Zavrieť

Porady

Hľadanie nového softvéru

zuzi zuzi

zuzi je offline (nepripojený) zuzi

také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac
Hľadáme nový softvér na účtovníctvo. Môžete mi nejaký osvedčený doporučiť, hlavne aby stíhal reagovať včas na legislatívu.
Usporiadat
slavo slavo

slavo je offline (nepripojený) slavo

Pozná niekto Millenium od Telegrafie?
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Mili poradaci, mam takuto otazku.
Zacinam uctovat novovzniknutu slovensku firmu. Personalne vedenie tejto firmy pochadza z Ciech, kde uz dlhe roky podnikaju a pouzivaju konkretny cesky softver na vedenie skladoveho hospodarstva a fakturacie. Nakolko ho dobre poznaju a su s nim spokojni, chcu ho pouzivat aj na Slovensku.
A teraz ta otazka:
Je v tom nejaky problem, aby slovensky podnikatelsky subjekt pouzival cudzokrajny (v tomto pripade cesky) softver, v ktorom by chcel vystavovat faktury, prijemky, vydajky, pokladnicne doklady? Kde sa o tom da nieco dozvediet, je to niekde vyslovne zakazane?
Mimochodom, ja im budem viest uctovnictvo na nasom slovenskom softveri, s ktorym som, a nielen ja, velmi spokojna (uctovnicky program je FIBU, vid vanek@vsoft.sk) - to na margo temy.
Dakujem za Vase skore reakcie, potrebujem ich ako sol.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
no.. myslím, že by si mala mať vystavené doklady v slovenčine, pretože české daňové zákony sú iné ako naše... čo sa týka hlavne označenia faktúra, dátum dodania.. a pod.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Vianocka
Mili poradaci, mam takuto otazku.
Zacinam uctovat novovzniknutu slovensku firmu. Personalne vedenie tejto firmy pochadza z Ciech, kde uz dlhe roky podnikaju a pouzivaju konkretny cesky softver na vedenie skladoveho hospodarstva a fakturacie. Nakolko ho dobre poznaju a su s nim spokojni, chcu ho pouzivat aj na Slovensku.
A teraz ta otazka:
Je v tom nejaky problem, aby slovensky podnikatelsky subjekt pouzival cudzokrajny (v tomto pripade cesky) softver, v ktorom by chcel vystavovat faktury, prijemky, vydajky, pokladnicne doklady? Kde sa o tom da nieco dozvediet, je to niekde vyslovne zakazane?
Mimochodom, ja im budem viest uctovnictvo na nasom slovenskom softveri, s ktorym som, a nielen ja, velmi spokojna (uctovnicky program je FIBU, vid vanek@vsoft.sk) - to na margo temy.
Dakujem za Vase skore reakcie, potrebujem ich ako sol.
Pokiaľ budeš prenosy skladov prenášať ID, tak v skladovom SF problém nemáš - myslím, že je jedno či je český, alebo slovenský.
Ale súhlasím s babenkom, že doklady by mali byť v SJ ak ich postupuješ odberateľom - teda faktúry...PD ..., ale mala som firmu čo používala český SW, ale dal sa v ňom nastaviť jazyk a teda doklady boli v SJ.
Skús si zistiť či je to možné i u Teba.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
No niekde som čítal, že zahraničné faktúry musia byť preložené do slovenčiny, aby im pracovníci daňového úradu rozumeli. :-)
Inak nie je dôležité, v akom jazyku je vedené účtovníctvo, dôležité je, aby poskytovalo revelantné výsledky, ktoré sa dajú použiť vo výkazníctve a v styku s daňovým úradom. Inak myslím si, že účtovná osnova a analytika by sa mala dať prispôsobiť slovenským účtovným predpisom v každom účtovnom systéme.
0 0
suzuki suzuki

suzuki je offline (nepripojený) suzuki

No - v zákone o účtovníctve - §4/8 sa hovorí - U1 je povinná viesť účtovníctvo a zostaviť účtovnú závierku v štátnom jazyku. Účtovný doklad vyhotovený v inom ako štánom jazyku musí spĺňať podmienku zrozumiteľnosti podľa §8/5 - teda ak ten, čo zisťuje zrozumiteľnosť vie po česky, tak by to nemal byť problém. A pokiaľ viem, tak zahraničné faktúry sa musia prekladať do slovenčiny len vtedy, ak si to vyžiada daňový úrad pri kontrole - ale možno sa mýlim.
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Velmi pekne dakujem za vase reakcie.
Tiez ma napadlo preluskat zakon o uctovnictve a suhlasim so suzuki (prispevok 169). Naviac som to telefonicky konzultovala s pracovnickou Danoveho uradu (uznavanou odbornickou), s metodickou Ministerstva financii a s predsedom Slovenskeho cechu informatiky a uctovnictva a vsetci sa zhodli v nazore, ze pokial je zabezpecana zrozumitelnost uctovneho zaznamu, potom v tom nevidia problem.
0 0
Dank Dank

Dank je offline (nepripojený) Dank

Milí poraďáci. Potrebovala by som poradiť, ktorý softvér by bol prijateľný pre malého živnostníka, ktorý účtuje v JU, zapodieva sa stavbárčinou. Fakturuje prevážne len stavebné práce, bez materiálu, ale v budúcnosti chce nakupovať materiál a zaregistrovať sa ako plátca DPH. Pekne ďakujem.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Dank
Milí poraďáci. Potrebovala by som poradiť, ktorý softvér by bol prijateľný pre malého živnostníka, ktorý účtuje v JU, zapodieva sa stavbárčinou. Fakturuje prevážne len stavebné práce, bez materiálu, ale v budúcnosti chce nakupovať materiál a zaregistrovať sa ako plátca DPH. Pekne ďakujem.
Ja odporúčam ALFA od www.kros.sk , je na tomto linku -: http://www.kros.sk/11040 majú na nete demo verziu čo funguje korektne do 200 dokladov a potom sa dá doregistrovať a preplácne sa na riadny SW - teda netreba nič robiť 2x.
Kopa ľudí ju tu má a vieme poradiť - je jednoduchá a prehľadná, cenovo fajn.
môj názprček.
0 0
ivo1 ivo1

ivo1 je offline (nepripojený) ivo1

sway
Ja odporúčam ALFA od www.kros.sk , je na tomto linku -: http://www.kros.sk/11040 majú na nete demo verziu čo funguje korektne do 200 dokladov a potom sa dá doregistrovať a preplácne sa na riadny SW - teda netreba nič robiť 2x.
Kopa ľudí ju tu má a vieme poradiť - je jednoduchá a prehľadná, cenovo fajn.
môj názprček.
časť odpovede by sa hodila do preklepov/názprček/
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ivo1
časť odpovede by sa hodila do preklepov/názprček/

vidím že čítaš pozorne !!! - to sa cení, ani to nezmažem :p:p:p
0 0
Lucia7 Lucia7

Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

Pre jednoduche ucto by som aj ja odporucila Alfu; ale kedze to je jediny program, ktory na JU pouzivam, tak mam mozno skresleny nazor, ale pracuje sa v nej dobre.

Este dodam moj nazor na programy pre PU:
Momentalne robim vo viacerych programoch z ktorych mi najlepsie vyhovuje Pohoda, teda co sa tyka lacnejsich krabicovych SW. Robim este s Money S3, ktore sa da, ale nie je to ono. Robila som aj v MRP a to bol pre mna zlý sen - už nikdy viac.
Pracovala som este aj s ceskym SW Info Office, ktorý nebol zlý ale bol dost ťažkopádny.
Okrem toho pracujem na SAP-e, ktorý je super ale bohužial pre malé a stredné firmy cenovo nedostupný.
Ďalej je to Datalock, ktorý na to že patrí k finančne náročnejším SW, podľa môjho názoru za to nestojí a v poslednej dobe ich hotline je niečo strašné.
0 0
wictor576 wictor576

wictor576 je offline (nepripojený) wictor576

Lucia7: ja by som odporucal na JU program TRIUMF1 (www.triumf.sk), podla mna je ovela lepsi ako MRP alebo Pohoda, ceny su dobre a podpora je vynikajuca. Treba vyskusat, demo verziu si mozes stiahnut.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Ja odporúčam basick.sk od Sofcom - LM. Niekdajší Softip BB. Ja v ňom robím ešte od čias Dos verzií, teraz samozrejme Win. Pre mňa je to super, spĺňa všetky požiadavky.
0 0
daniela46 daniela46

daniela46 je offline (nepripojený) daniela46

Já by som odporúčala MRP. Mám od ních program na JU aj PDU.
Som veľmi spokojná.
0 0
jasmine jasmine

jasmine je offline (nepripojený) jasmine

Ahoj Zuzi, ja uctujem v praci podvojne na Omege a mzdy na Olympe, na jednoduche uctovnictvo som si kupila Alfu - vsetko od firmy Kros. Myslim, ze su velmi pruzni, programy ma zatial nesklamali - su prehladne a obsahuju takmer vsetko (idealne nie je asi nic) a aj sluzby a odbornikov maju na vysokej urovni. Ja by som Ti odporucala tuto firmu. Tak Ti prajem prijemne rozhodovanie... :-)
0 0
adrianaj adrianaj

adrianaj je offline (nepripojený) adrianaj

Tiež my poradili POHODU , ale vraj ju už nenedistribujú, je to pravda?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
adrianaj
Tiež my poradili POHODU , ale vraj ju už nenedistribujú, je to pravda?
Ano je to pravda, a je to uvedené aj na www stránke distribútora. Ja som asi 14 rokov používal program, ktorý sa už tiež nedistribuje a tiež nebol od malej firmy. V súčastnosti používam na JUCT a PUCT soft. ELEMENT ešte je to síce beta verzia, ale na rok 2007 bude pripravená plná verzia. Aj cenník je zaújímavý. Zámerne sem nedám link, nakoľko som spolupracoval pri jeho vývoji. Na www stránke sú k dispozícii plne funkčné verzie. Jedná sa o nový software, takže referencie zatiaľ nie sú. Podnikatelia, ktorým sa účtuje na tomto software už absolvovali tento rok nie jednu daňovú kontolu na DPH. Bez pripomienok.
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

Lucia7
Pre jednoduche ucto by som aj ja odporucila Alfu; ale kedze to je jediny program, ktory na JU pouzivam, tak mam mozno skresleny nazor, ale pracuje sa v nej dobre.

Este dodam moj nazor na programy pre PU:
Momentalne robim vo viacerych programoch z ktorych mi najlepsie vyhovuje Pohoda, teda co sa tyka lacnejsich krabicovych SW. Robim este s Money S3, ktore sa da, ale nie je to ono. Robila som aj v MRP a to bol pre mna zlý sen - už nikdy viac.
Pracovala som este aj s ceskym SW Info Office, ktorý nebol zlý ale bol dost ťažkopádny.
Okrem toho pracujem na SAP-e, ktorý je super ale bohužial pre malé a stredné firmy cenovo nedostupný.
Ďalej je to Datalock, ktorý na to že patrí k finančne náročnejším SW, podľa môjho názoru za to nestojí a v poslednej dobe ich hotline je niečo strašné.
odporucil by som ti vyskusat OMEGU od Krosu ked mas tolko skusenosti zaujmal by ma tvoj nazor hlavne porovnanie Money - Pohoda a OMEGA
0 0
marek.rejko marek.rejko

marek.rejko je offline (nepripojený) marek.rejko

A čo tak CDN XL. Na Slovensku je to novinka, počul som, že prvým zákazníkom ponúkajú výrazné zľavy.
Tu je zopár informácií o tom programe, je tam aj malé online demo > http://comarch.pl/cdnsk/Products/CDN+XL/Moduly/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať