Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

marleau
Ako môže niekto predĺžiť záručnú dobu na vakcínu, ak za ňu neberie zodpovednosť?
Je záručá doba len čas, kedy je výrobok akože v poriadku aj keď de facto v tomto prípade je slovo záruka úplne zbytočné, lebo nikto nič nezaručuje? A vie to tá vakcína, že má vydržať dlhšie?
Myslel si zrejme expiráciu vakcíny, bola o tom info aj v médiách, nájdeš aj na stránke ŠUKLu, EMA o 3 mesiace predĺžila expiráciu za podmienky skladovania pri -90 až -60°C, viac tu https://www.comirnatyeducation.sk/ca...-a-uchovavanie
Záruka sa vzťahuje na tovar, Mila ti dala definíciu záruky, aby si vedel, že si použil nesprávne slovo.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač
Tweety
​...
Si si pomýlila tému. Čo príspevok, to obrážťok....tie by mali byť inde....či ?
Ja tému a ty toto fórum. A k tým obrázkom, ty furt dookola pripájaš tie svoje dve tri stupídne, to je v poriadku? Naposledy včera k upozorneniu od Mily. Potom si ho záhadne vymazal alebo niekto, kto sa na to už nemôže pozerať. Ak nemáš doma nikoho, koho by si urážal a komandoval, tak radšej zalez do svojej nory v chalupe.
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

"Scott Alexander je populárny americký bloger.............. Alexander si dal tú prácu a prešiel 29 štúdií zaoberajúcich sa práve účinnosťou ivermektínu proti covidu. Pristupuje k nim síce skepticky, ale s možnosťou, že niečo nájde. Osemnásť z 29 vylúčil z najrôznejších dôvodov. Dve sa ukázali, že sú priamy podvod, niekoľko ďalších malo pochybnú metodológiu či príliš malú vzorku skúmaných. Avšak z jedenástich podľa Alexandra kvalitných štúdií osem ukázalo, že ivermektín proti covidu pomáha. Síce nie natoľko, že by išlo o nejaký zázračný liek, ale má jasný a merateľný účinok.

Krajiny s veľkým výskytom parazitov

Znamená to, že tí, ktorí sa smiali požieračom konskej pasty, sú za hlupákov a nezávislí googleri prekabátili doktorov a farmaceutický priemysel? Nie tak celkom. Alexander upozorňuje, že všetky štúdie, ktoré ukázali dobré výsledky pre ivermektín, sú z krajín s veľkým výskytom parazitov, ako je Bangladéš, India alebo Kolumbia. V rozvojovom svete má štvrtina až polovica ľudí v sebe nejakého parazitického červa. Tieto červy môžu zhoršovať priebeh covidu a zmenšovať účinnosť vakcín, pretože za tisícročia parazitovania na ľuďoch sa naučili oslabovať ľudskú imunitu, čo potom logicky vedie k horšiemu priebehu.

Súvislosť je podľa Alexandra ešte znásobená v prípade jedného druhu parazita škrkavky s latinským názvom Strongyloides stercoralis. Súčasťou bežnej liečby proti covidu sa stalo podávanie kortikosteroidov, ktoré potláčajú určitý druh imunity a bránia telu, aby si v rámci boja proti koronavírusu ešte viac ublížilo. Problém je, že tento druh imunity potláča škrkavky. Tie sa tak môžu premnožiť a dokonca človeka zabiť. WHO preto odporúča v rozvojových krajinách kombinovať podávanie kortikosteroidov v kombinácii s ivermektínom.

Takže sa zdá, že odpoveď na otázku, či ivermektín pomáha proti covidu, je, že tento liek pomáha proti červom, teda presne proti tomu druhu nebezpečenstva, proti ktorému má. V určitých prípadoch tak môže nepriamo pomôcť proti covidu, pretože červy ako komorbidita priebeh covidu zhoršujú.

Alexander priznáva, že na to neprišiel sám. K podobnému záveru dospeli aj ďalší vedci a lekári."

https://dennikstandard.sk/138661/ako...-ivermektinom/
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Najmladšia osoba na JIS na Kramároch mala 13 rokov.

Sabaka povedal, že keď je na lôžka veľký tlak, lekári musia rozhodovať, koho dajú na JIS podľa prognózy. „Rozhodujeme tak o živote a smrti,“ povedal lekár a dodal, že kolegovia to nezvládajú vždy dobre, aj preto majú k dispozícii psychoterapiu.

Podľa lekára je na Kramároch vyše 80 percent pacientov s covidom nezaočkovaných. Očkovanie chráni – dokazujú to nielen početné štúdie z celého sveta, ale aj takéto skúsenosti z nemocníc.

„Mladého a relatívne zdravého človeka, ktorý by bol zaočkovaný mRNA vakcínou, sme v nemocnici nemali. Raritne sme mali zaočkované osoby, no trpeli vážnou poruchou imunity, napríklad boli po transplantácii orgánu. Niektorí z nich, žiaľbohu, zomreli,“ vraví Sabaka.

Lekár si spomína na jediný prípad osoby zaočkovanej mRNA vakcínou, ktorá nemala poruchu imunity. „Išlo o osemdesiatnika s cukrovkou, zlyhávaním srdca a demenciou.“

Ak hospitalizujú zaočkovaného šesťdesiatnika alebo sedemdesiatnika, takmer výlučne ide o osobu s niektorou z vektorových vakcín: AstraZeneca, Sputnik alebo Janssen. „Týmto ľuďom jednoznačne odporúčam preočkovať sa treťou dávkou,“ vraví Peter Sabaka.
Obmedzenie bielej medicíny

Pre nárast pacientov s covidom sú viaceré nemocnice na pokraji kolapsu.

Zdravotnícky personál je vyčerpaný, obzvlášť preto, že si uvedomuje, že náporu na nemocnice sa dalo predísť, ak by sa zaočkovalo viac ľudí.

Matematici Richard Kollár a Martin Šuster, ktorí sa téme koronavírusu dlhodobo venujú, pripravili scenáre, ako by zhruba vyzerala pandémia, ak by sa na Slovensku zaočkovalo viac ľudí ako teraz.

Títo odborníci hovoria, že ak by sa zaočkovalo 60 percent ľudí, teda o 14 percentuálnych bodov viac ako dnes, situácia by vyzerala výrazne inak. V nemocniciach by podľa ich výpočtov bolo začiatkom tohto týždňa 552 ľudí, čo bola pätina z reálneho počtu.
Dnes je v nemocniciach hospitalizovaných 2 945 pacientov s potvrdeným covidom.

Pre nárast pacientov s covidom sa obmedzuje biela medicína, teda plánované zákroky.

Nezaočkovaní teda negatívne neovplyvňujú iba svoje životy, ale aj životy druhých.
Najhoršie je, keď od očkovania odhovoril lekár

Niektorí nezaočkovaní pacienti lamentujú a ľutujú, že sa nezaočkovali. Iní trvajú na tom, že nemajú covid, všetko je zinscenované, a ak aj ochorenie majú, je to dobré, lebo si budujú prirodzenú imunitu.

Imunológovia však radia, aby sme sa na imunitu po prekonaní ochorenia nespoliehali, a keď to bude vhodné, dali sa preočkovať.

„Máme aj starších pacientov, ktorým rodinní príslušníci zakázali, aby sa dali zaočkovať, alebo ich od očkovania odhovorili,“ povedal Sabaka a dodal, že vinu za zlé rozhodnutie si niekedy vylievajú na zdravotníkoch. „To je pomerne demotivujúce.“

Lekár vraví, že úplne najhoršie je, ak od očkovania odhovorí pacienta jeho všeobecný lekár. „Takých prípadov je veľa,“ hovorí Sabaka. „Asi sme zlyhali, čo sa týka osvety, alebo tí lekári podľahli dezinfoscéne.“ Podľa Sabaku mali na oddelení pacientov, ktorí zomreli, lebo počúvli svojho všeobecného lekára a nedali sa zaočkovať.
Atrofované svalstvo či dlhý covid

V prípade, že pacienta s covidom v nemocnici zachránia, neznamená to, že z nej odchádza úplne fit. Jednak lôžka musia rýchlo točiť, aby ich uvoľnili novým pacientom, ktorí sú na tom horšie, takže na dôkladné preliečenie nie je čas.

A potom – liečba covidu síce zachraňuje život, ale ako sme videli, má množstvo nežiaducich účinkov.

Zopakujme, že pre kortikoidy sa pacientovi môže rozvinúť diabetes. Lieky síce cukrovku nespôsobili, ale ak bol pacient v počiatočnom štádiu, jeho stav mohli zhoršiť. „Stáva sa nám, že pacientov často prepúšťame na liečbu inzulínom,“ vraví Sabaka.

Ak bol pacient na umelej pľúcnej ventilácii, niekoľko týždňov sa nehýbal, jeho svalstvo atrofovalo a má problémy s chôdzou. Potom musí absolvovať dlhé rehabilitácie, aby sa dokázal vrátiť do normálneho života.

Nebezpečenstvo predstavuje aj postcovid (infekcia prebehne, ťažkosti ustúpia, no potom sa objavia znova) a dlhý covid (ťažkosti kontinuálne a dlhodobo pretrvávajú).

Odhaduje sa, že dlhým covidom trpí do 10 percent chorých. Štúdia z Lancetu z januára 2021 ukázala, že až 76 percent hospitalizovaných pacientov má prinajmenšom jeden príznak ochorenia šesť mesiacov od nástupu symptómov."


Dokončenie článku
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Body 7.3.1 a 7.3.2 by si mali prečítať naši "hlavúni" tam hore.....
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ako si nedávať chémiu do tela
Keď sa pacient dostane s covidom až na ventiláciu, a viac ako 80% z nich sú nezaočkovaní, čaká ho životzachraňujúci koktejl množstva liekov s ešte väčším množstvom nežiadúcich účinkov. To len aby amatérski farmaceuti v uliciach vedeli.

3 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Jarka 1
Začínať by to malo tým, aby sa pacient v prvom rade hneď nezbláznil od strachu, pokračovať tým, čo robiť, ak sa mu nedarí dovolať k lekárovi a pokračovať čím a v akom množstve by sa mal inak zdravý človek bez vážnych diagnóz začať napchávať.
K tomu mozem povedat iba tolko, ze vdaka za moju normalnu lekarku, cely cas ordinuje, cokolvek potrebujem pomoze. Na druhej strane, ked uz k nej idem, tak "nakupim" aj do zasoby lebo taka nadcha je pre mna "smrtelna" choroba. Ked neviem dychat nosom, som fakt riadne nasrana.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.
FB_IMG_1637662411706.jpg  
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

anet
buchač
Ale faktov mám v zálohe plno.
Ja to zhrniem podla mna, ked sa po druhej tabletke necitim lepsie je na HO*NO
Keby som mala v sebe 2 vakci a dostala virus bolo by to na HO*NO a este k tomu riadne nasrana Zasadne do seba opakovane netrepem nieco, co nefunguje
ATB zaberá už po 2. tbl.? neverím.....
2 0
Cennet Cennet

Cennet je offline (nepripojený) Cennet

Mila123
už pred 234 rokmi vedeli čo pomôže......

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2...LPvPds54fSLOqA
Zacal to MUDr. Reiman z Presova v roku 1720 na vlastnej dcere

https://sk.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1n_Adam_Rayman
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

MÁM OČKOVANIE

a neviem, ozaj neviem, čo vakcína obsahuje. Ani táto, ani tie, ktoré mi pichli ako dieťaťu.

Ale neviem ani, čo obsahujú lieky na rakovinu, AIDS alebo krvný tlak. Čo obsahuje Ibalgin, Paralen alebo Acylpyrín. Iba že, riešia boľačky moje a mojich blízkych.

Neviem, čo obsahuje Big Mac alebo hot dog, čo si čas od času kúpim v stánku.
Neviem, či v reštaurácií, kde si dám moje obľúbené jedlo nepoužili suroviny po dátume spotreby alebo či si kuchár umyl ruky po toalete.

Neviem, aké látky obsahuje tetovanie, čo má pomaly každý druhý človek na tele. Alebo silikóny, či botox v perách.
Aké látky použili do mydla, šampónu a deodorantu, ktorý denne používam.

Neviem, aké dlhodobé účinky môže mať používanie mobilu.

V krátkosti…

Je mnoho vecí, ktoré neviem a ani vedieť nebudem.
Jedno ale viem isto: život je krátky, príliš krátky na to, aby sme chodili len do práce a trčali doma.

Ešte stále by som chcela vedieť bez strachu objať mojich blízkych.
Ešte stále by som chcela bez strachu precestovať svet.
Užiť si koncert, divadlo.
Sadnúť si na kávičku s priateľmi.

Ako dieťa ma očkovali proti kiahňam, mumpsu, rubeole, osýpkam, tuberkulóze, či čiernemu kašľu. Proti chorobám, na ktoré ani nie pred sto rokmi denno-denne zomierali malé deti. Vieme si predstaviť, že by nám naše deti zomreli na chorobu, ktorej sa dnes bránime celoplošným očkovaním?

Vraj tieto boli vyvinuté príliš rýchlo. Rýchlosť je relatívny pojem. Technologický pokrok akceleruje.

Za desaťtisíce rokov existencie ľudstva lietame len posledných niečo vyše sto rokov. Telefonujeme a fotíme. Spájame sa s druhou polkou zemegule v sekunde.

Koľko teda trvalo vyvinúť prvý telefón a koľko kým sa z neho stalo multifunkčné zariadenie, ktoré nepoložíme z rúk?

Doba sa zrýchľuje a s ňou aj vývoj vo vede a medicíne.

Verím odborníkom a preto som zaočkovaná. Nie preto, že to chce odo mňa vláda alebo nejaký politik.

Som zaočkovaná preto:

???? aby som nezomrela na COVID
???? aby som neobsadila lôžko v nemocnici ťažko chorému človeku, ktorého kvôli mne nebudú môcť operovať
???? aby naši zdravotníci mohli mať kľudnejšie Vianoce
???? aby som mohla žiť konečne svoj starý život
???? aby obdobie korony zostalo tou spomienkou, o ktorej budem rozprávať svojim vnúčatám.

O tom, aká to bola pre našu generáciu príučka.

A že nám ukázala, aké dôležité sú tie každodenné maličkosti, ktoré sú nám častokrát samozrejmé ❤️

#spolupracapreslovensko

Zmeniť názor nie je hanba.
Zmeniť názor v takejto veci vie iba zrelý a uvedomelý človek.

P.S.: kto zmeniť svoj názor neplánuje, nech sa komentárov zdržuje.
(kopírované z DN))
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

lujza.j
https://superradio-minhen.de/bayernu...d-svlacionice/
Djoković...nie je jediný....aj iná sorta sportovcov....asi nie je všetko o prachoch....
Koľko vrcholových športovcov poznáš?Ver mi,väčšinovo to myslitelia nie sú :-)
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

korela
Mila123
už pred 234 rokmi vedeli čo pomôže......

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2...LPvPds54fSLOqA
Už si konečne uvedom, že píšeš o štandardnej vakcíne, s ktorými sa očkovalo do min. aj tohto st.
Alebo sa v tom liste spomína génová terapia?
Máš doma dve lekárky.
Nikto tu nemusí nikoho presviedčať o štandardných vakcínach, tie sú rokmi odskúšané aj v praxi, nielen v ich vývoji.
Hádam v tom vidíš rozdiel.

Podávané v súčasnosti sú iba experimentálne, v médiách sa im priraďuje prívlastok núdzové.
lujza.j
https://superradio-minhen.de/bayernu...d-svlacionice/
Djoković...nie je jediný....aj iná sorta sportovcov....asi nie je všetko o prachoch....
Koľko vrcholových športovcov poznáš?Ver mi,väčšinovo to myslitelia nie sú :-)
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

anet
Mila123
Anet, bola som presvedčená, že máte úctu voči človeku, ktorým je prof. Krčméry, ale ako vidím.........
Uctu si treba zasluzit Tak nech ju hlada vo svojom okoli u ludi ktorým vymyl mozgy.
Bože, tá agresivita (za klávesnicou?)......
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Mila123
Bože, tá agresivita (za klávesnicou?)......
Vobec nie som agresivna, akurat nezerem kazdu sprostost co niekto vypusti z ust.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja dnes pre zdravie...25 deň...170 drepov na bosu....min.mesiac som drepovala na zemi-pevna podložka...na bosu určite účinnejšie-ťažšie a to sa mi páči....
Jedno kontrolné meranie po dlhom čase v páse 75-76 cm....už to asi nebude ako kedysi 60-65....
Je mi ľúto za mojím cvičkom bez pohybu -plank burzitída ramena...aj keď nuda,ale súper komplexný cvik..... skúsim zas na jar,ale najprv si skúsim porylovať záhradu...
Budúci mesiac prehodim bosu dole hlavou nech je väčšia sranda...
V garáži ešte stále čakajú paličky na chôdzu...
2 0
Cennet Cennet

Cennet je offline (nepripojený) Cennet

Uz nosi rusko aj vonku
Hara  s ruskom.jpg  
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

K tej samovražde lekára a jehoúdajnemu listu https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/1092178838276649
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dr.török v rozhovore kde aj o školení o ventilatoroch.. manuál má tuším 200stran....aby školenie prebehlo rýchlejšie... manuál dopredu naštudovať....aby už keď príde k samotnému školeniu sa lepšie chapalo čo a ako....
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lujza.j
Dr.török v rozhovore kde aj o školení o ventilatoroch.. manuál má tuším 200stran....aby školenie prebehlo rýchlejšie... manuál dopredu naštudovať....aby už keď príde k samotnému školeniu sa lepšie chapalo čo a ako....
Nemám informácie, či sa niekto vôbec vyškolil cez leto, keď bol chvíľu pokoj. Okolo tých ventilátorov stále nie je niečo v poriadku. Raz ich je dosť, raz nejaké chýbajú, asi to súvisí s tým, že niet kvalifikovanej obsluhy. Viem, že je málo zdravotníkov, ale peniaze z lotérie mohli ísť na odmeny pre takto zaškolených doktorov.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať