takmer žiadne vysoké výdavky.
Zoberme si na druhej strane mladú rodinu (ako som aj ja) s dvomi deťmi a manželka na rodičovskom príspevku.Polovica príjmu ide do hypotéky, rodičovský+rodinné prípadvky vôbec nepokrýva náklady na deti. Deti stále potrebujú oblečenie, plienky..atď. Nečudujem sa, že mladí ľudia nechcú mať deti. Tak zainvestujme radšej do dôchodcov..to je určite vízia do budúcnosti. Iba neviem, kto bude za 20 rokov zarábať na dôchodky...ale vy určite hej!
Je to ľudské a je to sebecké a JE TO NEOBJEKTÍVNE !!!!! (a hyenistické )

Stretol som známeho / dôchodok 340 (ženu neviem, ale povedzme 260).
Uvediem VYMYSLENÝ rozpis :
Nájomné 120
Energie 20
Telefon 20
Televízia 20
Cigarety 30
Drogéria 20
Noviny 15
Kultúra 15
Vnúčatám 20
Sviatky
(rodinné a ostatné) 40
Stravovanie 200
Auto 40
Lieky 20
Šaty 20

Na pohreb 10

PS
Ešte stále závidíš ???????????????????????
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Martin Mocko Pozri príspevok
Iba raz sa niekto z mojich starých rodičov začal so mnou na túto tému baviť. Ale potom nikdy viac. Už sú natoľko múdri, že neplytvajú energiou tam, kde sa diskutuje silou (slova, mladosti, hlasu, reakcie, možností .....a pod.)
Chýba niečo priemernému dôchodcovi? Takmer každému zdravie, fyzická sila, vzhľad, pohotovosť a iné..... všetko to, čo i niektorých mladých hendikepuje. Počkaj, zistíš. Čas je spravodlivý.
Má stabilný dôchodok, Koľko mladých má stabilný, i 3-násobne vyšší príjem ako dôchodca, býva u rodičov, neprispieva alebo len minimálne a nestačí mu? Neušetrí a pri založení rodiny nemá žiadne počiatočné úspory......
môže si privirobiť, Ak zamestnajú, všetci sa trhajú dať dôchodcovi plat primeraný danej práci .... kto mladý chce robiť za minimum, bez nároku na platenú dovolenku, platené voľno na vyšetrenie a pod.? Žiaden!
takmer všetko má už zaobstarané I dôchodca musí tak ako mladý človek každých 5 -15 rokov meniť všetky spotrebiče, niektoré zariadenia domácnosti, auto,...... asi tomu nebudeš veriť i dôchodcom sa chce bývať v modernom, novom, t.j. pohodlnejšie – lenže za čo?!
a nemá takmer žiadne vysoké výdavky. Nemôžu mať veľké výdavky, nemajú na ne!
Zoberme si na druhej strane mladú rodinu (ako som aj ja) s dvomi deťmi a manželka na rodičovskom príspevku. Polovica príjmu ide do hypotéky, rodičovský+rodinné prípadvky vôbec nepokrýva náklady na deti. Ja si pamätám len na materskú, po 1/2 roku nebolo nič a tak väčšina vtedajších mladých pekne musela naklusať do roboty a deti nosiť o 6.30 do jaslí a škôlky. Neprajem vám to!
Deti stále potrebujú oblečenie, plienky..atď. Nečudujem sa, že mladí ľudia nechcú mať deti. Nie som ani konzervatívna ani zaostalá ale verte, že deti nepotrebujú veľa nového oblečenia a o jednorazových plienkach ani nehovorím. Priznajte si - chcem mať deti pekne a moderne oblečené a chcem ich pohodlne prebaľovať (predsa nebudete v dnešných dobách prať plienky) a žiaľ to stojí veľa peňazí.
Tak zainvestujme radšej do dôchodcov..to je určite vízia do budúcnosti.
Iba neviem, kto bude za 20 rokov zarábať na dôchodky...ale vy určite hej!
Neboj, ani sa nenazdáš a bude to tu. Ak nechceš, aby ťa tvoje deti v budúcnosti vnímali ako príťaž spoločnosti, zmeň rétoriku (
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Martin Mocko Pozri príspevok
Iba raz sa niekto z mojich starých rodičov začal so mnou na túto tému baviť. Ale potom nikdy viac. Chýba niečo priemernému dôchodcovi? Má stabilný dôchodok, môže si privirobiť, takmer všetko má už zaobstarané a nemá takmer žiadne vysoké výdavky.
Zoberme si na druhej strane mladú rodinu (ako som aj ja) s dvomi deťmi a manželka na rodičovskom príspevku. Polovica príjmu ide do hypotéky, rodičovský+rodinné prípadvky vôbec nepokrýva náklady na deti. Deti stále potrebujú oblečenie, plienky..atď. Nečudujem sa, že mladí ľudia nechcú mať deti. Tak zainvestujme radšej do dôchodcov..to je určite vízia do budúcnosti. Iba neviem, kto bude za 20 rokov zarábať na dôchodky...ale vy určite hej!
Prinútilo ma rozmýšľať, čo taký mladý chlap s manželkou a dvomi malými deťmi vlastné potrebuje. Spomenula som si na naše mladé manželstvo. Bývali sme u svokrovcov v jednej izbe, šaty sme mali v krabici od televízora, jedno dieťa spávalo v kočíku a my na starom gauči. Keď tak rozmýšľam, nepotrebovali sme vlastne nič, kúpila som zopár plienok - tie sa oprali a používali znova a znova, takže lacné prebaľovanie. Šaty deti podedili po svojich bratrancoch a sesterniciach. Deti som kojila takže ani mlieko nebolo treba kupovať a okrem toho, čo tak veľa deti pojedia? Keď tak na tým uvažujem, najviac som ušetrila vtedy keď som bola na materskej a deti boli malé. A hypotéka? Ani nám ju nebolo treba. Tehly na dom sme si očistili zo starej búračky, niečo sa dokúpilo a už sa aj stavalo. A jedlo? Zobrali sme si pole do árendy. Keď ráno o piatej išiel manžel do práce, ja som utekala na pole sadiť, polievať, alebo okopávať. Potom som pokŕmila 6 prasiec, 20 sliepok, 30 kačíc, 50 kureniec a nejakých 60 králikov, podojila kozu.Keď deti vstali naložila som ich na káru a išla na pole dorobiť čo som nestihla. Potom naspäť domov porobiť to, a to, a to a ešte inšie. Keď som po materskej nastúpila do práce cítila som sa ako na dovolenke. Keď sme stavali dom spať som chodila o jednej v noci a o pol štvrtej vstávala. To spávanie a vstávanie mi zostalo na celé roky aby som stihla a mala to, čo mám dnes. A keby mi vnuk tak pekne ako ty vysvetlil, že mne už stačí, zatočila by som s ním, že by sa vrtel ako ventilátor.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Kazu Pozri príspevok
Prinútilo ma rozmýšľať, čo taký mladý chlap s manželkou a dvomi malými deťmi vlastné potrebuje. Spomenula som si na naše mladé manželstvo. Bývali sme u svokrovcov v jednej izbe, šaty sme mali v krabici od televízora, jedno dieťa spávalo v kočíku a my na starom gauči. Keď tak rozmýšľam, nepotrebovali sme vlastne nič, kúpila som zopár plienok - tie sa oprali a používali znova a znova, takže lacné prebaľovanie. Šaty deti podedili po svojich bratrancoch a sesterniciach. Deti som kojila takže ani mlieko nebolo treba kupovať a okrem toho, čo tak veľa deti pojedia? Keď tak na tým uvažujem, najviac som ušetrila vtedy keď som bola na materskej a deti boli malé. A hypotéka? Ani nám ju nebolo treba. Tehly na dom sme si očistili zo starej búračky, niečo sa dokúpilo a už sa aj stavalo. A jedlo? Zobrali sme si pole do árendy. Keď ráno o piatej išiel manžel do práce, ja som utekala na pole sadiť, polievať, alebo okopávať. Potom som pokŕmila 6 prasiec, 20 sliepok, 30 kačíc, 50 kureniec a nejakých 60 králikov, podojila kozu.Keď deti vstali naložila som ich na káru a išla na pole dorobiť čo som nestihla. Potom naspäť domov porobiť to, a to, a to a ešte inšie. Keď som po materskej nastúpila do práce cítila som sa ako na dovolenke. Keď sme stavali dom spať som chodila o jednej v noci a o pol štvrtej vstávala. To spávanie a vstávanie mi zostalo na celé roky aby som stihla a mala to, čo mám dnes. A keby mi vnuk tak pekne ako ty vysvetlil, že mne už stačí, zatočila by som s ním, že by sa vrtel ako ventilátor.
Prečo sa potom sťažujete?Systém ohnúť chrbáť držať hubu a krok vytvorila predsa vaša generácia.On nemôže za váš nízky dôchodok za ten môže vaša generácia,vaša generácia živila komunizmus dobrovolne posielala peniaze na Kubu,ZSSR,Vietnamu ,Angoly.Sa pozrite späť ako vyzeral tento štát pred 20 rokmi,témy tu na to sú.Vodcovia z vašej generácie teraz vládnu(rozkrádajú ho(Mečiar,Slota ,Čarnogurský,Kováč....) tomuto štátu.Na ich účtoch je váš dôchodok.Oficiálny prepočet organizácií zaoberejúcich sa korupciou tvrdí že ročne tý vaši oblúbenci rozkradnú v tomto štáte takú sumu že by stačila na štvornásobné zvýšenie dôchodkov všetkým dôchodcom.Dokážete si to vôbec predstaviť?Čo by to urobilo ekonomikou ak by táto suma skončila na účtoch slovenských dôchodcov a nie v karibiku?Nezabudnite voliť Mečiara.
1 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Kazu, JaDo, kokolačík.. Doba sa veľmi zmenila. Nedajú sa porovnávať časy socializmu a dnešný svet. Otvorme už konečne oči. Dnešní dôchodcovia sa určite majú lepšie ako sa bude mať generácia dnešných 40tnikov, keď sa dopracuje do dôchodku. A to ma nepresvedčí nikto. Pozrite sa okolo seba. Spočítajte ľudí okolo 30 rokov a hlavne koľko majú detí je zaujímavý údaj.
Tu sa dostávame k téme od Kazu:
1. dnešné plátené plienky sú použiteľné iba zopár krát, lebo je to úplný šmejd, už pred prvým opraním sú priesvitné. Keď spočítam náklady na pranie, prací prach a plienku, môže hneď kúpiť jednorázovky.
2. Šaty deti veľmi ťažko zdenia po bratrancoch, keďže neexistujú.
3. Všetko to sadenie a chovanie si veľmi dobre pamätám. Ale odišiel som od rodičov, takže nemôžem používať ich pole, ich skladovacie priestory, ich bývanie, ich mrazničku...proste nič.
4. Už ani tie tehly z búračky nie je možné kúpiť. A keby aj bolo, začnime sa baviť o cenách stavebných pozemkov.
...ani nebudem pokračovať ďalej.

Pozor...nikdy som nenapísal, že by som nikomu nedoprial viac. Porovnávam iba situáciu mladej rodiny a rodiny dôchodcov. Keby išlo o mňa, tak kľudne by mohli mať i 5000€ dôchodok. Iba netreba zabúdať, že už sa to v EU skúšalo a nedopadlo to pozitívne.

PS: kokolačík - načo fajčím, keď na to nemám? S tým sú úzko spojené aj tie lieky... Na kultúru i noviny nemíňam nič, keďže je to v mojom momentálnom stave zbytočná investícia.

A buchač sám povedal veľkú pravdu... "Na dôchodky našich rodičov kto zarábal ???" Iba sa treba nad tým zamyslieť, pozrieť si štatistický vývoj pôrodnosti a prídeme na správnu odpoveď.
1 0
kokolačík kokolačík

kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

Martin Mocko Pozri príspevok

Kazu, JaDo, kokolačík.. Doba sa veľmi zmenila.

Nedajú sa porovnávať časy socializmu a dnešný svet.

Tu sa dostávame k téme od Kazu:
1. dnešné plátené plienky sú použiteľné iba zopár krát, lebo je to úplný šmejd,
2. Šaty deti veľmi ťažko zdenia po bratrancoch, keďže neexistujú.
3. Všetko to sadenie a chovanie si veľmi dobre pamätám. Ale odišiel som od rodičov, takže nemôžem používať ich pole, ich skladovacie priestory, ich bývanie, ich mrazničku...proste nič.
4. Už ani tie tehly z búračky nie je možné kúpiť. A keby aj bolo, začnime sa baviť o cenách stavebných pozemkov.

Pozor...nikdy som nenapísal, že by som nikomu nedoprial viac.
PS: kokolačík - načo fajčím, keď na to nemám? S tým sú úzko spojené aj tie lieky... Na kultúru i noviny nemíňam nič, keďže je to v mojom momentálnom stave zbytočná investícia.

A buchač sám povedal veľkú pravdu... "Na dôchodky našich rodičov kto zarábal ???" Iba sa treba nad tým zamyslieť, pozrieť si štatistický vývoj pôrodnosti a prídeme na správnu odpoveď.
NIE NEDAJÚ = dnes sa žije ľahšie !!!! (kde boli vtedy "ľudské práva / Štrassburg / auto za 10 priemerných platov )

1. To už robí vaša generácia
2. Vaša "pohodlnosť".
3. To je ako v tom tangu : "Skôr než odídeš ... "
(aspoň si prerátaj )
4. Lebo už ti nestačí to NA ČO MÁŠ .

Z "cudzieho" doprajem aj ja .

"fajčenie" - bol príklad.
Načo berieš hypotéku, keď na ňu NEMÁŠ ?????????????????????????

220870 Pozri príspevok
Prečo sa potom sťažujete?Systém ohnúť chrbáť držať hubu a krok vytvorila predsa vaša generácia.On nemôže za váš nízky dôchodok za ten môže vaša generácia,vaša generácia živila komunizmus dobrovolne

Nezabudnite voliť Mečiara.
JA sa nesťažujem !Ja som si (koľko si vládal) vydobyl slobody aj vtedy aj teraz
A vy ho udržiavate - nezabudni voliť "sociálneho" Fica.

Martin Mocko Pozri príspevok
Polovica príjmu ide do hypotéky, rodičovský+rodinné prípadvky vôbec nepokrýva náklady na deti. Deti stále potrebujú oblečenie, plienky..atď.
Fňukáš, lebo si "rozmaznaný = všetko by si chcel na tácke.
Ver "vtedy" to bolo ťažšie :
- ani vtedy nepokrývali
- manželka nesedela doma
(ako tvoja), ale keď mal mladší (syn) 12 mesiacov - musela nastúpiť do roboty (do 18 mesiacov opatrovateľka = 1/3 platu )
- a ja som cez weekendy (menej ako Kazu - 15 árov záhrada - mimo paneláku) robil a nesťažoval sa = ani vtedy to NEPOMOHLO

PS
A keby si toto (svoje príspevky a svoju rodinnú ekonomiku) myslel vážne, tak zistíš, že :
- súčet príjmov som dal 600
- súčet výdavkov som dal 610.
Takže ten pohreb je na "mladých" .
2 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Presne ako som očakával. Socializmus vám dal úplne všetko a zadarmo. Nikto nebol nezamestnaný, všetky socialistické výdobytky boli servírované priamo na podnose. Áno, manželka musela ísť do práce po polroku. Tak prosím teda sumu, koľko sa vtedy platilo za jasle. Veď v tých časoch stačilo chodiť do práce a človek mal úplne všetko! Koľko stál taký "pridelený závodný byt"? Mladí žili u rodičov, používali ich dom, ich zariadenie, ich pole..ich všetko. To bolo na tom asi to najťažšie. Žiť z cudzích aktív..to dokážem kedykoľvek.
Aj ja mám pracovné víkendy, a keby len tie. Iba nesadím na záhradke, ale robím to, čo som vyštudoval a to, čomu rozumiem.

Možno keby si písal trošku zrozumitelnejšie, tak by to bolo jednoduchšie. Argumenty žiadne, iba kopec smajlíkov a boldového písma a podčiarkovania. Všetko vytrhnuté z kontextu.
PS: hypotéku mám na to, aby som nemusel bývať u rodiťov, ako vy!
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Martin Mocko Pozri príspevok
Presne ako som očakával. Socializmus vám dal úplne všetko a zadarmo. Nikto nebol nezamestnaný, všetky socialistické výdobytky boli servírované priamo na podnose. Áno, manželka musela ísť do práce po polroku. Tak prosím teda sumu, koľko sa vtedy platilo za jasle. Veď v tých časoch stačilo chodiť do práce a človek mal úplne všetko! Koľko stál taký "pridelený závodný byt"? Mladí žili u rodičov, používali ich dom, ich zariadenie, ich pole..ich všetko. To bolo na tom asi to najťažšie. Žiť z cudzích aktív..to dokážem kedykoľvek.
Aj ja mám pracovné víkendy, a keby len tie. Iba nesadím na záhradke, ale robím to, čo som vyštudoval a to, čomu rozumiem.

Možno keby si písal trošku zrozumitelnejšie, tak by to bolo jednoduchšie. Argumenty žiadne, iba kopec smajlíkov a boldového písma a podčiarkovania. Všetko vytrhnuté z kontextu.
PS: hypotéku mám na to, aby som nemusel bývať u rodiťov, ako vy!
tak mákni a nestracaj drahocenný čas tu na porade !
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Martin Mocko Pozri príspevok
Kazu, JaDo, kokolačík.. Doba sa veľmi zmenila. Nedajú sa porovnávať časy socializmu a dnešný svet. Otvorme už konečne oči. Dnešní dôchodcovia sa určite majú lepšie ako sa bude mať generácia dnešných 40tnikov, keď sa dopracuje do dôchodku. A to ma nepresvedčí nikto. Pozrite sa okolo seba. Spočítajte ľudí okolo 30 rokov a hlavne koľko majú detí je zaujímavý údaj.
Tu sa dostávame k téme od Kazu:
1. dnešné plátené plienky sú použiteľné iba zopár krát, lebo je to úplný šmejd, už pred prvým opraním sú priesvitné. Keď spočítam náklady na pranie, prací prach a plienku, môže hneď kúpiť jednorázovky.
2. Šaty deti veľmi ťažko zdenia po bratrancoch, keďže neexistujú.
3. Všetko to sadenie a chovanie si veľmi dobre pamätám. Ale odišiel som od rodičov, takže nemôžem používať ich pole, ich skladovacie priestory, ich bývanie, ich mrazničku...proste nič.
4. Už ani tie tehly z búračky nie je možné kúpiť. A keby aj bolo, začnime sa baviť o cenách stavebných pozemkov.
...ani nebudem pokračovať ďalej.

Pozor...nikdy som nenapísal, že by som nikomu nedoprial viac. Porovnávam iba situáciu mladej rodiny a rodiny dôchodcov. Keby išlo o mňa, tak kľudne by mohli mať i 5000€ dôchodok. Iba netreba zabúdať, že už sa to v EU skúšalo a nedopadlo to pozitívne.

PS: kokolačík - načo fajčím, keď na to nemám? S tým sú úzko spojené aj tie lieky... Na kultúru i noviny nemíňam nič, keďže je to v mojom momentálnom stave zbytočná investícia.

A buchač sám povedal veľkú pravdu... "Na dôchodky našich rodičov kto zarábal ???" Iba sa treba nad tým zamyslieť, pozrieť si štatistický vývoj pôrodnosti a prídeme na správnu odpoveď.
No veď práve, doba sa zmenila. Snáď nechceš aby tvoji rodičia, starí rodičia žili na úrovni svojich prastarých rodičov. Tiež si chcú užívať. Ale najprv museli robiť. A musia aj mladí, nič sa nedá robiť, kto nemá to šťastie, že zdedil miesto pri válove tak jednoducho musí. A musia aj moje deti, akurát si stále nesťažujú a nefňukajú mi za ušami, že ja už mám a oni ešte nie. Nakoniec, pri robote im na to ani nezostáva čas. Ja si nesťažujem že je doba zlá, ani nikomu nezávidím ale ani nikoho neľutujem. Kto chce niečo mať, musí robiť. Kto chce mať všetko a hneď tak musí vyhrať alebo zdediť alebo kradnúť. Inak musí čakať na starobu až mu to, možno, príde samé. Nikdy v živote som nepovedala mojim rodičom, starým rodičom ani nikomu starému: Čo ty už potrebuješ, tebe stačí. A nepočula som to ani od mojich detí. A tiež majú hypotéku a malé deti, aj mobilné telefóny a aj plienky kupujú. Ak by na to nemali, tak by plienky museli prať. Mňa doba minulá ani terajšia a dúfam, že ani žiadna budúca nenaučila chrbát ohýbať, neohýbala som ho ani pred vrchnosťou a ani pred mojimi deťmi. Ale vidí sa mi že mnohí rodičia áno a potom vychovali generáciu mladých, zdravých ale iba čakateľov. Čakajú, že im všetko spadne hotové a hneď. A zo všetkých zmyslov sa im najlepšie vyvinul iba zrak, lebo vidia len čo všetko iní majú ale tú robotu za tým, tú už nie. A keď už sme pri tých dôchodcoch, ja vo svojom okolí vidím iba upratovačky, prípadne nejakého údržbárika v najhoršom prípade drobného živnostníka ktorý si privyrába popri svojom dôchodku. To sú miesta, pri ktorých sa mladý, akože hladný a práce chtivý, ani neunúva, aby si vypočul akú má vlastne pracovnú náplň. Tak nezáviďte, oni si už tiež privyrábajú na plienky. Ale na tie svoje.
A ešte niečo, spočítala som si aj tie deti. Síce iba v mojej rodine, ale spočítala. Robiť a rodiť sa im ešte stále chce, naša rodina nevymrie.
Naposledy upravil Kazu : 12.05.10 at 09:49 Dôvod: No ale už idem pracovať, aby mi bolo čo závidieť. Pri kecaní by mi o chvíľu už nebolo čo.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
tak mákni a nestracaj drahocenný čas tu na porade !
Zatiaľ som tu od ľudí skrývajúcich sa pod nickmi Laco-monter a kokolačík naozaj neprečítal žiadny konštruktívny argument. Iba nezmyslené príspevky bez halavy a päty. Iba tajne dúfam, že to nie je objektívna vzorka staršej generácie. Mám úctu k šedinám...ale iba vtedy, ak ide o diskusiu, nie o primitivizmus.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať