Zavrieť

Porady

Ukončenie prac. pomeru - odvody

som začiatočník
Dobré ránko prajem!
Chcem Vás poprosiť - súrne potrebujem poradiť!
Keď zamestnanec ukončil prac. pomer 30.04.2010 a zabudli sme mu preplatiť dovolenku - ktorú preplatíme v 05/2010 + prémie - musí z toho príjmu platiť všetky odvody, alebo iba zdravot. poist. a daň?
Ďakujem - veľmi mi pomôžete!
Naposledy upravil Dav : 03.07.10 at 11:27
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

poradí niekto aj mne, výplatu mám vyrátanú, potrebujem preplatiť dovolenku, zostalo jej 6,5 dňa. Ale keďže ma zmiatlo, že keď má 6 dňový prac.týždeň, tak by mala mať viac dovolenky, ja som jej priznala 20 dní, nakoľko týždenne pracuje 38 hodín, čiže jej rátam 6,33 hodiny na týžden. Takže podľa mňa má nárok na 20 dní, odpracovala pol roka, takže 10 dní preplatiť ale vyčerpala 3,5 dňa, takže k preplateniu 6,5 dňa, môže to tak byť, ďakujem pekne.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím poradí mi niekto, či to tak môže byť, lebo do zajtra musím nachystať všetky papiere. dík
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ahoj velmi pekne dakujem tak moja je tá druhá možnosť ja som už zaplatila júnové výplaty čize tú odmenu jej pošlem v júlovej s tým ze už jej odvediem len tu dan 19%?
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

timejka200 Pozri príspevok
ahoj velmi pekne dakujem tak moja je tá druhá možnosť ja som už zaplatila júnové výplaty čize tú odmenu jej pošlem v júlovej s tým ze už jej odvediem len tu dan 19%?
Áno.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím poradí aj mne niekto, dnes by som jej mala odovzdať výstupné papiere, ozaj do kedy je moja povinnosť vystaviť tieto papiere, keď to pýtala odo mňa už 2.7.??? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nikto nepracuje, neviem aký paragraf mám napísať do zápočtového listu a do dohody o skončení prac. pomeru, 60 alebo 63? pri obidvoch paragrafoch má nárok na 2-mesačné odstupné? dík je to súrne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
nikto nepracuje, neviem aký paragraf mám napísať do zápočtového listu a do dohody o skončení prac. pomeru, 60 alebo 63? pri obidvoch paragrafoch má nárok na 2-mesačné odstupné? dík je to súrne
No, asi nepracuješ (nevzdelávaš sa ani Ty), ak by si pozrela do ZP, veľmi rýchlo by si § našla. Skončenie PP dohodou je §60. Len tak na okraj, my na Porade nepracujeme, tu sa vymieňajú skúseností, radí menej zdatným....(niekedy dotyčný ani nepoďakuje). Ak človek chce úspešne pracovať, musí sa neustále vzdelávať, t.j. študovať jeden zákon za druhým.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- edit note -->
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ja čítam, vzdelávam sa stále, ale ukončenie PP z organizačných dôvodov som nerobila. Mne len szčo povedal, že predavačka končí a rušia prevádzku. a teraz čo, kde mám zistiť informácie keď nie na porade, paragraf 60 je dohodou ale môže byť dohodou aj z organizačných dôvodov, v zákonníku je písané, že má nárok na najmenej 2 mesačné odstupné ale nie je napísané, či len ak dá výpoveď zamestnávateľ podľa § 63 alebo aj podľa § 60. Lebo čo pozerám staré papiere, čo doniesla zápočtový list z predch.zam. tam má § 60-organizačné dôvody. Takže ja by som potrebovala poradiť z praxe. A ja ďakujem stále za každú informáciu.
Takže ja som spravila dohodu o skončení prac.pomeru z organizačných dôvodov k 30.6. podľa § 60. Môže to tak byť?
Teraz robím zápočtový list, tam uvádzam § 60-dôvod skončenia prac. pomeru. čo potrebuje na úrad práce ešte, potvrdenie o príjme, ale ešte nemám výplatu, lebo rátam odstupné. dokedy som povinná jej odovzdať tieto papiere, keď to pýtala už druhého? ďakujem pekne
Naposledy upravil sybila3 : 05.07.10 at 08:26
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Pri organizačných zmenách musíš v dohode uviesť par. 63 .... a obe strany sa dohodli v zmysle par. 60 že pracovný pomer končí dňom ........ Ak by si uviedla len par. 60 nemá nárok na odstupné.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Takže v tej dohode, čo je v prílohe hore nechám § 60 a dolu, kde je písané uzatvárajú dohodu.....uvediem podľa § 63........
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prikladám dohodu.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

príloha je vyššie, hore nechám § 60 a dole uvediem § 63 , treba tam aj písmeno a odstavec alebo len §? A potom v zápočtovom liste tiež opravím spôsob a dôvod skonč.prac.pomeru na § 63 ZP dohodou-org.zmeny?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

V podstate tá dohoda može byť - doplniť z dôvodu: par. ods. písm. - ten druhý odsek možeš nechať tak jak je. V zápočte je dôvod par. 63 ods. písm. ..... nie 63 dohodou
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Takže prvý odsek som dala ako je posledná veta z dôvodu § 63 ods. 1 písm.a), vypustila som organizač.dôv. A v zápoč.liste uvediem tiež § 63 ods.1 pís.a a neuvádzam už dohodou z org.dôvodov, aj keď je to vlastne dohoda z org.dôvodov. dám len ten § 63? dík
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
sybila3 Pozri príspevok
ja čítam, vzdelávam sa stále, ale ukončenie PP z organizačných dôvodov som nerobila. Mne len szčo povedal, že predavačka končí a rušia prevádzku. a teraz čo, kde mám zistiť informácie keď nie na porade, paragraf 60 je dohodou ale môže byť dohodou aj z organizačných dôvodov, v zákonníku je písané, že má nárok na najmenej 2 mesačné odstupné ale nie je napísané, či len ak dá výpoveď zamestnávateľ podľa § 63 alebo aj podľa § 60. Lebo čo pozerám staré papiere, čo doniesla zápočtový list z predch.zam. tam má § 60-organizačné dôvody. Takže ja by som potrebovala poradiť z praxe. A ja ďakujem stále za každú informáciu.
Takže ja som spravila dohodu o skončení prac.pomeru z organizačných dôvodov k 30.6. podľa § 60. Môže to tak byť?
Teraz robím zápočtový list, tam uvádzam § 60-dôvod skončenia prac. pomeru. čo potrebuje na úrad práce ešte, potvrdenie o príjme, ale ešte nemám výplatu, lebo rátam odstupné. dokedy som povinná jej odovzdať tieto papiere, keď to pýtala už druhého? ďakujem pekne


Napíšeš, že pracovný pomer končí Dohodou, podľa § 60 ZP, s výpovedným dôvodom § 63, ods.1, písm.a/ ZP - teda zrušenia alebo premiestnenia zamestnávateľa alebo jeho časti / teda prevádzky/.
Môžeš ešte do Dohody napísať, že menovanému bude vyplatené odstupné vo výške 2 mesačného priemerného zárobku. Píše sa to dole a zvlášť sa to podpisuje zamestnávateľom.
5 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Áno, napísala som to tak, tiež som opravila zápoč.list kde som spôsob a dôvod skončenia PP uviedla § 63, ods.1, písm.a/ .
To sú dve veci, vypisuje sa ešte niečo na úrad práce okrem potvrdenia o príjme a záp.listu?
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
sybila3 Pozri príspevok
Áno, napísala som to tak, tiež som opravila zápoč.list kde som spôsob a dôvod skončenia PP uviedla § 63, ods.1, písm.a/ .
To sú dve veci, vypisuje sa ešte niečo na úrad práce okrem potvrdenia o príjme a záp.listu?
Nie, nezamestnaný ešte odovzdá kópiu skončenia pracovného pomeru, resp.oni si oxeroxujú originál.
4 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže vlastne na UP potrebuje dohodu o sk.PP, záp.list a potvrdenie o príjme. to odovzdám pracovníčke. No a teraz idem robiť výplatu.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

výplatu mám hotovú, mala odpracované všetky dni, to je OK. Teraz mi ide o preplatenie dovolenky: pracuje PO-PIA 7 hodín, SO 3 hodiny, čiže týždenne 38h/6=6,33-denne. čiže aj deň dovolenky má 6,33 hod.nie 8. Nárok na D má na celý rok 20 dní, odpracovala pol roka,čiže 10 dní - 3,5 vyčerp.=6,5 preplatiť. priem.dov. 6,5dňax6,33hodx1,8946priem.dov.= 77,95 eur. Môže to tak byť? dík
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Sybila, načo pýtaš radu, keď si aj tak robíš po svojom.

Ešte raz čo sa týka dovolenky. Pracovný čas máš rozvrhnutý na 6 dní v týždni, alikv. časť nárok na dovolenku je 2 kal. týždne = 12 prac. dní.
Ako to vykazuješ pri výplatách - neviem. Či za každý deň (vrátane soboty) 6,33 hod. ALebo v PO-PI 7 hod., v sobotu 3 hod. Podľa toho by si mala preplatiť aj dovolenku.

Zrozumitelnejšie ti to napísať neviem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať