Zavrieť

Porady

Stavba RD - nosne mury 20ka tehla?!

day day

day je offline (nepripojený) day

Ahojte,

kto staval RD, bungalov z 20ky tehly, porobetonu? Ma niekto skusenosti s podobnou stavbou?
Usporiadat
Jarka Č. Jarka Č.

Jarka Č. je offline (nepripojený) Jarka Č.

220870 Pozri príspevok
Polystyrén sa bežne cez leto vyhreje na fasádach domov na 60°C.
To áno, aj viac.
Nepoznám teda presne "komínové normy", ale čo viem, tak napr. ak vedie komín pod strechou, musí sa použiť vlna, lebo nablízku je horľavé drevo (krov), ktoré má statickú funkciu. Načo to v tomto bode "šidiť"...
0 0
Jarka Č. Jarka Č.

Jarka Č. je offline (nepripojený) Jarka Č.

misoporada Pozri príspevok
Presne tak.. :-)

Inac riesili ste nejako pripadny tepelny most komina? Hlavne teda, ked sa nekuri. Vraj je teplota na vystupe komina cca 60 stupnov, co predpokladam, nie je vhodne pre EPS..mozno sklenna vata??

Ešte mi napadli 2 veci...

Komín nemožno tepelne izolovať až do neba - potrebuje aj chladnúť, aby mal ťah.

Keď sa nekúri, tepelné mosty nehrajú žiadnu rolu. Vlastne až vo vykurovacom období, kedy uteká platené teplo. Našťastie to nie je v prípade dreva veľká položka. A možno ešte tesne pred vykurovacím obdobím, čo spôsobí, že kvôli chýbajúcemu teplu utečenému cez tento tepelný most, sa musí začať o pol dňa skôr kúriť. :-) To je len taká ješitná úvaha.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vatu ,alebo certis, alebo azbest ,alebo sadrokarton Rigips RF.
0 0
spider.hst spider.hst

spider.hst je offline (nepripojený) spider.hst

Obodova stena 250 mm a menj v ziadnom pripade.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

spider.hst Pozri príspevok
Obodova stena 250 mm a menj v ziadnom pripade.
dovod?
0 0
Harris Harris

Harris je offline (nepripojený) Harris

spider.hst Pozri príspevok
Obodova stena 250 mm a menj v ziadnom pripade.
Fakt myslíš,že sa to dá takto jednoducho napísať? Ved to sa líši od prípadu k prípadu. O aký material sa jedná? Tehla, porobeton, nebodaj beton? Koľko podlaží to bude niesť? Bungalov, tj jednu strechu, alebo aj nejaké žb deky? Aké sú vnútorné rozostupy nosných stien, tj aké zaťažovacie šírky pripadajú na bežný meter obvodovky? A inak taká sranda, prečo má každý strach o obvodovky, ked pri určitých pôdorysoch sú vnútorné nosné steny zaťažené častokrát viac z dôvodu väčšiej zaťažovacej plochy.

Ak si nemal na mysli statiku, tak nič.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Preco stavebnym majstrom a predajcom vadi 250-ka obvodova stena a statikom nevadi? Lebo ti prvo menovani maju z kubatury muriva zisk a ti druhi nic.
To si treba vzdy pripomenut, ked vas budu presviedcat, ze 250ka nemoze byt.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Celkom nesúhlasím čím menšia hrúbka tým viac bubákov stojí ,plus komplikovanosť stavby prístup terén vzdialenosť od mesta atd atd na všetko pamätajú smerné ceny a oceňovanie v stavebníctve .Amatér nemá šancu oklamať stavebnú firmu ,jediná možnosť je ,že sa nenechá oklamať o veľmi veľa.....
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ahojte,

citam vela stavitelov ma skusenosti so stavbou 250 Ytong, ale ma niekto skusenosti so stavbou 250 tehla? myslim nosne obvodobe mury.

dakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tehla má vyššiu pevnosť a nosnosť ako ytong.Ale neoplatí sa to na 250 múr sa nedajú primurovť na veniec vencovky.Musíte šalovať veniec a tým sa 250 múr predraží.
Naposledy upravil 220870 : 25.04.11 at 06:30
0 0
Jarka Č. Jarka Č.

Jarka Č. je offline (nepripojený) Jarka Č.

day Pozri príspevok
ahojte,

citam vela stavitelov ma skusenosti so stavbou 250 Ytong, ale ma niekto skusenosti so stavbou 250 tehla? myslim nosne obvodobe mury.

dakujem
Áno, napr. http://amper.ped.muni.cz/~svobodak/projekty.html
Ale je to tehla CDm, ktorá je násobne pevnejšia než term a aj ytong.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať