Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
cukry sú sviňa

Hladina triglyceridov sa zdvihne pri:

  • obezite
  • nedostatku fyzickej aktivity
  • vysoko-uhľohydrátovej strave
  • atd



https://zdravycholesterol.sk/vysoke-...ko-ich-znizit/
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Aj mna trápia tie oné cukry. Lebo.....chodím na kontroly krvi v súvislosti s hypertenziou. Konečne sa mi podarilo stiahnuť cholesterol dolu do limitnych hodnot, že zdravý. Len tie triglyceridy!
Je to inak taky paradox, že to nie je stravou bohatou na nasytene tuky a podobne. Dokonca ja ani bravčove nejem. Smažene vynimočne. Napokon na vine budu večerné jablčka. No idem teraz niečo na sebe testovať. Tak by som to mal stiahnut do decembra, to ma čaka dalšia kontrola. Chémiu od lekarov odmietam.
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

káva a mlieko k sebe nepatria
Ve zkratce chce pan doktor říci: Do kafe mlíko na rakev víko.
MUDr. Jan Miklánek :
Nesměljsem o tom psát, protože by to vzbudilo paniku mezi
českým i slovenským lidem ! Betalactoglobulin - nacházející
se v kravském mléce - se s kofeinem navazuje na sloučeninu,
která DRÁŽDÍ sliznici tlustého střeva a napomáhá ke vzniku
RAKOVINY v této lokalitě!!!

_Proto jsme jedni nejvíce postiženi na světě RAKOVINOU tlustého střeva a konečníku ._


Zase jsem měl pravdu !!!
Říkám to již 15 let a říkám pořád - NEPIJTE TO KAFE S MLÉKEM!
_Pošlete - řekněte to tedy všem známým, na kterých vám záleží!_
Silně varující lékařské a biologické vysvětlení PROČ !
Kombinace černé kávy a tuku z mléka, smetany atd., totiž na celé naše tělo nepůsobí ani
trochu příznivě !!! Působí totiž velice špatně na dvanácterník (neboli duodenum), který pak v
křečích stáhne svoje hladké svalstvo a následně začne vyřazovat z provozu slinivku
břišní . Dále pak zablokuje i celý žlučník .
Žlučník je vlastně zásobní skladiště žluči v našem organismu. Žluč se má samočinně
do trávící soustavy uvolňovat pokaždé tehdy, když sníme cokoli
mastného, aby ten přijatý tuk byl pro správné následné strávení předem dostatečně
emulgován. Jestliže nám ale žlučník z jakéhokoliv důvodu řádně nefunguje, máme zaděláno
na mnohé další zdravotní problémy označované dnes za
běžné civilizační nemoci.
Snad největším problémem je, ale nulová osvěta, že se toto opravdu varující vědecké poznání
zpravidla dozvídáme, až když je nám už 70 let a v průběhu předešlých padesáti let jsme
oblíbenou kávu tak rádi popíjeli právě s mlékem, či smetanou, protože jen tak nám to chutnalo
a obchody jsou toho doslova plné Křeče a bolesti se potom za čas objevují i v oblasti bederní
páteře, kdy chronický nedostatek žluči ve střevech způsobuje až bolestivou zácpu.
Žluč, která se nedostane do dvanácterníku, se usazuje s výraznou bolesti právě u vývodu
žlučníku a tvoří se tam nejprve žlučový písek. Ovšem později se mohou vytvářet až opravdu velké
a životu nebezpečné žlučové kameny, které nakonec žlučník zcela ucpou .
Z čínské medicíny se dozvídáme, že meridiánová spojnice nemocného žlučníku prochází
všemi velkými klouby našeho organismu (kyčle, ramena, kolena) a způsobuje jejich silné
bolesti, až chronickou nehybnost. Chybějící slinivkové šťávy způsobují ve střevech
velice silné nadýmání (meteorismus). Vracející se žlučí reaktivované žaludeční šťávy pak silně poškozují už i
samotnou slinivku a právě tak potom vzniká stále se rozmáhající cukrovka (diabetes mellitus). Což je ve své
podstatě jen velice málo nebo zcela nefunkční slinivka, protože se v ní pak následkem prodělaných poleptání žaludeční
kyselinou a následných zánětů už netvoří v patřičném množství, anebo vůbec, veledůležitý hormon inzulin. Takto mimo jiné je
ochromena i činnost mnoha dalších sliznic v celém těle. Káva navíc obsahuje velké množství hodně agresivní
kyseliny šťavelové. A když ledviny tuto látku nestačí dostatečně rychle vylučovat prostřednictvím moči, potom se
snadno vytvoří z přítomných krystalků kyseliny šťavelové nejdříve močový písek. Později se ale vytvářejí také obrovské,
vysoce bolestivé a zároveň i rizikové močové kameny.
Je- li totiž v našem organismu neustále přítomno příliš velké množství kyseliny šťavelové, přes tlusté střevo se následně
vstřebává zpátky do těla a usazuje se i do kloubů a svalů. Dochází tak k silným bolestem (vnímaným zejména v noci) jak v
oblasti páteře, tak i v oblasti velkých kloubů. Tímto způsobem vzniká i velice podobné, vysoce bolestivé a pohyb omezující
onemocnění, jako je dna !!!
Pokud tedy alespoň trochu myslíte na své pozdější zdraví, popíjejte svoje oblíbené kafíčko zásadně bez mléka či smetany a
jen v malém množství! A s ní, nebo hned po ní, si už zásadně nikdy nedopřávejte šlehačku, či dokonce nějaké vysoce kalorické,
tedy zejména silně omaštěné zákusky, či koláčky......

NENABÍZET ANI SVÝM PŘÁTELŮM,
KAMARÁDŮM A ANI PŘÍBUZNÝM.
primář MUDr. Jan Miklánek
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

..dnes je vyzivovy poradca kazdy druhy
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Vidiš, opäť tie cukry! Aj tam to píšu.

No ja som stiahol cholesterol do krasnych čísiel vdaka fermentovanej červenej ryže. Len tie TGL nie a nie dat dolu.
https://www.celostnimedicina.cz/cerv...ovana-ryze.htm

Rybí tuk: sú dostat tie kapsule omega 3-6-9, ale je taky nazor, že to nebude čerstve, ale asi dobre odležany rybí tuk. A je to malo účinné. Toto bolo moje prve a nič mi to nepomohlo.
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

vicktor
Ma niekto skusenost s "liecivym" odvarom / tinkturou z muchotravok?
Syn jednej znamej take volaco chce vyrobit - ususit, vyluhovat a uzivat.
(Neviem v akom mnozstve.)
To sa asi uziva jednorazovo , takze nik po pouziti uz nenapise recenzie :-P
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Takéto návody by som tu rozhodne nedávala.
3 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
Znížiť množstvo nakupovaného a prijímaného odpadu. Zase začína "odpadová sezóna" - počnúc všechsvätými, cez mikuláše, vianoce, valentín a hádam to trochu ustane po veľkej noci. Každý si môže premyslieť, či naozaj potrebuje všetky tie pozlátka, umelé hmoty a zbytočnosti, ktoré po pár dňoch až mesiacoch opäť zhoria na skládkach a "zaserú" už aj tak dosť špinavý vzduch, ktorý mimochodom dýchame asi tak 20x za minútu.
Ak za takéto pokritizujem živých aktérov okolia, tak dostanem odpoveď. A čo iní, čo druhí tých sa to netýka? Horšie je to že každý chce používať technické výdobytky ale ich výrobu alebo spaľovňu chce mať mimo svojich zmyslových snímačov. S odôvodnením "nech to postavia INDE" Kde je ten priestor "INDE, či INAM"
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja zasadne jeden mega kahanec a konec...zase sa mi podarilo taky co hori niekolko dni...max babke margit mensiu chrizanku....ona vie,ze nu furt myslim...
Ziadny umelohmotny cirkus ...
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
kukučka
joj, veď sme v zdraví, tak aspoň jedna rada, začnite jesť denne aspoň lyžičku medu, cesnak, kyslú kapustu. Druhá rada: v sychravom, studenom počasí pred odchodom z domu niečo teplé do žalúdka.
Napr. varené víno?
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

účinky bielej múky na organizmus
https://vitalitis.cz/2017/07/11/mouk...-stitne-zlazy/
2 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

bettylou
Mimo témy
Tak to ešte len čítam a panenky sa mi prevracajú
- náhodou - veď to "poriadna" strava!
Terezka - mňa zaujalo hlavne, že zelenina a ovocie bez obmedzenia ..... no neviem, neviem ?? ja teda skonzumujem dosť ovocia (som schopná jesť len jablká niekoľko dní - a nechudne sa z toho! )
spomínam na moje mladé časy, keď sme boli na letnej brigáde - zber broskýň - taká som prišla pribratá domov ...
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Len a len súhlas...a nič iné.

https://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyz...posadnutostou/
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
No to som zvedava aj ja...dlho poskulujem ..ze urobim mast
Minule som kupila..ze podporim sk produkciu...v keramickom hrceku....v kauflaci...cisty omyl
ja som si kupila na masť špecialnu keramiku na trhu. A veľký omyl. Pochopila som, prečo sa u nás masť skladovala v smaltovaných hrncoch. Tá keramika nebola úplne hladká zvnútra, tak tá masť !zaliezla! do pórov a zoxidovala. Viac som tú nadobu už nepoužila.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

čo v lete piť
http://www.elementyzdravia.sk/clanok...vne-schladita/
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Popoludní si doprajte zdravú desiatu...ja si davam olovrant....desiatu mam o desiatej
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
Kto ma nizky tlak, doporucujem liecbu sledovanim Tv Narkoza...konkretnejsie relaciu Smotanka.
Zvysenie tlaku je zarucene...
A čo tam dávali? A bola aspoň tá Smotánka s tukom? Alebo len taká - odstredená?
Ja som sa naučil, že takéto onačiny v TV Narkóza sa neoplatí ani sledovať - uchrániš si duchovné zdravie... veď "kabelka od pípípípíp za 2000€, lodičky od pípípípíp za 1500€" - to je výsmech obyčajných, poctivo makajúcich ľudí....
Prd robia tie celévriti, pretŕčajú sa a ukazujú, ako ostatní na ich zábavky musia makať. Poctivé prachy na 100% oni nemajú....
2 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Nandrolon
Ako to tak pozorujem, tie probiotika su obrovsky boom.10 rokov spat ich nikto nespominal a teraz od nadchy po rakovinu probiotika, probiotika, probiotika. Esteze to na mna posobi opacne, teda poriadna antireklama.
Este beriem, ak ich doporucuju az niekolko dni po douzivani ATB. Ale ak ich niekto uziva priamo s ATB, co doporucuje vacsina, tak to je ich lepsie po kupe splachnut naraz do zachodu. Efekt to bude mat rovnaky, akurat sa nemusi otravovat s ich uzivanim.
Ja pravidelne konzumujem probiotikum - acidofilné mieko
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Psychiatricka ako pikosku na meetingu TOP managerov povedala, ze "ludstvo hlupne".
Neviem uz doslovne napisat jednotlive "pripady", bolo ich vela. Napr. Ked sa chceli prv dvaja chalani stretnut. Isli jeden za druhym. Teraz sa kontaktuju cez mobil... Ked chcel niekto vidiet novy film, isiel do kina.
Podstata toho je taka, ze mozog potrebuje v 1. rade prekrvenie. Teda rozne tajnicky su nahovno, ak clovek neda fyzicky vykon, ktory zajisti to dokladne a co najdlhsie prekrvenie.
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

podáva sa kávička
http://somzena.sk/ak-pijete-kazde-ra...W3wMDEffiehm6o
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať