Zavrieť

Porady

Os. auto a DP DPH

Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Pri kúpe os.automobilu nieje nárok na odpočet DPH. Táto výška DPH zvyšuje cenu obstarania, čiže 343 neúčtujeme. Povedzme, že výška tejto faktúry
včetne DPH je 500.000 Skk.
1./Dobre predpokladám, že do daň. priznania DPH sa táto suma do žiadneho riadku neuvádza ???? Alebo sumu 500.000 Skk treba niekde uviesť??
Usporiadat
Costruo Costruo

Costruo je offline (nepripojený) Costruo

Babi2, potrebovala by som konkrétnejšie vysvetlenie na odpočet
DPH pri kúpe os.automobilu. Aký to má byť prenájom ?
Je to len finančný lízing, opertívny lízing, alebo aj obyčajný pre-
nájom pre inú firmu podľa zmluvy o prenájme, kde sú dohodnuté všetky potrebné náležitosti.
Ďakujem
0 0
Costruo Costruo

Costruo je offline (nepripojený) Costruo

Stále mi to nie je celkom jasné, ako je odpočet DPH pri kúpe osobného automobilu, ak v predmete podnikania je prenájom os.vozidla. Komu sa môže prenajímať osobné vozidlo ?, nájomca musí byť podnikateľ ?, musí sa využívať vozidlo na strane nájomcu na podnikanie - na zabezpečenie zdaniteľných príjmov.
Prosím, kto má s tým nejaké skúsenosti, nech mi poradí.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Costruo Pozri príspevok
Stále mi to nie je celkom jasné, ako je odpočet DPH pri kúpe osobného automobilu, ak v predmete podnikania je prenájom os.vozidla. Komu sa môže prenajímať osobné vozidlo ?, nájomca musí byť podnikateľ ?, musí sa využívať vozidlo na strane nájomcu na podnikanie - na zabezpečenie zdaniteľných príjmov.
Prosím, kto má s tým nejaké skúsenosti, nech mi poradí.
Môže to byť klasická autopožičovňa, kde sa požičiavajú autá a je jedno či sa auto požičia podnikateľovi, alebo súkromnej osobe.
0 0