Zavrieť

Porady

koeficient paragraf 50

človiečik
dobry den prajem,

no moj klient sa stal platitel dph od 1.9. 2005 a tyka sa ho koeficient kedze poskytuje financne sluzby oslobodene od dph aj s dph no zarazilo ma ze musi mat koeficient odsuhlaseny spravcom dane ja som si to vsimol az teraz...a neviem ako napisat na danovy urad aby to bez problemov preslo kedze zajtra podavame danove priznanie ma niekto s tymto skusenosti? dakujem
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
a_je_to Pozri príspevok
... zdanil jej predaj zamestnancovi....
...my sme nakupovali len stravné lístky a to pre všetky činnosti spoločne, a tam sme voči zamestnancom žiadne DPH neuplatňovali - preto ten koeficient; u "závodného stravovania" je moment zdanenia na výstupe pádny argument.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Ahoj Stefan2005.

Tvoje argumenty na plný odpočet dane sa mi páčia. Podvedome som to takto hodnotil, ale nikdy NEVYHODNOTIL.

Budem sa držať tvojho argumentu, že strava je nakúpená a v zápätí predaná pracovníkom, teda nie je dôvod na krátenie dane.

Ďakujem za všetky názory.

apo
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Skoro po roku mám opäť problém s koeficientom, ale OPAČNE.
Mám dva prípady keď by som už nemal triediť nákupy na plný odpočet a krátený odpočet.

prvý prípad.
Za rok 2011 je koeficient 1,00.
Stále rozdeľujem vstupy, že čo ak opäť budú príjmy oslobodené od dane.

druhý prípad
31.12.2011 skončila zmluva na správu majetku. Správca mal príjmy za nájom, niektoré boli oslobodené od dane, ročný koeficient je 0,63.
Pre rok 2012 úplne pominuli dôvody na koeficientovanie ale ročný koeficient je stanovený.
Mal som niekde oznámiť, že už nebudeme koeficientovať, alebo to má isť len tak "do stratena". Keďže viem jednoznačne povedať, že nákupy nie sú použité AJ pre zabezpečenie príjmov oslobodených od dane žiadny nákup nezaradím do krátených odpočtov, a tým je vec pri tichosti vybavená?

Ďakujem.

apo
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
1. rozdeľuješ vstupy -v poriadku, ale dopad na odpočítanie to nemá, keď koef.=1. Ak by sa však vyskytli také prípady, máš v poslednom zdaňovacom období povinnosť to prepočítať a DPH usporiadať - resp. vypočítať platný koeficient podľa skutočnosti.

2.
ročný koeficient je 0,63.
Pre rok 2012 úplne pominuli dôvody na koeficientovanie ale ročný koeficient je stanovený.

Treba žiadať DU o uznanie zmeny koeficientu.
Ak však nebudeš mať vstupy na koeficientovanie, tak to zasa nebude mať dopad na DPH, ale musíš si vedieť obhájiť svoj postup - aby v r. 2012 neboli tie vstupy rovnakého druhu bez koeficientovania ako boli v predch. roku s koeficientom.
Naposledy upravil KEJKA : 26.04.12 at 14:19
1 0