Zavrieť

Porady

Zákon č.119 o odpadoch a registrácia

Prosím Vás o radu: kto všetko a do kedy sa musí zaregistrovať na MŽP ohľadom účinnosti zákona č.119 a zákona 223/2001 o odpadoch? Musí sa dať vypracovať projekt oprávnenej organizácii?
Usporiadat
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

V máji som dostala z MŽP takúto odpoveď:
Definíciu uvedenia na trh a do obehu nájdete v § 2 zákona o obaloch, ktorý je v prílohe tejto elektronickej odpovede. MŽP SR vydá vykonávací predpis k zákonu o obaloch.

Nejak nemôžem ten "vykonávací predpis k zákonu o obaloch" nájsť...
Viete niekto o ňom?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Erika-ežka Pozri príspevok
V máji som dostala z MŽP takúto odpoveď:
Definíciu uvedenia na trh a do obehu nájdete v § 2 zákona o obaloch, ktorý je v prílohe tejto elektronickej odpovede. MŽP SR vydá vykonávací predpis k zákonu o obaloch.

Nejak nemôžem ten "vykonávací predpis k zákonu o obaloch" nájsť...
Viete niekto o ňom?
Zatiaľ ešte stále v zbierke zákonov nevyšli. Tu sa o tom dávno píše.
http://www.odpady-portal.sk/Dokument...-z-obalov.aspx
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Dobrý deň, vypisujem tlačivo do registra povinných osôb a potrebujem poradiť čo napísať do koloniek:
pre oblasť zberu
pre oblasť zhodnocovania
pre oblasť recyklácie
spôsob informovania spotrebiteľov o zbere
Firma bali do PET sáčkov - spotr.materiál o hm. 150 a 200g. nie viac ako 200 kg ročne - hmotnosť obal. materiálu. na sáčku je napísané ako sáčok po použití materiálu zneškodniť.
ďakujem za radu
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, má niekto skúsenosti s tou 30 dňovou lehotou? Keď sme prešvihli termín o týždeň, bude nejaký postih? Ďakujem
0 0
ninocka55 ninocka55

ninocka55 je offline (nepripojený) ninocka55

vie mi niekto poradit ohladom povinnosti registracie? boli sme doteraz v tom, ze sa registrovat nemusime, pretoze nakupujeme baleny tovar od vyrobcu, ktory je registrovany. My tovar dalej nebalime. Sme ale registrovany v recyklacnom fonde, lebo dovazame tovar. a tu sme si neni isty, ci je nasou povinnostou sa registrovat aj podla zakona 119/2010. za odpoved dakujem.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobré ráno, prosím, kde nájdem vzor štvrťročného výkazu na Recyklačný fond? A kam ešte sa výkazy majú zasielať? Ďakujem
0 0
Krysia Krysia

Krysia je offline (nepripojený) Krysia

Ja som sa k zákonu o obaloch dostala až teraz (október 2010) a stále som k nemu nenašla žiaden vykonávací predpis - zle som hľadala, alebo naozaj ešte stále nevyšiel?

Má už niekto skúsenosť s kontrolou evidencie obalov uvedených do obehu?

Ďakujem
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Krysia Pozri príspevok
Ja som sa k zákonu o obaloch dostala až teraz (október 2010) a stále som k nemu nenašla žiaden vykonávací predpis - zle som hľadala, alebo naozaj ešte stále nevyšiel?

Má už niekto skúsenosť s kontrolou evidencie obalov uvedených do obehu?

Ďakujem
Zatiaľ vykonávacie predpisy k zákonu č. 119/2010 Z.z. o obaloch.. v zbierke nevyšli, na tejto stránke ministerstva sú uvedené už zrušené vyhlášky, okrem toho je tam uvedené nesprávne číslo zákona o obaloch. http://www.enviro.gov.sk/servlets/page/868?c_id=5179


Asi niet podľa čoho kontrolovať, pozri aj tu.
http://www.odpady-portal.sk/Dokument...-z-obalov.aspx
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Iwett Pozri príspevok
Dobré ráno, prosím, kde nájdem vzor štvrťročného výkazu na Recyklačný fond? A kam ešte sa výkazy majú zasielať? Ďakujem
Pridávam prílohu: Hlásenie o objeme výroby, dovozu, vývozu a reexportu.
2 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý večer, prosím keď firma začala fungovať v priebehu roka 2010, nemá ešte povinnosť zaregistrovať sa a odvádzať príspevok do recyklačného fondu? Az v roku 2011, keď prekročí 200 kg?
Ďakujem
0 0
dubacik dubacik

dubacik je offline (nepripojený) dubacik

Dnes som dostal list na dorucenku z ministerstva. Zevraj nasa ziadost neobsahovala potrebne udaje a mame ziadost doplnit o udaje podla par. 9 pism. f) - obalove materialy, pre ktore zabezpecujeme povinnost zberu odpadov z obalov.

Problem je ale v tom, ze nasa spolocnost nedosahuje vysku odpadov z obalov 200kg za rok a o tom som ich aj v prvej ziadosti informoval. Podla toho mi vyplyva, ze ked nemame povinnost zberu obalov, tak nemozem do ziadosti ani napisat pre ake obalove materialy zabezpecujeme zber, lebo jednoducho zber nemusime a nerobime. To mam napisat do ziadosti, ze zber nevykonavame pre papier a plasty?

Prosim vas poradte, kto si zle vysvetluje zakon, ja alebo ministerstvo? Ako presvedcit uradnikov na ministerstve, ze vyzaduju nieco mimo zakona?
Podla mna si pomylili formulacie a do zakona mali uviest: druh odpadov z obalov, ktore v spolocnosti produkujete a nie: obalove materialy, pre ktore zabezpecujete povinnost zberu odpadov z obalov.
0 0
dubacik dubacik

dubacik je offline (nepripojený) dubacik

No, vidim, ze to tu uplne zamrzlo. To mi nehovorte, ze kazdemu je vsetko jasne a vsetci uz ste registrovani a mate na ministerstvo poslane vyplnene tlaciva. Prosim vas, ak je tu na porade nejake vlakno, kde sa zivo diskutuje o povinnostiach spojenych so zakonom c. 119/2010, uvedte link. Ja som ho zatial nenasiel, ale mozno len neviem hladat.
Len pripominam, ze do konca februara treba poslat na ministerstvo hlasenie o mnozstvach obalov a odpadoch z nich. Mimochodom, konecne je na svete vykonavacia vyhlaska k zakonu.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

dubacik Pozri príspevok
No, vidim, ze to tu uplne zamrzlo. To mi nehovorte, ze kazdemu je vsetko jasne a vsetci uz ste registrovani a mate na ministerstvo poslane vyplnene tlaciva. Prosim vas, ak je tu na porade nejake vlakno, kde sa zivo diskutuje o povinnostiach spojenych so zakonom c. 119/2010, uvedte link. Ja som ho zatial nenasiel, ale mozno len neviem hladat.
Len pripominam, ze do konca februara treba poslat na ministerstvo hlasenie o mnozstvach obalov a odpadoch z nich. Mimochodom, konecne je na svete vykonavacia vyhlaska k zakonu.
K zákonu si prečítaj komentár aj tu http://www.odpady-portal.sk/Dokument...ne-znenie.aspx
Len neviem nikde nájsť ten vykonávací predpis.
0 0
dubacik dubacik

dubacik je offline (nepripojený) dubacik

Vyhlaska je uverejnena tu: http://www.envipak.sk/files/document...aly2011mpk.pdf
Ale, mam taky dojem, ze som sa uponahlal. Volal som na ministerstvo a vraj tato vyhlaska sa stale prerokuva a este nie je uverejnena. Tie tlaciva v nej nie su este definitivne. Ale bol som ubezpeceny, ze ministerstvo vraj bude "velkodusne" akceptovat aj hlasenia zaslane na tychto tlacivach.
No, ja neviem, za 13 dni je posledny termin na zaslanie hlaseni a my stale nemame definitivnu vyhlasku a definitivne jasne pokyny. Dufam, ze 1.3. nabehnu po firmach inspektori a budu rozdavat pokuty podla najjednoznacnejsich paragrafov zakona - t.j. tykajucich sa pokut a kontrol.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

dubacik Pozri príspevok
Vyhlaska je uverejnena tu: http://www.envipak.sk/files/document...aly2011mpk.pdf
Ale, mam taky dojem, ze som sa uponahlal. Volal som na ministerstvo a vraj tato vyhlaska sa stale prerokuva a este nie je uverejnena. Tie tlaciva v nej nie su este definitivne. Ale bol som ubezpeceny, ze ministerstvo vraj bude "velkodusne" akceptovat aj hlasenia zaslane na tychto tlacivach.
No, ja neviem, za 13 dni je posledny termin na zaslanie hlaseni a my stale nemame definitivnu vyhlasku a definitivne jasne pokyny. Dufam, ze 1.3. nabehnu po firmach inspektori a budu rozdavat pokuty podla najjednoznacnejsich paragrafov zakona - t.j. tykajucich sa pokut a kontrol.
Niet tlačív, niet na čom zasielať, pôvodné tlačivá sú zrušené. Na základe čoho by sankcionovali, je tam právne vákuum už od minulého roku, písali sme tu o tom.
0 0
yukaya yukaya

yukaya je offline (nepripojený) yukaya

hladam niekoho kto by mi pomohol.... dostala som na starosti odpady obaly... och neviem sa z toho vymotat... ani neviem ako si mam co najjednoduchsie vymysliet evidenciu co sme nakupili predali
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

yukaya Pozri príspevok
hladam niekoho kto by mi pomohol.... dostala som na starosti odpady obaly... och neviem sa z toho vymotat... ani neviem ako si mam co najjednoduchsie vymysliet evidenciu co sme nakupili predali
Prečítaj si všetko na vyššie uvedených linkoch. Evidenciu môžeš viesť aj pomocou starej vyhlášky, porovnaj to s návrhom novej, čo pripol dubacik, tá už mala mať účinnosť od 15.2.2011, ale ešte nie je zverejnená v zbierke. Nič tým nepokazíš, keď pôjdeš aj podľa prílohy v tom novom návrhu. Zatiaľ nie je platná nijaká vyhláška.
0 0
tomdo tomdo

tomdo je offline (nepripojený) tomdo

Prosim Vas o radu. Sme spolocnost ktora nakupuje elektoroniku z Ciny. Jedna sa konkretne o autoradia a monitory a tie su kazdy jeden kus zabalene v obale a nasledne aj po jednom kuse predavane. Vztahuje sa aj na nas povinnost o registracii? Dakujem za odpoved lebo dnes nam volala firma, ktora to bude za nas robit za 400Eur rocne.
0 0
tomdo tomdo

tomdo je offline (nepripojený) tomdo

konkretne to musim este doplnit... kazdy vyrobok je baleni v krabici
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

tomdo Pozri príspevok
Prosim Vas o radu. Sme spolocnost ktora nakupuje elektoroniku z Ciny. Jedna sa konkretne o autoradia a monitory a tie su kazdy jeden kus zabalene v obale a nasledne aj po jednom kuse predavane. Vztahuje sa aj na nas povinnost o registracii? Dakujem za odpoved lebo dnes nam volala firma, ktora to bude za nas robit za 400Eur rocne.
Povinnosť registrácie sa vzťahuje na vás ako na dovozcov výrobkov balených v obaloch.
K § 2 písm. g) zákona o obaloch nájdeš výklad aj tu: http://www.odpady-portal.sk/Dokument...ne-znenie.aspx
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať