Zavrieť

Porady

Hlásenie platieb fyzických osôb

Ahojte,prosím o radu,
-podnikateľ FO kúpil na základe kúpnej zmluvy z mesiaca 2/2010 osobné auto vo výške 5000 Eur od podnikateľa FO. Predávajúci auto nemal v majetku firmy.Kupujúci si ho zaradil do majetku firmy 4/2010-zaslané oznámenie na DÚ.
Otázka
1.Ak bol predavajúci vlastníkom auta viac ako 5 rokov -nebondzuje sa ?
2.Ak nebol predavajúci vlastníkom auta viac ako 5 rokov-bonzuje sa ?
3.Kupujúci nemá daňový doklad-len orig.zmluvu-má sa vôbec bonzovať ?

Vďaka
Usporiadat
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

Dobrý už podvečer, dnes som prakticky celý deň strávila tu na porade a našla som tu a dočitala som sa všeličo. Teraz sa ešte potrebujem uistiť o podaní Hlásenia platieb - jedná sa mi o spoločníka,konateľa ktorému budú vyplatené cestovné náhrady a tiež podiel na zisku. Bude treba podať zaňho Hlásenie?

Ďakujem pekne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katkasabka Pozri príspevok
Dobrý už podvečer, dnes som prakticky celý deň strávila tu na porade a našla som tu a dočitala som sa všeličo. Teraz sa ešte potrebujem uistiť o podaní Hlásenia platieb - jedná sa mi o spoločníka,konateľa ktorému budú vyplatené cestovné náhrady a tiež podiel na zisku. Bude treba podať zaňho Hlásenie?

Ďakujem pekne
Nie, nebude.
0 0
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

Ďakujem pekne Tweety.
Stále si prečítam príspevky ktoré nájdem no a potom je výsledok ten že už ani neviem kde je pravda)

PS: Inak..máš meno mojej obľúbenej rozprávkovej postavičky))
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Ak sme auto kúpili v hotovosti 20000 € - 5,10.2012 - od s.r.o. - túto platbu nie je potrebné hlásiť ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Enyma Pozri príspevok
Ak sme auto kúpili v hotovosti 20000 € - 5,10.2012 - od s.r.o. - túto platbu nie je potrebné hlásiť ?
nie, pretože sro nie je FO......
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ten názov témy je dosť zmätočný.. Lepšie a zrozumiteľnejšie by znelo Hlásenie platieb fyzickým osobám..
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

Ahojte,
prosím nahlasuje sa aj úhrada zaplatená exekútorovi-kúpa prebehla na dražbe????
Išlo o hnuteľnú vec, ktorej majiteľom bola s.r.o.

Ďakujem
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Prosím, s.r.o. asi urobila chybu - podnikateľovi FO vyplatila v hotovosti 2x3600.- eur, 1x6000.- a 1x8400.- eur - každá faktúra bola na iné služby. Ale túto platbu nenahlásila. Má zmysel hlásiť túto skutočnosť teraz? Úhrady boli v roku 2012. Prosím, je to dosť zlé - myslím.....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Radšej si splniť povinnosť neskôr ako vôbec.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Majka ďakujeme pekne, čiže nahlásiť treba tie dve platby nad 5000 eur, tie 3600.- eur netreba. Tak? Ozaj veľká vďaka
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Tie platby po 3600,00 je každá pre inú FO ? Ak je to pre tú istú ,len 2 faktúry, tak tiež musíš nahlásiť
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ďakujem, je to všetko pre jednu FO. Čiže hlásime všetko a všetko neskoro. Uf uf
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Sčítaš všetky platby v hotovosti za celý rok pre danú FO ak prekročí 5000,00 eur tak podáš oznámenie.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať