Zavrieť

Porady

gaštany

Zdravím všetkých poraďákov :-)

Vedel by mi niekto poradiť, ako si doma upečem gaštany?
Usporiadat
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Gaštany varím cca 20-25 min. umyté, nenarezávam, ale do vody pridávam cukor.
Dobrú chuť

A za recepty na pečené gaštany ďakujem.

Hela
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
somij
Ja gaštany narežem priečne cez bruško (nie v smere od špičky), nepredváram. Najśikovnejšie je pečenie v mikrovlnke - množstvo na dno malého taniera pečiem pokvapkané vodou 3 aj 1/2 minúty. Predtým som pekávala v trúbe ale už si nepamätám ako dlho.
nastavíš mikrovlnku na "pečenie"???....ja mám horúci vzduch....tak to mám tak dať a na 250 stupňov alebo ako ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ja mám mikrovlnku bez pečenia, robím ich na 700 W.
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Katarína STR
Aj ja, malý ich nazbieral plnú tašku, tak sa ich chcem zbaviť zjedením, lebo vyhodiť mi ich nedovolí .
Dúfam, že nehovoríš o plodoch pagaštana konského
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Pyton, s tými plesnivými gaštanmi je to pravda. Je to chrapúnstvo, núkať plesnivé gaštany ľuďom. Fakt je, že dovnútra nevidíš. Ja som si ale niekde zistila, že sa to dá rozoznať, keď ich kupuješ surové - treba vyberať len tie, ktoré majú lesklý povrch. Skúsila som to v Tescu a plesnivé z 50 boli asi iba 4. Možno náhoda, neviem, vyskúšam to znova, či to funguje.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No keď to je taká lotéria s tými gaštanmi , ja som kupovala v Bille a každý kus som ručne vyberala a obracala a kontrolovala a napriek tomu som mala asi štyri kusy plesnivé. Ja ich tiež pečiem v rúre, priečne narežem , umyjem a nechám vo vode takú hodinu.Potom dám na plech , podlejem vodou a pečiem v rúre na 210 °C.Voda sa vyparí , gaštany ešte nechám piecť a keď sa rozrezaná šupka začne otvárať , tak ich vyberiem. A treba ich jesť horúce , lebo vtedy sa ľahšie šúpu. Ale fakt kúpené v Blave v centre , kde to všade vonia gaštanmi je jedinečné.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

jess
Katka...a si si istá, že sú to jedlé gaštany ?
No, ja vlastne neviem, malý ich zbieral s mužom.
No, asi ich nechám malému radšej na hranie, pre istotu.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Kontrola kontrolovala aj gaštany:
Jedlé gaštany boli senzoricky nevyhovujúce z dôvodu odpudivých senzorických vlastností.

http://www.svssr.sk/sk/spotrebitel/spravy/svps_2004.asp

Je tu rozbor aj iných potravín .
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ešte pridávam, že v BA v centre - v cukrárni v pasáži vedľa Ľudovej banky a Mc Donalda majú úžasnú gaštanovú tortu :p :p
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
pyton
Ešte pridávam, že v BA v centre - v cukrárni v pasáži vedľa Ľudovej banky a Mc Donalda majú úžasnú gaštanovú tortu :p :p
Tak to nás teda nachucuješ o takomto predobednom čase...
Za mojich mladých čias mali v bratislavských cukrárňach aj gaštanové jazýčky a rolády. To bola pochúťka.....:p
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Kamarátka - cukrárka - mi povedala, že "gaštanové" jazýčky a iné pochúťky sú 90 % fazuľa a 10 % gaštany, občas iba čistá fazuľa s trochou gaštanovej príchute.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Katarína STR
No, ja vlastne neviem, malý ich zbieral s mužom.
No, asi ich nechám malému radšej na hranie, pre istotu.
Rozoznás ich tak, ze gastan konský je gulatého tvaru bez výcnelkov, kým gastan jedlý má na vrchu takú malú chlpatú spicatú ciapocku.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Práve som čítala taký ľahký recept z gaštanov, taliansky - gaštanová pyramída.

Uvaria sa gaštany do mäkka /500g/, prelisujú sa s práškovým cukrom /120g/, ozdobia sa šlahačkou /2dl/. A podáva sa.:p

0 0
Ferko Ferko

Ferko je offline (nepripojený) Ferko

Aj ja ich narežem a bruškom nadol ich poukladám na studenú železnú platňu, ktorú mám k plynovému sporáku. Potom ich prikryjem hrncom, alebo plechovou misou s obvodom ako má platňa a 10-12 minút (závisí od veľkosti gaštanov) ich pečiem na plnom plyne (stredný horák) - oni v pare zmäknú, zároveň sa na platni predpečú. Potom stiahnem plyn na najmenší plameň, pootáčam ich rovnou stranou nadol, znovu ich prikryjem a dopečiem cca. 5 minút. Mňam, mňam! Dnes si jednu dávku určite napečiem!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

bee, u nás rastú len konské, aj o tie sa deti bijú samozrejme na hranie a tak si môžem akurát čítať recepty na Labužníkovihttp://www.labuznik.com/search_resul...zev+ASC&in=all
0 0
emmula emmula

emmula je offline (nepripojený) emmula

prosim vas ma niekto overeny super recept na pecenie gastanov???Dakujem
0 0
mbclo mbclo

mbclo je offline (nepripojený) mbclo

Bol som na tzv. "Gaštanových slávnostiach" v Modrom Kameni (veľké sklamanie). Jediné pozitívne, čo som si odniesol, bolo dobrá rada, ktorú som získal počal čakania na pečené gaštany, priamo od predávajúceho a pečúceho - ako správne piecť gaštany.
Pečené gaštany - sa dajú namočiť na 24 hodín do studenej vody (zaliať ich aby boli ponorené). Po tomto čase je potrebné každý gaštan narezať asi 1 - 1,5 cm rezom, rozložiť na plech a piecť vo vyhriatej rúre pri teplote 180°C cca 15 - 20 minút., počas pečenia je potrebné plech s gaštanmi 1 - 2x ponatriasať, aby sa opiekli rovnomerne.
Varené gaštany - nenarezané ich vložíme do vriacej vody a varíme asi 30 minút. Postupne ich vyberáme a lúpeme. Ak sa šupka ťažko oddeľuje od jadra, vložíme ich ešte do vody a chvíľu povaríme.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Trochu oprášim túto tému, pretože je tu jeseň a čas gaštanov. Cez minulý víkend sme so synom na Žel. studničke nazbierali cca 15 kg gaštanov. Jasné že ich budeme piecť, ale viete niekto, ako ich skladovať, aby dlho vydržali a nevyschli, či v sáčku nesplesniveli? Zatiaľ ich mám v debničkách na balkóne, vlhkú pivnicu bohužiaľ nemáme (bývame v paneláku),. takže to musím riešiť takto.

A ak niekto máte recept na gaštanové pyré, bol by som povďačný, keby ste ho sem pripli. Ja som jedno našiel, ale viac tipov je lepšie, dá sa potom experimentovať.

Gaštanové pyré:
1 kg gaštanov (uvariť, ošúpať a pomlieť)
150 g masla
0,5 dl rumu
150 g práškového cukru

masu dobre vymiešať a zmraziť.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj ja by som bola vdacna za pripadny dalsi recept, ale ak nikto neprida , vyuzijem aj tento, urodilo sa nam dost gastanov a gastanove pyre kupovavam za dost drahe peniaze.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Skúste pozrieť tu:

http://www.gastany.sk/zakusky-z-gast...-sposobov.html
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať