Zavrieť

Porady

ČO JE POTREBNÉ NA OTVORENIE PREVÁDZKY BARU

POTREBUJEM PORADIŤ-OTVORIŤ CHCEM BAR V PREŠOVE,NO MAM UŽ VYHLIADNUTÝ PRIESTOR A BUDEM MAŤ AJ ZMLUVU S prenajímateľom JE TO BÝVALA PREVÁDZKA BARU TAKŽE MI TREBA POVOLENIE HYGIENY AKO ALEBO AKÉ TLAČIVO MI TREBA?POTOM MI TREBA PREVÁDZKOVÝ PORIADOK AKO MA VYZERAŤ?AKO MAM ZADAŤ NA MESTSKY ÚRAD ŽIADOSŤ O OTVÁRACIE HODINY?ŽIVNOSŤ SOM ROZŠÍRIL NA BAROVÚ ČINNOSŤ ALE AŽ O 2TYŽDNE MI VYDAJU ŽIVNOSŤ NO PLATNOSŤ MAM OD PODANIA ROZŠÍRENIA ŽIVNOSTI.A NA COLNICU AKÉ TLAČIVO V AKOM ZNENÍ MAM PODAŤ??KÚPIŤ TREBA AJ REGISTRAČKU KTORÚ NAHLÁSIM NA DAŇ.ÚRADE ALE AKÁ JE DOBRA DAJÚ SA ZADÁVAŤ NA POKLADNICI AJ ZĽAVY? VOPRED ĎAKUJEM
Naposledy upravil Dav : 11.04.10 at 06:56
Usporiadat
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

ASO25 Pozri príspevok
no teraz som volal zo znamim co ma bar a 2kaviarne a mi povedal ze netreba an tiez nema a netreba to volal aj na RUVZ v kosiciach
Koho uviedol v prevádzkovom poriadku ako odborne spôsobilú osobu?

Majiteľ takéhoto zariadenie nemusí mať odbornú spôsobilosť, ALE musí zamestnávať odborne spôsobilú osobu v prevádzke. Táto osoba získala spôsobilosť buď vzdelaním a tým pádom ju má natrvalo, alebo urobila skúšky na regionálnom urade verejného zdravotníctva a tie platia 5 rokov a musia sa obnovovať. Musí primerane spĺňať podmieny zákona 126/2006 o odbornej psôsobilosti ( myslím že je ale niečo novelizované keď zistím prilepím). Predvčerom som pomáhla kamarátovi z prev. poriadkom hostinca a musel tam uviesť odborne spôsobilú osobu. A to tam bude len čapovať nápoje a sáčkové čipsy oriešky ( take drobnosti) a nič viac.
3 0
ASO25 ASO25

ASO25 je offline (nepripojený) ASO25

no ja chcem tam zamestnat len na dohodu lebo nechcem vela platit odvodou tak ako tto mam poriesit ak zadam osobu ktora ma vzdelanie do zivnosti tak musi pracovat umna?
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

ASO25 Pozri príspevok
no ja chcem tam zamestnat len na dohodu lebo nechcem vela platit odvodou tak ako tto mam poriesit ak zadam osobu ktora ma vzdelanie do zivnosti tak musi pracovat umna?
Je potrebné ujasniť si, či ide o živnosť voľnú alebo remeselnú živnosť. Ak ide o voľnú živnosť, zodpovedného zástupcu neustanovuješ, nie je uvedený na ŽL, ale pri výkone činnosti všetci zamestnanci musia mať skúšku z tzv. hygienického minima, pokiaľ nie sú vzdelaní v obore.
U remeselnej živnosti ustanovuješ zodp.zástupcu, uvádza sa na ŽL, musí byť pri začatí činnosti v pracovnom pomere, ZZ nepotrebuje hygienické minimum, lebo spľňa odbornú spôsobilosť, všetci ostatní zamestnanci ale musia mať skúšku z hyg.minima, pokiaľ nie sú vzdelaní v obore / toto platí rovnako ako u voľnej živnosti /.
0 0
ASO25 ASO25

ASO25 je offline (nepripojený) ASO25

Ahoj AKINA
No ide o volnu živnosť tak to je aj na urade 22,2 v zozname ale ak ja to chcem otvoriť a nemať zamestnancou že tam chcem ja robiť vosvojom tak mi treba ako zadat do prevadzkoveho poriadku??? potom mozno niekoho vezmem na dohodu co je potrebne na otvorenie dodať hygiene?dakujem ti krasne zatial
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Najlepsie je ist na hygienu, aj tak ti musia pozriet priestory a oni ti najlepsie povedia, co ti treba.
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Ak je to voľná živnosť, nepotrebuješ zodpovedného zástupcu. Ty sám ak nemáš vzdelanie v odbore / vyučený kuchár-čašník, alebo stredná hotel.škola, príp.iná škola s potrav.zameraním / musíš si urobiť hygienické minimum. Zamestnancov možeš mať, koľko uznáš za vhodné, či na prac.zmluvu, či na dohodu. Aj oni ale musia mať hyg.minimum, ak nie sú vyučení v odbore, aj zdravotný preukaz. Čo je potrebné dodať hygienikom do prev.poriadku neviem naisto, ale určite pri vydaní súhlasného rozhodnutia ku prevádzkarni, budú hygienici kontrolovať, koľko budeš mať zamestnancov a či spĺňajú odbornú sposobilosť, teda či sú vzdelní v odbore alebo majú hygienické minimum.
K vydaniu súhlasného rozhodnutia na hygiene - RÚVZ k prevádzkarni doložíš kópiu ŽL, nájomnú zmluvu k priestorom, ak si vlastník, tak list vlastníctva a kolok / 16,50 eur /.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

No ide o volnu živnosť tak to je aj na urade 22,2 v zozname ale ak ja to chcem otvoriť a nemať zamestnancou že tam chcem ja robiť vosvojom tak mi treba ako zadat do prevadzkoveho poriadku??? potom mozno niekoho vezmem na dohodu co je potrebne na otvorenie dodať hygiene?dakujem ti krasne zatial.
Súhlasím z Akina. Do prevádzkového poriadku ako zodpovednú osobu môžeš uviesť aj seba, keď budeš mať odbornú spôsobilosť ( hyg. minimum ). Ale keďže platí len na 5 rokov treb to mať na rozume a každých 5 rokov ísť znovu na skúšky, tak isto aj zamestnaci.
Možem sa mýliť ale malo by to byť tak.
0 0
ASO25 ASO25

ASO25 je offline (nepripojený) ASO25

no ten moj kamarat c ma 3 podniki je vyuceni automechanik tak ako potom ze prevadzkuje bary a ma ludi na dohodu??a hygiena neziadala odneho nic co sa tika minima
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ASO25 Pozri príspevok
no ten moj kamarat c ma 3 podniki je vyuceni automechanik tak ako potom ze prevadzkuje bary a ma ludi na dohodu??a hygiena neziadala odneho nic co sa tika minima
Netreba poukazovať na to čo má , alebo nemá kamarát .
Skôr sa treba pričiniť o to , aby ja som mal všetko v poriadku v súlade so zákonmi , aby sa niečo nezanedbalo , čo v budúcnosti môže človek ľutovať .
0 0
jozopo25 jozopo25

jozopo25 je offline (nepripojený) jozopo25

Súhlasím je to tak, sucasnosti sa osvedcenia vydávaju na 5 rokov. A co sa tyka zakona je to 355/2007 § 15 a 16 - nahradil (126/2006) . Ale to vsetko som mu uz písal na ss. Čo sa tyka prevádzkových poriadkov sú na strankach RUVZ. napr. LM, MT, ZA, TR.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

jozopo25 Pozri príspevok
Súhlasím je to tak, sucasnosti sa osvedcenia vydávaju na 5 rokov. A co sa tyka zakona je to 355/2007 § 15 a 16 - nahradil (126/2006) . Ale to vsetko som mu uz písal na ss. Čo sa tyka prevádzkových poriadkov sú na strankach RUVZ. napr. LM, MT, ZA, TR.
Aj BB majú. Dokona po poslednej nedávnej skúsenosti, ich vypracovali všeobecne a chcú aby sme si stiahli ich a upravili. Ono to má asi dôvod ( vedia kde čo hladať, a nič sa nezabudlo ) a je to dobre. Len sanitačný poriadok ako prílohu, si musíme urobiť sami, podla svojej prevádzky.
Naposledy upravil jojom : 18.04.10 at 12:12
0 0
ASO25 ASO25

ASO25 je offline (nepripojený) ASO25

TAK AKO JE TO?MAM ŽIVNOSŤ AJ PRIESTOR,AKE TLAČIVO NA COLNICU TREBA A AJ NA HYGIENU BUDE TO V PREŠOVE TAK MI PORADTE PROSIM
0 0
ASO25 ASO25

ASO25 je offline (nepripojený) ASO25

PORADTE MI AKO NAPISAT TLACIVO NA COLNICU AJ HYGIENU PRE BAR BEZ PODAVANIA JEDAL NEVYVARAJUCE ZARIADENIE
0 0
matinav matinav

matinav je offline (nepripojený) matinav

Dobrý deň.Aj ja by som mala otázočku.Od 01.07.2010 mám otvoriť malú krčmu.Nemám však ešte nájomnú zmluvu a kôli tomu nemôžem ešte podať prevádzkový poriadok na hygienu.Ak mi nestihne hygiena prevádzku schváliť, nemôžem ju ani otvoriť? mám na to dva týždne a neviem či to stihnem.Tá krčma je sprevádzkovaná a funkčná už dávno a majiteľ chce mať tú krčmu aj otvorenú do konca mesiaca tak neviem či môžem majiteľa požiadať o skoršie ukončenie jeho prevádzky aby som si tam mohla dať všetko do poriadku.Keď to má v názve bistro tak to mám zaradiť aj v PP na hygienu ako bistro alebo to môžem dať ako club alebo bar? ďakujem za odpovede.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Pokial ti hygiena neschváli tak nemôžeš otvoriť. Ale posúr to tak že ich tam dovezieš a odvezieš naspäť.Aj tak sa to robí.

Samozrejme popros bývalého majitela nech ti vyprázdni priestory.
Aký názov prevádzky si ustanovíš tak taký všade aj píšeš do žiadostí o otvorenie.
5 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať